Jump to content

Moto Zajednica

Metodi zastite motora od kradje

Recommended Posts

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Može i ovo biti od pomoći. Parkiras motor,ukradu ga u medjuvremenu,dodjes po motor- nije tu- potrazis ga :)

Ne znam na kojoj daljini radi posao?

http://dailylifetech.com/9/1/1/trackr/tiny-device-allows-you-to-track-your-car-using-your-smartphone?engsec=60

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Bačka Palanka
  • Motocikl: Honda SW 400

To funkcioniše na malu daljinu, u krugu dometa wifi signala na vašem nobilnom telefonu. Najbolja strana mu je što dobijate upozorenje na mobilnom telefonu da je uredjaj izašao iz domete tj. ispao iz wifi veze. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlaja, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha xj6

To funkcioniše na malu daljinu, u krugu dometa wifi signala na vašem nobilnom telefonu. Najbolja strana mu je što dobijate upozorenje na mobilnom telefonu da je uredjaj izašao iz domete tj. ispao iz wifi veze.

Da setam ko ker na lancu do 30 metara od motora

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Bačka Palanka
  • Motocikl: Honda SW 400

Najbolje vezati tanak najlon za pecanje za motor a drugu stranu sebi za mali prst na nozi, ako noću neko pokuša da otuđi makinu zna se, 9mm i trk do garaze :rat3:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: Suzuki Bandit GSF 600

 

To funkcioniše na malu daljinu, u krugu dometa wifi signala na vašem nobilnom telefonu. Najbolja strana mu je što dobijate upozorenje na mobilnom telefonu da je uredjaj izašao iz domete tj. ispao iz wifi veze.

Da setam ko ker na lancu do 30 metara od motora
Hahahahahahahahahahaha

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Beograd - Žarkovo
  • Motocikl: Suzuki DL 650 V-Strom

Ja sam na pecanju vezivao tanak najlon za alarm na štapovima.

 

Razvučem oko mene na oko pet metara i niko ne može da me iznenadi, ako zaspim tokom noći.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2805 postova

oduvek postoje mali  jako osetljivi seizmografi koji sluze za ..nešto... ili nekog... ali  ko to može da nabavi svaka čast..Lopov može eventualno da doleti ali i to je moguće bar u američkim akcionim.

Promenio član sasa ns 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2805 postova

Ako se fokusiram na lokator, sve što je napisao bmw, tačno je. Meni je moj (GPS Tracker

)

 

cepao nerve u pogledu javljanja pozicije - problem prebacivanja mreža. Desilo se (prilikom testiranja), da je SMS sa podacima o poziciji stigao nakon više sati pa čak i dan kasnije nakon poziva mobilnim telefonom. Ili SMS uopšte nije stigao. Nepouzdano!

 

Sa druge strane, lokator je često slao "fals alarm" poruke, pošto se je u toku vožnje sam prebacio u aktivni modus. Aktiviranje lokatora može biti skupo. Obično je on sakriven negde ispod plastike na teško pristupačnom mestu pa ga treba aktivirati SMS porukom - što pogotovo u romingu, nije jeftino.

 

Zbog nepouzdanog delovanja, više ga ne koristim.

 

U zdnjih mesec dana na putovanju koristio sam najsigurniji način zaštite od krađe:

 - parkiranje u dvorištu, u recepciji hotela, u garaži gazde hotela, u restoranu hotela ili pored kućice čuvara parkinga...

 

najsigurnije  :takoje:

 

Evo nekoliko fotografija (Lalajko, nadam se da nisu off topic :)

 

rfcQ8P.jpg

 

JF1ZlQ.jpg

 

zfyS7c.jpg

 

Q1pOr8.jpg

 

R7TWHj.jpg

 

rmVRRm.jpg

 

m0ZfC2.jpg

 

qkuhep.jpg

Na skupu u kisaču lik mi pričao da su motori ovako lepo  stojali kao i ovi u Kosovskoj Mitrovici i da su lopovi krenuli na njegov i zajebali se jer je imao ono javljanje na mobilni pa je istrčo na terasu i kad je drekno opšta bežanija što je bolje nego da ih je dohvatio pa kao jedan naš kolega jedva se izvuko sa uslovnom kaznom -umalo robiija

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ER5, Lyberty125, Typhoon 50...

Ja imam jednu mozda blesavu ali delotvornu ideju. Da se na par mesta na motoru ugrade elektro sokeri npr par plocica u sedistu, u rucima i jos po nekim delovima i da naravno bude povezan sa alarmom morao bi biti i senzor na tockovima da se pali tek kad se tockovi za 1/4 kruga okrenu da bi se izbeglo povredjivanje dece koju rodetilje vole da popnu na motor. Ne znam samo kako bi na modernijim motorima to uticalo mislim na ECU kao i na komutator, akumulator itd.

Ja uglavno motor parkim na neka prometna mesta i naravno disc lock inace mi u dvoristu stoji.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Kupiš na autootpadu air bag od nekih kola i montiraš ispod sedišta. Napraviš neku elektroniku da kad ga uključiš ( kad si parkirao motor ) - da se aktivira kad neko sedne na sedište i motor pređe naprimer 20 - tak metara. Ovako nešto : 

 

   

 

  Napraviš i neku opciju ako ti neko otme motor - da kad se odmakne od tebe 20 - tak metara - katapultira otimača ! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki K8 1000
On 5.1.2017. at 21:01, sasa ns 1 je napisao:

oduvek postoje mali  jako osetljivi seizmografi koji sluze za ..nešto... ili nekog... ali  ko to može da nabavi svaka čast..Lopov može eventualno da doleti ali i to je moguće bar u američkim akcionim.

СОГ

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja