Jump to content

Moto Zajednica

BMW R1200GS & Adv

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 284 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: BMW R1200 GSA

Razmisljam da stavim mitas E07 plus, jedino sto bi u tom slucaju vise brujalo na asfaltu. 

Da li neko ima iskustvo sa 

Heidenau K60 Scout

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: africa twin rd07a

Imao sam scout, sve je dobro, medjitim sto se vise trosi sve je bucnija. Sada imam e07 i sto se buke tice situacija je bolja ali na mokrom i hladnom je malo problematicna. Citao sam da su na e07+ to resili

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1539 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA

Jedna mala informacija za one koji mozda ne znaju. Svim vodeno hladjenim GS i GSA modelima 2013> je moguce naknadno aktivirati (otkljucati) Hill Assist Control funkciju. Hill Assist funkcija nije postojala u ponudi ni u jednom paketu opreme a ni kao dodatna opcija sve do 2017. Sada se softverski moze aktivirati na svim LC modelima ukoliko je nemaju.

 

Ja odradih kod mene (2016. GSA) i prezadovoljan sam. Po mom misljenju bas korisna stvar.

 

20200318_163302_copy_800x600.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV
4 hours ago, yogibear said:

Jedna mala informacija za one koji mozda ne znaju. Svim vodeno hladjenim GS i GSA modelima 2013+ je moguce naknadno aktivirati (otkljucati) Hill Assist Control funkciju. Hill Assist funkcija nije postojala ni u jednom paketu opreme a ni kao dodatnu opcija sve do 2017. Sade se softverski moze aktivirati na svim LC modelima ukoliko je nemaju.

 

Ja odradih kod mene (2016. GSA) i prezadovoljan sam. Po mom misljenju bas korisna stvar.

 

20200318_163302_copy_800x600.jpg

 

Gde si uradio ukoliko nije tajna i koliko parica 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV
17 hours ago, yogibear said:

@nik_sa015 nije naravno. Odradih u novootvorenom BMW servisu "2x4 station" u Beogradu. Kostalo je 150 Evra + su mi usput azurirali i ECU softver. Najbolje za sve detalje videti sa clanom @A.J.

 

Aha...

Znači ima i u Delti...

Ne bih kod @A.J.  radio...

Hvala drugar

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1539 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA
8 hours ago, el_marco said:

A mi do 2012 i dalje uzbrdo da drzimo na mišiće

:)

61v-UZQxh-QML-AC-SL1200.jpg

 

6 hours ago, Djokic said:

To je u stvari za motorno kocenje?

Znak je isti kao za retarder u kamionu.

Ne, to mu dođe kao ručna kočnica na autu. Kada si statičan stisneš ručicu prednje kočnice malo jače i odsečnije i kompjuter preko ABS-a zablokira točkove. Dakle na uzbrdici ili nizbrdici nije potrebno upirati se nogama ili držati kočnicu da bi motocikl stajao. Za deaktivaciju sistema dovoljno je isto tako pritisnuti i otpustiti ručicu prednje kočnice ili jednostavno započeti kretanje odnosno dodati gas i početi sa otpuštanjem kvačila. Kompjuter će momentalno ugasiti sistem i motocikl će krenuti iz mesta. Takođe, ukoliko je sistem aktiviran (točkovi zablokirani) deaktiviraće se momentalno i po gašenju motora.

 

9 hours ago, nik_sa015 said:

Aha...

Znači ima i u Delti...

Ne bih kod @A.J.  radio...

Hvala drugar

Verovatno ima,

nema na čemu! :takoje:

 

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 94 postova
  • Motocikl: gs500,honda hornet

Pozdrav GS zajednici. Ja eto da se pridružim i ovde grupi s obzirom da sam ponovo (vozio Suzuki gs 500 :) ) postavlasnik gs ovog puta Bmw gs 1200 2008. godište. Prvi servis je uradđen kod Đunte koga ovom prilikom hoću da pohvalim zbog odlične komunikacije i saradnje pogotovu u ovim vanrednim okolnonstima. 

Ono u šta bih investirao prvo, pored crashbarova je auspuh. Interesuje me da li postoji alternativa Akrapovicu s obzirom da sam video da u Luisu kosta 700+ evra. Konkrento, interesuje me da li je mozda neko stavljao Roberta Ada auspuh? Drug je stavio na Stelviu i zvuk je odličan. Uz to, da li treba da se radi mapiranje kada se stavlja aftermarket auspuh?

Toliko pitanja od mene za početak. I naravno slika motora 

 

0-02-05-2fce59b0f1854491b6ae206e0a24a022692ecfd83d2f12bf2618b79fe3394e24_3f95ef4d.jpg

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Hvala, pohvale nisu potrebne, sasvim normalan i uobičajen pristup.

 

Ja sam generalno protiv aftermarket auspuha, prioritet je uvek zvuk a ne performansa i kad me tako neko pita, "daj da ti bušim rupe". BMW bokser je specifičan agregat i nije ni malo lako naći top sa boljom performansom celokupno, sticajem posla, isprobao sam nekolicinu i zaključak mi je da kad bi mogli da se njih nekoliko ukrste u jedan. Međutim, dođem do Akrapa i zamenim umesto Remusa, nakon postizanja radne temperature, nakon četiri išaltana prenosa, potpuno sam promenio mišljenje, top je upravo elimisao nedostatak u neka dva režimu obrtaja koji su mi smetali, neku zadršku na nešto iznad 4.000, pa potom strmije ubrzanje blizu graničnih, nakon ugradnje je prilično motor bio linearan, sa kasnijim "turpijanjem" je tek došao do izražaja. U pitanju je model sa BMW fabričkom šifrom, znači da je rađen kao OEM rezervni deo i nema problem sa tehničkim, a ist takav top, ali bez BMW oznake i na istom modelu GS-a, imao je falinku u strmini krive ubrzanja, oba motora su jednako podešena, ali postoji vremenska distanca u poređenju.

 

Nema mapiranja, aktivni kontroleri drže motor i nema nus pojava, promene potrošnje ili više temperature.

 

Zaboravih, imam jedan BMW R1100 sa tim nekim auspuhom iz Ade. Zvuk je preglasan, ili preagresivan, meni lično se ne dopada,( ali to je moj stav generalno, na civilnom autu, nikad nisam imao rejs izduv). Jeste malko previše otvoren, tako i radi ustalom,  zanimljivo je da taj motor ima frapantno malu potrošnju, a taj izduv nema ni kod tog modela nus uticaj, mislim da je i sa njim zabeležena ta mala potrošnja, mada to u ovom slučaju malo verovatno da je zasluga izduva, obično je obrnuto, ali, dobar izduv može malo da je snizi, ako podigne performansu efikasnosti. 

 

Moj Akrap nema neki ni glasan ni dubok ton ni bez db prigušivača, masa drugih zvuči možda bolje, al uz nedostatke koje sam ja uočio.  

Promenio član đunta
  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Moscow/Beograd
  • Motocikl: R1200GS & R1250GS
On 3/20/2020 at 1:33 PM, nik_sa015 said:

Aha...

Znači ima i u Delti...

Ne bih kod @A.J.  radio...

Hvala drugar

___Hillstart.thumb.jpg.0df397c979e542e93913c4b7971d1d56.jpg

 

41.425 vs 17.641din

:neznam:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV
12 hours ago, A.J. said:

___Hillstart.thumb.jpg.0df397c979e542e93913c4b7971d1d56.jpg

 

41.425 vs 17.641din

:neznam:

 

Moji dobri prijatelji su kod tebe pokušali ukodirati Shift assistant Pro... pa znamo kako su se proveli ;-) 

Nije ni Slovenija daleko... Ukodiraće se negde...

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Moscow/Beograd
  • Motocikl: R1200GS & R1250GS

Kad kazes "A" reci lepo i "B".

 

Mislis na ljude koji su, po njihovim recima "kupili kviksifter na buvljaku" pa nisu hteli da plate poruceni FSC kod? Jeste, bili su prvo su dosli zbog programiranja dodatnih LED farova, to je odradjeno, zatim su zvali nakon nekoliko dana i trazili da se ukodira QSP i rekli da ce doci neko treci da doveze taj motocikl. Generisan je odgovarajuci FSC kod saglasno VIN broju i trazenoj opciji ali shifter nije radio sa tim FSC kodom a nije radio ni drugi ni treci shifter koji su skidani sa mojih motocikala ( na kojima rade bez problema) - pri tome su SVA TRI shiftera sa odgovarajucim FSC kodom radila na mom motociklu. Pri detaljnjijoj dijagnostici ustanovljeno je da nisu sve komponente koje su bile na tom motockiklu - sa tog motocikla - o cemu je coveku koji je taj motocikl dovezao i saopsteno i u detaljima pokazano. 

Nadam se da su ti ispricali sve ovo gore napisano a takodje i do detalja prepricali pretnje koje su upucivali. 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: k25
On 4/6/2020 at 10:49 PM, Alekre said:

Lako je njima da se biju kad svako od njih ima pri ruci neki rashodovan kardan.

mozda su mladji pa im kardani nisu rashodovani.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV
On 4/6/2020 at 7:23 PM, A.J. said:

Kad kazes "A" reci lepo i "B".

 

Mislis na ljude koji su, po njihovim recima "kupili kviksifter na buvljaku" pa nisu hteli da plate poruceni FSC kod? Jeste, bili su prvo su dosli zbog programiranja dodatnih LED farova, to je odradjeno, zatim su zvali nakon nekoliko dana i trazili da se ukodira QSP i rekli da ce doci neko treci da doveze taj motocikl. Generisan je odgovarajuci FSC kod saglasno VIN broju i trazenoj opciji ali shifter nije radio sa tim FSC kodom a nije radio ni drugi ni treci shifter koji su skidani sa mojih motocikala ( na kojima rade bez problema) - pri tome su SVA TRI shiftera sa odgovarajucim FSC kodom radila na mom motociklu. Pri detaljnjijoj dijagnostici ustanovljeno je da nisu sve komponente koje su bile na tom motockiklu - sa tog motocikla - o cemu je coveku koji je taj motocikl dovezao i saopsteno i u detaljima pokazano. 

Nadam se da su ti ispricali sve ovo gore napisano a takodje i do detalja prepricali pretnje koje su upucivali. 

 

Da dodam ja i "C" kad si već navalio... 

QSP odakle god da je kodira se bez problema, i polovan i nov (npr moj je ukodiran u Delti bez muke).

Njihov QSP je bio sa polovnog motocikla i bukvalno nov. Kad su došli po motocikl - zatekli su izgreban i tužan QSP pa znaš šta se dešavalo...

Pa si skinuo taj i vratio njihov. Posao nisi završio i očekuješ da ti plate ?! 

Na tom motociklu je promenjen samo far - umesto običnog LED i to si uradio ti...

Cilj mog posta nije da se raspravljam s tobom šta je bilo i kako... 

Zbog navedenih dešavanja prosto ne bih kod tebe da radim navedeno kodiranje. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Nisam pristalica da se kardanski sklop dira svaki čas, kad se uradi kako treba, ne traži servis jako dugo, kod bilo kog modela inače, da ne razlažem u detalje šta to sve sadrži.  Poželjno je to učiniti nakon kupovine polovnog motora, makar preklopiti FD, tad se vidi stanje, ali samo se može predpostaviti a ne biti i apsolutno siguran, jer se ne vidi prednji kraj vratila i  par pivot ležajeva. Primetio jesam da kvalitet samih vratila u poslednjoj ediciji vazdušnjaka je nešto slabiji iako upotreba i po kilometraži i godinama je kraća, ali nisam nešto posebno tome pridavao značaj, vreme je kad manžetne počnu da propuštaju pa ništa neobično,sanira se i iztretira i bude ko novo i nema potrebe dirati više desetina K. Za očekivati je da nije  potrebno ništa, barem kod novijih godišta, međutim, osvanuo je post na netu. Motorcikl 2018, prešao 24.142 km, kupljen sa pređenih 4.023km, vizelno kao nov, kod novog vlasnika nije video kap vode, po sedištu predhodnog, malo da je verovatno negde potapan, a stanje je ko da je ronio i to u slanoj vodi:

 

1091748298_WhatsAppImage2020-04-11at7_04_08PM.thumb.jpeg.486a469e867a459b670086538ed6e62a.jpeg

 

WhatsApp2.thumb.jpeg.2e4c9304696b6cf480136f06a5a28b9c.jpeg

 

WhatsApp3.thumb.jpeg.8423189fbbeb6bacafd1466a9fd3785b.jpeg

 

Motor je u garantnom roku i uložiće reklamaciju. Ima inače niz slika po netu gde se u samom kućištu ne vidi ni voda nit neka prljavština, a vratila prorđana, sve novkasti motori, manžetne zdrave i sa vidljivim mazivom, bez ikakvih propratnih naznaka mogućeg problema. Nisam metalurg ali znam da pojedini livovi apsolutno zadovoljavaju potrebne tehničke karakteristike, ali da im se sklonost ka korozivnosti razlikuje bez obzira na redovnu galvansku zaštitnu prevlaku. Ovde se jasno vidi da je žrtvena protekcija nestala a korozija zašla čak i ispod maziva, po ivici i u nutovima:

 

uj2.JPG.3bbd06e9deefdce36b552293fc049d40.JPG

 

Sanirati ovakvo stanje nije jednostavno i lako, šlagvort za brigu i duševnu hrana pojedinima, sa kojima se ponekad slažem, ovo nije dobro i ne služi na čast BMW-u, pa nek me Bmwejaši smatraju drskim zakeralom, kad gekne,  jasno ko je zakeravao:

 

Michaellmcc_P3312373_zpsnkvukz3c.jpg.e275174b25640cf56b178e1adc323bfb.jpg

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
pre 40 minuta, Alekre je napisao:

Može li ovo od kondezacije da nastane?

 

Šta znam, teoretski, vlaga je prisutna, ako je velika, pri zagrvanju će da izbije, nije kardan podmornica ipak, a u hermetizovanom prostoru što bi ovo trebalo da bude, korozija ima dejstvo dok se ne veže kiseonik za gvožđe i ne razvija se više. Ovo se ne sreće kod starijih godišta, kod njih su i sami štapovi kvalitetiji, u pitanju je Cr,  a kod 11xx kardani su u ovom pogledu ko novi, bude neka tačkica, a stari preko 2 decenije, a ovaj sa slike 10 puta mlađi. EU ima jako stroge ekološke normative, dok se okreneš a novi EUR, a sva metalurgija i protekcija se zasniva na štetnim sastojcima, pa iako se ne jedu niti se sa njima dolazi u dodir, sve više se redukuju. Naravno, proizvođačima to ide na ruku, uvek imaju opravdanje, nauka nije ispratila nivo, a u stvari, dodatni profit vuku iz prodaje rezervnih delova, to svi rade danas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja