Jump to content

Moto Zajednica

Moto rukavice - koje i gde

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5728 postova
On 3.1.2019. at 21:55, StefanNs89 je napisao:

Pozdrav svima... U dilemi sam oko kupovine rukavica pa se nadam da mi mozete pomoci bar malo :) Zeleo bih da kupim dobre rukavice, najbitnija mi je bezbednost... Recimo da mi je budzet nekih 200€ i da mogu da probam zbog velicine...  Moj neki izbor za sada je Alpinestars Gp pro (drugar ih uzeo kod Sagmajstera) i odlicne su... Druga varijanta je Knox Handroid koje mi se isto svidjaju ali ne znam gde ima u Srbiji da se kupe ( probaju i da vidim cenu)... Svaki predlog je dobrodosao... Da li vredi cekati sajam pa sacekati neka snizenja? Hvala svima unapred na pomoci :)

Handroid imas u Motolandu. Oboje rukavica su race modeli s tim da je GP Pro entry level

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Xt660x

Hvala... Bio u Motolandu, probao Handroid, super rukavice ali se malo osecam kao predator kada ih stavim na ruke... Narucene Alpinestars Gp pro r2 crne skroz... Bolje mi leže...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Motocikl: Kawasaki KLX650

Juce su mi stigle Furygan AFS19 sa aliexpress-a, mogu reci da su prilicno dobre i udobne, treba im malo "razgazavanja", ali su generalno ok, ne smrde na Kinu uopste i rekao bih da je koza dobra. Kostale su 36 evra, za te pare nista normalno nisam uspeo naci kod nas, jedino je malo cimanje pogoditi velicinu, uzeo sam L i malo osecam stiskaju, nije nesto znacajno, nadam se da ce se koza prilagoditi ruci. Sto se tice zastita, dlan ima kozni umetak, dok su prsti od tanke koze i veoma su prijatni, tako da se ima osecaj pri paljenju migavca, svetala itd. Na zglobovima prstiju ima ovaj plasticni deo, koji se podize na gore i ima mali dzep unutra da bi saka disala, takodje unutra postoje rupice za ventilaciju, na zglobu ruke postoji plasticna zastita. Sve u svemu za 36 evra vredi probati. Jedina stvar koja mi se ne svidja je ovaj manji zatezac ispod velikog, deluje dosta tanko i slabo, pa mislim da ce se vremenom pohabati. 

0-02-05-2b17d0c4c2780212c07ed8e1b9752ba8f121638663c32bc4c388abd1307de907_205ffb53200654.jpg

0-02-05-80610545c5eceb86a50bf9d7e5fa265f492abf2237045f8613193e6f4a04dd6f_205ffb53200702.jpg

0-02-05-f9729b9c0f064cc7b68a9c1a18fb22004508a6fe52e98152f6e4ba472e90d66e_205ffb53200701.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Motocikl: Kawasaki KLX650

Prodavac od kog sam ja uzeo je nazalost sklonio rukavice, ali ovo je ista prodavnica, tako da je to to. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Motocikl: Kawasaki KLX650

Kopija naravno, ali vrlo dobra. Ima pre par stranica poredjenje originala i kopije ako se ne varam. A nema se neki utisak da je Kina, na rukavicama uredno etiketa zakacena, dobio sam specifikaciju gde pise kako se odrzava i slicno. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Motocikl: Kawasaki KLX650

Ipak su mi male rukavice, steze na zglobu na palcu i to me nervira, mislim da me za pola broja kolje, prsti su ok duzine, samo to ja palcu. Ako neko zeli i odgovaraju mu dao bih po istoj ceni po kojoj sam uzeo, znaci 36e. Sto se velicine tiče vise je izmedju M i L, malo blize L velicini.
Nemam dovoljno postova za oglas, izvinjavam se ako krsim pravila.

Sent from my PLK-L01 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 86 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki bandit 650s k8

Alpinestars sp-8,па ћемо да видимо,једна вожња од 150 км ношене кад кочим смета ми мало протектор на зглобу одозго на десној остало је по мери без грешке...ваљда ће да се разгазе мало:) ил ће на добош. 

4E2BE30C-7229-4E13-BA73-6157BA48F661.jpeg

526499FF-64AB-47AA-A65F-BFD43DCB2CA8.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Motocikl: Kawasaki KLX650

@NebojsaZemun jesu li se razgazile? 
Meni su stigle Furygan ali za broj vece, XL je prava stvar, nije velika razlika u odnosu na L, ali definitivno ne zuljaju na palcevima, rekao bih da su za pola broja vece. 
Po mojoj proceni, pravi L bi bio ovaj njihov XL. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Za mene novina, ne znam da li je neko znao za ovo.
U Francuskoj je od 2017. u primeni zakon koji nalaze da obavezna oprema prilikom voznje motora budu i sertifikovane rukavice. U pocetku nije rigorozno primenjivan, da bi doslo do adaptacije, ali sada koliko sam cuo se ozbiljno primenjuje.
Tako da ko planira put, ima i to u vidu.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Ja sam sebi kupio letnje rukavice, Motolux,nesportski model.Ima kao neku ventilaciju,mrezice,perforaciju.

Ojacanja na zglobovima kao sto vidite,ojacanje da ne izgrebete mali prst o neciji retrovizor,kao i penasto ojacanje na bridu dlana.

Lagane udobne nisu se jos nigde otvorile(koristim ih tri meseca).

A ako neko sumnja u kvalitet,ove slike iz fabrike su tu da Vam pomognu da ucinite pravi izbor.

Ne znam dal mogu u Francusku s njima?

motolux.jpg

Kontrola kvaliteta.jpg

P1.jpg

P2.jpg

Znaci nisu kineske, ako bi neki oniii, znate vec ko, nesto rekli

Malo je slika losija,crne su zhift

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Ako ti i prave probleme, samo im pokazi slike ove kontrole kvaliteta i neces imati nikakvih problema.. :D

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Ma i ako se odma rasiju,oprastam im.Ni ja ne mogu nista dobro da uradim kad mi neko tako stoji nad glavom,preko ramena.

Gle onog na prvoj slici,kako mu stvara tenziju dok mi sije rukavicu.Strasno!!!

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013
On 3.6.2019. at 13:38, Dzejev sin je napisao:

Ja sam sebi kupio letnje rukavice, Motolux,nesportski model.Ima kao neku ventilaciju,mrezice,perforaciju.

Ojacanja na zglobovima kao sto vidite,ojacanje da ne izgrebete mali prst o neciji retrovizor,kao i penasto ojacanje na bridu dlana.

Lagane udobne nisu se jos nigde otvorile(koristim ih tri meseca).

A ako neko sumnja u kvalitet,ove slike iz fabrike su tu da Vam pomognu da ucinite pravi izbor.

Ne znam dal mogu u Francusku s njima?

motolux.jpg

 

Znaci nisu kineske, ako bi neki oniii, znate vec ko, nesto rekli

Malo je slika losija,crne su zhift

Mislim da si ih kupio kod mene. Ja takve nosim trecu sezonu i prezadovoljan sam. Osim sto hoce da se oljusti ona krljust na dlanu (vidi se iza palca), nema promena izgleda nakon toliko vremena. Mislim da je proizvodnja u Pakistanu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V

Ja imam iste ove takođe uzete kod Lakija. Da li im je treće ili četvrto leto, ne mogu da vratim film... Nosim ih kao letnje, za ispod 20-ak stepeni nisu po meni, bude hladno u njima. Ništa se nije rašilo, isteglilo niti deformisalo na bilo koji način, iste su kao prvi dan :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Pojavile se zanimljive rukavice na Aliju, pa ako nekoga zanima...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja