Jump to content

Moto Zajednica

R1100RT: Ne prima gas

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: kocani MKD-Sandhurst UK
  • Motocikl: suzuki gsx,svasta

Sumnjam da nije kompjuter u kvaru,jer sve je tako prosto i sve ispravno ,a opet ne radi ha ha ha

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: kocani MKD-Sandhurst UK
  • Motocikl: suzuki gsx,svasta

А да ти замениш то гориво у резервоару,мотоцикл није вожен 2 године,кад је задњи пут сипано гориво??

 

Затим погледај у ауспух да није какав миш направио гнездо...

Kad se desio kvar motor je imao sveze gorivo tog dana sam ga napunio,lepo je isao pedesetak kilometara,posle sam istocio to gorivo i stavio novo gorivo opet je bilo isto.I to sto sam istocio je bilo dobro i cisto gorivo,benzin.Auspuh sam isto gledao nije nista zapuseno lepo "duva" fabricki auspuh je na njemu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Prekontroliši gumeni U u rezervoaru na liniji voda da nije naprso kao i prohodnost svih creva do plastičnih cevki ispred regulatora pritiska, predpostavljam da nisu pobrkani smerovi, gurni TPS na 0,4 volta, možeš i rukom da ga pomeraš i time podigneš obrtaje i eliminišeš eventalnu pohabanost u tom nekom početnom režimu, nema veze što ovako menja napon.  Prekontroliši da nisu poremećeni stop šrafovi na TB-ima i dal oba leptira leže na njima, naročito desni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: kocani MKD-Sandhurst UK
  • Motocikl: suzuki gsx,svasta

svasta mi pada napamet ..

 

Imas li ABS ? Radi li ? 

 

kakav ti je Akku i punjenje ?

akumulator sam kupio nov Exide 593....kako bese  originalni njegov broj zaboravio sam od 19ah.Motor je dobro punio 13,8v pre kvara.Sad kad upali ne puni ali mislim da je premali broj obrtaja da bi prebacio u rezim punjeje,creva su u redu od goriva.Abs radi,kad stojim trepti crveno kad krenem se ugasi i ne pali se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

ma i bez tps.a bi trebao da radi i da primi kako tako gas,nego da probas sa spoljnom pumpom.mada ako nece da primi gas ni kad sipas sam gorivo u cilindre pre ce biti da nesto nije uredu sa paljenjem. .neverujem da je zupcenje itd

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: kocani MKD-Sandhurst UK
  • Motocikl: suzuki gsx,svasta

Pokušaj malo sa led lampicom i dijagnostikom baš me zanima dali će da izbaci grešku evo ti pdf manuel

Probao sam danas ,prvo je davao 1122,kad sam ga verglao malo i opet probao izasao je 4444 kod,da nema greske.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: kocani MKD-Sandhurst UK
  • Motocikl: suzuki gsx,svasta

Procedura je da ga verglam nekoliko sekundi,onda merim na pin jedan

Pumpa radi a i baca iskru na svecice ne vidim zasto bi problem bio u halove senzore.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ovako, na loš zvuk, učini mi se da ne radi jedan cilindar dobro, skini po jedan kabl svećica pa utvrdi da li oba rade kako treba, ako rade, onda je problem do usisa, ostaje bez smeše. Da je elektronika, ne bi palio uopšte, mada može kabl na hal senzoru da se ponaša tako, upali ali probije i gasi motor, spolja se ne vidi ništa a unutra istruli izolacija i dođe do kratkog spoja. I proveri ventile.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Zvuci mi kao da motor u pocetku ima dovoljno goriva pa sve manje i manje . Jedna od dve dizne je moguce da je zapusena i radi samo dok je pritisak veliki ,

mislim da ti nije skupa varijanta da za svaki slucaj ti odneses te dizne na jedno dobroo pranje , uglanom i da su ciste nista im ne smeta ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: kocani MKD-Sandhurst UK
  • Motocikl: suzuki gsx,svasta

Plocicu sa senzorima sam dva puta skinuo i detaljno pregledao.Na mestu gde je gumica i drzac kabla,sam pomestio gumicu i pazljivo skalpelom otvorio izolaciju i metalni plast oko provodnike koje nose signal od Hall senzore do kompjuter.Provodnici svi su u dobrom stanju sa odlicnom izolacijom,nema nagorela  ili ispucala izolacija pa da prave spoj izmedzu sebe.To sam mesto odabrao jer bi tu trebalo najvise da se greju provodnici.Nijednom nisam primetio da "nestaje " struja na svecicama niti na benzinskoj pumpi ,pumpa zuji sekund nakon gasenja motora.Stavio sam i nove svecice i kad ih izvadim one su vlazne smesa je suvise bogata.

Meni izgleda kao da kompjuter ne daje dovoljno predpaljenje

.Dok je bila skinuta predna sajbna,rukom sam pomerao manju sajbnu kroz Hall senzore i uvek je bacalo iskru na svecicu i ukljucivao pumpu,motor na kontakt.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: kocani MKD-Sandhurst UK
  • Motocikl: suzuki gsx,svasta

Za dizne vec sam napisao, kad ih izvadim iz lezista i kada verglam bacaju lep,konusan mlaz od 10-15cm koji na kraju se pretvara u prasinu,nema curenja,pisanja ili slicnih nepravilnosti.Nije mi problem da kupim delove ima ovde svasta,ali ne mogu da nadzem nista lose  ili pokvareno,sumnjao sam na bombinu,,pa i benzinsku pumpu sam promenio mada ona mi je izgledala dobra i opet je isto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: kocani MKD-Sandhurst UK
  • Motocikl: suzuki gsx,svasta

mozda mu komp neda tacku paljenja i tu je kraj.nemoze dalje da nastavi sa radom ,

I ja isto mislim,samo nemam sigurno ispravan kompjuter da probam.Kupicu na ebay imah ih puno ali ne znam dali su dobri,elektronika je sreca u vreca ha ha.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

 

mozda mu komp neda tacku paljenja i tu je kraj.nemoze dalje da nastavi sa radom ,

I ja isto mislim,samo nemam sigurno ispravan kompjuter da probam.Kupicu na ebay imah ih puno ali ne znam dali su dobri,elektronika je sreca u vreca ha ha.

 

 

probaj sa kompom . ako znas nekog sa slicnim nek svrati do tebe na pivo i skini mu komp za probu ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: kocani MKD-Sandhurst UK
  • Motocikl: suzuki gsx,svasta

Mnogo su im visoke cene za motronic computer 250funti,na ebay od 40 do 100funti ima najmanje trideset na prodaju.Cenim da kompjuter retko crkava na ovim bmw -ma,kao i na starije automobile.U 98% slucajeva je neki senzor ili aktuator.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja