Jump to content

Moto Zajednica

Moto rukavice - koje i gde

Recommended Posts

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Ja koliko vidim te rukavice ,cizme jakne,sad ima i original na KP i cena je ili ista ko u inostranstvu a najcesce i povoljnija.Nije mi jasno kako to?A i sam hocu da kupim neke letnje rukavice pa tako gledam.A narucivanje ne ide,to mora da se proba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Jel ovo na KP fejk ili? Ove marke alpinestars i slicno? Ne izgleda mi zavrsna obrada sjajno.

 

Izgleda cu morati narucivati od preko ako ne naletim na nesto polovno a uputno. Kod nas je izbor u prodavnicama smesan. Ili su im samo sajtovi uzas

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

One jeftinije po 10x od originala su fejk.A ima prodaju se razne,po ceni kao i na evro sajtovima ili pak 20€ nize.Mozda su te original.Ima i cizama jakni...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Био сам у само две продавнице, али имају избор рукавица да паднеш на дупе! (И цене су такве :) )

Срећом, већ имам и летњи и зимски пар, па нисам пао, не би ме никад дигли :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Ja trazim letnje,al vise od 40€ ne bih dao.Tako neke jurim.Koje su to prodavnice?Ja za sad nasao u Barelu al sve me mrzi da odem neke Seventy Degrees letnje 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Летње сам нашао у Комп. Цо у Шпанских бораца, око 3000 су биле. Сасвим добре, имају неке штитнике, проветравања...
Потсети ме у суботу ујутру, када будем трезан, да их сликам.

Зимске сам узео пре две године у Карађорђевој, око 10 сома, почастио сам се, Пошта тада исплатила зараду из добити :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15
Pre 16 sati, hard_rock je napisao:

Jel ovo na KP fejk ili? Ove marke alpinestars i slicno? Ne izgleda mi zavrsna obrada sjajno.

90% Alpinestars i tih top brendova novih rukavica koje vidis na KP za pristupacne novce (30-60e) su naravno kineske kopije.

Zajebano mi je preko telefona da kopiram linkove.. Ali recimo sve one duboke "Alpinestars" koje su nove na KP 50-70e poticu sa Aliexpressa. Kucaj na Aliju: "GP pro gloves" cena im je 35-40e. Prepoznaces ih odmah, nemaju na slikama natpise jer valjda ne smeju zbog prava ili sta ti ja znam. Ista prica je i sa onim kracim SP modelima.

 

Pre 3 sati, DzejlanNp je napisao:

Skomy,jesu li tacne velicine sto su navedene na slikama rukavica na sajtu?

Ako me pitas za Furygan koje sam gore slikao, tacne su. Ja sam na osnovu njihovih dimenzija iz tabela narucio i velicina je apsolutno pogodjena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Novi Pazar
  • Motocikl: U potrazi
pre 22 minuta, SkoMy je napisao:

90% Alpinestars i tih top brendova novih rukavica koje vidis na KP za pristupacne novce (30-60e) su naravno kineske kopije.

Zajebano mi je preko telefona da kopiram linkove.. Ali recimo sve one duboke "Alpinestars" koje su nove na KP 50-70e poticu sa Aliexpressa. Kucaj na Aliju: "GP pro gloves" cena im je 35-40e. Prepoznaces ih odmah, nemaju na slikama natpise jer valjda ne smeju zbog prava ili sta ti ja znam. Ista prica je i sa onim kracim SP modelima.

 

Ako me pitas za Furygan koje sam gore slikao, tacne su. Ja sam na osnovu njihovih dimenzija iz tabela narucio i velicina je apsolutno pogodjena.

Da za te,pa to da znam ako budem narucivao preko aliexpresa.Hvala na odgovoru :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2783 postova

evo moj predlog za letnje beez protektora.Na najlonu -buvljak u novom sadu ima već par godina radničke rukavice neki natpis work.... bele lepa glatka  kožna odole i valda i prsti odgore.Ostalo je platno ,ima raznih boja.Platno je sasvim ok i lepo izgleda.Cena valda oko 300 dinara .Taman dovoljno duboke za motor,i malo dublje.Osećaj u njima savršen za vožnju.Koža jako mekana.Nije toplo jer taman se hladiš preko platna.Mrzime da slikam da ih vidite.

Savetujem svakom da kupi kao rezervne ili prve svejedno.Mogu i da se operu ručno sa nekom pastom za ruke koja dobro odmašćuje-zelena madjarska.Svo crnilo se skine.Kad se osuše obučete ih i namažete krempm i sve je uredu.

Inače letnje imam više komada.Neke crne engleske kao siti,skuter varijanta za odelo i kravatu.Bez prstiju 2 vrste i SPIDI jubilarne sa svim svetskim gp šampionima ugraviranim.Cena ko djavo.

OVE BELE VORK NE ZAOSTAJU U UPOTREBNOJ VREDNOSTI UOPŠTE A NI IZGLED NIJE LOŠ.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Valjda treba da imaju neku zastitu.Bar na dlanu neki kozni deo,ojacani,tvrde protektore gore na zglobovima.Ako moze i neko ojacanje kozno duz brida sake preko malog prsta.Da stiti kolko tolko,recimo za nas sa slabijim masinama gde se ne jurca to je dovoljno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900
31 minutes ago, Dzejev sin said:

Valjda treba da imaju neku zastitu.Bar na dlanu neki kozni deo,ojacani,tvrde protektore gore na zglobovima.Ako moze i neko ojacanje kozno duz brida sake preko malog prsta.Da stiti kolko tolko,recimo za nas sa slabijim masinama gde se ne jurca to je dovoljno.

Nije nikada dovoljno niti ima slabije brže. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Pa dobro,ako vozim ovo sto vozim ili tomosa,skuter necu da kupim sebi onaj Handroid...Mislim u pravu si nikad nije dovoljno al moramo da nalazimo i kompromise.Skuplje rukavice od motora.Inace nosio bi ja svu najjacu opremu na sebi iako sam na 125cc ali $

Promenio član Dzejev sin

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5731 postova

Gledao sam na primer na Panonija ringu Austrijance i Nemce i posmatrao opremu koju nose. Veoma mnogo njih ima kombinezone od preko 1000 eur skoro svi imaju kacige od preko 500 eur, rukavice 150+ eur, cizme 250 a motori 2-3-4 hiljade eur. Naravno da ima i onih sa motorima od 15-20k ali oni nisu tema ni ovde ni tamo. Malo razmislis i skapiras kakve veze ima odnos oprema motor kad oprema stiti mene a ne motor ;)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Pa ne znaci da se neko plasi da mu vrednost rukavica i jakne predje vrednost sklopocije pa bira jeftinije iz ubedenja.Mada ima i takvih verovatno.Ja gledam sta je u mome svetu dostupno.

Inace da vam pohvalim forum,verujem da jako pomaze podizanju svesti o bezbednosti.Ja,evo iskreno,da nisam naisao na ovaj forum na pamet mi ne bi pala jakna za motor.Jakna,pfff.Ja bi kupio kacigu i udri,svega mi.A sad hocu sve,pa gledam po sajtovima jedem sebi dzigericu.Sednem na motor pa polako,kazem sebi,go si,uspori.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Meni se dopadaju ove recimo,malo su skuplje:

WWW.FC-MOTO.DE

Ixon Rs Rise Air Gloves - order cheap at FC-Moto ✓ excellent customer reviews ☆☆☆☆☆ fast delivery all over the world ✓ large assortment ✓

I ove 

WWW.FC-MOTO.DE

Ixon RS Loop Gloves - order cheap at FC-Moto ✓ excellent customer reviews ☆☆☆☆☆ fast delivery all over the world ✓ large assortment ✓

Ima kod nas da se kupi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Ове друге ми делују лепше, посебно са црвеним детаљима.

Обећах слику рукавица од 3-4 хиљаде из наше продавнице, мислим да су солидне, а знам да није вруће у њима:de9a5e7065647d2ef03e7aae11b2e70d.jpg7ea02e9a5186c888346553fa6205f26b.jpgb3ae16fcbd8e3cfebe29d94c4e3c7f2e.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Dva para letnjih rukavica narucih sa Alija, uodnosu cena kvalitet odlicno rade posao, nista ja tu nebi dirao. Samo je sa njima malo frka pogoditi velicinu, cak dva puta sam omasio pa sam ovde prodao i narucio ponovo pravu velicinu.

Послато са HTC One A9s уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Xt660x

Pozdrav svima... U dilemi sam oko kupovine rukavica pa se nadam da mi mozete pomoci bar malo :) Zeleo bih da kupim dobre rukavice, najbitnija mi je bezbednost... Recimo da mi je budzet nekih 200€ i da mogu da probam zbog velicine...  Moj neki izbor za sada je Alpinestars Gp pro (drugar ih uzeo kod Sagmajstera) i odlicne su... Druga varijanta je Knox Handroid koje mi se isto svidjaju ali ne znam gde ima u Srbiji da se kupe ( probaju i da vidim cenu)... Svaki predlog je dobrodosao... Da li vredi cekati sajam pa sacekati neka snizenja? Hvala svima unapred na pomoci :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja