Jump to content

Moto Zajednica

Generalna restauracija MZ ETZ 125

Recommended Posts

  • Stevan, 59 postova
  • Lokacija: Bajevac
  • Motocikl: MZ ETZ 125

treba prvo naci dobar primerak, a to su matori motori, pa je logicno da niko nije ni pazio na njih, nego je samo sipano gorivo i vozeno, a iskreno receno stvarno me mrzi da opet budem do kasno uvece viseci na oglasima. Iskreno receno ne mogu a naci bas sve originalne nove delove, sta bude moglo polovno da se stavi stavicu, sta bude moralo novo nmvz, ali meni je bitno da ti delovi budu dobri, ispravni. ja kad sednem na njega ja onda znam na sta sam seo sta sam uradio itd. Izmedju ostalog zato sam i pitao za kocioni cilindar(rucku sa cilidrom gore) da li moze da se stavi od nekog drugog motora. procitao sam ovde na forumu da su im ti cilindri boljka, tj. brzo propisaju, pa zato i nisam za originalni cilindar. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stevan, 59 postova
  • Lokacija: Bajevac
  • Motocikl: MZ ETZ 125

sad sam pogledao, jel znas mozda koliko te je sve ukupno kostalo? Sad si me dodatno uplasio,raskupusao sam celu struju, i ovako se plasim da li cu ucpeti da je sastavim, malopre procitah ono za gasenje, tek sam sad uplasen od instalacije xD. I jel se sad kajes sto si ulozio u njega, imas li ga jos i kako ti radi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Pojma nemam koliko sam ulozio,moras uzeti u obzir da sam dosta delova vec imao po radionici koji su preostali od nekoliko etz-a koji su ranije sluzi kao donori za neke druge.Naravno da se ne kajem ni jednog trenutka lepo smo se druzili.Sa njim smo ja i supruga proputovali lepih kilometara.Vise nije kod mene prodao sam ga kolegi sa foruma Sumiju kod koga i dan danas pravi urnebes po Ariljskim sumama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4128 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

NIje vise lep kao sto je bio.. :D "Uskoro" dobice i prednju gumu slicnu zadnjoj a i ima par tu sitnica za sredjivanje, posto je pregazio doosta offroud-a od kako je otisao iz Valjeva.. 

26041076393_5b858946f9_b.jpg_DSC0106 by Šumi Zmajček, on Flickr

 

Dobio je Grimeca cilindar i crevo od Aprilije prosli put kad sam bio u Arilju, a i ceka ga prednja guma.. 

Znaci cilindar kocnice pase od skoro svakog skutera ili veceg motora, samo je pitanje koliko si para voljan da das.. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4128 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Sumi jel ta zadnja guma 16 coli, ako jeste gde si nabavio tu gumu i koliko kosta jer bih i ja kramponku na moj da stavim

Jeste, 100/90 16 cola i ovo je kross guma! Kostala me 2500 din.. :) Nasao sam je na KupProd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stevan, 59 postova
  • Lokacija: Bajevac
  • Motocikl: MZ ETZ 125

e da se javim. skinuo sam danas oba dekla sa masine i video jos jednu stvar, nasao sam sta je problem sa obrtomerom. tamo gde je onaj zupacnik na osovini onog pinjona sto vrti sajlu, nema nista. stoji samo on sam, nema nikakvog zupčanika kod njega. Ima li neko mozda sliku tog zupčanika, da znam kako i gde stoji?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Stoji nataknut na tu osovinicu sto je na slici pored pinjona - evo slike :    post-3699-0-28448100-1479000304.jpg

 

   

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

A evo i kako stoji:

 

post-3699-0-58076300-1479000556.jpg

 

  Na slici se lepo vidi jer je skinuta korpa kvacila.  Ovo sto sam zaokruzio crvenim i zelenim tebi nista ne znaci, to sam nesto objasnjavao u drugoj temi . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stevan, 59 postova
  • Lokacija: Bajevac
  • Motocikl: MZ ETZ 125

da se javim i ja opet...pre neki dan sam poceo da sastavljam svog mezimca, bio je rasturen u proste cinioce i nosio sam ram,felne,dekla, blatobrane i bocne limove u Barič kod teče. Tamo je sve lepo ispeskareno, ram prednja vila i dekla su ofarbana poliuertanom u crno, felne epoksalom u sivo, blatobrani i bocni limovi pregitovani, predjeni sa spric-gitom i ofarbani auto-lakom u plavo. Danas sam krenuo da sklapam prednju kocnicu, nasao sam nov navodno originalni MZ cilindar, kupio lepo dot3 ulje kao sto pise na poklopcu, i naisao na problem. Prvo smo otac i ja sastavili ceo sistem, odvrnuli 'sisicu' da ga ozracimosip ue u cilidar medjutim ulje se nije slivalo. Pokusali smo da ga sa cilindrom 'napumpamo' u sistem i isteramo vazduh ali opet nista. Do malopre sam se mucio pokusavajuci da 'upumpam' ulje spricom u razdvojene delove(prvo klesta pa crevo i na kraju cilindar), sa normalno otvorenom 'sisicom' da bi izlazio vazduh. Kad sam to tako zavrsio odigao sam tocak od zemlje zavrteo stisnuo kocnicu i ona počinje da hvata, ali tek kad se stisne do samog kraja i to nesto malo, cisto da se cuju pločice. Pokusavali smo da stiskamo i pustamo kocnicu kad je odvrnuta 'sisica', pod prstom se oseca pritisak, ali kad se otpusti cilindar oseti se i vakum. Pokusali smo cilindar napunjen uljod da stiskamo na prazno, odvojen od creva, ali ulje ne izlazi, izlazi jedino kad sipamo ulje sa kontra strane i on uvuce u sebe pa ga istera. Znaci cilindar kad se stisne rucka uvuce na prvu rupicu odredjenu kolicinu ulja, i na istu tu rupicu vrati indenticnu kolicinu ulja. Moje pitanje je: Kako da ozracim ceo sistem i da li taj cilindar treba uopste tako da radi? 

Izvinjavam se sto sam napisao sve ovako opsirno i sto sam pisao ovde a ne u temi za namenjenoj za ovo, ali tamo nema odgovora na moje pitanje a i tema nije refresh od 2010. Hvala unapred :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Prvo : po mojim saznanjima , vec dugo-dugo unazad nema originalnog gornjeg kocionog cilindra u ponudi . Ono sto neki nude pod "original" su Turski . 

istina originalno izgledaju , ALI , to nije TO .

Sa vele-prodaje su mi rekli da su imali 7 reklamacija od 10 prodatih i zbog toga sam odustao od tih "originalnih " ! 

   Probaj da samo sve sklopis , ostavis preko noci otvoren poklopac da vazduh sam izadje gore . ili , nabavi vakum za luftiranje .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stevan, 59 postova
  • Lokacija: Bajevac
  • Motocikl: MZ ETZ 125

danas je stavljena masina, sutra vezemo instalaciju i ako bog da sutra ga i palimo. jesino nzm sta cu raditi za cilindar ali po svemu sudeci moracu da kupim drugi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja