Jump to content

Moto Zajednica

TATRATATIRA-Visoke i Niske Tatre 2016.

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V-Strom

Lepe boje jeseni! Dosta agencija je imalo ski aranzmane za Tatre pre 15 i vise godina, vidim i zasto. Ima se sta videti!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Vidi se da ste uživali u putu, pa zato ste i pošli. Nego, kakvi su utisci u vezi motora, pogotova Yamahe. Početnu zajebanciju oko famoznog nestajanja goriva ste uspešno prevazišli. ;) 

 

Sto se tiče Yamahe (ako misliš na obe)...Tracera sam probao prvi put na Navaku i pod tim utiskom je ovaj drugar i kupio. Posle sam ga probao jos par puta u realnim uslovima i za moj ukus, motor je odlican i kompletan. 

Što se tiče Tenere, pisao sam već i u temi za Teneru...sada posle 24000km i dalje sam oduševljen motorom. Jednostavno je pogodjen moj senzibilitet za vožnju i to uključuje mnogo aspekata. 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Pre polaska iz Zakopana, idemo malo u razgledanje grada, na kafu i doručak. Grad je veoma lep i na ulicama je mnogo više ljudi nego što sam očekivao.

Sinoc, kada smo ulazili u grad, nekoliko kilometara smo prolazili kroz prelepa naselja drvenih kuća koje smo samo nazirali po mraku. Sada, pre definitivnog polaska, idemo malo da pogledamo kako sve to izgleda. Obišli smo i crkvu moderne planinske arhitekture. Sve deluje apsolutno kao bajka. Nezamisliva je količina prelepih drvenih kuca.  Stotine varijacija na temu. Pravi praznik za oči. Slična situacija je i kada se podje na drugu stranu, uz planinu prema Slovačkoj. Toliko sam bio impresioniran ovom drvenom gradnjom, pa sam dao Mini fotoaparat da sto vise slika sa motora, ionako smo tu vozili veoma sporo kako uzivali u tom okruženju. 

 

IMG_1654.jpg

 
IMG_1655.jpg
 
IMG_1656.jpg
 
IMG_1657.jpg
 
IMG_1658.jpg
 
IMG_1659.jpg
 
IMG_1661.jpg
 
IMG_1662.jpg
 
IMG_1663.jpg
 
IMG_1664.jpg
 
IMG_1665.jpg
 
IMG_1666.jpg
 
IMG_1668.jpg
 
IMG_1671.jpg
 
IMG_1672.jpg
 
IMG_1673.jpg
 
IMG_1674.jpg
 
IMG_1677.jpg
 
IMG_1678.jpg
 
IMG_1679.jpg
 
IMG_1683.jpg
 
IMG_1687.jpg
 
IMG_1690.jpg
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Zakopane kao mesto su po svim aspektima, rame uz rame sa poznatim alpskim skijalištima. Nisam siguran za staze, iako bih vrlo rado proverio kakve su, ali po svemu ostalom mesto je sjajno. I to sve po prilično pristupačnim cenama.

 

IMG_1691.jpg

 
IMG_1692.jpg
 
IMG_1693.jpg
 
IMG_1694.jpg
 
IMG_1695.jpg
 
IMG_1696.jpg
 
IMG_1703.jpg
 
IMG_1706.jpg
 
IMG_1707.jpg
 
IMG_1708.jpg
 
IMG_1709.jpg
 
IMG_1713.jpg
 
IMG_1721.jpg
 
IMG_1723.jpg
 
IMG_1727.jpg
 
IMG_1728.jpg
 
IMG_1733.jpg
 
IMG_1734.jpg
 
IMG_1735.jpg
 
IMG_1736.jpg
 
IMG_1739.jpg
 
IMG_1741.jpg
 
IMG_1742.jpg
 
IMG_1744.jpg
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Još nekoliko fotografija ovih prelepih kuća. Toliko mi se dopalo okruženje da ne mogu da izdvojim samo nekoliko slika. Nadam se da ne zamerate.

 

IMG_1746.jpg
 
IMG_1747.jpg
 
IMG_1751.jpg
 
IMG_1752.jpg
 
IMG_1753.jpg
 
IMG_1754.jpg
 
IMG_1757.jpg
 
IMG_1758.jpg
 
IMG_1760.jpg
 
IMG_1762.jpg
 
IMG_1764.jpg
 
IMG_1778.jpg
 
IMG_1780.jpg
 
IMG_1787.jpg
 
IMG_1793.jpg
 
IMG_1802.jpg
 
IMG_1804.jpg
 
IMG_1805.jpg
 
IMG_1814.jpg
 
IMG_1815.jpg
 
IMG_1817.jpg
 
IMG_1823.jpg
 
IMG_1825.jpg
 
IMG_1828.jpg
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Danasnji cilj je Liptovski Mikulas, ali po sistemu okolo-naokolo, kako bi se što više provozali Tatrama. Mesto smo odabrali sasvim slučajno, videvsi da tu ima gomila smestaja uz jezero, kao i dva akva parka u blizini, Bešenova i Tatralandia. Jedan deo puta idemo obroncima Visokih Tatri, takozvanom tatranskom magistralom. Put prolazi kroz nekoliko turistickih mestašaca, ali se vidi da je van sezone. Tek možda u jednom mestu deluje da ima malo više ljudi. Ali ono što najviše impresionira je činjenica koliko su ljudi sa obe strane Tatri ludi za trekkingom. Potpuno neverovatno. Prošli smo desetine parkinga, prepunih automobila, odakle ljudi polaze na pešačenje. To su nam potvrdili i Hozeovi prijatelji Slovaci.

Drugi deo današnje vožnje ide Niskim Tatrama. Polazak je bio davno, vreme je za pauzu, ali po pravilu mora malo da se pričeka dok ne nadjemo kafanu. 

 

IMG_1829.jpg

 
IMG_1830.jpg
 
IMG_1831.jpg
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Pravimo citav krug na jug, pa se vraćamo na sever i dolazimo na današnji cilj. Puno lepih predela, dva planinska prevoja i puno krivina. Principa vozi, vozi, vozi...kafana, drzimo se i danas. Negde pred dolazak na današnje odredište, gledamo da svratimo negde na klopu. Krajičkom oka, vidim reklamu za kafanu brvnaru pored puta, ali mora da se izadje sa puta. Odlučujemo se da svratimo i bivamo oduševljeni i kafanom i uslugom i klopom.

 

IMG_1832.jpg

 
IMG_1833.jpg
 
IMG_1834.jpg
 
IMG_1835.jpg
 
IMG_1838.jpg
 
IMG_1839.jpg
 
IMG_1840.jpg
 
IMG_1841.jpg
 
IMG_1842.jpg
 
IMG_1843.jpg
 
IMG_1844.jpg
 
IMG_1845.jpg
 
IMG_1846.jpg
 
IMG_1847.jpg
 
IMG_1848.jpg
 
IMG_1849.jpg
 
IMG_1850.jpg
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

U Mikulas stizemo po starom dobrom običaju dosta kasno, pa idemo u grad da sednemo negde na piće kako bi pronašli smestaj. Dok smo se muvali po gradu vidimo nekakav biker bar i tu svraćamo na pivo, dva. Raspitujemo se kod gazde da li ima neki smestaj u blizini i rešava nam smeštaj na 100m od bara. Smeštaj je na granici prihvatljivog, ali je na šetalištu i ima garažu. Do garaže dolazimo vožnjom po šetalištu na preporuku gazde bara. Iako smo na netu videli gomilu dobrog i jeftinog smestaja, posebno u blizini jezera, mrzelo nas je da se umorni cimamo sa traženjem i kasnije odlaskom i odlučili smo da ostanemo u gradu. Iako je grad neverovatno pust, malo smo se proveli u biker baru, a bogami na putu do smeštaja i u još jednom baru pored koga smo prošli.

 

IMG_1851.jpg

 
IMG_1852.jpg
 
IMG_1853.jpg
 
IMG_1854.jpg
 
IMG_1855.jpg
 
IMG_1856.jpg
 
IMG_1857.jpg
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Kao da ste  bili u Drvengradu :)

Steta sto nismo uspeli da se ukopcamo za ovu avanturu!

 

Više sreće u sledećem izvlačenju!  :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Mislili smo da će ujutru biti malo više ljudi na ulicama, ali grad je i dalje delovao neverovatno pust. Barem centar grada. Izvući ćemo se malo na put, pa gde bude prilike, napravićemo pauzu za kafu i doručak.

Današnji cilj je Bratislava. Kada smo već u Slovačkoj, u redu je da se jedno veče provede i u prestonici. Držimo se dobre magistrale koja vijuga kroz lepe predele, povremeno prateći reku. Lepo jutro i uživanje u vožnji. Malo se odužilo dok nismo naišli na kafanu, ali i ovog puta, kafana je bila odlična. 

 

IMG_1858.jpg

 
IMG_1859.jpg
 
IMG_1860.jpg
 
IMG_1861.jpg
 
IMG_1862.jpg
 
IMG_1863.jpg
 
IMG_1864.jpg
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Od Žiline, odvajamo se južno prema Bratislavi, put ide kroz prelepu prirodu. Malo menjamo motore medjusobno, sve do jednog prevoja gde rezimiramo utiske. 

 

IMG_1865.jpg

 
IMG_1866.jpg
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Prva stanica za danas je Bojnički zamak, možda i najčuveniji u Slovačkoj. Malo smo se muvali oko zamka tražeći parking, ali smo na kraju ipak parkirali na zvaničnom parkingu. Nije toliko bilo do plaćanja, koliko do šetnje do zamka u opremi. Tak kada smo došli ispred ulaza, videli smo da je bilo mogućnosti da se parkiramo nedaleko od ulaza, i to besplatno.

Zamak je impresivan u svakom pogledu. Već kada mu se prilazi i nazire se kroz krošnje drveća, pleni svojom neobičnom lepotom. Unutra je raskošan i odlično očuvan. Ovde je vlastela ipak mnogo više uživala nego u zamkovima koje smo prethodno posetili. Jedna od zanimljivosti u vezi sa ovim zamkom je da leži na pećini koja se koristila kao ostava za hranu i u kojoj ima pijaće vode.

 

IMG_1867.jpg

 
IMG_1868.jpg
 
IMG_1869.jpg
 
IMG_1871.jpg
 
IMG_1872.jpg
 
IMG_1873.jpg
 
IMG_1875.jpg
 
IMG_1876.jpg
 
IMG_1877.jpg
 
IMG_1878.jpg
 
IMG_1879.jpg
 
IMG_1880.jpg
 
IMG_1881.jpg
 
IMG_1882.jpg
 
IMG_1883.jpg
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ubrzo nakon zamka, put postaje malo više opterećen i gps nas izvodi na sporedniji, potpuno prazan put koji vijuga prorodom i vožnja je zadovoljstvo. Planiramo pauzu za klopu pre dolaska u Bratislavu. Želimo kada dodjemo, da što pre izadjemo do grada i ne bi da gubimo vreme. Medjutim, kafane, nema pa nema. Već smo po malo umorni, od jutros nije bilo pauze, a i obilazak zamka nas je iscrpeo. U jednom trenutku, dok smo išli polako ugledah putokaz za skretanje prema nekom restoranu. Divota. Jeste da za svaku kafanu mora da se pričeka, ali do sada još ni jedna nije izneverila. 

 

IMG_1912.jpg

 
IMG_1913.jpg
 
IMG_1914.jpg
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

U medjuvremenu smo rezervisali i smeštaj u Bratislavi. Nalazimo ga bez greške, gazda nas čeka i otvara kapiju da se parkiramo. Smeštaj je OK, nalazi se u rezidencijalnom kraju na brdu iznad starog grada i na peške je od centra.

Ubrzo smo u gradu, puno barova, kafea, restorana koji su puni ljudi. Veoma aktivan javni život. Nailazimo na neki kubanski bar sa preko 130 vrsta ruma , pa smo se tu počastili sa po nekim koktelom. Još malo po gradu, pivo u irskom pubu...pa onda još malo po gradu i već je vreme da se krene na spavanje.

 

IMG_1919.jpg

 
IMG_1920.jpg
 
IMG_1921.jpg
 
IMG_1922.jpg
 
IMG_1923.jpg
 
IMG_1924.jpg
 
IMG_1925.jpg
 
IMG_1926.jpg
 
IMG_1927.jpg
 
IMG_1928.jpg
 
IMG_1931.jpg
 
IMG_1933.jpg
 
IMG_1935.jpg
 
IMG_1936.jpg
 
IMG_1937.jpg
 
IMG_1938.jpg
 
IMG_1939.jpg
 
IMG_1940.jpg
 
IMG_1941.jpg
 
IMG_1942.jpg
 
IMG_1943.jpg
 
IMG_1944.jpg
 
IMG_1945.jpg
 
IMG_1947.jpg
 
IMG_1948.jpg
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 285 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: BMW F800ST Honda NX 250

Čoveče... Koliko su oni kao društvo odmakli od nas  :zbunjen:

Proveo sam u Poljskoj i Čehoslovačkoj 20-tak dana ranih 80-tih, mislim da smo tada po standardu prednjačili bar koliko smo sada iza.

Nije to sve do ratova rekao bih... Ima nešto i do držanja svoje kulture.

 

Sjajan putopis, uvrstiću ovu rutu u svoju listu "must be"  :takoje:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ideja je da se povratak kući podeli na dva dana, tako što bi noćili negde u Madjarskoj. Pošto niko od nas nije bio, svi smo se složili da to bude Balaton. Kako je od Bratislave do Balatona nekih 200-tinjak kilometara, hajde da nadjemo neki hotel sa bazenom, pa da iskuliramo čitavo popodne. Medjutim hoteli sa bazenom na Balatonu su bili nevidjeno skupi, pa smo pogledali sta se nudi u okolini. Na nekih 25km od jezera, nadjemo neki „termal village“ i napravimo rezervaciju. Nismo puno zagledali o cemu se radi, bilo je bitno samo da ima bazen.

 

IMG_1951.jpg

 

Hoze je odlučio da iz Bratislave ide direktno za Beograd, pa smo sa njim svratili u neku madjarsku varoš na doručak.

 

IMG_1952.jpg

 
IMG_1953.jpg
 
IMG_1954.jpg
 
IMG_1955.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Prvo smo svratili na jezero, da ga malo osmotrimo iz blizine i da odmorimo. Mesta oko jezera su uredjena i vidi se da je sve podredjeno turizmu, ali samo jezero i nije baš nevidjena lepota.

 

IMG_1956.jpg

 
IMG_1957.jpg
 
IMG_1958.jpg
 
IMG_1959.jpg
 
IMG_1960.jpg
 
IMG_1962.jpg
 
IMG_1964.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Kada smo dosli u naš smestaj, nismo ni slutili o cemu se radi. U pitanju je kompleks termalnih bazena, što spoljašnjih, što unutrašnjih, bez preterivanja jedno 15-ak, svi sa termalnom vodom. Tu smo proveli čitavo popodne i baš se nauživali. Uveče smo se prošetali do obližnje kafane na klopu, a tu smo saznali da možemo ujutru da dodjemo na doručak po principu švedskog stola.

 

IMG_1965.jpg

 
IMG_1966.jpg
 
IMG_1967.jpg
 
IMG_1975.jpg
 
IMG_1976.jpg
 
IMG_1977.jpg
 
IMG_1978.jpg
 
IMG_1979.jpg
 
IMG_1980.jpg
 
IMG_1981.jpg
 
IMG_1983.jpg
 
IMG_1984.jpg
 
IMG_1986.jpg
 
IMG_1987.jpg
 
IMG_1990.jpg
 
IMG_1991.jpg
 
IMG_1992.jpg
 
IMG_1993.jpg
 
IMG_1994.jpg
 
IMG_1995.jpg
 
20160916_212707.jpg
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Budjenje ranije nego obično, za danas imamo na meniju gomilu kilometara, i to barem polovinu madjarskim magistralama. Odbili smo predloge GPS-a da idemo autoputem, i preko Budimpešte, i preko Hrvatske.

Čitavu noć je padala kiša, prva na ovom putovanju. Padala je i dok smo bili na doručku. Kako smo doručak i kafu priveli kraju, i kiša je stala, pa smo krenuli kući. Ustvari ja kući idem tek sutra.

Nismo prešli ni 50km, krupna kapljica me je pogodila u kacigu. Gledam ispred sebe u daljini autobusko stajalište i razmišljam da li stižemo do tamo da obućemo kišna odela. Bukvalno u trenutku kada sam se zaustavio i sišao sa motora počela je provala oblaka. Iza mene je stao Aleksa, a na kraju Boban i Mina koji su tako brzo sišli sa motora da je ostao upaljen na kiši. To smo primetili tek nakon nekoliko trenutaka.

 

IMG_1997.jpg

 
IMG_1998.jpg
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Generalno gledano, južni deo Madjarske od Kapošvara prema Pečuju je sasvim solidan za vožnju i daleko od dosadnog kakav je uglavnom ostatak. Taj deo je baš bio užitak iako su putevi bili mokri.

Tu smo se uključili i na jedan kraći deo autoputa, kratak taman toliko da Bobanu nestane gorivo, i to svega 3-4km ispred pumpe. Procedura ista kao i prethodnog puta. Sipaj u flašu i odnesi, sve ukupno cirka 20 minuta. Jedno od lepših doživljaja je i kada skoro potpuno prazan rezervoar napunite pun benzinom od 100 oktana. Na toj pumpi smo napravili prvu pauzu i skinuli kišna odela, koja više nećemo oblačiti do kraja putovanja.

Ubrzo smo na granici, ali vidimo kolonu automobila neuobičajeno dugačku, koju uobičajeno obilazimo. Tu vidim madjarskog carinika koji ide od auta do auta i nešto nas namrgodjeno gleda. U trenutku kada sam pomislio da nam sleduje vraćanje na kraj kolone, on nas uputi na kolegu koji nam pogleda pasoše i pusti nas preko granice. Bukvalno smo bili privilegovani u odnosu na sve ostale koji su bili zaglavljeni u koloni. Shvatili smo da je kolona i sa naše strane, baš dok smo čekali ispod nekog trema da prodje još jedan pljusak.

Od granice smo uzjahali autoput. Još jedna pauza za klopu i rastanak, pa svako u svom pravcu. Boban i Mina kući u Beograd, Aleksa u Kragujevac na neku proslavu, a ja u Levač, srpsku Toscanu na jedno bajkersko druženje. Tu sam sreo dosta starih poznanika i proveo lepo veče.

 

IMG_1999.jpg

 
IMG_2000.jpg
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja