Jump to content

Moto Zajednica

TATRATATIRA-Visoke i Niske Tatre 2016.

Recommended Posts

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

Dare care!    :takoje:

 

Gotivna ekipa, meraklijski tempo, svakojake klopica, zamkovi, livade, visine... ma mlilinica.  Uzivanje je "putovati"  s' tobom.
Ali, kada se kaze TATRA, mene to neodoljivo podseca na veeeeliki plavi kamion kojem menjac obavezno zakrci pri svakom saltanju.   :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2810 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Treba mi informacija ako neko zna.

U slovačkoj se putarina plaća vinjetom?Da li je različito za kola i motore , koja je cena i gde se kupuje?

Poljska gde i kako se plaća putarina?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2810 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Kako niste auto put.A doKošica a od bratislave prema balatonu?

Ja čuo da za slovačku ide vinjeta ali ne znaju se da li za motore kao i za kola.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Koristili smo autoput kroz Mađarsku i kupili vinjetu na granici, ali ne i kroz Slovačku, za obe destinacije. Od granice sa Mađarskom do Košica ima put paralelno sa autoputem, a iz Bratislave smo išli do mesta Mosonmagyaróvár na doručak...čini mi se da ni tu nismo išli autoputem ili neko baš kratko parče, ali nismo kupovali nikakve vinjete. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MSC Member (Maxi Scooter Club), 939 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki J300 ABS

Za motor ti po Slovačkog ne treba vinjeta, (voziš se džabe) a u Poljskoj je isto kao kod nas. Ako naiđeš na autoput, plaćaš ručno na rampi. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8122 postova

@JevtaNS

 

Ne treba ti ni metar AP od Horgoša do Tatri. Ima super provoda i kroz Mađarsku (od Miškolca do Košica je skoro kao na Tatrama na momente, ako biraš male ulice), sa dosta krivina (verovali ili ne :) ). Mi smo ove godine bili na Tatrama, ostaviću trekove i do/od tamo, ako ikada sednem da iskucam neki putopis... Od KOošica nikako AP, pravac ka Banskoj Bistrici je vrh vožnjua, naravno male ulice (548, 549 pa redom...)

 

Za vinjete ti je sve rekao Sale.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

@doktor - čestitam, veoma interesantan putopis, pratio sam ga dok je još bio u nastajanju. Pošto planiram nešto slično, vratio sam se njemu da ga osvežim. Nego, gde su nestale prelepe fotografije?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1142 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: BMW K1200 RS ;YAMAHA Nouvo

Кроз Мађарску можеш од Балатона одличним путем према Ђеру (не аутопут и одлични су предели) па се одвојиш ка Комаром-у,преко Дунава у Словачку Комарно и тераш ка Зволену(тврђава)-Ниским Татрама, и после где већ хоћеш без путарине (моје искуство). Како неко рече, аутопут скоро и да нисмо користили,а то мало нисмо плаћали.

Кроз Пољску се плаћа само северни део на наплатној рампи, после Катовица ка Гдањску,Сопоту или Гдињи.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1142 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: BMW K1200 RS ;YAMAHA Nouvo

Само кроз Пољску ДОБРО ВОДИТЕ РАЧУНА на "аутопуту" око насељених места и даље, на раскрсницама су постављени семафори а сви возе као на писти-посебно комбићи и камиони.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
On 1/25/2019 at 10:48 PM, nemo said:

@doktor - čestitam, veoma interesantan putopis, pratio sam ga dok je još bio u nastajanju. Pošto planiram nešto slično, vratio sam se njemu da ga osvežim. Nego, gde su nestale prelepe fotografije?

Hostovane su na postimage-u, ali su oni u medjuvremenu promenili ekstenziju sa .org na .cc, pa sada linkovi ne rade. Potrebno bi bilo na svim linkovima zameniti .org u .cc i radice. Ne znam da li nesto moze da se uradi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
6 hours ago, JevtaNS said:

Prvi put u inozemstvu po ograničenju":) onako baš

Mi bas nasuprot...kako cujem kada smo se vratili, imali smo srece.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

2019-ta opet bila je "godina nautike", 124 dana mora! Moto ture bile su podređene moru pa sam uspeo samo da tradicijonalno okrenem Crnu Goru i da koristim motor kako bi stigao na Jadran. 

Ova godina, obeležena korona histerijom, propala je za neku ozbljnu turu. Tatre se naziru kao utjeha pošto je trenutačno Slovačka u očima epidemiologa "zelena". 

@doktor, tvoj odličan putopis mi je baza za planiranje nekog produženog vikenda u avgustu. 

Pa da vidimo... 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1243 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Doktorov putopis je i meni bio smernica za  voznju do visokih i niskih tatri, bas malo putopisa ima sa tom destinacijom.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
2019-ta opet bila je "godina nautike", 124 dana mora! Moto ture bile su podređene moru pa sam uspeo samo da tradicijonalno okrenem Crnu Goru i da koristim motor kako bi stigao na Jadran. 
Ova godina, obeležena korona histerijom, propala je za neku ozbljnu turu. Tatre se naziru kao utjeha pošto je trenutačno Slovačka u očima epidemiologa "zelena". 
@doktor, tvoj odličan putopis mi je baza za planiranje nekog produženog vikenda u avgustu. 
Pa da vidimo... 

Hoće li biti još jedan nautički putopis? Prošli je bio izvanredan i dva puta sam ga citao.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV
Pre 5 sati, Savan je napisao:


Hoće li biti još jedan nautički putopis? Prošli je bio izvanredan i dva puta sam ga citao.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Nemam nameru a i mogućnost da opet krenem po novi brod negde daleko.  Tako da "to je bilo to". 

Ako bude neko interesantno jedrenje, napisaću nešto. Jadran može biti zanimljiv uvek, pogotovo što se vremenske prilike zbog konfiguracije obale jako brzo mogu menjati pa može opuštena plovidba brzo da se promeni u "spašavanje". 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja