Jump to content

Moto Zajednica

Moto rukavice - koje i gde

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Izvinjavam se za dan zakašnjenja, juče sam "gostovao" kod Marka Stošića, školovanog moto trkača čija bi karijera danas bila verovatno u nekoj od GP klasa da se porodica nije vratila u Srbiju. Od početka bavljenja motorciklizmom uvek je imao vrhunsku takmičarsku opremu i ima istančan ukus i oštar kriterijum. Lično je koristio Berik rukavice više godina, Knox Handroid ima tek od letos i nema iskustvo sa trka jer se više ne takmiči. Handroid mu se dopao na oko i ostvario je želju. Naveo je da mu kalup odgovara, rukavice pružaju skroz neposredan osećaj što mu je kao šampionu naj bitnije, nema nigde osećaj pritiska, krutosti ili bilo kakve smetnje na šta su vrhunski vozači naročito osetljivi.

 

012_zpsitgjivdh.jpg

 

013_zps8u4szsx7.jpg

 

Zaštita iznad zgloba je praktično skroz u krug:

 

levo

 

014_zpsu7dgmw2c.jpg

 

desno

 

015_zps05aqduvp.jpg

 

odozdole

 

016_zpsuohf8qny.jpg

 

i odozgo gde je odličan i vrlo praktičan i fin podešavač stezanja štitnika, zavija se okretanjem a otpušta povlačenjem ka gore

 

017_zpsvmtyrypl.jpg

 

Dva slajdera na dlanu su kevlar,( il karbon), nisu običan pvc u dezenu, ispočetka mu se činilo da mogu da mu smetaju ali se vrlo brzo adaptirao i čak mu odgovaraju:

 

018_zpspcnldbi8.jpg

 

Keder na kažiprstu je brisač vizira pri kiši, to i Knox navodi, mada postoji da se kupi univerzalni gumeni naprstak sa brišićom gumom. Na pitanje da nema možda osećaj napinjanja prstiju zbog gibljivih protektora, Čempi kaže da nema, ali za to bi verovatno trebalo duže voženje, Njegova klinceza i reiser bi mogli možda verodostojnije da iznesu zaključak jer dugo koriste ove rukavice. Moje zapažanje bez probe rukavica, mnogo veća šaka od Afrikančeve, je da uprkos zakrivljenju prstiju samim krojenjem, oni stoje više pravo i krive se tek pri kraju jagodica :

 

019_zps1cqnjhmh.jpg

 

Sami štitnici prstiju ne pokrivaju vrhove i to je upravo zbog nesmetane pokretljivosti i obezbeđenja istančane kontrole komadi na kormanu, postoje ojačanja ali ne znam šta sadrže.

 

020_zps3t7fvreg.jpg

 

Handroid je jednako dubok ko moj OJ koji ima tvdro ojačanje sa spoljne strane:

 

021_zps1bvmo2vs.jpg

 

dok sa unutrašnje ima samo pojačnu kožu umesto slajdera :

 

022_zpsrjqamwqv.jpg

 

OJ ima po par tvrdih  protektora na 3 prsta i na korenu:

 

023_zpsfs3ebmix.jpg

 

a na palcu oba od pojačane kože za razliku od Knox-a:

 

024_zpsoloht4l0.jpg

 

na malom prstu samo jedno kožno ojačanje:

 

025_zpssocvnugq.jpg

 

Već vidljivi tragovi upotrebe na OJ-u, leva rukavica više potrošena zbog veće sili pri stiskanju kvačila:

 

026_zpsdhsoc5rx.jpg

 

Celokupna unutrašnjost je obložena prijatnom postavom koja je čini ni toplom nit hladnom i sprečava znojenje, sa druge strane onemogućava da se rukavice "razgaze" i kakve su prvog dana, takve su i danas, iako tanka i rukavice knap, ipak meni čini posredni odziv na kormanu:

 

027_zpsoepgchap.jpg

 

Desni kažiprst na mestu savijanja je vrlo brzo pukao i vremenom rasparao još više:

 

028_zpswze5q9pb.jpg

 

a na levoj šaci usled kvačilanja sa dva prsta je šav popustio između srednjeg i domalog:

 

029_zpsfkj0mzqk.jpg

 

OJ je od kengurove kože, pruža to što jeste  za stotinak evra. Konox je po svemu iznad, tu nema zbora iako košta osetno više. Međutim, po svemu je Held Titan klasa za sebe al tek on košta. Jeste GP rukavica ali i sa punom zaštitom, po net analizi jeste uspešan spoj oprečnih zahteva i zato je svrstavaju na prvo mesto ko što je izneo dvlns. Rade neke modele sa pola broja a moguća je i narudžbina po meri uz doplatu. Konx-a bi mogao da dobacim, postoji i mogućnost na ček-poček, ima da se proba što je jako bitno, jednom rečju odlično ali svrbi Held. Kako stvari stoje i zbog svoje isključivosti polovičnih rešenja, mislim da će izbor biti kineka kopija, hvala ŠećeR-u na iznetom iskustvu, na žalst zbog svojih padova, to je dovoljno za opredeljenje zbog očigledno dobre zaštite umesto izbora brendova al sa nižiom pkrivenošću zaštita. Doduše Knox ću morati da probam u nekom narednom periodu a konačna odluka za trajnu i skupu rukavicu odlažem za dogodine, odnosno do prilike da probam Held i da se malko oparim.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

Original Alpinestars GP pro je u Louisu i FC moto oko 160 eur sad na popustu. Uz duzno postovanje iskustva koje je šećer podelio sa nama i dalje smatram kupovinu iz Kine rizicnom jer cak i od istog trgovca u isto vreme mozes kupiti dva po kvalitetu totalno razlicita proizvoda.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • TVRD RAD, 181 postova
  • Lokacija: Beograd/Banovo Brdo
  • Motocikl: KTM 1290 SuperDuke GT 2016

Nema priče, ko može i želi, uštedi i ako jeste mnogo ali pazari rukavice i ne razmišlja.
Iskreno nisu mi se dopadale vizuelno Handroid rukavice, ali listanjem po netu i čiitanju sličnih tekstova izgleda da će raditi krednitna kartica u skorijem periodu i ako nisam planirao.

Nadam se da će biti nekih novogodišnjih popusta :) 

 

Dodadacu : 

"nisam dovoljno bogat da kupujem jeftino"

 

@Đunta hvala na fotkama i opširnom tekstu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

"Služim forumu". Cena Handroida i to u Beogradu je po srednjem kursu 178€, dok na proizvođačlom sajtu stiji kad se prečuna, 160€, ne znam da li je sa ili bez VAT, al ima neka poštarina i bankarina, plus rizik da rukavice dobiju noge, a sem toga kupovina na neviđeno, bez probe, nije razumna. Kod nas je moguća kupovina putem  beskamtnih čekove na 12 rata, ko ih nema, verovatno može da vrši otplatu al da kupljena stvar stoji u prodavnici dok se u celosti ne otplati, pa je i to velika pogodnost.

 

Gledajući klip original vs kopija, nije moguće znati kakvi su protektori ispod uz rizik da dođe skaj umusto kravlje ili ovčije kože itd. Original je trenutno na popustu za 170€, opet bez probe, a ovako površno, Alpinestar manje je štiti od Handroida, i da ima bolju neposrednost, što bar ja ne znam, sumnjam da je velikoj većini od ikakvog značaja, pre će biti da je važnije ono, GP etiketa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550

ima li neko iskustva sa spyke rukavicama? gledam ih na fc moto i deluju mi skroz ok, a i cena nije neka preterana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000

apsolutno je jasno da su originalne rukavice daleko bolje. Nisu ni kinezi ludi,da je njihov proizvod toliko dobar ne bi bio toliko jeftiniji.

Originial alpinestars je jedna od najboljih rukavica na trzistu. Ja trenutno nemam 150e+ da dam na rukavice. Ono o cemu razmisljam i pitam se, kakve su kineske gp pro u odnosu na neke rukavice srednje klase koje kostaju npr oko 80e.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

ima li neko iskustva sa spyke rukavicama? gledam ih na fc moto i deluju mi skroz ok, a i cena nije neka preterana.

Kao i svi ozbiljni proizvodjaci i Spyke ima top modele i srednju klasu. Zavisi sta gledas ali pogledaj i njihove kombinezone pa ces lako zakljuciti da je vise nego ozbiljan proizvodjac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

apsolutno je jasno da su originalne rukavice daleko bolje. Nisu ni kinezi ludi,da je njihov proizvod toliko dobar ne bi bio toliko jeftiniji.

Originial alpinestars je jedna od najboljih rukavica na trzistu. Ja trenutno nemam 150e+ da dam na rukavice. Ono o cemu razmisljam i pitam se, kakve su kineske gp pro u odnosu na neke rukavice srednje klase koje kostaju npr oko 80e.

Pa evo Djunta je slikao njegove OJ. Isto se meni desilo sa Oxford rukavicama. Rekao bih da ipak postoji razlog zasto nesto kosta 200+ eur a nesto 100-

 

Jasno je meni i da se svi nadamo da necemo nikad probati rukavice za onu svrhu za koju su napravljene ali ja se rukovodim logikom da je bolje original losijeg brenda nego kopija top brenda a onda me demantuju moje, Djuntine i Secerove rukavice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

Posto sam se bio zagrejao da sutra narucim one "Alpinestar" GP Pro rukavice sa Aliexpressa upao sam na KP cisto da pogledam kakvo je stanje kod nas. Mogu da vam kazem da vec i kod nas mogu da se nadju pomenute replike.

Potpuno identicne (bar ja tako mislim, ispravite me ako gresim) kao sto je kolega Šećer narucio samo u kombinaciji sa crvenim linijama:

1.60e

https://m.kupujemprodajem.com/Rukavice-Alpinestars-Gp-Pro-38420386-oglas.htm?filter_id=94211208#mhs0-1478822612633

2.5.000dinara

https://m.kupujemprodajem.com/Alpinestars-GP-Pro-38925411-oglas.htm#mhs0-1478822735778

Video sam jos par vrlo slicnih modela ali mi ove izgledaju najpribliznije onima koje valjaju braca kinezi. Jeste sutra (sada vec danas) popust na ali-u ali cu ja definitivno da sacekam jos malo. Vecina stvari koja moze kod kineza na netu da se nadje dodje kod nas pre ili kasnije. Radije cu da dam nasim Jugovićima 10-tak eura vise ali da znam da mogu da eventualno reklamiram i zamenim za drugi broj. Nemam toliko iskustva sa kupovinom moto opreme, pa me je strah da mi sa istoka (mojom greskom) ne stigne pogresan broj :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

 

apsolutno je jasno da su originalne rukavice daleko bolje. Nisu ni kinezi ludi,da je njihov proizvod toliko dobar ne bi bio toliko jeftiniji.

Originial alpinestars je jedna od najboljih rukavica na trzistu. Ja trenutno nemam 150e+ da dam na rukavice. Ono o cemu razmisljam i pitam se, kakve su kineske gp pro u odnosu na neke rukavice srednje klase koje kostaju npr oko 80e.

Pa evo Djunta je slikao njegove OJ. Isto se meni desilo sa Oxford rukavicama. Rekao bih da ipak postoji razlog zasto nesto kosta 200+ eur a nesto 100-

 

Jasno je meni i da se svi nadamo da necemo nikad probati rukavice za onu svrhu za koju su napravljene ali ja se rukovodim logikom da je bolje original losijeg brenda nego kopija top brenda a onda me demantuju moje, Djuntine i Secerove rukavice.

 

 

Geslo u Srbiji je " ma valjda neće" i po njemu se tako ponašamo, lično se uvek rukovodim suprotno jer " đavo nikad ne spava ", pored ostalog i rukvice koroistim i pri kratkoj vožnjici zarad ponekad nužne probe nekog motora. Jako dobar poznanik još iz mladosti je poginuo pre godinu ipo bukvalno u ulici ispred svoje garaže vršeći test vožnju bez ikakve opreme i to ne vozeći ništa brzo tuda gde je prolazio barem deset puta dnevno.

 

Prikazom svojih rukavica, samo sam sebi napravio medveđu uslugu, upravo ih gledam da se ne ogrešim, ajd što su šavovi popustili, premala veličina, al habanje na dlanovima je čista posledica normalne upotrebe i to bez nekog čvrstog držanja kormana i sa gotovo uvek mirnim šakama u, ili na, istom položaju uz komande.

 

Problem virtuelne stvarnosti, gugle, vikipedija, youtube, forumi i internet je što se gube reperi i realnost, jednostavno je nemoguće ili u najmanju ruku jako teško doći do validnog saznanja. Ja sam mogao da napišem da su moje rukavice prešle 100.000 km po suncu i kiši, mnogi bi poverovali verovatno. Klip o poređenu originala sa kopijom je takođe bez pokrića u krajnjoj liniji, iako je logičan, al šta ako je namešten, sašivene rukavice da izgledaju kako su prikazane ili uzete naj gore sa Alija, tvrde da nisu od prirodne kože po mirisu dok SeceR navodi upravo suprotno a i po slikama se vidi da su od kože, od koje životinje manje bitno, što uostalom potvrđuje i stanje mojih koje su milon posto originalne i od kengura.

 

Trenutno glasno razmišljam u nemogućnosti da zaključim baš pravilno već samo logično, original bi trebao da bude bolji. Takođe i mnogi imaju poduplan problem, jes da sa suprugom mirnije i manje vozim, al to ne znači da njoj ne trebaju rukavice ili pak da su joj dovoljne bilo kakve, moram dvostruko da platim da bi ona bila zaštićena koliko i ja a to mi je nemoguće ovog časa, pa se kineka kopija nameće kao jedini mogući izbor.

 

......................................

 

Pokretanjem teme nisam očekivao ovako dobar i kvalitetan odziv i to još bez ofovanja bez koga ne može da prođe bilo šta da je u pitanju, no ne sumnjam da  dežurni ne vrebaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

Vidi jedan nas drugar je na Navaku pao sa tim GP PRO sa Aliexpresa i imao je povredu (laksu) bas na mestu gde na ovom klipu kazu da kopija nema kevlar kao ojacanje a original ima. Svaki pad je prica za sebe i ne znaci da neko sa originalom nije losije prosao od nekog sa kopijom. Jednostavno dovoljno sam mator da imam gremline u glavi koji mi ne daju da se opustim ako znam da sam stedeo na sebi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: NC750x

A šta je sa alpinstar od 80-ak €? Da li su one bolje ili kopija najboljih?

Ja mislim da je bolji jeftiniji original nego kopija najskupljih pa ako se nema za “kengura“ od 200€ onda bar “ovca-ili-šta-već“ od 80. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

Pa gledaj Djunta je postavio temu u pravcu najboljih modela koji su kod svih proizvodjaca na nivou od 150-300 eur. Ako gledas modele koji nisu sam vrh ponude imas izbor koliko god zelis od 50 do 150 eur. Tu mozes da "napcas" solidne rukavice na snizenju i da kostaju ispod 100 eur. Ovo o cemu se diskutovalo u originalu nikad neces naci ispod 150 ni na kakvom snizenju i ni u jednoj velicini. Jednostavno to toliko kosta i cao

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

Tek kada uhvatis priliku da preko odes u neku radnju koja je multibrend sa velikim izborom mozes da steknes sliku zasto imas recimo AGV kacigu za oko ili ispod 200 eur K3 recimo i zasto imas za 1200 eur Pista recimo. Onda tu pistu mozes da poredis samo sa top modelima Arai, Shoei, Bell, X-lite, Shark... Pa onda steknes sliku da osrednji model AGV kosta kao top model Scorpion. E sad imas i namenu kacige prema tipu motora itd. Isto je i za rukavice i za bilo koji drugi komad opreme

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

Slažem se. Spomenuo sam srednju klasu kao alternativu kopiji.

Jasno je meni sta si hteo da kazes ali srednja klasa nema cak ni vizuelno istu zastitu kao kopija. Ja ne mogu da kazem da je bolja srednja klasa od kopije ali mogu da kazem da bih pre kupio srednju klasu od kopije sto sam i uradio. Ali eto moje iskustvo je kao i Djuntino a to je da su se rasile rukavice koje su original ali srednja klasa. Sa druge strane Secer je podelio iskustvo u kojem je kopija odradila posao. Svako mora sam da izvuce zakljucak

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Sad gledam svoje OJ, to je vršni model, bar bio ako se ne varam, dodatno belo ojačanje od samo jednog sloja kože na dlanu sumnjam da bi izdržalo klizanje kolko i običan pvc koji se zamera kopiji na video klipu. Diskutabilno jel bolje uzeti siromašan original ili punu kopiju rukavica.

 

Što se tiče kacige, mislim da tu ne sme da bude dvoumljenja, mada i tu može da se vrši poređenje, markirana džetovka ili no name full face, ali dobra kaciga nije ni skupa, kao što ih ima Nolan u ponudi, naročito modeli koji nemaju naočare, pin lok i to nešto što ne utiče na nivo zaštite. Zastupnik Nolana u Beogradu drži cenu na nivou bilo koje maloprodaje u svetu, pokriva punu garanciju i uvek ima potrebne rezervne delove i čak vrši popravke, što je izuzetno korisno, a takođe daje povremeno popuste, strogo sve u skladu sa poslovnom politikom Nolana, čak i više od toga. Uzgred, kroz različite modele Nolana se nalaze i različiti kalupi shodno oblicima glave i velika je verovatnoća da se nađe adekvatan model.

 

Hoću da istaknem ono što su mi oni preneli, u ponudi imaju i prave takmičarske kacige ili tog ranga, ali naglašavaju razliku u smislu bezbednosti. Naime, pretežni padovi na takmičenjima su klizeći i pod blagim, kosim, udarnim uglom na podlogu i kacige su konstruktivno i od materijala koji je prilagođen prvenstveno trenju tako da kažem, dok u uslovima saobraćaja je obrnuto, udarci o podlogu su vertikalniji i gradske kacige su izdržljiviji pod dejstvom tih sila nego takmičarske. Kod trkaćih je bitna i težina zbog velikih inercionih sila, lepa je laka kaciga, mora zato i da košta, al nije izrazito neophodna za ulicu, lično imamo i supruga i ja flipapove koji su u startu teški, ne smeta nam oboma  to ništa. Uh, sad se setih, sledi zamena zbog propisanog roka od 5 godina, može i 7 al tu se nikako ne igram, biće isto flip up i Nolan naravno.

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/42125-flip-kaciga-nolan-n-90-classic-n-com/  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

Vidi imas i ove kao solidnu ponudu po meni ali ne znam kakve su zaista

 

https://www.louis.de/en/artikel/furygan-fit-r-gloves/606234?list=247318170&filter_article_number=60623402

 

A o kacigama sam letos apsolvirao materiju kad sam kupovao tako da mogu doktorsku disertaciju da napisem komotno. U Atini sam probao sve sto postoji na trzistu i imam prilicno jasnu sliku o svim modelima race kaciga koje mogu da se kupe

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Belgrade, Serbia
  • Motocikl: '16 CBR500RA

 

Keder na kažiprstu je brisač vizira pri kiši, to i Knox navodi, mada postoji da se kupi univerzalni gumeni naprstak sa brišićom gumom. Na pitanje da nema možda osećaj napinjanja prstiju zbog gibljivih protektora, Čempi kaže da nema, ali za to bi verovatno trebalo duže voženje, Njegova klinceza i reiser bi mogli možda verodostojnije da iznesu zaključak jer dugo koriste ove rukavice. Moje zapažanje bez probe rukavica, mnogo veća šaka od Afrikančeve, je da uprkos zakrivljenju prstiju samim krojenjem, oni stoje više pravo i krive se tek pri kraju jagodica :

 

"Vozio" sam ih oko 15-16h u jednom danu pre par meseci i nikakvih nelagodnosti nisam imao u sakama. Sve u svemu ja sam zadovoljan, osim tog velkroa koji je popustio, ali nista neresivo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Motocikl: suzuki gsxr 1000 k8

Na zalost vecini su nam finansije ogranicavajuci faktor... ja nikome necu reci ni da ih kupi ili da ih ne kupi jednostavno ja sam sa prvim rukavicama lose prosao koje sam kupio u Louis-u a nije da sam ih jeftino platio... *(istrosili se slajderi na dlanu koji sluze kao vid zastite u slucaju pada i kontakta sa asfalzom.. medjutim meni su se ti plasticni slajderi potrosili od zuljanja o tekic na rucici.. kakva glupost al sta da se radi..)* pa su ove kina alpine dosle kao zamena, pa se na kraju pokazale kao OK za cenu koju su placene pa cak mozda i vise... kao sto sam rekao prezivele su dva pada bez povreda prstiju i cepanja... inace nisu vozene samo na trkama prezivele su i svakodnevnu voznju dva putovanja na more... pa za 50-ak eura malo li je?? Par puta sam se zapitao da mi kinez slucajno nije poslao svoje original rukavice

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: sport i commuting

@raps imam ja Spyke Fuel doneo mi Lucky Vladano iz FC Moto, i za sada sam vrlo zadovoljan mada ih (srecom) nisam testirao na padove. U pocetku sam mislio da ce mi smetati sto su spojeni mali i domali prst ali u voznji se uopste ne oseca ako nisi navikao da kocis se vise od dva prsta.

 

Inace prvi izbor mi je bio https://www.hein-gericke.de/hein-gericke-racing-extreme-handschuhe-schwarz-5.html koje sam probao vise puta ali su rasprodate dok sam se ja nakanio i vise nisu u ponudi, sad nude neku Eska liniju koja mi se uopste ne svidja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lovely jubbly, 895 postova
  • Lokacija: Liguria
  • Motocikl: CB 1300

A o kacigama sam letos apsolvirao materiju kad sam kupovao tako da mogu doktorsku disertaciju da napisem komotno. U Atini sam probao sve sto postoji na trzistu i imam prilicno jasnu sliku o svim modelima race kaciga koje mogu da se kupe

 

U tom slucaju bicu slobodan da te kontaktiram kada dodje na red zamena kacige :D Nebi trebalo u naredne 2 godine.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja