Jump to content

Moto Zajednica

Moto rukavice - koje i gde

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 254 postova
  • Lokacija: Vidikovac
  • Motocikl: KTM 790 Adv
10 minutes ago, Vjeko said:

I ja bih da naručim iste. Do nedavno su bile 39 evrića.

Ja narucio preko Sekule. Verujem da vrede svaki ojro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2028 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Ја сам их донео другару зимус,он је одушевљен

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Sve jeftine rukavice ce da se raspadnu pri dodiru sa asfaltom tako da tu nema nekog pametovanja puno. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 750 K5, Yamaha TDR

Ne bih bas rekao da je to tacno, npr ostao sam duzan da javim utiste o kratkim rukavicama Oxford RP-3, placene 8 400 u Barelu.. Posle svega 150 - 200km su mi pukle na jednom prstu na levoj ruci zbog sitnog veza ..
Kad sam otisao u radnju sa racunom radi reklamacije, bilo je "Jao pa to nije strasno!", kako bre nije strasno, pa sta bi bilo da sam slucajno pao, kad prilikom par voznja one pukle... Kaze "To si mogao da usijes ili mi da ti usijemo", ma covece, one pod garancijom i necu da se igram kad to nije moj posao... Uz malo ubedjivanja sam dobio nove rukavice, koje evo i posle 1000 i kusur km nigde nisu popustile.. Ne kazem da nece, ali za sad nisu... Nemogu da se pozalim, prodavacica i pored guzve u radnji i priprema za sajam, bila je vrlo prijatna.. Dao bih joj 4 zvezdice od 5

Tako da, mislim da i nije presudna cena u odabiru dobrih rukavica.. 1380743be19a86d7c8d2f45d859cfd01.jpga9f0f5eebf7e175fdf7c3041e269e2bf.jpg3afe9c8718c07abaa86e98c9ccf7cd2d.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Beograd - Borca
  • Motocikl: Regal Raptor 400ccm

Ja sam 2 puta pao sa kineskim rukavicama, i oba puta su odlicno odradile posao (70km/h i 60km/h). Nisu pukle, ruka citava, klizao...inace u pitanju su one letnje sto se kod nas prodaju za 800-1000 dinara.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Ja imam Orina, kupio davno za 3900, imaju stitnike ali mislim kad bih dobro klizao da bi se raspukle ko nista....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Karađorđevo-Bačka Palanka-Kraljevo
  • Motocikl: Suzuki gsx 750f
7 hours ago, Milanče019 said:

Ja narucio preko Sekule. Verujem da vrede svaki ojro.

Naručio sam i ja. Prelomio sam. Javiću utiske kad stignu.:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 900
On 5/5/2017 at 5:07 PM, amos011 said:

Ja sam 2 puta pao sa kineskim rukavicama, i oba puta su odlicno odradile posao (70km/h i 60km/h). Nisu pukle, ruka citava, klizao...inace u pitanju su one letnje sto se kod nas prodaju za 800-1000 dinara.

Meni su se kineske rukavice raspale pri klizanju, ali je dlan ostao koliko toliko ceo. Upile su kinetičku energiju ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 546 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Beverly 300 i.e. Suzuki GSX650F/GSXR600

Bilo je priče o ovim rukavicama:

https://www.aliexpress.com/item/Motorcycle-Gloves-Man-Goatskin-Leather-Glove-Perforated-Cycling-Racing-Full-Finger-Motorbike-Moto-Bicycle-Bike-Motocross/32768541932.html?spm=2114.13010608.0.0.5CAJYI

 

Kopija Revita, navodno od kože. Cena bila još niža i ja ih poručio.

 

Uglavnom, nikako nisam zadovoljan kvalitetom istih, i moja preporuka bi bila da ih zaobiđete u širokom luku.

 

Naime, kada su mi stigle, na levoj rukavici su protektori pomereni skroz u levo, praktično ostavljajući kažiprst izložen.

IMG_20170503_131608.jpg

 

Takođe, na desnoj rukavici se "koža" već posle dva dana pocepala ispod palca.

 

IMG_20170503_131626.jpg

 

Prodavac mi je odmah poslao novi par, ali nije u tome stvar, već je stvar u tome da sačuvaju šaku u slučaju pada, a imajući u vidu izloženo, dosta sam skeptičan.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

Jedam mali review bez slika posto sam na poslu ali mogu ljudima pomoci uveliko jer mislim da rukavice nisu lose za pare za koje se prodaju.

 

U pitanju su ove rukavice:

https://www.aliexpress.com/item/Hot-selling-Cool-motorcycle-gloves-moto-racing-gloves-knight-leather-ride-bike-driving-BMX-ATV-MTB/32779432042.html

 

Uzeo sam bele i kostale su 20eura sa postarinom. Nisam uzeo sa ovog oglasa ali su to te rukavice. ko hoce nek malo potrazi verovatno ima bolja ponuda.

Rukavice su presle preko 10 hiljada km. Rukavice nisu odrzavane uopste. Nisu mazane kremama itd. Ja se dosta znojim jer sam svinja debela pa i na to treba obratiti paznju jer znoj zna da upropasti rukavice koje se ne odrzavaju. I da se razumemo..rukavice nisam cuvao ni na koji nacin.

Rukavice na dlanu imaju sloj koji se ne kliza pa rukavica stvarno dobro drzi sta god da se uhvati i to je jedini deo rukavice koji se potrosio. I to mozda 20%. Ali samo taj sloj. Ispod je sloj koze.

Za udobnost dajem rukavicama 7/10 i to iz dva razloga. Prvi razlog je taj sto otvor za ventilaciju koji se nalazi na njima ne funkcionise najbolje jer su stavljene vise radi ukrasa nego radi funkcije. Drugi razlog je sto sav unutar rukavice malo grublji. Napominjem da je ovo usled upotrebe omeksalo i namestilo se prema mojoj ruci pa ne smeta. Trajalo je sigurno nekih 500km nosenja da se to ispegla samo do sebe. I ovo nije bio problem koji bi toliko smetao da se moraju skinuti. Jednostavna manja nelagodnost. I poslednje je sto sam primetio da usled znoja konac pusti boju na rukama. Nisa strasno. Desi se dva tri puta i to je to..posle se ne javlja taj problem.

Kvalitetom sam jako zadovoljan. Nigde rasivene, nigde se nisu ostetile niti boja izgulela od redovne upotrebe.

Rukavice imaju pojacanu kozu na dlanu, imaju na palcu ojacanje i naravno sa gornje strane rukavice u vidu nekog karbona ili sta vec. dosta tvrdo. testirano sa par udaraca o tvrdu materiju.  Plus na svakom prstu sa gornje strane pojacano sa 2 sloja koze i nekim jastucicem.

Rukavice su plitke a koza koja ide oko zgloba stvarno mekana i ne iritira ni malo i omogucava normalno okretanje sake.

Zavrsnom obradom, u odnosu na cenu, sam jako jako zadovoljan i dao bih ocenu 12/10 :) iskreno za te pare nisam video kvalitetnije nove rukavice.

 

Rukavice najvise odgovaraju nekom prelaznom periodu jer za zimu nisu dovoljno tople a za 40 stepeni su vruce upravo zbog tog usranog otvora za ventilaciju koji slabo cemu sluzi.

 

Sve u svemu rukavica koji bi opet kupio i mozda i za vece pare.

nadam se da ce nekom pomoci barem malo. uzdravlje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 750 K5, Yamaha TDR

@markoizkule
Ovo sto si napisao, mogu sve da potvrdim, cale ih narucio za sebe i covek je prezadovoljan, njemu se ne znoje ruke, tako da nema ni potrebe za nekom ventilacijom, hocu reci, i takve kakve su mu odgovaraju... Ja sam ih probao na kratko i mogu reci da za te pare su vrh... I da su dosta lagane, i posle duzeg nosenja ne smetaju (samo prenosim iskustvo).
6ef24b01a1d9552775a4ea77353552de.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Imam prilično dugačke prste na rukama i teško mogu da nađem odgovarajuće rukavice. Uglavnom poneke XXL budu taman.

Meďutim na ovom Aliexpresu izgleda nema ništa veće od XL (ili ja ne umem da pronađem)?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Yamaha fz6
On 4.12.2016 at 19:43, milos-v said:
20161129_193606.jpg     20161129_193641.jpg   20161129_193650.jpg   20161129_194321.jpg   20161130_214936.jpg   20161129_193700.jpg

 

Milos-v

Moze link gde si porucio ove alpinestars pr pro? Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1122 postova
  • Lokacija: Beograd, Čubura
  • Motocikl: BMW F800GS Adventure
On 5/8/2017 at 13:58, lalajko said:

Postoji li u Bg neka radnja sa pristojnim izborom rukavica?

niko da ti odgovori druze? evo da probam i ako nisam expert za beogradsko trziste. 

 

Ako si bio na sajmi pre par meseci video si sve sto ima u Bgd! ja licno ne mogu da ga klasifikujem.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Yamaha fz6

Hvala Milos-v ali ove nisu kao tvoje, nemaju znak alpinestars nigde.. tvoje izgledaju kao kopija druge klase.. a ove kao da je deseta klasa. Hvala u svakom slucaju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec
Hvala Milos-v ali ove nisu kao tvoje, nemaju znak alpinestars nigde.. tvoje izgledaju kao kopija druge klase.. a ove kao da je deseta klasa. Hvala u svakom slucaju...


Ни једне на сликама продавца немају знак Alpinestar-a. Једноставно не смеју продавци да ставе знак.
Уђи доле у feedback купаца и видећеш како заправо изгледају рукавице које стигну купцу. И видећеш да имају знак :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Ako vec kod nas nema neki izbor, ni na KP posto tu ima nekih koji donose, Louis najbolji izbor ako imate nekoga da vam donese

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Yamaha fz6

Ja sam u Becu, pa ako nekom nesto treba iz Louis-a ili Heimgerike, mogu vam poslati... ima i polovbih stvari na www.willhaben.at

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja