Jump to content

Moto Zajednica

Metodi zastite motora od kradje

Recommended Posts

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Postoje razni metodi zastite - sim trackeri, alarmi, lanci i katanci, disk lock-ovi.

 

Sta koristite, sta preporucujete, i kakva su vasa iskustva?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Нек иде живот, 858 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vulkan 800 некада био Keeway Supershadow 250

Екипа са комбијем , нема спаса :jok:
Шала , увек су најбоље комбинације више метода , опет ако није озбиљна екипа у питању већ појединац који није спреман на изненађења ( типа , елиминисао аларм али остао ланац или диск лок ) код тих ствари што му више одузмеш времена за рад то је већа вероватноћа да ће га неко видети у работи ;)

 


Код мене је комбинација аларма и диск лок-а , габаритно мало места захтева а опет треба да чучи поред мотора што није баш свакодневница , макар и тих 30-60 секунди колико му треба да га реши ( диск лок са алармом )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Beograd - Žarkovo
  • Motocikl: Suzuki DL 650 V-Strom

Spyball Alarm i  sajla.

 

Ne parkiram van vidokruga i to uglavnom na kratko.

 

U garaži je kompletno zaključan i pod alarmom, garaža je dodatno osigurana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Bačka Palanka
  • Motocikl: Honda SW 400

Bilo koju zaštitu da primenite lopovi mogu da je eliminišu. Da li to znači da  zaštita nije vredna uloženog truda i novca? Ne, svaka zaštita je vredna i poželjna a naročito ako je mešovita. Ako se dobro potrudite itekako možete zaštiti svoj motor od krađe. U teoriji svaka zaštita može da se eliminiše od strane lopova. Može i u praksi, ali uz  dovlačenje raznorazne opreme i alata, uz utrošak vremena, uz preveliku buku, sve to za sobom povlači ogroman trud i RIZIK za potencijalnog lopova. Svako,  pa tako i lopov, ide linijom manjeg otpora. 

Koja zaštita je lakša za eliminaciju a koja izuzetno teška? Svaki tip zaštite koji možete da kupite na slobodnom tržištu spada u nižu kategoriju zaštite. 

Svaka zaštita koja je UNIKATNA tj. ne može da se kupi nigde na slobodnom tržištu, višestruko je vrednija!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Grad maximalno izbegavam ali kad se mora ondak vodim racuna gde ga ostavljam, korman uvek zakljucan i alarm aktiviran, ako sam blizu kioska skrenem paznju radniku da baci pogled.

 

Kod kuce situacija je drugacija......

Motor mi je u dvoristu ispod tende, iz spavace sobe gledam na njega, kapija nocu uvek zaklucana. 

Pored svega toga, mangupi se jedno vece nameracili da mi dignu ata negde izmedju 3-4h iza ponoci. Sreca bratov vucjak je odradio odlican posao, bilo je iskakanja, bezanja, padanja dva momka u kompletno crno obucena.

 

od tada na tocak ide lanac + katanac

6560.jpgkostenlos bilder hochladen

 

SPY alarm sa dojavom, odlicnog dometa

IMG_20160420_203208.jpgkostenlos bilder hochladen

 

dva reflektora sa senzorom pokreta

m500_sa_senzorom_crni.jpgkostenlos bilder hochladen

 

Korman zakljucan i uvek bacim ciradu preko motora, palica i lampa pored kreveta......msm da treba pisati kakva je zastita, lopov nek cita pa nek slobodno dodje po nesto sto nije njegovo, po nesto sto se od usta odvajalo.

 

Ima raznih GPS tracker-a ali oni vuku malo vecu struju + dodatno opterecenje alarm = nije dobro po akumulator, vrlo brzo dolazi do totalnog praznjenja kad se motor ne vozi, tako da nisam za tu kombinaciju.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Lancina sto deblja.Ja moj platih jedno 20000,gledah na diskaveriju kako su dva katepilara pokusavala da ga pokidaju,i nisu uspeli.Ima cirka jedno 6-7 kg.Vezemo motore jedan za drugi,alarmi,i bozija volja.Voleo bih da imam kucu,dvoriste i garazu,aaal neemaam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2592 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Од када живим у граду :( покушавам да максимално решим тај проблем. Пошто сам без гараже и осталих видова непокретне заштите, користи све видове мобилне заштите :)

Прво сам анкрисао једну матицу наварену за специјалне бетонске металне типле :) и користим дебели ланац којим вежем за ту матицу. Када идем до града или да тркнем негде, често ланац оставим на матици, уз зграду је па никоме не смета.

Дисколок обавезан са сајлом да се види, затим закључавање волана, аларм и церада. 

Јако је незгодно када се возим до посла рецимо 5 минута а откључавање и оспособљавање мотра за вожњу траје близу 10 минута. 

Али то смо бирали. 

 

Што сe тиче зиме ту се захаљујем овим путем Слоби (MInd reset) пошто је код њега у гаражи :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

Alarm, lanac, disklok, 99 besnih kilograma i CZ99 :)..kod kuće u zaključanoj obezbedjenoj garaži a na putu uglavnom u vidokrugu.... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Bačka Palanka
  • Motocikl: Honda SW 400

Pogledajte malo razne video snimke na netu, youtube i slično, videćete da se 99% kradu motori koji su na izvolte, oni koji se mogu ukrasti brzo bez da se puno rizikuje..

Pogledajte pljačku motora i opreme iz prodavnice. Da vlasnik ili firma nisu bili cicije pa da su lepo angažovali noćnog čuvara, poželjno sa psom, do ovoga ne bi nikada došlo. Ovako samo još je falilo da gazda napiše na radju "nema nikoga, godišnji odmor do tad i tad".

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lovely jubbly, 895 postova
  • Lokacija: Liguria
  • Motocikl: CB 1300

Vidim da GPS tracker-a ima i sa vlastitom baterijom. Tako bi se sa jednim uredjajem moglo osigurati vise vozila. Naravno ne sva u isto vreme. Kakva su vasa iskustva sa ovim gadget-ima?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000

Jel ima neko da je koristio ili koristi te gps trackere? Na ali expressu ih ima bas jeftino. Razmisljao sam i u auto to da ugradim ali ne znam kako to realno radi i da li se isplati

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

I mene interesuju ti jeftini aliexpress GPS trackeri ...

Razumem trebaju sim kartu ? Dali ce da ima signal u garazi ?

Valjalo bi da se dooobro sakrije na motoru i proba kakav ima signal ....

 

Svima nama je jasno za sajle , lance , disclockove itd ... Ali ovi trackeri su nesto novo

Zapravo , toga ima vec godinama , americki Lowjack i slicni , ali to je sve skupo za nas , plus toga ima godisnja predplata ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Nisko Novo selo
  • Motocikl: Super Tenere

Ju ju ju, ma sta sve napricaste :) garaza otkljucana, kljucevi i od kola i od motora u bravi, ali ima jedna zackoljoca, zove se Meda (rotfrajer) i ima 5 godinica :D

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd - London
  • Motocikl: Honda CBR 600FS, KTM Adventure 990, Suzuki GSX-R 1000

@gorzy ima li ko da gleda te kamere u realnom vremenu? Eno pun tube snimaka "juu odeeee"

Evo ja mogu da iznesem moje i familijarno iskustvo sa kradama

Dva pokusaja kradje tj ukraden ali nisu otisli daleko cca 500m (jednom ih uhvatili radnici a drugi put policija) steta na motoru oko £3000. Jedan pokusaj secenja lanca klestima u dvoristu gde stoji, rezultat ukrali bicikl motor ostao. Jedna kradja na stadionu Arsenala pored sve one milicije i ljudi odsekli lanac brusilicom (i to nije bio jeftin) Motor pronasla milicija posle 10tak dana, ostavljen da ceka na parkingu izmedju zgrada zbog sumnje da ima traker (pretpostavka) Ukradeni retrovizori, rukavice od £100 i kaciga od £450, polomljene brave na koferu.

Pre neki dan zetu pokusali da ukradu motor dok je unosio stvari u kucu, Vidjeni, pojureni bacili motor steta bar £500

Ja vise i ne zakljucavam bravu volana

 

Za najbolji lanac koji se ovde prodaje treba od 10-20sec po strani karike sa brusilicom.

Mi testirali na lancu ultra-mega kvalitet, tezine 12kg cenu necu ni da kazem po 45 sekundi za stranu karike.

Sad u dvoristu stavili brodski lanac sa onim anchor-om u betonu.

 

Brava na volanu -  igrala se deca

Disc lok - bacanje para posto motor moze da se odnese

Pokrivati motor ceradom pod obavezno

Alarm najprostiji samo da pravi buku OK

Zavezati lancem bike  za nesto  nepomicno pod obavezno. (ne dva motora, please)

Traker kineski sasvim OK ali ne ovaj koji radi na buetooth (ne bacajte pare za dzabanu mora se potrositi bar 100-150e

 

I ono najvaznije

 

Imati srecu da kradu komsijin a ne vas motor :/

 

Pozdrav

  • Haha 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX250R

cerada + 2 disc lock-a + lanac (vezan za metalnu sipku koja je u betonu) + 24/7 video nadzor garaze + cuvar na ulazu u garazu

 

 

prva i dve poslednje stavke nakon sto sam motor zatekla dalje od mesta na kom sam parkirala (to drugo mesto je idealno mesto gde moze da stane kamioncic), i to sa sve polomljenim disc lock-om, i iskrvljenim diskom, kao posledicom tog nedela

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Jednom sam več pisao  GPS lokatorima, pa da ponovim u kratkim crticama.....

 

Za auto je svejedno koji GPS lokator koristiš, jer je akumulator ogroman. Kod motora je potpuno druga priča, jer su akumulatori mali, pa se kao takvi jako brzo isprazne.Zaboravite podatke koje napišu proizvođači u specifikacijama. Zaboravite i sve "personal trackerje",raznorazne kombinacije sa mobilnim telefonima,itd... Na mototr ide samo GPS lokator koji je predviden i pravljen za motor, a takvih je jako malo. Mora biti "wasserdicht", mora imati sopstvenu bateriju i obavezno mora imati "sleep mod" (ovo zadnje nažalost ima jako malo GPS lokatora...to znači da kad se "aktivira" lokator posle određenog vremena lokator ode u "spavanje" do prvog pomeranja.Nažalost ovi novi lokatori imaju "shake senzor", koji pri pomeranju odmah šalje GPS lokaciju . Što zna biti u inostranstvu itekako skupo). Ima još jedna stvar, na koju ljudi obično ne obračaju pažnju, a to je možda najbitnija stvar.....naime odabir SIM kartice za lokator. Retko koji lokator zna da prebacuje između mreža (pogotovu u inostranstvu), pa se može destiti , da vam lokator radi u matičnoj državi, a u inostranstvu ne. U 80% slučajeva lokatora za motocikl koje sam testirao imaju isti problem sa prebacivanjem mreže. Obično je pri prelasku granice potrebno ugasiti lokator (ali bukvalno ugasiti sa vađenjem baterije), pa ponovo natrag upaliti da sam pronađe mreže i sam se logira. kod težih slučajeva moraš izvaditi i SIM karticu, staviti u svoj telefon i uklopiti roaming te sve ponovo vratiti nazad.), a to ponekad ni nije tako lako, jer je lokator obično sakriven.

Obično u "sleep" modu lokator vuče mekih 2-3mA, na "stand by" modu 20-30mA, a u radu 85-100mA. Naravno to važi za moto GPS lokatore.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Ako se fokusiram na lokator, sve što je napisao bmw, tačno je. Meni je moj (GPS Tracker

)

 

cepao nerve u pogledu javljanja pozicije - problem prebacivanja mreža. Desilo se (prilikom testiranja), da je SMS sa podacima o poziciji stigao nakon više sati pa čak i dan kasnije nakon poziva mobilnim telefonom. Ili SMS uopšte nije stigao. Nepouzdano!

 

Sa druge strane, lokator je često slao "fals alarm" poruke, pošto se je u toku vožnje sam prebacio u aktivni modus. Aktiviranje lokatora može biti skupo. Obično je on sakriven negde ispod plastike na teško pristupačnom mestu pa ga treba aktivirati SMS porukom - što pogotovo u romingu, nije jeftino.

 

Zbog nepouzdanog delovanja, više ga ne koristim.

 

U zdnjih mesec dana na putovanju koristio sam najsigurniji način zaštite od krađe:

 - parkiranje u dvorištu, u recepciji hotela, u garaži gazde hotela, u restoranu hotela ili pored kućice čuvara parkinga...

 

najsigurnije  :takoje:

 

Evo nekoliko fotografija (Lalajko, nadam se da nisu off topic :)

 

rfcQ8P.jpg

 

JF1ZlQ.jpg

 

zfyS7c.jpg

 

Q1pOr8.jpg

 

R7TWHj.jpg

 

rmVRRm.jpg

 

m0ZfC2.jpg

 

qkuhep.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS "13 LC

Мислим да не треба баш толико детаља откривати ко шта има по гаражи и какве заштите,све је јавно и исто тако неко ко то ради може прочитати и спремити се...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2461 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Koristim ovo čudo.

https://www.moto-mania.rs/catalog/on-guard/oprema-za-motore/zastita-od-kradje/mehanicka-zastita/8019l-mastiff.html

Kad negde putujem uvek uzimam smeštaj sa obezbeđenim parkingom, malo je skuplje ali mirnije spavam.

Kad ga parkiram na gostujućem terenu gledam da je na prometnom mestu i što kraće je moguće.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Imam lanac "Kriptonit" (100cm/12mm debljina karike) sa većom "karikom" na kraju (da može da se provuče ceo lanac i napravi omča oko nekog predmeta).

Imam i U -lock katabac (Abus Junior 12mm), ali mi se čini da je katanac ipak peviše nežan.

Inače uglavnom ne zaključavam motor (jer je u garaži u dvorištu), a po gradu ga ostavim na vidnom mestu i na kraće vreme. Kada ga parkiram noću u gradu ili na putu (a da nisam pored motora), lanac i privežem ga za stub, ogradu, ...!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja