Jump to content

Moto Zajednica

Moto rukavice - koje i gde

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV LC
pre 14 minuta, MotoKazi said:

Ja sam u Becu, pa ako nekom nesto treba iz Louis-a ili Heimgerike, mogu vam poslati... ima i polovbih stvari na www.willhaben.at

Hvala puno, lepo je znati!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV LC

Inače voleo bi da dodam da u BG-u svaka radnja drži i rukavice. Koje proizvođače tačno možete uglavnom videti na netu ili se informisati telefonom. Ima tu dosta izbora, naravno u zavisnosti šta tražite. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV LC

Moje je iskustvo sa rukavicama - kol'ko para tol'ko muzike. Nije to pravilo uvek, naravno... Pri izboru su mi najvažnije tri stvari

1. Da su rukavice sertifikovane ( znači da su materijali provereno onakvi kavim se predstavljaju ).

2. Da mi odgovaraju. 

3. Za šta koristim iste.

 

Stavka dva je, pokazalo mi se, najkomplikovanija. Iz tih razloga ništa ne poručujem napamet. Zato preporučujem da pre nego što nešto ipak poručite, probate isti model istog proizvođača ili kod lokalnog distributera ili od prijatelja, ljudi sa foruma i sl.

 

Stavka tri podrazumeva da imam letnje lagane rukavice IXS koje koristim najčešće. 

Pored njih imam rukavice koje koristim za duža putovanja i hladnije vreme. Na putu nosim i jedne i druge i na taj način imam sve što mi treba. Nisam nigde našao "all in one" opciju pa sugerišem da ovaj pristup uzmete u obzir. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Evo mojih, letnje. Inace ima solidnih koznih na Louisu za oko 40-60 e

Ove moje su spolja ok, unutra deluju mekano kao da bi se raspale pri struganju al ajd... rade posao za sada solidno. Koliko para toliko muzike

IMG_20170513_153304.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000
13 hours ago, Svaler said:

 


Ни једне на сликама продавца немају знак Alpinestar-a. Једноставно не смеју продавци да ставе знак.
Уђи доле у feedback купаца и видећеш како заправо изгледају рукавице које стигну купцу. И видећеш да имају знак :)

 

Bas tako. Ja kad sam porucivao bile su blanko. Kad su stigle imale su sve. Ne smeju oni tako da reklamiraju kopije. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Motocikl: Tomos BT 50s,Yamaha Thundercat 600
Quote

 

Pozdrav ljudi,resio sam da kupim svoje prve rukavice za motor pa mi treba savet od nekoga ko vozi duze godina...Jurim nesto do 50e otprilike,ako mora da se ispruzim koji euro vise okej ali samo ukoliko je razlika u kvalitetu izmedju modela ocigledna.Motor vozim samo po lepom vremenu,izbegavam kisu i sl. ali nikad se ne zna sta moze da te snadje usput.To bi bile rukavice koje bih nosio svakodnevno kad vozim motor,protektori na dlanovima su nesto sto je "pod obavezno" svaki dodatni protektor je dobro dosao... a kasnije za ekstremne uslove bih kupio jos jedan par.Trenutno ne osecam potrebu da kupim rukavice od 200e koje imaju sve a pritom nisam vozac koji testira mogucnosti svog motora niti svoje vozacke sposobnosti,a  sa druge strane malo mi glupo da kupim neke obicne za 1000 din mada citao sam ovde po forumu nekome i to zavrsi posao sve zavisi sta se vozi,kako i po kakvom vremenu...Trazim zlatnu sredinu izmedju komfora,protekcije i izdrzljivosti... koza, tesktil ili mesano, duboka ili kratka sta se po vasem misljenju pokazalo najprakticnije ? Gde bi po vasem misljenju trebalo da odem,probam i kupim,gde je nabolji izbor i gde su prodavci najrealniji ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Honda Hornet the Grey

f7a00ff35b2249fa6adc32fbb45bacdc.jpg
Ja imam ova dva para , kupio sam ih kod jednog coveka u Kv, odlicne su.. videcemo kako ce sw pokazati na duze...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Motocikl: Tomos BT 50s,Yamaha Thundercat 600
On 6.6.2017. at 7:03 PM, zolaman03201 said:

f7a00ff35b2249fa6adc32fbb45bacdc.jpg
Ja imam ova dva para , kupio sam ih kod jednog coveka u Kv, odlicne su.. videcemo kako ce sw pokazati na duze...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Levior sam video na oglasima al nisam hteo da kupim na slepo bez probe,ulivaju poverenje na prvi pogled...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Honda Hornet the Grey

Dobra rukavica, kvalitetno odradjena, prodavac je ostao samo sa M velicinama pa je i cena bila malo povoljnija. Meni je m taman.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Ја гледао те давно, штета што моје лопате не могу у М да уђу :)

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova
On 5/5/2017 at 4:01 PM, Dexason said:

Ne bih bas rekao da je to tacno, npr ostao sam duzan da javim utiste o kratkim rukavicama Oxford RP-3, placene 8 400 u Barelu.. Posle svega 150 - 200km su mi pukle na jednom prstu na levoj ruci zbog sitnog veza ..
Kad sam otisao u radnju sa racunom radi reklamacije, bilo je "Jao pa to nije strasno!", kako bre nije strasno, pa sta bi bilo da sam slucajno pao, kad prilikom par voznja one pukle... Kaze "To si mogao da usijes ili mi da ti usijemo", ma covece, one pod garancijom i necu da se igram kad to nije moj posao... Uz malo ubedjivanja sam dobio nove rukavice, koje evo i posle 1000 i kusur km nigde nisu popustile.. Ne kazem da nece, ali za sad nisu... Nemogu da se pozalim, prodavacica i pored guzve u radnji i priprema za sajam, bila je vrlo prijatna.. Dao bih joj 4 zvezdice od 5 emoji2.pngemoji2.png

Tako da, mislim da i nije presudna cena u odabiru dobrih rukavica.. 1380743be19a86d7c8d2f45d859cfd01.jpga9f0f5eebf7e175fdf7c3041e269e2bf.jpg3afe9c8718c07abaa86e98c9ccf7cd2d.jpg

Nisam dugo posecivao temu pa nisam video da si imao isto iskustvo sa Oxfordom kao i ja osim sto si bio pametniji pa reklamirao. Secas se da sam ti rekao da se rasivaju jednostavno nije to kvalitet koji mene zadovoljava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 750 K5, Yamaha TDR

Mogu ti reci da ove druge sto sam dobio, tj. iste, traju mi vec 2000 i kusur kilometra, a iste su kao i prvog dana kada sam ih uzeo... Ne kazem da su bolje, i nemogu biti bolje jer su iste, ali mi je bas cudno, posle svake voznje ih gledam sa nevericom i pitam se "dokle ce"...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: HR
  • Motocikl: Honda cbr600

Molim da se ne ljutite, al novi smo tu, decko redovito prati forum al se nikad nije reg pa ne mozemo ni ponudit oglas za prodaju...

Ukoliko je netko zainteresiran prodajemo Knox handroid rukavice,kao nove,vel M...

Bit cemo na iducem track dayu pa mozemo ponet da se isprobaju, placene 200e prodajemo za 130e...

 

 

moto-rukavice-knox-handroid-vel-m-slika-77706373.jpg

moto-rukavice-knox-handroid-vel-m-slika-77706374.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT
Pre 4 sati, dvlns je napisao:

Nisam dugo posecivao temu pa nisam video da si imao isto iskustvo sa Oxfordom kao i ja osim sto si bio pametniji pa reklamirao. Secas se da sam ti rekao da se rasivaju jednostavno nije to kvalitet koji mene zadovoljava.

I ja sam imao isti peh, rašile su se na kažiprstu posle nekoliko vožnji...  I takođe nisam bio dovoljno pametan da odem i reklamiram, a trebao sam.

Ako se tako raspadaju pri normalnom korišćenju, kako da imam poverenje da će izdržati dodir sa asfaltom? 

Oxford RP-6 je kod mene u pitanju, inače sasvim pristojna letnja plitka rukavica, plaćena 6200 na sajmu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova
3 hours ago, ZoricaBM said:

Molim da se ne ljutite, al novi smo tu, decko redovito prati forum al se nikad nije reg pa ne mozemo ni ponudit oglas za prodaju...

Ukoliko je netko zainteresiran prodajemo Knox handroid rukavice,kao nove,vel M...

Bit cemo na iducem track dayu pa mozemo ponet da se isprobaju, placene 200e prodajemo za 130e...

 

 

moto-rukavice-knox-handroid-vel-m-slika-77706373.jpg

moto-rukavice-knox-handroid-vel-m-slika-77706374.jpg

Na zalost necu biti na sledecem TD a realno sam zaineresovan. Ako ne podate videcemo nesto mozda da se organizujemo 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
On 9. novembar 2016 at 0:49, ŠećeR je napisao:

Pozdrav svima... imao bih po nesto da napisem o kineskim rukavicama sa aliexpres-a...

Naime 2014 god sam porucio rukavice sa aliexpresa i to naravno Alpinestars GP pro model... sa postarinom su me izasle oko 50-ak evrica...

Kada sam ih otpakovao mirisala je koza... nisam neki strucnjak ali cale je krznar po struci pa je odgovor da jeste koza... uglavnom da skratim... velicina pa malo su mi bile tesne ali dok se nisu namestile na saku... nosim velicinu M ali sam negde procitao da treba veci broj pa sam tako i porucio... posle par vozni bilo je to sve kako treba... odvezao sam sampionat srbije u njima 2014 i 2015 god... na zadnjoj trci u krajevu prosle godine imao sam ruzan incident i kvalitetno sam se opalio o beton... rukavice su izdrzale sve cak ni jedna pukotina nista... ove godine kupim original Alpinestars gp pro i uporedim rukavice vidi se na par mesta razlika ali nista spektakularno...

Prijavim se ove god na prvi track day na navaku u aprilu treba da se trenira pocinje sampionat... ponesem oba para rukavica... izadem na prvi stint u novim rukavicama malo da ih razradim posto su mi i te bile knap... prodje sve kako treba, izlazim na drugi stint uzimam stare rukavice i u 6-om krugu ni manje ni vise dozivim high side pad propisno se izpovredjujem rukavice opet prezivele i ako sam istegao malo desni kaziprst drugo od povreda na rukama nista nisam imao... pa sad sami procenite valjaju ili ne... ne hvalim ih i ne kudim... iznosim svoje iskustvo... ujutu cu slikati ozuljotine na rukavicama i jos su za upotrebu...

 

Послато са SM-N920C уз помоћ Тапатока

Imam molbu za tebe, svi linkovi ka kopijama su pogašeni pa bih te molio da odvojiš malo vremena i pokušaš da nađeš rukavice kao tvoje na aliju. Iscure mi vreme i sad pod hitno bi da kupim za Đuntinicu i mene. Iz do sada izloženog sam zaključio da je pnuda kod nas nikakva kad su u pitanju vrhunske i samim tim, skupe rukavice, osim Konx-a, kupovina na slepo ne dolazi u obzir, do neke prilike da mogu da probam bi ipak uzeo kineske pa iako promašim broj neće biti strašno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Da, tako je, bilo bi korisno kad bi se neki pandam po zaštiti našao, nisam nešto detaljno pretraživao Ali računajući da će neko od nas da pruži informaciju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja