Jump to content

Moto Zajednica

Moto rukavice - koje i gde

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5764 postova

Heheh pabza dve godine novi modeli tako da cu imati nepotrebno znanje ;)

 

Zanimiljiva stvar kako su mi objasnili za AGV pista je da kada je kupujes u ovlascenoj radnji treba samo da odredis velicinu skoljke posle se cela unutrasnjost kastomizuje prema obliku glave. Donekle to imas i na Shoei gde ti odmah menjaju debljinu obraza ali kod AGV menjaju bukvalno sve. Ako te zanima moja opservacija o sledecim modelima pitaj slobodno: AGV Pista i Corsa, Shark race r, Shoei X-spirit 3, HJC RPHA 10+ i 11, Scorpion exo 2000, X lite x 802 rr i carbon i "obicna", Bell neki model carbon naci cu, Arai rx7 i pojma nemam da li sam nesto propustio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX250R

 

 

Keder na kažiprstu je brisač vizira pri kiši, to i Knox navodi, mada postoji da se kupi univerzalni gumeni naprstak sa brišićom gumom. Na pitanje da nema možda osećaj napinjanja prstiju zbog gibljivih protektora, Čempi kaže da nema, ali za to bi verovatno trebalo duže voženje, Njegova klinceza i reiser bi mogli možda verodostojnije da iznesu zaključak jer dugo koriste ove rukavice. Moje zapažanje bez probe rukavica, mnogo veća šaka od Afrikančeve, je da uprkos zakrivljenju prstiju samim krojenjem, oni stoje više pravo i krive se tek pri kraju jagodica :

 

"Vozio" sam ih oko 15-16h u jednom danu pre par meseci i nikakvih nelagodnosti nisam imao u sakama. Sve u svemu ja sam zadovoljan, osim tog velkroa koji je popustio, ali nista neresivo.

 

 

Ja nemam nikakvu zamerku, jedino sto se secam da me je u pocetku, kad su rukavice bile potpuno nove, malo zuljala desna, na kaziprstu, ali to posle celodnevne voznje.

 

Protektore bukvalno ne osecam, rukavice su se posle tog prvog perioda (nekoliko voznji) potpuno prilagodile mojim rukama i mislim da su savrsene.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1241 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Ćao svima. Moram da pohvalim temu, ima jako puno dobrih postova! :)

 

Ja sam nov u moto svetu, i sada gledam neke rukavice koje bih kupio za početak. Shvatam da je tema ipak pokrenuta u vezi nešto kvalitetnijih rukavica, pa se nadam da nije offtopic da pitam za rukavice do nekih 50€. Gledao sam u Barelu, pošto želim da kupim nešto što najpre mogu da isprobam (zbog veličine prvenstveno), i tamo sam naišao na rukavice Oxford RP-6:

 

1_tmb_49315422_RP6%5B1%5D.jpg

 

Probao sam ih u veličini XL, i odgovaraju mi sasvim. Ono što me sada interesuje je to da li je možda neko koristio ove rukavice, ili barem zna kakvog su kvaliteta i na kom nivou je zaštita ili generalno bilo ima koju informaciju o ovim rukavicama i uopšte o Oxford proizvodima?

 

Pored ovih RP-6 sam isprobao i RP-4 koje su nešto neznatno skuplje, ali imaju nešto bolju zaštitu. Međutim, isprobao sam takođe XL i jako mi kruto deluju, pogotovu u predelu ovog velikog plastičnog štitnika, pa su mi zbog toga pomalo odbojne.

 

1_tmb_98630886_145235558055%5B1%5D.jpg
 

Ono što je takođe prednost modela RP-4 je to što mogu bolje da se pritegnu oko zgloba, odnosno to što je čičak traka oko zgloba odlično odgovara veličini mog zgloba, dok kod modela RP-6 to nije slučaj, već kada zakačim čičak traku onako kako je predviđeno oko zgloba rukavica bude široka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5764 postova

Vaso,

 

ja imam rukavice Oxford ali model RP-3 koje su kao top model kratkih rukavica. Koristio sam ih jednu sezonu i ono sto ti mogu reci je da su rukavice udobne, malo teze se navlace kada se oznoji ruka ali same od sebe su se rasile na desnom kaziprstu. To je nesto sto meni govori da nisam siguran kako bih se proveo da sam ih ne daj boze probao za ono za sta su napravljene.

 

Moj savet je da ih zaobidjes a odluka je tvoja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1241 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Razumem. Mada, dve strane ranije Đunta je pominjao svoje OJ Speed rukavice koje su maltene duplo skuplje od ovih, a takođe mu je šav popustio na dva mesta. Zbog toga ne mogu da procenim da li su u pitanju greške kod pojedninih premeraka, ili je pak reč o kvalitetu cele serije. Kako god, ovo bi bio neki moj cenovni rang, pa ima li nečega što bi moglo da se izdvoji?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Jeste, uvek je zebnja šta bi bilo pri izlaganju udarca ako su pomenuta popuštanja nastala zbog tesnog broja ili upotrebe u jednoj sezoni.

@Vesa.93- rukavice sa slike su po mom kriterijumu previše plitke i ne štite zglob šake ni malo, jesu kao kratke udobne i čine možda osećaj da se sa njima lakše i bolje kontrolišu komande ili da nisu prisutne na šakama, al je to na neki način nepotreban i opasn kvalitet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

Potpuno se slazem sa svim sto je rekao đunta. Da ne ponavljam ono sto je kolega vec napisao dodao bih jos samo jedno.. Znaj da ma koliko god ti je dobra jakna, u nekom trenutku ce ti se rukav malo povuci i zbog kratkih rukavica ostaces "golih" ruku i nezasticen od vetra. Veruj mi da posle nekog vremena to pocne da smeta i nervira.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 105 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Bez motora.

Vrede li čemu ove ProBiker PR-14 rukavice?

Juce sam ih vidio u Luisu, probao ih i neizgledaju lose uopste. Stite zglob dosta dobro, to je po nekom mom vidjenju kada sam ih probao.

 

Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000

Stigle su mi kineske GP PRO, porucene su 11.11 ,stigle su 29.11. platio sam ih 35e sve ukupno. Kad su mi stigle nije bilo nikakve carine i poreza. 

Sto se tice njih samih,u pitanju jeste neka koza,ne razumem se bas u kozu da znam koja vrsta, ali izgledaju tako i mirisu tako. Unutrasnji deo gde ulazi saka je oblozen nekim platnom koji malo smrducka na kinu,Ne bas onako drasticno kao njihove stvari inace sto se osecacju. Mislim da taj smrad dolazi mozda od kese u koju su bile spakovane ,jer ta kesa smrdi ubija. Ovako vizuelno izgledaju bas super kad se gledaju iz daljine ,kad se zagledaju vidi se da spojevi na prstima nisu bas sjajno odradjeni i najveci propust je sto palcevi nisu isti(videce se na slici) i mali prst je duzi na obe nego sto su moji prsti. Ona ojacanja plasticna mi deluju korektno. Udobnost mi deluje da je ok,bar ovako kod kuce.To platno iznutra je mekano.

Kako ce se ponasati u voznji znacu na prolece  :)

Slike postavljam samo da prebacim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Prolom Banja, Beograd
  • Motocikl: Yamaha DT 125, Kawasaki KLE500

Stigle, 

 

nisu touring ali zastita, ventilacija, udobnost i spoj sa rukavom je vrh.

 

 

 

15673183_571073889751836_1246735458_n.jp

Moze link sa kog si porucio? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Stigle, 

 

nisu touring ali zastita, ventilacija, udobnost i spoj sa rukavom je vrh.

 

 

 

15673183_571073889751836_1246735458_n.jp

 

 Alekre zasto mislis da nisu touring ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 336 postova
  • Lokacija: Čačak

A šta mislite o Modeka rukavicama?

Ja sam moje platio 45€ u Balosavi, ništa se nije rašilo itd. Super leže na rukama, samo što nisu za hladnije od 10 stepeni. Dobra ventilacija...

Mislim da su Sahara ili tako neka pustinja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova
  • Lokacija: Vidikovac
  • Motocikl: KTM 790 Adv

Ima li neko iskustvo sa NITRO rukavicama, video ih kod brace Bugara, ne izgledaju los, bar na slici.

Mene konkretno zanima model NG-70 

nitro-ng70-1-600.jpg

http://motoekip.com/?products=%D0%BA%D0%BE%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%B8-%D1%80%D1%8A%D0%BA%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D1%86%D0%B8-nitro-ng-70

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6814 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ako ce ti ovo biti jedine rukavice, ne. Gledaj da ipak bude preko zgloba.

 

@Velimje

 

Nisu za touring jer ne bi izdrzale kisu. Imaju dosta ventilacije pa verujem da nece biti prijatne na temperaturama 5c i nize. Najbolja opcija su sa goretex membranom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja