Jump to content

Moto Zajednica

Skuter 4T 125ccm slabo vuce

Recommended Posts

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Irig
  • Motocikl: Suzuki SV 650N

Pozdrav drustvo,kupio sam Peugeot sum up 125 iz 2009. sa pojedenim zubima na radilici sto idu na varijator. Zanenio sam radilicu I komplet varijator sa kajsem. Juce ga upalio I I otisao na probnu voznju. Motor lepo pali na zub,lepo radi I sve ali... cini mi se dosta slabo ide,do 60 dovuce nekako a do 70 tesko... na obrtaljci dodje do 6 000 mozda 6500 rpm I to je to... motor je gy6 P152QMI-A. Takodje imam misljenje da dosta slabo povlaci I da trosi dosta. Ovo su mi prva iskustva sa skutetima, da li je to normalno,ako ne sta da pogledam,hvala unapred! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Trebao si da pitas pre kupovine iz razloga sto je to takav krs od skutera da to nije normalno.

Ima problema sa namotajem, ljuska se cilindar, lezajevi tockova takodje losi, karburator zna praviti probleme pa cak i nov kada stavis, CVT ima repere koje treba da pogodis kako bi kurbla radila, plasticne gume, lose kocnice.....ma idi 100djavola na njemu.

Inače, kad je ispravan mogu ti reći da lepo poteze, do 80km/h dodje ocas posla i jaci je potrosac.

Послато са ALE-L21 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Irig
  • Motocikl: Suzuki SV 650N

Ma ovo je naletelo nesto extra povoljno...ne planiram ja da vozam nego da malo sredim pa da zalozim za malo ozbiljnije... Nego krenuh danas do nekod trznog centra skuterom,a nazad me vratili slep sluzbom . Malo sam ga izgasirao niz brdo (80 km/h)  :) i kad sam posle krenuo na uspon nesto riknulo,da li kajs ili kvacilo...ide u obrtaje ali ne okrece tocak. Moram ga sutra rastaviti opet da vidim sta je...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Irig
  • Motocikl: Suzuki SV 650N

Definitivno pukao novi kajs. Sta moze biti problem ? Da ponovim nije hteo da predje preko 60-70 a kad sam malo razvio brzinu na nizbrdici pukao je kajs. Da li to znaci da je bio kratak? Kako da nadjem koji ide fabricki ovaj je bio 835 20.1 I rolnice su 13gr ako znaci nesto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Bando kais dimenzije 835x20x30 (potrazi po radnjama, ako nigde ne nedjes imas u Veranu i kosta 3.411din)

Rolnice dimenzije 18x14 od 14g (isto vazi kao i za kais, kosta 340din po komadu)

 

Najcesci razlog pucanja kaisa je zbog dotrajalosti (potrosen, ispucao, postane krt), drugi razlog moze biti ako ima ostecenja na radnim povrsinama gde kais "klizi" a to je remen sa propelerima, variator i tanjiri kvacila.

Ljudi svasta koriste ne bi li skinuli deo pri rasturanju, najcesce to bude ravni srafciger i cekic, pa tako naprave mali zarez/ostru izbocinu koja polako secka kais, tako da proveri te elemente prilikom demontaze/montaze.

Treci razlog moze biti (vrlo retko) ako se kais ukosi jer neki skuteri imaju redosled podloski pri pakovanju pa ako se neka izostavi ili namerno izbaci, kais automatski vise nije u ravni sa tanjirima u kvacilu.

Takodje proveri da li si dobro spakovao kurblu, da ne strci opruga ili tome slicno pa kaci kais i eto ga pucanje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Irig
  • Motocikl: Suzuki SV 650N

Ok hvala puno na odgovoru...pomoglo mi je dosta,kajs sam stari narucio preko ebay-a neki mitsubishi -mislio da to nije vazno i tako je presao 100km i pukao,takodje i kompletan varijator sa rolnicama od 13gr,tako da ostaje ili da je iskosen (a nema nikakvih platni ) ili da ima ostecenje na tanjirima kod zadnjeg tocka...ovaj mitsubisi je verovatno pukao jer je kinesko sra..e. Hvala jos jednom ,pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja