Jump to content

Moto Zajednica

TATRATATIRA-Visoke i Niske Tatre 2016.

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5490 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ujutru sam se probudio veoma rano i krenuo kući još pre sedam sati. Nisko jutarnje sunce je učinilo da predeli izgledaju bajkovito, pa sam birao puteve tako da što duže uživam u pejzažima koji me okružuju. Fenomenalan završetak ovog predivnog putovanja.

 

IMG_2001.jpg

 

Nakon ovog putovanja, često sam mu se u mislima vraćao. Razmišljao sam šta je to što me je  osvojilo i kako na pravi način uputiti potencijalnog putnika u ove krajeve.

Pre svega, putovanje je bilo iznenadjenje u smislu da je bilo bolje nego što sam zamišljao da može biti. U svakom smislu. Priroda je prelepa, kao i putevi za vožnju. Često me je podsećalo na Alpe do nekih 1800/2000mnv, taman do nivoa dokle ima rastinja, ali bez onih surovih vrhova. Nekako pitomije. U tom regionu veoma je jaka tradicija drvene gradnje. Drvenih objekata ima u izobilju, u svim mogućim stilovima, tako da to čitavom regionu daje poseban šmek. Pristupačnost je, takodje, stavka koja zauzima bitno mesto na lestvici uživanja. Apsolutno sve cene su vrlo popularne, od smeštaja do hrane u kafanama. Nema stresa da negde možeš bilo šta platiti previše. Drugim rečima cene su kao provincijalske kod nas.

Ako zanemarimo deo puta u rekonstrukciji kroz Rumuniju, varijanta sa odlaskom preko Rumunije i povratkom kroz Madjarsku se pokazala kao odličan izbor.

Za sve putnike kojima je vožnja po Rumuniji dosadila, Tatre su odlična alternativa. Malo drugačije, ali veoma lepe. Nema visokih prevoja, ali se neprekidno voziš kroz planinski predeo. Čitav region Tatri nije veliki, npr. kao Šumadija, ali ima materijala za vozikanje nekoliko dana. Često se navratim na kartu i maštam kojim bi putevima prošao sledeći put, a koje bi ponovio. Jedan od takvih je onaj gde smo na jednom prevoju svratili u kafanu gde sam probao njihov specijalitet, čorbu od ovčijeg sira Brindza...samo ta čorba je dovoljna da se idem ponovo.

Kafane i benzinske stanice...ni jednog ni drugog nema na svakom koraku, naprotiv. Nije baš da često imate gde da napravite pauzu uz kafu, a ni pumpa nema baš u svakom selu. Treba malo povesti računa.

Ukupno gledano, ova tura je bila neuobičajeno opuštena. Vozili smo tempom kakav nam je odgovarao bez straha od policije (da li smo samo imali sreće?), sakupili smo lepu cifru kilometara (oko 3300km), klopali smo u restoranima odličnu hranu bez straha da ćemo ostaviti malo bogatstvo, vreme nas je poslužilo kako se samo može poželeti, raspoloženje na nivou...nije ni čudo da razmišljam da odem ponovo.

 

Postavio sam malo detaljnije slike track-a, ipak je ovo region koji se ne vozi baš često, a zaslužuje. Fotografija iz vožnje nema baš previše, jednostavno smo uživali u vožnji bez previše zaustavljanja...odavno sam napustio ideju da sve mora ostati zabeleženo na slikama, prosto jer ne želim da prekidam trenutke uživanja svaki čas da bi fotografisao. Skoro svi putevi su pokriveni sa streetview, tako da može da se pogleda kakvi su predeli i putevi.

 

Tatre_1.jpg

 
Tatre_2.jpg
 
Tatre_3.jpg
 
Tatre_4.jpg
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2489 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Odlična tura, ja isto planiram da odvozam ovo + poseta Pragu, Terezinu i do Drezdena, ako mogućnosti i vreme dozvole.

Dosta su mi pomogli putopisi tvoj a i ostali u planiranju.

Imaš li neki link ka ovom hotelu sa bazenima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT
  • Ne silazi, 5490 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Hvala na putopisu - upravo sam ubedio ženu da obrnemo jedan krug po Tatrama sledeće godine... Kafane su presudile :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5490 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Hvala na putopisu - upravo sam ubedio ženu da obrnemo jedan krug po Tatrama sledeće godine... Kafane su presudile :D

 

Znao sam da se u svemu ovome krije neki presudan argument!  :gurman:  :)

 

Šalu na stranu, kafane, u našem slučaju bez izuzetka, stvarno deluju kao iz bajke. :takoje:  Jedino što ih nema često, kao što smo navikli kod nas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5490 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
  • Drug član, 1064 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09

Doktore, svaka čast za lepo putovanje i putopis. Slike su fenomenalne sa dvorcima, kućama i kafanama, pa nam dočaravaju pravu atmosferu :takoje:

Koliki su troškovi bili za ovo putovanje, čisto da planiram budžet za iduću godinu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5490 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Doktore, svaka čast za lepo putovanje i putopis. Slike su fenomenalne sa dvorcima, kućama i kafanama, pa nam dočaravaju pravu atmosferu :takoje:

Koliki su troškovi bili za ovo putovanje, čisto da planiram budžet za iduću godinu?

 

Ovog puta je sve bilo maksimalno opušteno u pogledu trošenja...klopalo se po kafanama bez imalo ustručavanja. Nismo pravili često pauze, tako da se pauza pretvarala u rakija, kafa, pivo, klopa, slatkiš pauzu od 2 sata. Smeštaj ionako nije bio skup, ukupan prosek noćenja je bio 15€, a bez problema je moguće ići na 10€. Uveče se popije po par piva i sl. Čitav trošak je bio oko 500€, od čega na gorivo (oko 3300km) , putarine i ulaznice ode oko 300€. Naravno, zajednička kasa je tradicija već godinama...svi ubacimo po 100€ (kad se potroši ponovo) i iz tog budžeta se plaća apsolutno sve (klopa, piće, ulaznice, putarine, smeštaj...), osim što svako sebi sipa gorivo.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1064 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09

Hvala na odgovoru :takoje:

Posle ovih informacija sam se baš primio na Tatre. Sad će da krene ubeđivanje žene, taman da se zimus detaljno planira i skuplja lova.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lovely jubbly, 895 postova
  • Lokacija: Liguria
  • Motocikl: CB 1300

Bas lep putopis doktore  :takoje:  Posle ovih tvojih redova covek prosto dobije zelju da se otisne na Istok.

 

P.S.

Ako se dobro secam krajem osamdesetih u tadasnjoj Jugi su Tatre bila atraktivna ponuda za zimovanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW r1250gsa

Da se malo oglasimo i mi, ostali učesnici ture... pre svega da kažem, Dare druže, stvarno si doktor i za ove putopisi... Sa tobom je service totalni full... Spremis turu, budeš lider na turi, mnogo se dobro zezamo i provedemo i na kraju o svemu detaljno izvestis... Znači maestralno... Bravo za putopis, vrhunske fotke, tačnost i potpunu korektnost u hronologiji i svim opisima... Javljaj kuda u aprilu...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Novi Banovci
  • Motocikl: XVZ 1300 Venture Rojale

Postovanje Doktoru i ekipi sa putovanja! lepo ste se najozali,obisli lepe predele. Dr.umes da opises putesestvije. Hvala! ja jozam decenijama grupno. volem voznje u grupi. dobrano sam se navozao ali tek cu, Tesko je sinhronizovati ekipu,[drugare].Vidim kad jozas grupno da umes izabrati saputnike. tvoji saputnici ne otpadaju i ne ginu uz put. cestitam! voznja motora i uzivanje na istom je solidno skup hobi.ti sa tvojim drugarima uzivas od starta do kraja avanture.mnogi krenu euforicno na daleke pute u drustvu. euforija,sustignu slabosti ljudse,te dodje do raskola u ekipi i nervoze.bajkeri voze,nervoza dominira.put prodje,,,,,,,,,,,kuci se dodje prazno.potroseni novci a filinga nigde.  E, ti kad odvozas sa ekipom, uspesno prevazidjes sve te decije bolesti i vratis se doma pun pozitivne energije i vedrog duha. Cestitam! tako ti organizujes svoje voznjice. lepo. da, to mnogi pozele ali negde zaskripi. pozdrav od Milosa bajkera!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5490 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

@Milos

 

Godinama se vozim i nikada nije bilo takvih problema. U sustini, u pitanju su dugogodisnji drugari, a sa nekima sam drugar i mnogo pre nego sto su poceli da voze motore. Svi su pristojni vozaci, a i svi vole sve sto vole mladi.

Jedina frka je kada dugo ne stajem, zbog pusaca da zapale po cigar...jbg. nemam osecaj, ne pusim!  :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja