Jump to content

Moto Zajednica

R1100RT: Ne prima gas

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Moj drugar je u Watfordu. Dobro, eliminisao si dosta stvari, ECU je poslednja stvar što će da otkaže na tom motoru, o nikakvom prezubljivanju nema govora a da nema drstične maniestacije. Predlažem da prekontrolišeš ventile, već pomenuto, ne sećam se da si restovao TPS što je obavezno nakon gubitka napona, potom da povećaš napon i čak rukom pomeraš i da time podigneš broj obrtaja, dalje, otkačiš konektor senzora usisne tmperature vazduha na kućištu filtera. Mapu definiše džamper u osiguračkoj kutiji. I jesi li menjao svećice? (Napisah pre nego sam video sveže postove.)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: kocani MKD-Sandhurst UK
  • Motocikl: suzuki gsx,svasta

Da li si siguran da nije prevelik pritisak goriva, da je ispravan regulator pritiska? Sličan problem sam imao i sa neispravnim hall senzorom.

Pumpu sam menjao i po radu motora  se osetilo da nova pumpa ima malo visi pritisak i motor za nijansu bolje radi sto je i normalno,ali nije pumpa problem.Nije gorivo paljenje je problem.Jel moguce neispravan senzor da pomeri tacku paljenja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: kocani MKD-Sandhurst UK
  • Motocikl: suzuki gsx,svasta

Moj drugar je u Watfordu. Dobro, eliminisao si dosta stvari, ECU je poslednja stvar što će da otkaže na tom motoru, o nikakvom prezubljivanju nema govora a da nema drstične maniestacije. Predlažem da prekontrolišeš ventile, već pomenuto, ne sećam se da si restovao TPS što je obavezno nakon gubitka napona, potom da povećaš napon i čak rukom pomeraš i da time podigneš broj obrtaja, dalje, otkačiš konektor senzora usisne tmperature vazduha na kućištu filtera. Mapu definiše džamper u osiguračkoj kutiji. I jesi li menjao svećice? (Napisah pre nego sam video sveže postove.)

Nisam spomenuo ali pri promeni kompjutera sam na kontakt triput gas do kraj,pa gasim kontak za ucitavanje TPSa.posle probam da palim.Svecice su nove Bosch,isto i te sto su bile na motor su skoro nove NGK .Dali znas za neki primer da je ovakav motor prezubio tokom normalne voznje?Nisam razumeo  sta znaci dzamper u osigurackoj kutiji,jel to neki poseban deo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: kocani MKD-Sandhurst UK
  • Motocikl: suzuki gsx,svasta

CYHME56 je Hall senzor zamena za originalni 2AV54 hall senzor.Probacu da narucim dva nova senzora, da probam i to da zamenim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Već sam napomenuo, ne može da prezubi bez da predhodno nema neku manifestaciju, lanci i lančanici su u pitanju, to ne može da ode baš tako lako i odjednom. Mehanički i elektronski nema kasnog paljenja, odnosno u meri koja bi izazivala gašenje agregata. Po treći put, prekontroliši ventile i naročito aksijalni zazor klackalica, možda dolazi do zaglavljivanja, a i uradi navedno u predhodnom mom postu.

 

Opet svež post, naveo si da si zaključio nepobitno da su Hal senzori ispravni i uprkos očitavanju kodne greške pri verglanju. OK, ništa nije 100% sigurno al mora da se vrši eliminacija  na osnovu  čvrstih činjenica a ne gatanjem. Ne bi radila oba cilindra ravnomerno da neki senzor ne valja, ako sad ponovo sumnjaš u tvoj zaključak u njihovu ispravnost, onda se opravdano javlja i sumnja da li oba cilndra rade ispravno, pa smo i dalje u vrtešci. Ako se motor po gašenju odmah upali i tako više puta uzastopce, onda su ispravni, pod predpostavkom da oba cilindra rade ispravno. Izvini, ali za mene je ovo jednačina sa više nepoznatih-nepouzdanih.

Promenio član đunta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: kocani MKD-Sandhurst UK
  • Motocikl: suzuki gsx,svasta

Već sam napomenuo, ne može da prezubi bez da predhodno nema neku manifestaciju, lanci i lančanici su u pitanju, to ne može da ode baš tako lako i odjednom. Mehanički i elektronski nema kasnog paljenja, odnosno u meri koja bi izazivala gašenje agregata. Po treći put, prekontroliši ventile i naročito aksijalni zazor klackalica, možda dolazi do zaglavljivanja, a i uradi navedno u predhodnom mom postu.

 

Opet svež post, naveo si da si zaključio nepobitno da su Hal senzori ispravni i uprkos očitavanju kodne greške pri verglanju. OK, ništa nije 100% sigurno al mora da se vrši eliminacija  na osnovu  čvrstih činjenica a ne gatanjem. Ne bi radila oba cilindra ravnomerno da neki senzor ne valja, ako sad ponovo sumnjaš u tvoj zaključak u njihovu ispravnost, onda se opravdano javlja i sumnja da li oba cilndra rade ispravno, pa smo i dalje u vrtešci. Ako se motor po gašenju odmah upali i tako više puta uzastopce, onda su ispravni, pod predpostavkom da oba cilindra rade ispravno. Izvini, ali za mene je ovo jednačina sa više nepoznatih-nepouzdanih.

Motor sam kupioali nisam ga vozio, i kvar se desio na prvi dan kad sam ga poceo voziti,pre toga sam ga upalio mozda nekoliko puta i nije dobro radio na ler gas,ljuljao je.Mislio sam da je problem sto je motor dugo stajo i nije bio vozen,lose gorivo i to.Prosao je manje od 40 milja i desio se kvar.To je celo moje iskustvo sa bilo kojim BMW-om.Zakljucke donosim na osnovu dosadasnjeg iskustva sa drugim motorima ne sa bmw-om.Ovakav glupi kvar mi se desava prvi put u zivotu,a mnogo sam puta , i na putu ostao  u kvaru i uvek sam uspeo da popravim motor bilo moj ili od prijatelja.Zato sam i otvorio ovu temu jer nemam skoro nikakvog iskustva sa bmw-om,princip rada je isti ali ima mnogo specificnih stvari sto nisu iste kao na drugim motorima,ovo je slicnije sa citroen 2CV.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW K100

 

Pumpu sam menjao i po radu motora  se osetilo da nova pumpa ima malo visi pritisak i motor za nijansu bolje radi sto je i normalno,ali nije pumpa problem.Nije gorivo paljenje je problem.Jel moguce neispravan senzor da pomeri tacku paljenja?

 

Ja sam mislio na regulator pritiska a ne na pumpu. Pritisak u instalaciji mora da bude konstantan 3-3,2 bara a to reguliše regulator. Ne valja ni kad je manji ni kad je veći pritisak od toga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Spaček/Diana, vazdušni bokser, ajd, slično je. Mislim da je bolje da potražiš pomoć u živo,  da sam znao da si bez iskustva sa BMW-om, ne bih se uključio u diskusiju, dugo sam oklevao, al bar tipovanjem nisam doprineo da kupiš to sve što si kupio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: chicago
  • Motocikl: Honda st1300 bmw r1200 rt

Mazda je glupo sto se ubacam jer sam totalni laik sto se tice mehanike

Ja sam imao slican problem I bio je problem (throttle valve switch)

Kompjuter je pokazivao da je sve ispravno

Da podsjetim meni se desilo posle pranja motora

E sad dali tvoj motor ima ovaj dio neznam

Ne skodi a moze da pomogne

Srecno sa popravkom

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: kocani MKD-Sandhurst UK
  • Motocikl: suzuki gsx,svasta

Spaček/Diana, vazdušni bokser, ajd, slično je. Mislim da je bolje da potražiš pomoć u živo,  da sam znao da si bez iskustva sa BMW-om, ne bih se uključio u diskusiju, dugo sam oklevao, al bar tipovanjem nisam doprineo da kupiš to sve što si kupio.

Druze nije nikakav problem delove sto sam kupio,podigao sam" rezervu" u njemu.Motor je  i trebalo da se pregleda i servisira.Delovi su ovde jeftini ali rad je skup.Meni je problem sto dosad nisam pronasao nista pohabano,potroseno i da ne valja,motor je u dobrom stanju ,a opet ne radi.Skinucu poklopce na glavama da vidim kakvi su ventili i dali je "vaga"  u GMT,Ovde  i mnogo novije motore rasturaju u delove,ne verujem da ce neko gubiti ovoliko vreme da ovo popravlja ha ha

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: kocani MKD-Sandhurst UK
  • Motocikl: suzuki gsx,svasta

Mazda je glupo sto se ubacam jer sam totalni laik sto se tice mehanike

Ja sam imao slican problem I bio je problem (throttle valve switch)

Kompjuter je pokazivao da je sve ispravno

Da podsjetim meni se desilo posle pranja motora

E sad dali tvoj motor ima ovaj dio neznam

Ne skodi a moze da pomogne

Srecno sa popravkom

DA isto je  i kod mene,to je TPS,trotle position sensor.Merio sam napone koje senzor salje motronicu ,radi tps,zice su dobre do kompjuter sto nose signal.Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

 

Spaček/Diana, vazdušni bokser, ajd, slično je. Mislim da je bolje da potražiš pomoć u živo,  da sam znao da si bez iskustva sa BMW-om, ne bih se uključio u diskusiju, dugo sam oklevao, al bar tipovanjem nisam doprineo da kupiš to sve što si kupio.

Druze nije nikakav problem delove sto sam kupio,podigao sam" rezervu" u njemu.Motor je  i trebalo da se pregleda i servisira.Delovi su ovde jeftini ali rad je skup.Meni je problem sto dosad nisam pronasao nista pohabano,potroseno i da ne valja,motor je u dobrom stanju ,a opet ne radi.Skinucu poklopce na glavama da vidim kakvi su ventili i dali je "vaga"  u GMT,Ovde  i mnogo novije motore rasturaju u delove,ne verujem da ce neko gubiti ovoliko vreme da ovo popravlja ha ha

 

 

Meni je problem, držim do toga  da moji saveti budu što tačniji a ne da ispadnu kao gledanje u pasulj pa da se kupi još jedan motor sa kog bi se skidali delovi, bez obzira imao neko novaca ili ne. Lično ne preporučujem kupovinu i ugradnju polovne benzinske pumpe, ona strada i od stajanja, a takođe ume da otkaže gotovo bez najave. Sama defektaža i kvara i pojedinih delova nije jednostavna i često se može pogrešno zavesti ako se nema dovoljno iskustva i konkretnog znanja koje i nije moguće virtuelno preneti pa čak ni setiti svega dok se na uhvati za alat.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: kocani MKD-Sandhurst UK
  • Motocikl: suzuki gsx,svasta

Motor je "proradio".Kupio sam polovnu plocu sa Hall senzorima i zamenio.Sto sam odmah primetio motor mnogo mirnije radi i bolje prima gas,oseti se veliko podobravanje u radu od pre kvara.Samo sam ga upalio u mestu je proradio desetak minuta,kad napravim prvu voznju pisacu utisak.

Hvala svima na pomoci.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

.Zamenio sam bombinu proverio izolaciju zica na Hall senzor i izgleda u redu.Kad vergla i upali uvek ima jaku iskru,imam svetlece lule za ispitivanje i nisam primetio nikakvu anomaliju..

 

 

 

Pokušaj malo sa led lampicom i dijagnostikom baš me zanima dali će da izbaci grešku evo ti pdf manuel

Probao sam danas ,prvo je davao 1122,kad sam ga verglao malo i opet probao izasao je 4444 kod,da nema greske.

 

 

 

Ovako, na loš zvuk, učini mi se da ne radi jedan cilindar dobro, skini po jedan kabl svećica pa utvrdi da li oba rade kako treba, ako rade, onda je problem do usisa, ostaje bez smeše. Da je elektronika, ne bi palio uopšte, mada može kabl na hal senzoru da se ponaša tako, upali ali probije i gasi motor, spolja se ne vidi ništa a unutra istruli izolacija i dođe do kratkog spoja. I proveri ventile.

 

 

Pa rekao je da je siguran da rade senzori iako je očitao kod greške u nekom trenutku.

 

 

Plocicu sa senzorima sam dva puta skinuo i detaljno pregledao.Na mestu gde je gumica i drzac kabla,sam pomestio gumicu i pazljivo skalpelom otvorio izolaciju i metalni plast oko provodnike koje nose signal od Hall senzore do kompjuter.Provodnici svi su u dobrom stanju sa odlicnom izolacijom,nema nagorela  ili ispucala izolacija pa da prave spoj izmedzu sebe.To sam mesto odabrao jer bi tu trebalo najvise da se greju provodnici.Nijednom nisam primetio da "nestaje " struja na svecicama niti na benzinskoj pumpi ,pumpa zuji sekund nakon gasenja motora.Stavio sam i nove svecice i kad ih izvadim one su vlazne smesa je suvise bogata.

Meni izgleda kao da kompjuter ne daje dovoljno predpaljenje

.Dok je bila skinuta predna sajbna,rukom sam pomerao manju sajbnu kroz Hall senzore i uvek je bacalo iskru na svecicu i ukljucivao pumpu,motor na kontakt.

 

 

Proveri još masu motora, u Engleskoj je velika vlaga i korodira sve. Nego, pošto si imao očitavanje greške 1122 pri verglanju, opet da te vratim na Hal senzore, unutrašnja izolacija truli na samoj ploči, gore bude dobra. Crkavanje ECU jedinice je baš retko.

 

 

 

 

Spaček/Diana, vazdušni bokser, ajd, slično je. Mislim da je bolje da potražiš pomoć u živo,  da sam znao da si bez iskustva sa BMW-om, ne bih se uključio u diskusiju, dugo sam oklevao, al bar tipovanjem nisam doprineo da kupiš to sve što si kupio.

Druze nije nikakav problem delove sto sam kupio,podigao sam" rezervu" u njemu.Motor je  i trebalo da se pregleda i servisira.Delovi su ovde jeftini ali rad je skup.Meni je problem sto dosad nisam pronasao nista pohabano,potroseno i da ne valja,motor je u dobrom stanju ,a opet ne radi.Skinucu poklopce na glavama da vidim kakvi su ventili i dali je "vaga"  u GMT,Ovde  i mnogo novije motore rasturaju u delove,ne verujem da ce neko gubiti ovoliko vreme da ovo popravlja ha ha

 

 

Meni je problem, držim do toga  da moji saveti budu što tačniji a ne da ispadnu kao gledanje u pasulj pa da se kupi još jedan motor sa kog bi se skidali delovi, bez obzira imao neko novaca ili ne. Lično ne preporučujem kupovinu i ugradnju polovne benzinske pumpe, ona strada i od stajanja, a takođe ume da otkaže gotovo bez najave. Sama defektaža i kvara i pojedinih delova nije jednostavna i često se može pogrešno zavesti ako se nema dovoljno iskustva i konkretnog znanja koje i nije moguće virtuelno preneti pa čak ni setiti svega dok se na uhvati za alat.

 

 

Dobro si prošo, kako se odvijalo, mogao si da kupiš još jedan motor pored za skidanje delova pa da opet ne rešiš problem. Imaš temu u kojoj je opisana zamena žica itd., nemoj biti siguran da ti se ponovo neće javiti isti problem, moje ću da svedem na minimalanu verovatnoću  iz već izloženog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: kocani MKD-Sandhurst UK
  • Motocikl: suzuki gsx,svasta

Ovaj problem drugacije i nije mogao da se resi,osim zamenom delova.Ja mislim da sam odlicno prosao,posto za sve delove sam dao oko 120 funti ha ha.Ovu plocicu neispravnu cu da popravim  i da imam za rezervu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Ovaj problem drugacije i nije mogao da se resi,osim zamenom delova.Ja mislim da sam odlicno prosao,posto za sve delove sam dao oko 120 funti ha ha.Ovu plocicu neispravnu cu da popravim  i da imam za rezervu.

 

Ima negde detaljno uputstvo kako se reparira , ako ti zatreba ..

 

nego si bio u test voznju , si terao u crveno da ti njemu pokazes ko je gazda :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ovaj problem drugacije i nije mogao da se resi,osim zamenom delova.Ja mislim da sam odlicno prosao,posto za sve delove sam dao oko 120 funti ha ha.Ovu plocicu neispravnu cu da popravim  i da imam za rezervu.

 

Pa nije tako, u startu nisi dobro dijagnostikovao, ignorisao očitanu i kodnu grešku i ukazivanje na njih. To što je tebi smešan trošak, za mnoge u Srbiji je prevelik.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW K100

Da si imao manometar , mogao si da izbegnes , kupovinu pumpe i zezanje , sa crevima. Kompjuter je uvek, zadnja opcija , kad potrosis sve druge mogucnosti. Tps si ispitao unimerom i bobine si mogao isto tako.A sto se tice hall senzora, kodna greska moze i da se ponekad ignorise a nekada ne. Tu je potrebno iskustvo. Najcesce je problem sa halom u zicama ali desava se i da on daje neke signale ali nepravilnog oblika. U svakom slucaju , jedno novo iskustvo, dobro dodje . Srecna voznja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: kocani MKD-Sandhurst UK
  • Motocikl: suzuki gsx,svasta

Sastavio sam motor,ali ceo dan pada kisa,mozda sutra bude voznja.Motor pali mirno radi,dali je normalno ako ga u mestu drzim na 1500- 2000o/min da za nekih 40tak sekundi usija izduvnu cev na izlaz iz cilindar?

Oldtajmer,jos u prvim postovima sam pisao da po manualu otpor bombine treba da je 13-14 koma,a kod mene je ispod 7koma,zato sam kupio drugu bombinu ali i ona ima isti otpor ispod 7koma,posle sam na netu procitao da je jos neko izmerio taj otpor pa mislim da je u  manualu gresan podatak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW K100

Nije normalno da se usija. Ako nije zapusen katalizator , moguce da je smesa , siromasna . Ne bi trebao , tako da ga , vozis . Mogli bi da se ostete , klipovi itd .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Ja na par RT-a i na R modelima sam video da ucrveni grane na leru u mraku na vecim obrtajima . Kad se izbaci katalizator ili se stavi otvoren top toga vise nema ...

 

Normalno je to ... a i ne vidi se to preko dana :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja