Jump to content

Moto Zajednica

R1100RT: Ne prima gas

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: kocani MKD-Sandhurst UK
  • Motocikl: suzuki gsx,svasta

Problem se pojavio u voznji.Motor je lepo isao i pri brzini od 110-120km/h samo se "ugusio".Upali i radi ispod 1000o/min,malo podignut saug,kad dodam gas ugasi se i kao da vraca kroz usis.Zamenio sam bombinu proverio izolaciju zica na Hall senzor i izgleda u redu.Kad vergla i upali uvek ima jaku iskru,imam svetlece lule za ispitivanje i nisam primetio nikakvu anomaliju.Izvadio sam filter za benzin i ugradio novi od auta van rezervara.Pumpa ima dobar pritisak i dizne lepo rasprsuju gorivo kad su napolje i verglam motor.Motor je presao oko 50.000km,Skinuo sam i motronic komjuter otvorio ga i nista nije osteceno ili pregorelo unutra.Dali je neko imao slican problem.Motor je u UK gde i ja zivim momentalno.Hvala za pomoc.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: kocani MKD-Sandhurst UK
  • Motocikl: suzuki gsx,svasta

Pokusavao sam i da spricam pomalo benzin direktno na leptir na jednom cilindru dok motor radi,nije hteo da podigne obrtaje sa gasom.Motor se ponasa kao da ima kasno paljenje.DAli je neko merio otpor na sekundarnom namotaju bombine,Po servisnom manualu treba da je 13koma.Moja bombina je imala otpor 6,9koma pa sam narucio drugu bombinu koja isto ima otpor 6,9 koma.Negde sam na internetu nasao da je jos neko izmerio taj otpor od 6,9 koma pa mislim da je podatak u manualu pogresan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

napisao sam odgovor, ali je negde nestao......

menjaj TPS (pre toga proveri još žice od njega do kompjutera....špricanjem benzina u leptire nečeš ništa postiči osim velike potrošnje i nerviranja. BMW je prost za opravku, ne diraj kompjuter.....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: kocani MKD-Sandhurst UK
  • Motocikl: suzuki gsx,svasta

Tps je sa 4 zica,jedna kafena ,zelena(plus i minus predpostavljam) i dve bele sa linijama druge boje,Te dve bele menjaju napon jedna od 0,5 do 4,5 v a druga malo manje do 3,8v kad odvrnem gas.Sad sam to izmerio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

ako si merio promenu napona na TPS-u onda on radi svoj posao (menja napon kako dodajes gas) ja bi probao da nadjm te zice na samom ulazu u komp pa bih tamo merio ,

Mozda su negde u prekidu do kompa pa zato zeza , nemam neku drugu ideju .

Proveri punjenje na aku ? ?

Proveri kontakte na relejima ? ? ( mozda oksidirali kontakti na releju za mapu , vlazni uslovi tamo ) ?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: kocani MKD-Sandhurst UK
  • Motocikl: suzuki gsx,svasta

Sutra cu da proverim i da podesim kako sto kaze u ovom manualu,li mislim da radi tps posto na signalnim zicama se menjao napon  kako sam dodavao i oduzimao gas 0-5v.Moguce da je prekid i neka zica u instalaciji,sutra se na to koncentrisem,Imam semu za zice na konektoru od motronic.Akumulator je nov exide.Motor je dugo stajao i nije vozen mozda dve godine,provozao sam manje od 40 milja kad se desilo ovo,pa sam krenuo redom da proverim.Hvala na pomoci jos jednom,mnogo mi je cudan ovaj motor do sad sam vozio samo japance najvise suzuki ha ha

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Sutra cu da proverim i da podesim kako sto kaze u ovom manualu,li mislim da radi tps posto na signalnim zicama se menjao napon  kako sam dodavao i oduzimao gas 0-5v.Moguce da je prekid i neka zica u instalaciji,sutra se na to koncentrisem,Imam semu za zice na konektoru od motronic.Akumulator je nov exide.Motor je dugo stajao i nije vozen mozda dve godine,provozao sam manje od 40 milja kad se desilo ovo,pa sam krenuo redom da proverim.Hvala na pomoci jos jednom,mnogo mi je cudan ovaj motor do sad sam vozio samo japance najvise suzuki ha ha

Vidi se po načinu opravljanja.....odma rasturaj kompjuter, pa sipaj benzin u leptire,..... ;)

Druže ovde logika radi drugačije.....odvrtanjem ručice gasa otvaraš leptire (doziraš vazduh), a potrebnu količinu goriva dozira kompjuter preko brizgaljki i to dužinom impulsa. u kakvom položaju je ručica gasa kompjuter "sazna" preko TPS senzora (vrednosti koju otčita iliti pada napona). Ako kod tebe ne diže obrtaje znači da ili ti ne radi TPS kako treba , ili je prekinuta žica između TPS-a i kompjutera.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: kocani MKD-Sandhurst UK
  • Motocikl: suzuki gsx,svasta

Poznajem princip rada motronica i znam koji deo sta radi,ali ovaj  motor me je izludeo pa pribegavam "starim  majstorskim forama" da dobijem neki pravac.Sve sto sam otvorio i pregledao je u dobrom stanju.Lalajko podesio sam tps na 0,36-0,37v ,raskopcao sam kompjuter i otvorio konektor,merio sam unimerom zice od TPS do kompjuter nisu u prekidu.TPS radi kako treba.Izolacija od instalacije je dobra, nije izgorena kruta i da puca.Posle ukopcavanja kompjutera napravio sam seting tpsa triput rucica gasa do kraja.Opet je isto,upali radi deset sekundi i polako ugasi se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: kocani MKD-Sandhurst UK
  • Motocikl: suzuki gsx,svasta

a da nije ipak oslabila pumpa.

Nemam ovde manometar za pritisak imam dole u MK .Ali izvadim diznu sa strane motora  i kad zaverglam on upali i na jedan cilindar,dizna koja je napolje baca lep konusan mlaz 10-15cm koji se pretvara u prasinu,ne kaplje i ne curi benzin ,bas sprica zato mislim da je uredu.Kad je crevo od pumpe otkaceno ne mogu da prstom zadrzim pritisak,isto sam probao dok motor radi da motorcanglom stisnem povratno crevo,onda se pojaca zvuk pumpe ali motor isto radi nema promene,Da je pumpa oslabila kad zatvorim povratno crevo podicice pritisak i mora da bar malo reaguje i promeni rad motor,zato mislim da je dovod goriva u redu.Postavio sam i novi filter za gorivo van rezervoara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: kocani MKD-Sandhurst UK
  • Motocikl: suzuki gsx,svasta

Nije sajla problem kad dajem gas vidi se da se leptiri otvaraju,proveravao sam tps kako radi,nije ni do fals vazduh.svecice su crne,vec je dosta radio tako u kvaru na ler gas pa i ne mogu da se oslonim na to.Probao sam juce na plinskom sporetu jedno dva minuta sam ih ugrejao i stavio tople na motor,opet nije bilo nikakvog efekta.Nemam vise ideja ha ha.Vecinu stvari na motoru sam ja prvi odsarafio oko hall senzora ,nista nije bilo cackano.Motor je 2000godiste,filter goriva je bio 2004 i pretpostavljam da je jednom tada zamenjen i nije bio u losem stanju mogao je jos da radi ali zamenio sam ga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 302 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1200ST

Nisi mi odgovorio kad si merio napon na TPS dali se povećava odvranjem ručice gasa.

 

Послато са P6000 Pro уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: kocani MKD-Sandhurst UK
  • Motocikl: suzuki gsx,svasta

Nisi mi odgovorio kad si merio napon na TPS dali se povećava odvranjem ručice gasa.

 

Послато са P6000 Pro уз помоћ Тапатока

Izvini pisao sam gore u nekom postu.Na obe signalne zice sa tps-a bela sa crvenom i bela sa sivom se menja napon 0,36 do 4,5 v.Nose signal do kompjuter proverio sam i instalaciju.Mislim da ipak pumpa ne stvara dovoljno pritisak,narucicu novu pa probacu,na ebay je 20funti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ajd ti probaj jos jedan " majstorski " fazon - otvori poklopac rezervoara pa onda upali motor i probaj kako radi. Mozda ti se zacepila oduska za vazduh pa se u rezervoaru stvara vakum i pumpa radi al u prazno. Mozda ti pomogne, mozda i ne, al bar nista ne kosta i prosto je . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW K100

Ako sumnjas na pritisak goriva, to bi ipak trebalo izmeriti. Moze da bude i prevelik pritisak goriva a onda ne valja regulator pritiska. Da je mali pritisak a stisnes povratno crevo , nesto bi trebalo da se poboljsa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: kocani MKD-Sandhurst UK
  • Motocikl: suzuki gsx,svasta

Ako sumnjas na pritisak goriva, to bi ipak trebalo izmeriti. Moze da bude i prevelik pritisak goriva a onda ne valja regulator pritiska. Da je mali pritisak a stisnes povratno crevo , nesto bi trebalo da se poboljsa.

Pre sat vremena sam opet probao ovo i primetio sam da kad stisnem povratno crevo motor podigne malo obrtaje mozda 500 ob/min,mozda je ipak pumpa losa.Narucio sam novu pumpu treba do sreda da je dobijem,pa pisem kako ce biti.Bar sam proverio ceo motor ha ha

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: kocani MKD-Sandhurst UK
  • Motocikl: suzuki gsx,svasta

Obicno su to simptomi crknute pumpme,

Danas sam montirao novu pumpu  za gorivo,nema promene,motor isto radi,upali radi pet sest sekundi i ugasi se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja