Jump to content

Moto Zajednica

Montažna garaža za motor

Recommended Posts

  • Drug član, 888 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Sigurno je isplativije praviti od lima nego od OSB ploča.Konstrukcija može biti i drvena ako nemaš mogućnosti napraviti metalnu ali sigurno je bolje opšiti sa limom.Razlika u odnosu na OSB ploče je mala a mnogo je trajnije.Čak sa limom je otpad minimalan jer poručuješ lim pa dimenziji kolika ti dužina treba da ga ne sečeš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2489 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Ja sam prošle godine isto bio u dilemi kako da napravim garažu koju mogu rasformirati ako mi zatreba veči prostor, zato nisam hteo da zidam.

Kad sam sve stavio na papir najjeftinija varijanta mi je bila drvena konstrukcija + panel ploče od 5cm.

Zašto, pa cene cevi/kutija su otišle u nebesa u odnosu na drvenu građu koja je poskupela ali ne kao bravarija. Panel ploče termo zaštita + nema farbanja.

Sve radi sam sem ulaznih vrata, mogao i njih ali nisam hteo da se zezam sa tim i platio bravara da to uradi.

Evo  malo opširnije sa slikama u ovoj mojoj temi

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 248 postova
  • Lokacija: 50,000 miles beneath my brain
  • Motocikl: Yamaha xv950r
On 8.11.2016. at 17:26, djolji je napisao:

Kakva su vaša iskustva sa smeštajem i obezbeđenjem motora, bilo da se radi o kraćem ili dužem periodu. ;)

Kako živim u stanu u manjoj stambenoj zgradi bez garaže, moj prvi motor (Virago250) sam parkiravao na ulici ispred zgrade, između auta,  i u tih 15 godina svaki susjed ga je bacio makar po jednom, a mnogi i više puta. U početku sam ga čak pokrivao ceradom ali prvom burom sam odustao od toga, tako da je jadničak ubrzano propadao jer ga je svaka kiša oprala i svako sunce opržilo. 

 

Kad sam prije par godina odlučio ipak uzeti novi motor, srce i financije su mi dozvoljavale ili HD Iron pa ga držat opet na ulici ili Yamahica u Bikebox-u. Odlučio sam se naravno za ovo drugo i full sam zadovoljan. Košta ko svetog Petra kajgana (cca 5k€ sa transportom) ali izrada opravdava svaku kunu a osjećaj da je motor zaštićen od praktički svih vremenskih uvjeta je uistinu neprocjenjiv.

 

8A6AE3B6-D823-4E0A-92F3-892AF6F423ED.jpg

  • Sviđa mi se 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Motocikl: Dl 650/22
On 17.1.2022. at 18:55, overtone je napisao:

Kako živim u stanu u manjoj stambenoj zgradi bez garaže, moj prvi motor (Virago250) sam parkiravao na ulici ispred zgrade, između auta,  i u tih 15 godina svaki susjed ga je bacio makar po jednom, a mnogi i više puta. U početku sam ga čak pokrivao ceradom ali prvom burom sam odustao od toga, tako da je jadničak ubrzano propadao jer ga je svaka kiša oprala i svako sunce opržilo. 

 

Kad sam prije par godina odlučio ipak uzeti novi motor, srce i financije su mi dozvoljavale ili HD Iron pa ga držat opet na ulici ili Yamahica u Bikebox-u. Odlučio sam se naravno za ovo drugo i full sam zadovoljan. Košta ko svetog Petra kajgana (cca 5k€ sa transportom) ali izrada opravdava svaku kunu a osjećaj da je motor zaštićen od praktički svih vremenskih uvjeta je uistinu neprocjenjiv.

 

8A6AE3B6-D823-4E0A-92F3-892AF6F423ED.jpg

Koliko je debela ova plastika na njoj?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 248 postova
  • Lokacija: 50,000 miles beneath my brain
  • Motocikl: Yamaha xv950r

Mislim da nisu svi dijelovi iste debljine. Baš sam pogledao na njihovim stranicama...ako se ne varam, od 2 do 8 mm.

 

https://bikebox24.eu/wp-content/uploads/2020/11/Datenblatt-Senosan-AM50.pdf

 

Također, nekako imam osjećaj da sam upao kao padobranac u ovu temu, pa urednik slobodno nek prebaci u novu temu gdje vam mogu napisati više osobnih iskustava iz prve ruke ako koga zanima.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 248 postova
  • Lokacija: 50,000 miles beneath my brain
  • Motocikl: Yamaha xv950r

Ima predviđene rupe na nosaču štendera, treba samo izbušit kroz podnicu i zatiplat u beton. Inače sama je teška 180kg sa motorom unutra 420kg.

Promenio član overtone

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 746 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Da ne bih otvarao temu. Nadovezaću se na ovu. U procesu sam renoviranja kuće i sad je stiglo na red i dvorište, tačnije nešto što se naziva dvorištem :grr: Ali je svakako bolje nego zgrada pa da nemam ni to malo parče oporezovane teritorije za mene i Dzekija. Naime dvorište ima kapiju, širine je 4,2 m i dužine 15m. Znači nije nešto ali hajde. Mesta za garažu klasičnu nemam jer mi raspored kuće to nedozvoljava. Hteo sam da napravim malu kućiću dimenzije 3 m u dužinu i 2 m u širinu. Da bih mogao da smestim motor, bicikl i još po neku poljoprivrednu alatljiku (kuke, motike i ostala ubojita sredstva protiv korova). Ideja je možda da i napravim mini podrum, gde bih mogao da odlažem razne sitnice i da napravim raj za miševe, pacove i mačke kad usija 35 stepeni :jee:No šalu na stranu, šta je najpovoljnije i najleše? Metal mi je nekako šturo, hladno. Najmanje mesta zauzima. D,rvo nije jeftino više i boga mi treba dosta drveta da se uradi u montažnom stilu, plus kamena vuna ili stilopor, osb ploče, krović itd... Razmišljam se o eko blokovima al i tu treba da se uradi neka spoljna fasada da se uklopi u eksterijer dvorišta. Kakva su vaša iskustva i koliko bi para trebalo da se ovako nešto uradi. Masu you tube snimaka sam gledao i jedan je baš fino to odradio od drveta (neko seoce u Americi), al kontam da bi kod nas to koštalo poprilično. Ako ima neko iskustva, slike bilo bi fino i bio bih zahvalan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Tracer 7 GT, Super Soco TC

Ja bih uradio betonsku ploču i na njoj kućicu od siporeks, tj. Ytong, blokova. Za nju nije potrebna izolacija, važno je da se spolja izravna i može se bojiti u bilo koju boju ili obložiti drvetom (može i naknadno), kako god ti se uklapa u ambijent. 

 

Gore ploča i preko nje izolacija (stiropor, stirodur). 

 

Na vrhu, opet zavisno od toga šta ti se vizuelno uklapa, možda jednostavan krov na 2 vode (ne mora crep, ima sad raznih jeftinih obloga za takve slučajeve... samo bih izbegao limeni krov). 

 

Za vrata istraži, opet ima mnogo opcija... ali vodi računa o temperaturnoj izolaciji, ako nameravaš unutra nešto da prčkaš i zimi. 

 

 

Promenio član MrD
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 374 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Kawasaki kle 500, sprint sport 49cc

Najlepše, za mene, je drvo. Ali... Kubik čamovine je kod nas 34-36000.Osb ploče 1600 dinara za ploču2500*1250/11mm.Na to dodati pokriv, šrafove, obradu drveta, zaštitu plus odstojnici za stubove(za odvajanje od tla) koji su negde oko 600 dinara komad a idu na svaki stub. Drvo zahteva i dosta vremena za rad. Kada sam sebi radio terasu, svaki komad drveta sam palio brenerom pa onda šlajfao, pa zaštita i to stvarno izgleda super ali je zahtevno. 

Sa druge strane, gvožđe je pojeftinilo. Sa cevima to ide brže i jeftinije je. Plastificirani lim sa filcom na sebi sprečava kondenzaciju a mislim da je oko 1000 dinara po kvadratu. Ali nije tako lepo kao drvo. Sve ima svoje. Sa druge strane to se radi jednom. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 342 postova
  • Lokacija: Skopje, Skoplje, Macedonia
  • Motocikl: NC 750X RC90, Transalp XL750

Ja bi napravio posebno za motor posebno za sve drugo. Nije da sam cepidlaka, ali alati, bickli pa onda nov motor ogreban

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja