Jump to content

Moto Zajednica

Kako ucestvovati na trke?

Recommended Posts

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Surdulica
  • Motocikl: Gilera Runner 180 SP

Pozdrav ljudi.

Ovako, interesuje me gde bih mogao da se uclanim u neki moto klub, da treniram i da se takmicim(trkam).

Zanima me kako su vozaci u moto 3, moto 2 kategorije dospeli tu, sta je potrebno sve da bih napredovao i postao profi vozac, imati sponzora i trkati se. Hvala unapred!  :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6318 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ima ovde ljudi koji bi mogli da ti objasne sta je potrebno da bi se ucestvovalo u domacem (tuznom) sampionatu.

Za sve drugo...rodjen si u pogresnoj zemlji i "mator" za neke stvari (pretpostavljam da je 99 iz nika tvoja godina rodjenja).

Dovoljna kolicina ekonomskih sredstava bi mogla donekle da izmeni karte na stolu, ali ni to nije uvek od presudnog znacaja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

Nisam nikada se trkao, ali sam okružen ljudima koji se trkaju i u auto i u moto sportu...Čak i za najniži amaterski nivo, da voziš hepeninge treba ti ozbiljan keš (za naše uslove)..a ako hoćeš neka evropska bodovanja i staze..to je brutalan novac..a još ako imaš namjeru da budeš malo ozbiljniji na stazi..haah moraš imati novčanik bez dna..Novac je početak, sredina i kraj..a na sponzore kod nas što se tiče toga zaboravi, možda koji evro da imaš za sendvič i vodu bukvalno..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5764 postova

Aj sad da budem ozbiljan. Recimo Martin Vugrinec je na balkanu bio sigurno u top 3 vozaca pa je u Red Bull rookie cup-u bio negde 20 i neki a te godine je Bo Bendsnajder pobedio ako ne gresim. On je u Moto 3 20 i neki. A Aleks Markez je pobedio u moto 3 a on je u Moto 2 epizodna uloga. A Tito Rabat je pobedio u moto 2 a u moto gp nosi fenjer....

 

Naravno da i ekipa (osim u Red Bull rookie cup-u) igra ulogu ali eto cisto kao neka gradacija da vidis gde su neki a gde neki drugi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5764 postova

 

Za početak škola, padeži i ostalo pa onda trke ;)

Sta ce momku padezi,nece da se takmici iz knjizevnosti...☺

Samo da ne bi slusao kad decko pobedi ono "am veri epi..."

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 958 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

promenish ime i prezime u neko italijansko, nekako reshish italijansko drzavljanstvo, i uletish odmah u Rosijevu VR46 Riders Academy....dalje je sve lako... ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Želja i prirodni dar su naj manje bitni, potreban je ozbiljan rad, znači platiti i proći trkačke škole, naći ličnog trenera, učestvovati na niže rangiranim takmičenjima i beležiti rezultate iznad ostalih, a za to je potreban ogromni novac, nekad i nečija podrška, bilo lična, bilo državna ili politička. Marko Stošić Afrikanac je sve navedeno prošao i ponuđeno mu je da se priključi timu Honde u klasi 125 u Južnoj Africi ali se porodica preselila u Srbiju. Postao je ovde šampion ali se sve završilo na tome uprkos izuzetnom talentu, da se to nije desilo verovatno bi danas bio u nekoj klasi GP-ja.

 

Podsetiću da se F1 vozila u Beogradu, bilo je nekada uglednih trka u svim granama auto moto sporta, jako puno takmičara svetskog kalibra koji su beležili vrhunske rezultate ali niko nije došao do vrha. Pokojni Milivoje Božić je došao do licence za F1, jedini sa ovih prostora, izuzetan čovek i automobilista i na neki način Titov miljenik.

 

Za trke, kao i u gotovo bilo kojoj oblasti, ako  čovek hoće da se vrhunski iskaže, mora na  put van Srbije.  

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd - London
  • Motocikl: Honda CBR 600FS, KTM Adventure 990, Suzuki GSX-R 1000

Ja cu da te zovem decko, posto to moras da budes da bi u opste o necem takvom razmisljao. Sa druge strane ako si decko vec si prestar za pocinjanje. Da bi dosao do neke ozbiljnije informacije izmedju zajebanata i pametnjakovice i onih koji stvarno nesto znaju o tome mogao bi da napises malo podataka o sebi, za pocetak napisi kojeg si pola i godina.

U suprotnom ti si samo lazni user sa temom koja bi trebala da .......?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Surdulica
  • Motocikl: Gilera Runner 180 SP

Ja cu da te zovem decko, posto to moras da budes da bi u opste o necem takvom razmisljao. Sa druge strane ako si decko vec si prestar za pocinjanje. Da bi dosao do neke ozbiljnije informacije izmedju zajebanata i pametnjakovice i onih koji stvarno nesto znaju o tome mogao bi da napises malo podataka o sebi, za pocetak napisi kojeg si pola i godina.

U suprotnom ti si samo lazni user sa temom koja bi trebala da .......?

Muskog sam pola, vidi se valjda na profilu?

Imam 17 god i nisam lazni user. Vecinu odgovora sam dobio i jasne su mi sad neke stvari u vezi toga, znao sam odprilike da treba novac za taj sport, ali hteo sam cisto da pitam sta i kako dalje jer vidim da ima iskusnih clanova na forumu. Inace vozim Cagivu Mito 125 i imam potrebu za stazom, a ne bih voleo da nastradam u najgorem slucaju ili urgozim nekog u saobracaju. Ovde sam se uclanio pre svega kako bih se raspitao malo oko toga i bolje uputio kako i sta, jer vidim da ima iskusnih clanova. Zopp

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Onih 30 koje vidiš u Moto3 svetskom šampionatu su preostali od nekoliko hiljada klinaca koji su počeli sa 4-5 godina i u koje su roditelji i sponzori uložili i po nekoliko miliona € u nadi da će da dobace do Moto3...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Curug
  • Motocikl: Yamaha YZF - R6

 

Ja cu da te zovem decko, posto to moras da budes da bi u opste o necem takvom razmisljao. Sa druge strane ako si decko vec si prestar za pocinjanje. Da bi dosao do neke ozbiljnije informacije izmedju zajebanata i pametnjakovice i onih koji stvarno nesto znaju o tome mogao bi da napises malo podataka o sebi, za pocetak napisi kojeg si pola i godina.

U suprotnom ti si samo lazni user sa temom koja bi trebala da .......?

Muskog sam pola, vidi se valjda na profilu?

Imam 17 god i nisam lazni user. Vecinu odgovora sam dobio i jasne su mi sad neke stvari u vezi toga, znao sam odprilike da treba novac za taj sport, ali hteo sam cisto da pitam sta i kako dalje jer vidim da ima iskusnih clanova na forumu. Inace vozim Cagivu Mito 125 i imam potrebu za stazom, a ne bih voleo da nastradam u najgorem slucaju ili urgozim nekog u saobracaju. Ovde sam se uclanio pre svega kako bih se raspitao malo oko toga i bolje uputio kako i sta, jer vidim da ima iskusnih clanova. Zopp

 

Druze ako imas potrebu za stazom...lepo se spremi i onda sledece godine na NAVAK dodjes

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilija Pegaso 650 Cube, MZ TS 125, BMW R 65

Biti ucesnik moto GP cirkusa je postala privilegija malobrojnih iz razvijenih zemalja,kada pogledas imena aktuelnih vrhunskih trkaca,videces da je vecini put odavno utabala njihova porodica koja je po pravilu oduvek u tim vodama. To su deca sampiona i mnogih vrhunskih bivsih trkaca.Kako da pored njih neko ima sanse ,pa skoro nikakve... Evo jedne price iz proslosti,iz bivse Jugoslavije. Cuveni trkac prikolicara Bosko Snajder je bio uspesan domaci trkac ali je zeleo da se oproba i na medjunarodnim,kao i  GP trkama.Falio mu je "samo" dobar motor za koji nije imao para. Njegov moto klub je bio nemocan da mu pomogne,ali je Bosko imao srecne okolnosti,imao je veliki ugled i veze na vlasti,jer je bio poznati borac, partizan u 2.sv ratu.O njegovom problemu je cuo i sam predsednik Tito,koji se licno  zauzeo da mu se nabavi vrhunski trkacki motor-prikolicar. Bosko je pronasao u Minhenu prvoklasni BMW 500 RS,tada najbolji motor u klasi prikolicara,kojeg je prodavao jedan poznati nemacki as.Na inicijativu,bolje receno naredjenje predsednika Tita,drzava je platila ondasnjih basnoslovnih 9000 maraka za motor,i Bosko je bez straha i stida krenuo dosta uspesno na mnoga svetska takmicenja sa tim motorom. Poenta price je bila da je drzava stala iza takmicara,odnosno jedna mocna licnost.To je sada nezamislivo,bar u motociklizmu,da drzava stane iza tog sporta.Sada se cascavaju  jedino  oni sportisti koji su nosioci olimpijskih medalja,jer, oni  kao eto sire ugled zemlje...Jel se mozda seca neko da je u jednoj tv emisiji na RTS-u,odmah posle 5-oktobarskih dogadjaja 2000 godine,gostovao nas poznati trkac Kule Perisic,koji je iskoristio momenat da posalje Kostunici apel da se drzava bar malo smiluje i zauzme za razvoj moto sporta u Srbiji.Cula je to  tada cela Srbija,ali onaj kome se molba uputila nikad nije odgovorio na nju.O ovim sadasnjim politicarima ne vredi ni pricati,njima je samo lopta u glavi. 

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilija Pegaso 650 Cube, MZ TS 125, BMW R 65

Borkovic?

Istina,Borkovic je dobio podrsku drzave,momak je inace OK,ali to je automobilizam,.Bilo bi lepo da je neko i u motociklizmu dobio slicnu podrsku.Zato je on bio na listi SNS-a na proslim izborima.Ne zameram mu nista,jasno je  da je to morao da uradi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja