Jump to content

Moto Zajednica

ako moze odgovor

Recommended Posts

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Svaka tebi cast ako ga sklopis da posle radi kako bog zapoveda uz pomoc foruma i interneta.Ne kazem zajedljivo to nego stvarno svaka cast nadam se da ces uspeti.Ja sam isto tako hteo,al nedostatak znanja a i iskustva koje je tu ogroman faktor,pa alat da ne pominjem.Pa onaj "pisljivi" karburator je dovoljno komplikovan da sam odustao:)Aj mozda bih ga i sklopio al ko zna sta bi pri voznji tek pokazalo gresku i nacinilo neku stetu,mislim da bi trazio klipnjacu po nekoj livadi.

Javljaj obavezno kako idu radovi,slikaj, meni su,a mislim i mnogima ovakve teme o motorima jako zanimljive a i poucne.

Poz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Problem je sto svi mi mislimo da smo majstori, ja ono sto nisam znao ucio sam od drugih, kad ga vec radis uradi ga kako treba, posto menjas radilicu, treba ti set dihtunga, proveri lageri kakvi su stavi kvalitetnije, ujedno i semeringe, klipovi da li su u toleranciji, karike kave su, ventili drze li, onda vidi kako da ga uzupcis da ne sjebes nesto, skini manual za tvoj motor i polako.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Kupljeno novo : semering, set dihtunga, klipovi sa karikama, bolcnama i osiguracem. Lezajevo radilice ( timken) i radilica stize uskoro...i sklapanj

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4128 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Pa iskreno da ti odgovorim. Majstor mi je i pokvario motor i to samo zbog jedne male operacije. I nedam vise nikom da mi radi motor. Ja sam ga vec rasturio i sklopicu ga sam, samo da mi stigne radilica. A sto se znanja tice verujem da toliko znam. Jbg, pitam samo sto mi nije jasno i to sto mi promakne. Mozda su to gluposti za pojedine ali verujem da ni ti nisi znao sve iz prve.

:care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2841 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Postoje ljudi koji vole mehaniku i nije im teško da ulože mnogo više vremena nego neko kome je to profesija da bi uradili neki posao. Ali, nema ničeg slađeg i lepšeg za te ljude nego saznanje da su sami oživeli neku gomilu gvožđa. 

 

Zato, samo napred! Istini za volju, budi spreman da postavljaš "glupa" pitanja, budi spreman da upropastiš poneki deo (nažalost, sastavni deo učenja), ali kad ovladaš osnovama, mnogo toga se posle samo otvara. Naprasno ti bude jasno kad samo pogledaš nešto.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 292 postova
  • Lokacija: Nju nau
  • Motocikl: XF 650 freewind

Pa iskreno da ti odgovorim. Majstor mi je i pokvario motor i to samo zbog jedne male operacije. I nedam vise nikom da mi radi motor. Ja sam ga vec rasturio i sklopicu ga sam, samo da mi stigne radilica. A sto se znanja tice verujem da toliko znam. Jbg, pitam samo sto mi nije jasno i to sto mi promakne. Mozda su to gluposti za pojedine ali verujem da ni ti nisi znao sve iz prve.

Da je majstor ne bi ga pokvario ;) u svakom slucaju srecno u radovima :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Pa bas je majstor. Radi traktore, kola, steluje plin u kolima. Radi kultivatore, tomos motore..., cak je i jednu jawu 350 radio. Naravno da radi kad je za to zavrsio i zna. Ali, dali je bio ljubomoran ili ga mrzelo da odradi radapciger kod strugara ili vec neznam sta. Uglavnom sa trokrakim radapcigerom preko srafa magneta je stezao i po njemu kuckao. Trebala je samo zamena semeringa radilice. Posle izvesnog vremena cuo se neobjasnjivi zvuk. I posle izvesnog vremena kupim nov magnet sa frajlaufom i sve ono sto sam vec pisao. E da, radilica iskrivljena i cesala je o deo koji je bio izmedju nje i lezaja ( do magneta ).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

trebao je samo da nadje sraf odredjenog koraka u debljine,netreba radapciger,da svuce magnet i frajlauf

 

cekicanjem moze da sredi samo to sto je sredio :jok:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja