Jump to content

Moto Zajednica

Moto rukavice - koje i gde

Recommended Posts

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Ја имам ове Five5, и имам само речи хвале како су израђене и какав свеукупни утисак остављају.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Motocikl: suzuki gsxr 1000 k8
Imam molbu za tebe, svi linkovi ka kopijama su pogašeni pa bih te molio da odvojiš malo vremena i pokušaš da nađeš rukavice kao tvoje na aliju. Iscure mi vreme i sad pod hitno bi da kupim za Đuntinicu i mene. Iz do sada izloženog sam zaključio da je pnuda kod nas nikakva kad su u pitanju vrhunske i samim tim, skupe rukavice, osim Konx-a, kupovina na slepo ne dolazi u obzir, do neke prilike da mogu da probam bi ipak uzeo kineske pa iako promašim broj neće biti strašno.


Mislim da sam vec pisao da ne postoji link sa kojeg je poruceno... tj taj prodavac ne postoji vise... gledao sam al ne moze da se otvori... :(

Послато са SM-N920C уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 6 sati, ŠećeR je napisao:

 


Mislim da sam vec pisao da ne postoji link sa kojeg je poruceno... tj taj prodavac ne postoji vise... gledao sam al ne moze da se otvori... :(

Послато са SM-N920C уз помоћ Тапатока
 

Jesi, kao što ni nema ni jedne kopije Alpinstara, mislio sam da bi možda mogao da prepoznaš neku rukavicu kao tvoju, meni ni jedna ne liči.

 

Pre 21 sati, СајберГастарбајтер je napisao:

Gledaj, sad uglavnom imaju "njihove" marke i retko se nalaze "kopije". Evo imas kopije Five RFX1... Five RFX1 ili Furygan Furygan ali nema puno narudzbina, tako da ne mozes da ocenis da li je to to.

 

Pre 19 sati, Svaler je napisao:

Ја имам ове Five5, и имам само речи хвале како су израђене и какав свеукупни утисак остављају.

Furygan izgleda dobro, bar na slici, ima tvrde zaštite palca a na Five ne videh. Cene su međutim igleda višlje nego što su bile a vreme isporuke može da bude prilično dugo, pa sam prelisto ebay, na engleskom i nemačkom se može naći solidan izbor u tom nekom niskom cenovnom rasponu i sa prihvatljivim troškovima poštarine čak i kurirskom dostavom, a vreme isporuke  u cajtnotu ko meni sada je prevashodno. Nekoliko prodavaca ima svoje sajtove, postoji i ebay garancija za pojedine, bez obzira na nisku cenu ipak tamo ne može svašta da se prodaje pa predpostavljam da neki kriterijum postoji, mada se za tih 30-40€ ne može očekivati ko za desetak skuplju stvar. Kolko danas sutra ću da selektujem neki izbor, preglomazna je ponuda i baš treba da se izlista.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Xtreme, 390 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

Imas razne kopije na Kupujem Prodajem. Alpinestars kopije idu za 50-60e, Furygan za 50e. Kakve su,kojeg kvaliteta i da li su dostupne odmah ne znam,ali ako ti je hitno pogledaj pa nazovi prodavce za info

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Bio juče u jednoj prodavnici da probam kineski alpin star za 60€, naj veći mogući broj je malen, nemam ja dugoprstu šaku ali je ipak koren između palca i kažiprsta prekratak i isti problem ko sa OJ-jom, zaostaje rukavica i pritiska gas koji zaglavljuje, a takođe je sa spoljne strane neko ojačanje i malo je kruta rukavica na tom mestu što predpostavljam da bi se vremenom uleglo, ostali prsti su knap i dužinski i po širini ali bi moglo da prođe. Nisam zagledo rukavice potom pa ne znam da li su postavljene sa donje strane iznutra ali sam stekao utisak da je tu sloj predebeo kakav god da je pa mi se ni to nije dopalo zbog mogućeg slabijeg osećaja. Posle ovoga, bez probe definitivno nema kupovine bez probe pa ću naručiti nešto kod Britanaca, za 20-30 & plus 13 GBP za poštarinu se mogu dobiti rukavice na tu temu na ebay-u.

 

Problem o kome govorim, položaj  u vožnji sa dva prsta preko kočnice, koža rukavice je uz dlan i oko korena palca i kažiprsta:

 

IMG_20170617_064612_zpsizc2fosz.jpg

 

Kada se palac povuče unazad i raširi da se otpusti gas a prednji prsti se da kažem izduže i sve se ko obmotana zmija pomeri napred oko komandi kočnice da bi se kočilo konstantno i doziralo, koža između palca i kažiprsta i po celoj širini dlana po podužnoj osi ručice se zateže i praktično pritiska komandu i otpuštanje gasa kasni ili on ostaje zaglavljen, a o brzim kratkom među gasovima kod išaltavanja pri konstantnom kočenju tek dolazi do zbrke ko da se prvi put sedne na motor, kad se još doda fino guranje kormana radi korekcije kretanja motora, problem se usložava jer umesto šake to čini koža rukavice ko feder. Naglasak dobrih trkaćih rukavica je upravo na ergonomskoj izradi dodirnih površina i njihove direktnosti kao da su gole šake, odnosno prsti i deo dlana kojim se prihvata ručica kormana, koliko sam video Held radi među veličine i moguće je naručiti rukavicu po meri upravo zbog prefinjenosti dodira. Ovde se lepo vidi se kako se gubi kružnost što meni pravi neviđenu nespretnost i nesigurnost pri upravljanju bez obzira što je normalna vožnja :

 

IMG_20170617_064620_zpspaul6zsc.jpg

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 305 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Yamaha FZ6N

Gde bih u Novom Sadu mogao da pogledam rukavice? Hteo bih da probam zbog velicine pa izbegavam kupovinu preko interneta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Темишвар
  • Motocikl: Yamaha XJ600 S 1998 г.

Eto da se "pohvalim": kupovao sam vec 2 puta rukavice, oba puta Held i oba puta male. Prvo sam kupio Held Toni Limited edition broj 8 (kupovao sam ih po tabeli mera i ... prc Milojka... male) pa sam onda kupio dva broja vece Held Emotion broj 10 i... opet male. Posto sad imam 2 para novih rukavica, obe za letnje vreme i male, a moram da kupim ipak broj 11 (nadam se da je to - to), ako neko zna da mu odgovaraju ove velicine i svidja mu se model, neka se javi na PP za detalje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Темишвар
  • Motocikl: Yamaha XJ600 S 1998 г.

Stigle nove Held Bolt velicina 11. Ove lice da su malo vece, ali nisam vozio motor sa njima tako da se ne bih zaletio u izjavama. Kakve god da su, ove ostaju. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 105 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Hyosung GV125
On 8/15/2017 at 11:24 AM, DekiSA said:

Gde bih u Novom Sadu mogao da pogledam rukavice? Hteo bih da probam zbog velicine pa izbegavam kupovinu preko interneta.

Ne znam da li ti je kasno, ali imaš dosta opreme u Markosu u temerinskoj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 86 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki bandit 650s k8

Шта мисле искусније колеге о овој рукавици сад је на попусту стотињак еур-а у луису иначе су 160е. Модел је ГП плус. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Mislim da bez probe ne može da se utvrdi ili odluči čovek za neki brend. Lepa je ova, dobila vrhunske kritike i best buy cenu.

 

Zavisi kakva ti je konfiguracija šake, koliko su ti dugački prsti, hoće li biti udobno to i snug fit ili katastrofa Božija?

 

Ide moto sajam, ako je Louis predaleko valja obići i probati sve. Ja sam izabrao Vanucci za prve rukavice ono je blaga katastrofa kako su mi legle, posle toga probao Alipnestars. Ko da nosim oblak na šaci. Prsti idealni, mesto između palca i kažiprsta savršeno. Nisam ih još kupio s'tim što štedim za njih.

 

Izvinjavam se za off, hteo sam da podelim svoje mišljenje sa kolegama...

 

Pozz

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000

Danas kupih u Motoopremi kožne rukavice PGS za 4800 dindži. Probao sam 6 ili 7 različitih modela u cenama od 3 do 11 hiljada i ove mi nekako najprijatnije a i povoljne su. Veličina 3xl, imam široku šaku i tanke prste,uvukao se i u 2Xl al vidim stežu kad stisnem pesnicu,u ovima baš opušteno.

Potvrđujem gore napisano,bez probe ne kupujte.20180328_195029.thumb.jpg.702c82394febca8115f9abd667913f46.jpg

20180328_195046.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ER5, Lyberty125, Typhoon 50...

Postoje li neke rukavice za motor ali da nemaju te kabaste protektore i ta silna ojacanja, da su letnje (sa prstina) a opet da nisu one mrezaste. Ja vec dve godine vozim sa rukavicama kupljenim u prodavnici bicikliticke opreme (zimske kratke thermo rukavice sa windstoperima) kostale malo manje od 5000 din. jednostavno volim da vozim s rukavicama al ne volim da su debele i ogromne (volim da pasu ko one gumene rukavice, da su mi prsti maksimalno pokretni). Dva problema su s tim rukavicama, na unutrasnjem delu palca se materijal istanjio i pre par meseci napuklo (nista strasno ne smeta), drugi problem je kad je toplo u njima mi se kuvaju ruke (al bukvalno cim vide sunce pa marak i kroz oblake ugreju se) znaci zimi do nekih -5 (do 80kmh) su ok (zadovoljavaju) ali leti crkavam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
pre 6 minuta, lazarbgd je napisao:

Postoje li neke rukavice za motor ali da nemaju te kabaste protektore i ta silna ojacanja, da su letnje (sa prstina) a opet da nisu one mrezaste. Ja vec dve godine vozim sa rukavicama kupljenim u prodavnici bicikliticke opreme (zimske kratke thermo rukavice sa windstoperima) kostale malo manje od 5000 din. jednostavno volim da vozim s rukavicama al ne volim da su debele i ogromne (volim da pasu ko one gumene rukavice, da su mi prsti maksimalno pokretni). Dva problema su s tim rukavicama, na unutrasnjem delu palca se materijal istanjio i pre par meseci napuklo (nista strasno ne smeta), drugi problem je kad je toplo u njima mi se kuvaju ruke (al bukvalno cim vide sunce pa marak i kroz oblake ugreju se) znaci zimi do nekih -5 (do 80kmh) su ok (zadovoljavaju) ali leti crkavam.

Ako imas nekog da ti donese iz Amerike mogu da ti preporucim rukavice koje ja nosim vec godinama. Olympia 450 Full Throttle Gloves Koza je mekana i osecaj na rukama je fenomenalan. Na dlanovima ima gel ojacanje ,a sa spoljnje strane na zglobovima su plasicni stitnici koji su bukvalno neprimetni. Pola rukavice je perforirana koza koja leti pomaze da se ruke ne kuvaju i ne znoje.Ja sam ih dobio na poklon od kuma,a vidim da je sada cena malo jaca nego sto je bila... Posle visegodisnjeg drndanja samo se otrcala fluorecentna trakica...

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: 2 x '04 Suzuki SV650

Ja sam u Plattneru na sajmu uzeo Macna Saber, na popustu su bile oko 5.000 dinara. S obzirom da vozim 90% po gradu odlicno su mi legle, ruke su mi vrlo pokretne, mogu bez problema da njakam telefon u njima, izvadim pare iz novcanika, zakopcam rajsfeslus i slicno.

 

https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/cs_CZ/?ObjectPath=/Shops/10207048/Products/Macna-Saber-Gloves/SubProducts/Macna-Saber-Gloves-0001

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Motocikl: suzuki gsxr 1000 k8
Danas kupih u Motoopremi kožne rukavice PGS za 4800 dindži. Probao sam 6 ili 7 različitih modela u cenama od 3 do 11 hiljada i ove mi nekako najprijatnije a i povoljne su. Veličina 3xl, imam široku šaku i tanke prste,uvukao se i u 2Xl al vidim stežu kad stisnem pesnicu,u ovima baš opušteno.

Potvrđujem gore napisano,bez probe ne kupujte.20180328_195029.thumb.jpg.702c82394febca8115f9abd667913f46.jpg

20180328_195046.thumb.jpg.f4d00803de4ac6dc860eb286369ff514.jpg

Udobne rukavice ali na zalost kratkotrajne... imao sam ih pre par godina... kupio ih dan pred polazak na more... trajale su jos par meseci posle toga i pukle i na levoj i na desnoj ruci na korenu dlana gde je kao taj "ojacani" deo... msm da ih jos imam negde... ako ih pronadjem slikacu...

 

Послато са SM-N920C уз помоћ Тапатока

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 451 postova
  • Motocikl: ZRX 1100

Ovo iznad po svemu sudeci treba da bude kao neka ventilacija, a svako komad moto opreme koji ima ventilaciju sa prednje strane, mora da ima i sa zadnje gde treba taj vruc vazduh da izadje, sto ovde ne vidim. Tako da mi ovo deluje kao sminka samo, deluje mi kao da ces da se pokajes ako uzmes :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

Juce, posle tacno 25 dana su mi stigle rukavice sa Aliexpress.. :cirka1:

Furygan AFS18. Trazio sam dva meseca, istrazivao i po meni u budzetu do 40-50e ovo je definitivno Best Buy. Rukavice + transport su me izasle 34e. Prvi utisci su jako pozitivni. Prvo, kinez je ispao fer i umesto nekih kazi ga 35$ stavio je cifru 5, te postarina i carina su mi bile zero, na cemu sam mu zahvalan. Same rukavice su neka vrsta koze (rekao bih) i zavrsna obrada im je sasvim korektna za te novce. Velicina odgovara opisu sa sajta. Imaju protektore na prstima, zglobovima prstiju, ojacanje na izlozenom delu dlana koji najcesce strada i jedan veliki protektor iznad zgloba ruke. Duplo kopcanje i zatezanje prilikom stavljanja. Nisam ih probao u voznji, ali sto bi se reklo na "prazno" ih probao i deluju mi stvarno jako udobne i ulivaju poverenje..

Probacu ih ovih dana pa javljam utiske sa voznje, a sada cu malo detaljnije da ih slikam. Mozda neko razmislja bas o narucivanju ovakvih rukavica pa mu bude od koristi.. :zdravo:

 

IMG_20180711_210456.thumb.jpg.8a39f14dfd496585cc12be7ea02d2f4e.jpg

IMG_20180711_210559.thumb.jpg.8e2c2be683ed0b32fd1fa5aaa7e7a5e1.jpg

IMG_20180711_210638.thumb.jpg.75ade98a21c0176b72b9a6e7d64536e0.jpg

IMG_20180711_210705.thumb.jpg.538c61b83f1af790fc33d9198ac21398.jpg

IMG_20180711_210757.thumb.jpg.ef0661de08fbdc8e20e4e9b2a0339f37.jpgIMG_20180711_210847.thumb.jpg.d0d2110bc1f61cd0753fc3af3b550895.jpg

IMG_20180711_224643.thumb.jpg.e563900a33950639d8c715a5bb5729d8.jpg

IMG_20180711_224555.thumb.jpg.7de59790ca3676cb1dd8b0e1a1dd39cc.jpg

IMG_20180711_224514.thumb.jpg.12ccb7f7597f9d75aa3adc310d9f64d7.jpg

IMG_20180711_224420.thumb.jpg.38ebb9913e705a094d50538a5cb26a25.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15
Pre 4 sati, bocca_bastard je napisao:

A poslednja fotka da se kurcis :jee:

Ćuti, stegao se da pokazem mišiće, za malo se usro :lol: :lol: :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja