Jump to content

Moto Zajednica

R1100RT: Ne prima gas

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW K100

Hall senzor daje 2 informacije upravljačkoj jedinici. Podatak o broju obrtaja i gmt. Na osmovu tih i drugih informacija, kompjuter određuje predpaljenje i količinu goriva. Možda brljavi informacija o gmt i zato se gasi. Taj signal je teško proveriti bez osciloskopa. Ne verujem da je stradala upravljačka jedinica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Proveri još masu motora, u Engleskoj je velika vlaga i korodira sve. Nego, pošto si imao očitavanje greške 1122 pri verglanju, opet da te vratim na Hal senzore, unutrašnja izolacija truli na samoj ploči, gore bude dobra. Crkavanje ECU jedinice je baš retko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: kocani MKD-Sandhurst UK
  • Motocikl: suzuki gsx,svasta

Nije mi problem da zamenim I hall senzore.nasao sam nove na 13eura komad.ja kako sam razumeo gornji senzor cita tacku paljenja I tu informaciju motronic preradi I daje iskru.donji hall senzor daje informaciju za ukljucivanje benzinske pumpe I otvaranje dizni.Nisam nasao nista neispravno.A doneo sam sa posla jedan osciloskop I nameravao da uporedim signale sa oba senzora.Ali nisam uspeo da ocitam.spajao sam na minus I na signal od senzora na conektoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: kocani MKD-Sandhurst UK
  • Motocikl: suzuki gsx,svasta

Masu sam proverio sto puta posebna zica ide na kuciste motronica.to je masa na konektoru od motronica nema masa na semi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: kocani MKD-Sandhurst UK
  • Motocikl: suzuki gsx,svasta

Glavnu masu, koja ide na agregat, šasiju.

merim otpor izmedzu zice koja ide na kompjuteri minus na klemi na akumulatoru.isto merim otpor izmedzu straf glave motora I minus kleme.Otpor ne pprelazi jedan om.sto je dobro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Vrlo je teško na daljinu doneti validan zaključak, kad je nečastivi u pitanju, sto andraka mora da se provere. Pitao sam te da li oba cilindra pravilno rade jer iz video klipa i po zvuku mi se čini da nije tako. Nisam shvatio, da li se gasi na leru sam od sebe i posle koliko vremena, ili se ugasi tek kad odvrneš gas.

Promenio član đunta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: kocani MKD-Sandhurst UK
  • Motocikl: suzuki gsx,svasta

Vrlo je teško na daljinu doneti validan zaključak, kad je nečastivi u pitanju, sto andraka mora da se provere. Pitao sam te da li oba cilindra pravilno rade jer iz video klipa i po zvuku mi se čini da nije tako. Nisam shvatio, da li se gasi na leru sam od sebe i posle koliko vremena, ili se ugasi tek kad odvrneš gas.

Motor upali radi 7-10 sekundi i sam od sebe se gasi,ne podrzava rad u leru.Ako malo dodam saug malo podigne obrtaje i trokira.Ako dodam gas odma se ugasi i cuje se vracanje kroz usis ,kao kad je mnogo kasno paljenje i vrati kroz karburator na autima.Paljenje je problem jer ima dovoljno benzina i mora da podigne obrtaje makar i sa trokiranjem,ako je dobra iskra na svecici.Ovako mislim da sam motronic gasi motor pomeranjem tacke paljenja,jer baca iskru do poslednje vidi se na lulama.Imao sam ranije slucajeve na drugim motorima kad gubi struju na svecice pa gasi,to se lepo vidi sa ovim svetlecim lulama.

Da dodam. Rekao sam da sam u Englesku  i ogranicen sam sa alatom.Da sam u MK tamo imam i stroboskopski pistolj pa lako bih proverio tacku paljenja.A i ovo je neki baksuz ,nemoguci kvar,dase pokvari nesto uobicajeno promenis i teras,,ovako sve u redu a opet ne radi,Narucio sam kompjuter treba sreda ili cetvrtak da stigne pa probacu i to da promenim i pisem kako ce biti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

 

Vrlo je teško na daljinu doneti validan zaključak, kad je nečastivi u pitanju, sto andraka mora da se provere. Pitao sam te da li oba cilindra pravilno rade jer iz video klipa i po zvuku mi se čini da nije tako. Nisam shvatio, da li se gasi na leru sam od sebe i posle koliko vremena, ili se ugasi tek kad odvrneš gas.

Motor upali radi 7-10 sekundi i sam od sebe se gasi,ne podrzava rad u leru.Ako malo dodam saug malo podigne obrtaje i trokira.Ako dodam gas odma se ugasi i cuje se vracanje kroz usis ,kao kad je mnogo kasno paljenje i vrati kroz karburator na autima.Paljenje je problem jer ima dovoljno benzina i mora da podigne obrtaje makar i sa trokiranjem,ako je dobra iskra na svecici.Ovako mislim da sam motronic gasi motor pomeranjem tacke paljenja,jer baca iskru do poslednje vidi se na lulama.Imao sam ranije slucajeve na drugim motorima kad gubi struju na svecice pa gasi,to se lepo vidi sa ovim svetlecim lulama.

Da dodam. Rekao sam da sam u Englesku  i ogranicen sam sa alatom.Da sam u MK tamo imam i stroboskopski pistolj pa lako bih proverio tacku paljenja.A i ovo je neki baksuz ,nemoguci kvar,dase pokvari nesto uobicajeno promenis i teras,,ovako sve u redu a opet ne radi,Narucio sam kompjuter treba sreda ili cetvrtak da stigne pa probacu i to da promenim i pisem kako ce biti.

 

 

Hal senzor ploča ima limitiran hod rotiranja i od kraja do kraja pomera statičku tačku paljenja svega za nekoliko stepeni +/-i to ne uzrokuje gašenje. Na leru se tačka paljenja ne pomera, tek sa porastom obrtaja Motronic je elektronski pomera na ranije po projektovanoj krivoj. Značui da na leru nema pomeranja da bi to izavalo gašenje. Ne treba ti strogoskop, imaš na zamajcu marker, na priključak dizne staviš diodu i gledaš kad se okida kad vrtiš agregat, nije to apsolutno al dovoljno dobro, a postoji i mandril rupa za baznu montažu i ona je stepen +/- odstupanja otprilike. Sad, ako očitaš paljenje preko diode sa greškom od 72°, a klip bude u GMT, opet je u redu, greška nastaje pogrešnim zupčenjem kvačila, tad je samo trnom moguće definisati statičko paljenje. Ako sumnjaš i zaključiš  da nije u redu tačka paljenja, pregledaj remenicu kaiša alternatora, možda je došlo do odvijanja i pomeranja zaslona koji indukuje hal senzore. Da bi je odvio, mora agregat da se blokira zabravljivačem, snađi se i zapni zamajac kod anlasera nekako, ovo ako preko diode ne utvrdiš ispravnost.

 

Jesi li zaključio da oba cilindra rade ispravno tih 7-10 sekundi? I ajd molim te proveri ventile, možda je neki zaglavljen osovinom klackalice ili je neki štel šraf odvijen, možda i bili pretegnuti ventili pa neki nagoreo, neko mi reče da je radio motor sa napoko podošenim ventilima i tad izduvni pogore čas posla, Peco, ti li mi to reče?.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

moze da je prljav signal sa senzora pa da kasni paljenje,to diodom nemoze da utvrdi,samo pištoljem dok motor radi. .

desava se da izmeris senzor,sve radi sve super al motor brljavi pa brljavi dok ne promenis senzor,pre par dana smo imali muku na jedno guciju,slicni simptomi,samo je primao gas do 2000obrtaja,i nije se gasio,neverujem da je motorni komp za benzinski deo crko jer dodavanjem goriva u cilindre trebao bi kako tako da nastavi rad.

Za mehanicki problem svasta je moguce jer je taj agregat osetljiv i na dlaku,mada neverujem da je to ovde problem sem ako nije prezubio na oba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Aha , drugar kupio motor gde su usisni bili na 30 a izduvni na 15  , a ja kupio motor gde ventili bili 10 - 20 ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Hal senzor je običan indukcioni elemenat, il radi il ne, ajd, može da brljavi pred crkavanje il da probijaju žice, očitavo je grešku pri verglanju al je zaključio da je to ispravno i time se rukovodim. Statičko paljenje je 0°, na leru 6° pa tek onda sa rastom obrtaja zaokreće u ranije, znači, tih 7-10 sekundi na leru nema pomeranja, pogotovu ne na kasnije, a agregat se gasi, daleko od 2.000 obrtaja koje si imao sa Gucijem koji se nije ni gasio ko što si naveo. Prezupčivanje nema jedno il oba, prezubi se reper na kvačilu i samo nije moguće preko njega očitati tačku paljenja, zato može relativno preko GMT, ili da se obeleži nova tačka kredom ako se zajključi da je prezubljenje 72°, ili više puta po toliko do početka kruga, a agregat i dalje radi normalno, znači, čisto  fizička i funkcionalna greška, a ne radna. Naravno, bez strogoskopa nije moguće očitati krivu paljenja kroz povećanje obrtaja, al ovde ni ne dolazi do nekog povećanja obrtaja već do gašenja, a ko što rekoh, osim zakreta same hal senzor ploče za nekih par stepini, jedini način za veće odstupanje je moguće na samoj remenici i zaslona na njoj, ECU sigurno ne tera u kasnije jer nije programiran za tu opciju.

 

Jes Peco, ti si natrčo, oba motora behu sa zemunsko novobegradske strane? Tih 0,15 na izduvnim umesto 0,30 može za par stotina kilometara učiniti da progore i na kraju prestaje rad, zato  i prva provera počinje odatle ako se primeti nestabilan rad, kako se meni učinilo. Mora sistem eliminacije, previše faktora i virtuelna defektaža, nije jednostavno a da se ne svede na kupovinu novog motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

ono jes cini mi se oba sa te zemunske strane ...

 

Koliko god covek da zna i poznaje uvek se moze desiti da se previdi neka sitnica i da bas to zeza ,

nesto se razmisljam , sto covek vise zna vise preskace neke banalne stvari koje mogu biti problem .

 

Uhvatim sebe : crko far - nema svetla i naravno odma alat i rasturaj pa se lupim po glavi " cekaj druze polako - prvo osigurac proveri "

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Da čovek pobrka raspored ventila, to mogu donekle da razumem, al da podesi mimo fabričkog podatka nikako, očigledno je neko pametovao da je tako bolje, tiše i da će duže da traje. Klackalice mogu da glave i to sve više kako radi motor i da ventili ne zatvaraju pravovremeno i čak ostaju oškrinuti. Nepohodno je da se prvo prepipa sve potencijalno a ne da se parkira još jedan motor pored pa skidaj menjaj, zato je važno da se na osnovu tih 7-10 sekundi rada dok se ne ugasi zaključi što uže.

 

Nema Peco banalnih stvari, svako podcenjivanje problematike i lično precenjivanje vodi u stranputicu. Spomenuo sam uslovno banalnost, U gumeni spojnik u dovodu goriva unutar rezervoara prsne, upali motor i kako se pojača protok, naprsnuće se proširi i gorivo ne ode dalje.

 

Ono zemunski, na Bokilićev račun malko, no nije ih on radio, predostavljam gde su rađeni, bar jedan.

 

@Mic-ako si u Londonu, mogu da zamolim drugara da se ispomogneš sa alatom, a zna i on malo mehanike.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: kocani MKD-Sandhurst UK
  • Motocikl: suzuki gsx,svasta

Aj da jos nesto napisem.Pritisak goriva eliminisem sigurno,,kad sam otkacio spoljni filter goriva,benzin mi je oci isterao,a motor bio ugasen minut i vise,gumeni"u" u rezervaru je ispravan.Sa svakom promenom,prvo bombina,a kasnije i filtar goriva i pumpa,osetilo se podobravanje u radu motora,poceo je mirnije i duze da radi,Nisam imao ovakav motor ali da "prezubi " na normalnoj voznji od 110km/h ,ne verujem.Ako je neki mehanicki kvar onda ne bi radio mirno  i na ler gas,bar ja tako mislim.Oba cilindra rade proverivao sam po izduvnim granama kako se greju,ravnomerno.Najvise sumnjam na kompjuter i elektroniku jer kad sam kupovao motor akumulator je bio na nulu,upalili smo ga na kablove i posle je normalno radio.Moguce i pre toga kad su ga palili da je doslo do iskrenja ili neki prenapon ,pa da se naceo neki elektronski deo,pa je brzo i otkazao.Ovo je moja pretpostavka,ne mora da je tako.

 

Pronasao sam oznake na zamajac i tacno se poklapa sa #gmt desnog klipa,a  sajbna,njen zleb, od hall davace je odprilike na 60 stepeni ranije,sto sam negde procitao da tako treba da bude.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: kocani MKD-Sandhurst UK
  • Motocikl: suzuki gsx,svasta

@Mic-ako si u Londonu, mogu da zamolim drugara da se ispomogneš sa alatom, a zna i on malo mehanike

 

Hvala druze na ponudi zasad se snalazim,ako mi zatreba nesto pisacu,ja sam na sat vremena od London u Andover.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: kocani MKD-Sandhurst UK
  • Motocikl: suzuki gsx,svasta

Danas mi je stigao kompjuter.Montirao sam i motor samo daje znake kao da hoce da upali proradidva tri kruga i ne pali,verglao sam nekoliko puta i bilo je isto.Kad odvrnem gas i verglam cuje se potmuli zvuk kroz usis.Vratio sam stari kompjuter i opet je isto radio,upali radi  i polako se ugasi.Mislim da je i "novi" kompjuter ispravan samo je radio na drugom motoru pa ima drugaciju mapu ubrizgavanja,Mislim da je problem tacka paljenja,suvise je kasno paljenje.Ako je kasno paljenje ,da je  motor "prezubio" trebalo bi kad upali da podrzava taj rad,ako ne dize obrtaje ,bar da drzi niske obrtaje,a ne polako da gasi.Dali je verovatnije da Halov senzor pravi problem?Ne znam sta moze drugo da bude.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja