Jump to content

Moto Zajednica

CBR 600 rr- vlasnici,bivsi,buduci..diskusija

Recommended Posts

  • Vikend motociklista, 676 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda pantheon 125..

Pre svega se izvinjavam ako ovakva tema postoji..ja je nisam nasao...

Zelim da razmenim misljenja sa poznavaocima ovog motora..sta su primetili kao mane,sta bi promenili,sta su menjali,poboljsali itd itd....

Ja sam u kategoriji ovog motora vozio R6 2002 i K2 600 pa cu moci izneti neka svoja zapazanja... Za sada vidim da su neka resenja bolja u odnosu na ova dva modela,vidim da je sve dosta kvalitetnije i bolje odradjeno..e sad me buni hiljadu nekih dzekova i elektronike oko rezervoara,nisam primetio da drugi motori to imaju u toj kolicini...

Da li regler pomeriti negde,vidim da je blizu auspuha i ima li problema sa njim..

 

Pisite sva zapazanja,od stelovanja do voznje pa i prodaje... Sta preporucujete od ulja,plocica? Posto to stize za zamenu...

Ja pod obavezno menjam boju felni i jos neke detalje hocu da istaknem...sto je vise gledam vise mi se svidja..nisam toliko obracao paznju na taj motor na ulici...

 

post-27463-0-32226100-1478299863.jpg

post-27463-0-51819000-1478299888.jpg

post-27463-0-24793700-1478299898.jpg

post-27463-0-83706700-1478299908.jpg

post-27463-0-53684000-1478299937.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

 

 

Ja pod obavezno menjam boju felni i jos neke detalje hocu da istaknem...sto je vise gledam vise mi se svidja..nisam toliko obracao paznju na taj motor na ulici...

Нисам власник али... Не знам како раније ниси обраћао пажњу, мотор је прелеп. :)

Још ова бела репсол шема, одличнааа

 

 

У коју боју планираш фелне?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1817 postova
  • Lokacija: Beograd

Meni se u poslednje vreme vrti po glavi kupovina neke 600 oko tog godišta, možda najviše do 2005-6.

Ili to ili Triumf Dajtona 675, ali pošto to neće biti svakodnevni motor hteo bi nekako jeftinije da prođem.

Poenta priče je, da li može da se ili ovakva Honda ili Kavasaki 636 da se kupi pismen ispod 3500€. To ko je skoro kupovao najbolje zna i šta sve ima i sa kojim cenama se ljudi gađaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

Meni se u poslednje vreme vrti po glavi kupovina neke 600 oko tog godišta, možda najviše do 2005-6.

Ili to ili Triumf Dajtona 675, ali pošto to neće biti svakodnevni motor hteo bi nekako jeftinije da prođem.

Poenta priče je, da li može da se ili ovakva Honda ili Kavasaki 636 da se kupi pismen ispod 3500€. To ko je skoro kupovao najbolje zna i šta sve ima i sa kojim cenama se ljudi gađaju.

http://www.polovniautomobili.com/motori/9096677/honda-cbr-600-rr

 

ima druze, samo dobro gledaj :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vikend motociklista, 676 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda pantheon 125..

Taj motor je sa foruma,tj,poznatog poznavaoca motora i ako on kaze da je dobra onda nema sumnje...srecna kupovina...a Triumf ne preporucujem...

 

Felne i neke detalje sam planirao u narandzastu,hondinu boju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5728 postova

Meni se u poslednje vreme vrti po glavi kupovina neke 600 oko tog godišta, možda najviše do 2005-6.

Ili to ili Triumf Dajtona 675, ali pošto to neće biti svakodnevni motor hteo bi nekako jeftinije da prođem.

Poenta priče je, da li može da se ili ovakva Honda ili Kavasaki 636 da se kupi pismen ispod 3500€. To ko je skoro kupovao najbolje zna i šta sve ima i sa kojim cenama se ljudi gađaju.

Ima i jos jedna u sivo crnoj Repsol semi 2005 ;)

 

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/109668-cbr-600-rr-2005-godiste-na-prodaju/#entry1756524

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5728 postova

E sad u odnosu na to vreme motor je presao nesto malo preko 40.000 nema vise PP3 gume ima d211 slikove i alarm je iskljucen jer je nesto brljavio. Ima pancirna creva, napred skracen prebos za 1 zub a imam i fabricki i cena ide dole. Verovatno sam nesto zaboravio pa pitaj ako te zanima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: sport i commuting
E nasao si koga ces da pitas, jeste, podesavao je kvacilo i to vise puta dnevno posto ne ume da stavi kontra-maticu na sajlu i to bi bilo to,

Inace ima USD a imace i radijalnu pumpu ako se ikad nakani da otera nekome da mu je namontira.

Bolje nek' se javi Charlie sa svojim idejama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5728 postova

 

E nasao si koga ces da pitas, jeste, podesavao je kvacilo i to vise puta dnevno posto ne ume da stavi kontra-maticu na sajlu i to bi bilo to,

Inace ima USD a imace i radijalnu pumpu ako se ikad nakani da otera nekome da mu je namontira.

Bolje nek' se javi Charlie sa svojim idejama.

Podesavali su mi i ogibljenje vise puta :)

 

Takodje pored radijalne pumpe postoji sansa da imam i amortizer volana zahvaljujuci istom kolegi ali samo ako i to neki covek dobre volje uradi jer ja ne umem ni cekic da koristim. Ovo sve ce bito samo ako ostane kod mene a u tom slucaju ce biti i tvrdje opruge napred i +2 zuba nazad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vikend motociklista, 676 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda pantheon 125..

U dilemi sam,nalepnice i folija je dosta lose uradjena,cak je i bilo nekog klizanja...e sad mnogo mi se svidja ova kombinacije,gde uraditi foliju ili farbanje a da to bude u ovom dezenu?? Mozda bi pre radio foliju jer tad rep ne bi radio..

Felne,usisnike za vazduh i crne trouglove ispod sedista bi radio u hondinu narandzastu...sta mislite?

post-27463-0-41604900-1479291147.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Ја би само фелне, да не буде превише. Некако ми се баш и не уклапа остало.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

Spajk uradi mehaniku, a estetiku ostavi kako je. felne bih definitivno ostavio u tamnoj boji zbog spreja i sranja najmanje se vidi.

 

bolje baci te pare na opremu nego da ga lickas i pickas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Da li ima nekih bitnih razlika izmedju '04 i '05 godista?
Prelomio sam definitivno da kad prodam moj motor uzmem Hondu (dvoumio sam se izmedju nje i R6 '06-'07)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5728 postova

Ima 03-04 nema usd vile i nema radijalne celjusti a 05-06 ima s tim da nema radijalnu pumpu. To su uglavnom bitne razlike ostalo je par estetskih sitnica.

 

Mada imam Hondu ja bih ipak razmislio o R6 iskreno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vikend motociklista, 676 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda pantheon 125..

 

FJCharlie Naravno da sve ide na zamenu..od ulja,plocica..napred -1 itd itd...duga je zima :) Nude mi Hayabusu u zamenu,ta zver me oduvek intrigirala ali sam je ovaj put odbio...

post-27463-0-06326900-1479320181.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5728 postova

Spajk brate samo nemoj Hayabusu da uzimas molim te. Jesi ti velik ali ovo je autobus

 

I pusti Charlia on je nasminkao motor i cak je krstio tako da ima zvanicno ime i prezime a ovamo tebi deli savete. Hoce da njegova kucka bude najsredjenija :P

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Ima 03-04 nema usd vile i nema radijalne celjusti a 05-06 ima s tim da nema radijalnu pumpu. To su uglavnom bitne razlike ostalo je par estetskih sitnica.

 

Mada imam Hondu ja bih ipak razmislio o R6 iskreno

Hvala na odgovoru :)

Pitao sam jednog majstora ovde kod mene, bila tu neka CBR pa sam pitao kakva je u odnosu na R6, reko mi je da su oba motora dobra, s tim sto je R6 malo agresivnija od CBR, a R6 mi je najlepsi i omiljeni motor, ail zbog cene bih za sada Hondu,  motore gledam na subito.it, i CBR ima da se nadje vec od 2300e, a R6 ispod 3500e nisam video

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Temerin

 

Ima 03-04 nema usd vile i nema radijalne celjusti a 05-06 ima s tim da nema radijalnu pumpu. To su uglavnom bitne razlike ostalo je par estetskih sitnica.

 

Mada imam Hondu ja bih ipak razmislio o R6 iskreno

Hvala na odgovoru :)

Pitao sam jednog majstora ovde kod mene, bila tu neka CBR pa sam pitao kakva je u odnosu na R6, reko mi je da su oba motora dobra, s tim sto je R6 malo agresivnija od CBR, a R6 mi je najlepsi i omiljeni motor, ail zbog cene bih za sada Hondu,  motore gledam na subito.it, i CBR ima da se nadje vec od 2300e, a R6 ispod 3500e nisam video

 

Ne verujem da ima igde da se uzme 04-05 CBR za 2300e,Za 2300 mozes naci 2002 r6 , 2000-2002(mozda 03 ako imas srece) zx6r.CBR je uglavnom skuplja od ostalih.Najjeftiniji su po pravilu ninje pa r6-ice,suzuki pa tek onda honda.

Cisto malo da pomognem posto sam i ja istrazivao to podrucje zato sto uskoro treba da uzmem neki od njih a izbor sam sveo na 2003-2005 R6 ili 2005-2006 zx6r.

Ova dva motora OVIH godista su najbolja za ulicu,najudobnija + zx6r nije toliko mrtav u niskim obrtajima.Suzuki je ni tamo ni 'vamo sa njegovim izgledom,osrednjim agregatom i osrednjom udobnoscu.Honda CBR 2003+ udobnost 0 jer je prevashodno namenjen za stanu a ne za ulicu , agregat slabiji od zx6r i tu negde sa r6.Prednosti su sto je honda(svi znaju zasto),ima pokazivac nivoa goriva.

 

E sad koliko vidim ti spominjes i R6 2006/2007.

Prednosti su izgled i jak motor(u visokim obrtajima,u niskim slabo)

Mane su udobnost i naravno slab motor u niskim obrtajima.

Motor nije za ulicu pravljen jednostavno.

 

Ako te nesto zanima pitaj u pm ili ovde.

Izvinjavam se ako sam nesto pogresio pisao sam ovo na brzinu   :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Kawasaki sam gledao nesto malo, ali ne bih njega, a ovo za cenu, koliko sam istrazivao po ovom sajtu, definitivno je CBR najjeftiniji, doduse, nju sam gledao 04-05, a R6 06-07 tako da ima i tu razlike :D
                                                                                                                                                                       (ipak ZX6R pa CBR) :D
Evo par linkova CBR sa cenom do 2500e :D

http://www.subito.it/moto-e-scooter/honda-cbr-600-2005-messina-182467436.htm
http://www.subito.it/moto-e-scooter/honda-cbr-600-2004-roma-183782627.htm
http://www.subito.it/moto-e-scooter/honda-cbr-600-2005-monza-183564009.htm

Za sad sam jos uvek samo razgledam, jer moram prvo da prodam moj motor i da skupim jos malo, a kad to bude, imam burazera tamo koji ce da pogleda motor pre nego sto odem :)
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vikend motociklista, 676 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda pantheon 125..

Preko ti je mnogo vazno a tako se i formira cena,po stanju motora,koliko je presao,da li je farban itd itd... Krajnja cena u Srb ovakvih motora je jos 1500 preko...za te novce bolje je kupiti ovde poznati motor sa istorijom odrzavanja...

Ja sam XT lepsi od tvog prodao za 600 a ti trazis 1500,tako da to nema veze..tebi toliko vredi,meni je vredeo toliko itd itd... U principu mozes kupiti dobar motor po ok ceni samo moras biti strpljiv.. Cene motora,kao i automobila variraju mnogo tako da sve moze ali nista i ne mora...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Preko ti je mnogo vazno a tako se i formira cena,po stanju motora,koliko je presao,da li je farban itd itd... Krajnja cena u Srb ovakvih motora je jos 1500 preko...za te novce bolje je kupiti ovde poznati motor sa istorijom odrzavanja...

Ja sam XT lepsi od tvog prodao za 600 a ti trazis 1500,tako da to nema veze..tebi toliko vredi,meni je vredeo toliko itd itd... U principu mozes kupiti dobar motor po ok ceni samo moras biti strpljiv.. Cene motora,kao i automobila variraju mnogo tako da sve moze ali nista i ne mora...

Naravno, znam da vazi "kol'ko para, tol'ko muzike", ali nacicu valjda nekog tamo ko ce malo da mi pomogne oko izbora :)

Sto se tice cene mog XT-a, XT600 '87 sam vidjao po ogasima u istoj ceni ili malo nizoj, tako da mislim da je za 10 godina novije, i ulaganjima nepunih 100e, sasvim korektna cena :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja