Jump to content

Moto Zajednica

F650: Kolicina rashladne tecnosti?

Recommended Posts

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Novi Knezevac
  • Motocikl: Bmw F650

Pretrazio sam ceo forum,nisam nigde pronasao podatak koliko tacno stane antifriza u f650.zato i otvaram ovu temu...unapred zahvalan za odgovor. Pozdrav!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Jel pričamo o BMW F650st/funduro? Ako je za njega onda 1.2 litra ukupno, od toga 1 litar u motor i 200ml u prelivnu bocu.

 

Antifriz i destilovana voda u misku 50-50%...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Novi Knezevac
  • Motocikl: Bmw F650

kod mene je motor godinu i vise,ja bih da promenim antifriz da budem siduran sto jes jes....a neznam koliko da spremim...jer kod mene u preduzece pocelo da se menja pa reko da kupim jel po nabavnoj ceni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Sr Mitrovica
  • Motocikl: Funduro

Pripazi samo na koncentraciju, da ne bude prejak. Meni se desilo da je posle zamene procureo semering na vodenoj. Sumnjam da je zbog jace koncentracije, a mozda je samo semering dotrajao... :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilija Pegaso 650 Cube, MZ TS 125, BMW R 65

Mozes da kupis i gotov antifriz,nema sta da mesas,samo sipas u hladnjak.Na primer Motulov Motocool antifriz,jeste da ispadne skuplje nego kad sam mesas, ali ovaj je sa relativno povoljnom cenom,i ne jede dihtunge i gumene delove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • duledjo, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, Hyosung gt250 honda cm 125t kawasaki z500

jeste nekako se uvek desi da kad menjam antifriz ubrzo procuri vodena pumpa odn semering bez obzira koliko sam pazio na odnos antifriza i vode mozda je stvarno bolje kupiti gotov rastvor u odgovarajucoj razmeri ipak je jeftinije nego skidati i remontovati pumpu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Beograd - Zvezdara
  • Motocikl: BMW F 650 GS

Druže,obrati pažnju na temperaturu ključanja antifriza. BMW ima radnu temperaturu motora oko 100˚ C pa se može desiti da ti proključa antifriz a da ti lampica za temperaturu ne signalizira pregrevanje. Lampica na tvom modelu se pali tek na 115˚C, što je dosta više od ključanja pojedinih antifriza. Moj savet ( probao pa se opekao ), koristi ili Motul ili original BMW. Ja lično sam najzadovoljniji sa original BMW-ovim, a i cena mu je O.K. oko 1500din. za 1,5 l antifriza.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlaja, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha xj6

Tečnost u sistemu je pod pritiskom i tada je temperatura ključanja veća,ali koliko sam ja razumeo ako sipaš veću koncentraciju antifriza od potrebne ta se temperatura snižava.

Leti je bolje samo destilovana voda i neki dodatak za podmazivanje pošto bolje provodi toplotu od antifriza

 

Sent from my MI 4W using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Beograd - Zvezdara
  • Motocikl: BMW F 650 GS

Tečnost u sistemu je pod pritiskom i tada je temperatura ključanja veća,ali koliko sam ja razumeo ako sipaš veću koncentraciju antifriza od potrebne ta se temperatura snižava.

Leti je bolje samo destilovana voda i neki dodatak za podmazivanje pošto bolje provodi toplotu od antifriza

 

Sent from my MI 4W using Tapatalk

Moje iskustvo je drugačije od tvoga. Motulov antifriz je spreman za upotrebu i ne razblažuje se sa vodom, a tačka ključanja mu je oko 135˚C, tako da se ne dešava da proključa u sistemu. Isti slučaj je i sa originalnim BMW antifrizom. Destilovana voda ili antifrizi koji imaju nižu tačku ključanja će sasvim sigurno proključati i nabiti veći pritisak u sistemu, što može da bude uzrok pucanja creva ili pucanja pojedinih plastičnh delova u sistemu. Ovo pišem jer sam imao taj problem. I ne navijam za ova dva proizvođača antifriza već samo kolegi ukazujem na to da obrati pažnju prilikom zamene.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Beograd - Zvezdara
  • Motocikl: BMW F 650 GS

 

Nesto osim pumpe pravi pritisak? Mislim pravi pritisak, kao u kocionim crevima

 

 

Generalno, u zatvorenim sistemima hladjenja dolazi do porasta pritiska samim zagrevanjem rashladne tečnosti ( prosta fizika tela se sa zagevanjenm šire, povećava im se zapremina a s obzirom da je sistem zatvoren dolazi do porasta pritiska u sistemu ). Pumpe u tim sistemima su cirkulacione, one tečnost teraju na kruženje bez podizanja pritiska ili sa jako malim podizanjem pritiska ( visinske razlike u celom rashladnom sistemu su jako male tako da nije potreban neki veliki pritisak da bi se savladale ). Zato je i opasno otvarati čep hladnjaka na zagrejanim ili pregrejanim vozilima već se uvek čeka da se mašina malo prohladi ili se čep otvara postepeno da bi se dozvolilo da izađe para i samim tim se spusti pritisak u sistemu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Novi Knezevac
  • Motocikl: Bmw F650

Ja imam G12 100...koji kada pomesam sa litrom vode onda je na -40, sa 1.5l vode litra antifriza onda je oko -35 a odnos dve litre vode a jedna antifriza je -28...tako pise  na anbalazi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Novi Knezevac
  • Motocikl: Bmw F650

Druže,obrati pažnju na temperaturu ključanja antifriza. BMW ima radnu temperaturu motora oko 100˚ C pa se može desiti da ti proključa antifriz a da ti lampica za temperaturu ne signalizira pregrevanje. Lampica na tvom modelu se pali tek na 115˚C, što je dosta više od ključanja pojedinih antifriza. Moj savet ( probao pa se opekao ), koristi ili Motul ili original BMW. Ja lično sam najzadovoljniji sa original BMW-ovim, a i cena mu je O.K. oko 1500din. za 1,5 l antifriza.

Kod mene na mom motoru jos nisam video da je skazaljka pokazivaca temperature presla preko pola...a nadam se da dobro pokazuje!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Novi Knezevac
  • Motocikl: Bmw F650

E sad da nebih opet otvarao novu temu...juce sam se malo provozao cisto da nepropadne tako lep dan...i primetim da mi iz desnog karburatora curi benzin i to lepo curi da kazem,danas smo skinuli karburator ali nismo otvarali,sta vi mislite u cemu je caka..motor pali normalno vuce,povlaci,a kada stanem curi ugasim curi,zatvorim slavinu naravno ne curi...a slavinu nisam koristio od kada je motor kod mene!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Zemun - Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS

 

Tečnost u sistemu je pod pritiskom i tada je temperatura ključanja veća,ali koliko sam ja razumeo ako sipaš veću koncentraciju antifriza od potrebne ta se temperatura snižava.

Leti je bolje samo destilovana voda i neki dodatak za podmazivanje pošto bolje provodi toplotu od antifriza

Sent from my MI 4W using Tapatalk

 

Moje iskustvo je drugačije od tvoga. Motulov antifriz je spreman za upotrebu i ne razblažuje se sa vodom, a tačka ključanja mu je oko 135˚C, tako da se ne dešava da proključa u sistemu. Isti slučaj je i sa originalnim BMW antifrizom. Destilovana voda ili antifrizi koji imaju nižu tačku ključanja će sasvim sigurno proključati i nabiti veći pritisak u sistemu, što može da bude uzrok pucanja creva ili pucanja pojedinih plastičnh delova u sistemu. Ovo pišem jer sam imao taj problem. I ne navijam za ova dva proizvođača antifriza već samo kolegi ukazujem na to da obrati pažnju prilikom zamene.
Pozdrav, kratko pitanje, hteo sam da dopunim antifriz, kupio sam na preporuku prodavca ipone radiator liquid do +136c, gotova mesavina, interesuje me da li ovo mogu da sipam u gs-a 650, posto vidim da za njega po uputstvu i forumima mora da bude nitrit i slikat free.. Hvala :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Beograd - Zvezdara
  • Motocikl: BMW F 650 GS
On 6.3.2017. at 18:27, vladmark je napisao:

Pozdrav, kratko pitanje, hteo sam da dopunim antifriz, kupio sam na preporuku prodavca ipone radiator liquid do +136c, gotova mesavina, interesuje me da li ovo mogu da sipam u gs-a 650, posto vidim da za njega po uputstvu i forumima mora da bude nitrit i slikat free.. Hvala :)

Ovaj Ipon antifriz zadovoljava gotovo identična fabrička odobrenja kao i Motulov Motocool Expert antifriz koji sam koristio. Verujem da bi i Ipon bio OK.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ne morate da kupuje moto antifrize i plaćate ih duplo ili čak i više... Svakako se menja na dve godine. Ja sam letos usuo Petronas ParaFlu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Antifriz na 2 godine..... rano, kociono ulje na 2god.  antifriz ili ti rashladna tecnost na 4god.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT

Manuelna knjiga za moj motor kaze na 3 godine zamena ali pod uslovom da sipam Yamalub, posto sam sipao G12 Korsantin (domaci proizvod) koji zadovolja sve standarde i tacka kljucanja mu na 160 i 4x me jeftinije izaslo, period zamene je nakon 5 godina.

Koji god antifriz sipali pratite upustvo od proizvodjaca, razlika izmedju moto i obicnog antifriza je uglavnom u ceni, barem tako svi tvrde koje sam pitao a cak i trgovci.

 

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja