Jump to content

Moto Zajednica

BMW R1200GS & Adv

Recommended Posts

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Nesto verujem da necu imati srece , kod nas sve advecureri sa metalnim prtljaznicama :care: , al ajde da probam , nikad se ne zna , mozda neko ima odgovor na moje pitanje / problem ...

 

Kupio sam mog GS-a sa Givi V47 kutijom , na nosacu Givi M5 , u njega je sprovedena struja za LED svetla , ne izgleda lose ...

 

https://www.givi.it/cases/Monokey/V47

 

https://www.givi.it/motorbike-accessories/Plates/M5

 

na mom starom GS-u imao sam Vario kutiju pozadi i cini mi se da je nekako lezala vise natrag , cini mi se da ima manje mesta sa ovom Givi kutijom ... ni ja ni zena se nismo ugojili u meduvremenu ;)

 

Dok sam gledao motore , drzao sam palceve da nadem nekog sa Givi Trekker TRK52N 

 

https://www.givi.it/cases/Monokey/TRK52N TREKKER

 

jos kad bi bio montiran na ovu plocu , Givi SRA5108

 

https://www.sportsbikeshop.co.uk/motorcycle_parts/content_prod/207076

 

Pitanja , dali novi GS ima manje mesta nego stari ? ima li neko , kad se vreme poboljsa da skoknem do njega i probam Trekker 52 na moj nosac ? jos bolje , ima li neko Trekker na tom metalnom nosacu , pa da mi uslika kako lezi ? ili je resenje da idem sa Vario koferom pozadi , pogotovu jer sam vec uzeo Vario kofere sa strane ... ? razmisljam se i o varijanti da sam nabudim nekakvu plocu kako bi torba otisla jedno 3-5 cm unatrag ... 

 

Razmisljam se da prodam i torbu i plocu , izgubim tu pare , kupim sve novo , a posle bude isto :grr:

 

Svaki savet i misljenje dobrodosli , hvala !!

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • REW/Hit The Road, 501 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA
9 minutes ago, Velimlje2 said:

 

 

Svaki savet i misljenje dobrodosli , hvala !!

 

 

 

 

 

Javi se na 063 344 322. Ja imam Tracker na toj metalnoj ploči na starom 1200 gsa.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R
pre 32 minuta, Velimlje2 je napisao:

 

na mom starom GS-u imao sam Vario kutiju pozadi i cini mi se da je nekako lezala vise natrag , cini mi se da ima manje mesta sa ovom Givi kutijom ... ni ja ni zena se nismo ugojili u meduvremenu ;)

 

 

Svaki savet i misljenje dobrodosli , hvala !!

 

 

 

 

 

Ja imam taj V47 i kofer je strava ali mislim da na taj tvoj motor to ne lezi nikako , inace i kod mene fabricki taj kofer malo vise ide prema vozacu ,
oko 4 cm bi trebalo da bude vise pozadi da bi na motoru imalo mesta koliko treba , uglavnom ljudi prave adapter plocu kako bi ga povukli vise pozadi .

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive
Pre sat vremena, PECA BMW je napisao:

Ja imam taj V47 i kofer je strava ali mislim da na taj tvoj motor to ne lezi nikako , inace i kod mene fabricki taj kofer malo vise ide prema vozacu ,
oko 4 cm bi trebalo da bude vise pozadi da bi na motoru imalo mesta koliko treba , uglavnom ljudi prave adapter plocu kako bi ga povukli vise pozadi .

Peco , hvala ti na javljanju 

 

Cuo sam se sa Usamljenim Jahacem , prvom prilikom da svratim do njega i pogledam na licu mesta ,

mada mi se vec cini da ce uskoro Givi V47 , skoro nov , da se nade na oglasima ...

 

posle mogu tu metalnu plocu da montiram jos koji cantimetar natrag , ako bude potrebe ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: BMW R1200 GS
On 10/14/2016 at 11:19 PM, zool said:

Priva ugradnja akomulator mi je trajao 2 godine, posle njega sam stavio Odisej pre 5 godina (R1200GS Adv 2008). NIkad nisam vadio akomulator tokom zime niti sam ga stavljao na punjac dok je bio u garazi. Alarm se inace sam gasi posle 7-14 dana okoliko se motor ne pali u tom periodu. Na prolece pred voznju samuvek dopunjavao akomulator ali ne zato sto se ispraznio (nikad nije pao ispod 80% za vreme zimovanja, nego da bi bio 100% napunjen. U zimskom periodu sam palio motor svakih 2-3 nedelje dok ne dostigne radnu temperaturu. 

Kako da znam da li moj GS ima taj fabricki alarm , jer postoji poseban daljinski za aktiviranje ili ? Inace vozim R1200 gs - 2009.god,nije ADV.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Life Ain't A Fairytale, 239 postova
  • Lokacija: Iza Devet Brda iza Devet Mora!
  • Motocikl: Cudni

Da, postoji daljinski ali se alarm automatski pali i gas kad ubacis ili izvadis kljuc. Daljinski se koristi kad hoces recimo da iskljucis detekciju pokreta u slucaju da ti je motor na trajektu npr. 

Ako nemas daljinski velika sansa je da nemas ni alarm. Nebitno je sto nije ADV. Velika vecina BMW motorcikala koristi isti alarm.

Za proveru da li imas alarm ugasi motor,izvuci kljuc ali ne zakljucavaj volan, sacekaj minut i pomeri motor metar dva. Ukoliko komsije pocnu da kukaju imas alarm :). 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: BMW R1200 GS
1 hour ago, zool said:

Da, postoji daljinski ali se alarm automatski pali i gas kad ubacis ili izvadis kljuc. Daljinski se koristi kad hoces recimo da iskljucis detekciju pokreta u slucaju da ti je motor na trajektu npr. 

Ako nemas daljinski velika sansa je da nemas ni alarm. Nebitno je sto nije ADV. Velika vecina BMW motorcikala koristi isti alarm.

Za proveru da li imas alarm ugasi motor,izvuci kljuc ali ne zakljucavaj volan, sacekaj minut i pomeri motor metar dva. Ukoliko komsije pocnu da kukaju imas alarm :). 

Cim pre dodjem kuci ,pravac garaza i test ... :D 

 

A sto se tice majstora-servisa , da li ima neki za preporuku a da nije ovlasceni servis? Posto znam da skoro svi vozaci BMW preporucuju ovlascene .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Life Ain't A Fairytale, 239 postova
  • Lokacija: Iza Devet Brda iza Devet Mora!
  • Motocikl: Cudni

Sta da ti kazem, ja sam sve sam radio od kad je motor izasao iz garancije. O ovlascenim servisima u Srb ne bih da komentarisem al im ne bih dao za kilo cokolade da mi pipnu motor :) .Procitaj malo po forumu imas dosta pisanija o iskustavima i sa Deltom i sa Radulovicem. Od ljudi koje znam jedino ko mi pada na pamet je Djunta. Vidi sa njim sta ti treba, mozda moze da ti pomogne. Ako bas mora ovlasceni servis ja bih motor terao u Sloveniju ili Solun. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: BMW R1200 GS
40 minutes ago, zool said:

Sta da ti kazem, ja sam sve sam radio od kad je motor izasao iz garancije. O ovlascenim servisima u Srb ne bih da komentarisem al im ne bih dao za kilo cokolade da mi pipnu motor :) .Procitaj malo po forumu imas dosta pisanija o iskustavima i sa Deltom i sa Radulovicem. Od ljudi koje znam jedino ko mi pada na pamet je Djunta. Vidi sa njim sta ti treba, mozda moze da ti pomogne. Ako bas mora ovlasceni servis ja bih motor terao u Sloveniju ili Solun. 

Hvala puno na info , od skora sam u BMW svetu ,pa mi svaka informacija dobro dodje . ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV LC

 

Pre 2 sati, zool je napisao:

Sta da ti kazem, ja sam sve sam radio od kad je motor izasao iz garancije. O ovlascenim servisima u Srb ne bih da komentarisem al im ne bih dao za kilo cokolade da mi pipnu motor :) .Procitaj malo po forumu imas dosta pisanija o iskustavima i sa Deltom i sa Radulovicem. Od ljudi koje znam jedino ko mi pada na pamet je Djunta. Vidi sa njim sta ti treba, mozda moze da ti pomogne. Ako bas mora ovlasceni servis ja bih motor terao u Sloveniju ili Solun. 

Ja na svom isto radim sve sam. Na zalost nemam dovoljno poverenja jer je puno losih iskustava sa ovlasceim servisima.

Voleo bi da je drugacije jer bi mi to ustedelo mnogo vremena, ali mi je pouzdanost onoga sto koristim ipak najvaznija. 

 

Ako je pitanje redovnih servisa, mislim da to skoro svako sa ovog foruma moze da uradi zmureci. Tutorijala je puno, agregat je jednostavan pa ako imas volje i malo vremena vecinu stvari mozes zaista i sam.

 

Djuntu coveka ne poznajem, nikad ga nisam ni video, ali mi se njegov pristup (upucen, praktican i egzaktan) dopada pa vrlo rado citam i neke starije postove. Imao bi poverenja u njegove majstorije, ali ne znam da li se bavi time.

Takodje ima ovde jos dosta ozbiljnih i posvecenih poznavalaca, ali koliko sam shvatio svi rade/radimo po principu "uradi sam".

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
On 2/21/2018 at 14:33, monah je napisao:

Procitaj malo po forumu imas dosta pisanija o iskustavima i sa Deltom i sa Radulovicem. 

 

On 2/21/2018 at 14:33, monah je napisao:

Na zalost nemam dovoljno poverenja jer je puno losih iskustava sa ovlasceim servisima.

Svi zvanični opozivi se rade, vrednost je preko 800€, svi se snabdevamo delovima vrlo ekspeditivno, tako da ...

 

On 2/21/2018 at 14:33, monah je napisao:

Tutorijala je puno, agregat je jednostavan pa ako imas volje i malo vremena vecinu stvari mozes zaista i sam.

Šta je internet tutorijal nego do nečije iznošenje krajnje proizvoljno nečeg, znači nije užbenik,( prevedeno),  iz koga se uči i po kome se radi i koji je prošao nekakakvu verifikaciju, youtube, net i forumi ne sertifikuju i praktično je nadri, svrstavam i svoje pod to u krajnjoj liniji. Tražio sam pre neki dan da vidim nešto na slici i učini mi se da je dobar klip pa reko da pogledam, fino opremljena radionica, dobar i specifičan alat, ruke rutinske, već se iznenadih da natrčah na nešto valjano, kad tip dovati šmirglu, ne verujući šta sam čuo vratim i uključim titl, skrinšotujem i odma ugasih. Na štap i uopšte zahtevno glatke površine se ne ulazi ispod hiljadarke i to samo kad se mora, od 1200 pa na više, ja završavam sa 4000 pa onda par različitih tkanina, a ovaj osta na toj "finoći".

 

 5a930bf5d582f_MIRGLA.png.1602c8cb5447d1803b636dbca9c8f295.png

 

On 2/21/2018 at 14:33, monah je napisao:

Takodje ima ovde jos dosta ozbiljnih i posvecenih poznavalaca, ali koliko sam shvatio svi rade/radimo po principu "uradi sam".

Dobro si pročitao, ali nigde nećeš da pročitaš ishod, neću da se bavim daljim abrovima iako sam interpunktiran.

 

"Malo sam se razocarao kako je odrzavan , s'obzirom da je sa svajcarskog trzista tj. tamo je servisiran ,vozen i na kraju kupljen...stigao je sa 700gr. ulja vise u motoru nego sto je potrebno pa je semering od balansa propisao. Za smesne pare sam sve SAM zamenio i odradio servis korpe i lamele.

Kasnije kad sam procitao da takva operacija moze da kosta i 800e nije mi bilo dobro.

  Hocu da ti kazem sledece : ne obaziri se na tudja misljenja ... Nije toliko komplikovano koliko neki "majstori" to predstavljaju da bi uzeli pare za smesne intervencije samo zato sto je BMW u pitanju. Ako posedujes barem malo mehanicarskog iskustva tj ako znas imalo sa alatom videces da je odrzavanje ovog primerka P.D."

 

On 2/21/2018 at 14:33, monah je napisao:

Djuntu coveka ne poznajem

Izvoli na kafu i kabezu, hvala na lepom mišljenju tebi i Vuku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6814 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Djunta jednom napisa kako treba kupiti motor koji je srpska ruka sto manje cackala. Sta sve ljudi rade sa kolima i motorima me cesto zaprepasti, kao sto sam procitao da ljudi sipaju piljevinu u agregat. Dodje mi da istetoviram Djuntin post na podlakticu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
pre 1 minut, Alekre je napisao:

Djunta jednom napisa kako treba kupiti motor koji je srpska ruka sto manje cackala. Sta sve ljudi rade sa kolima i motorima me cesto zaprepasti, kao sto sam procitao da ljudi sipaju piljevinu u agregat. Dodje mi da istetoviram Djuntin post na podlakticu.

Jeste tako na žalost, mogao bi da ti pričam ko zna kolko fazona na temu podvala ala piljevina, da ne pomisliš da sam radio slučajno, samo čuo, viđao i krstio. Razgovaro sam proletsos sa zvaničnim serviserima i izgleda da je zauzet stav da se odbija ono što je budženo. Susrećem se i sam i opečen prikrivanjem i bezazlenim neznanjem, mora naročita pažnja i bukvalno nema motora koji je došao pod moje ruke a da nešto nije urađeno naopako, nekad i kod ozbiljnih stvari, istina, ispravni ni ne dolaze. Zbog sinonima tetovaže već me bije negativna konotacija, prezahtevan. Zanilmljivo je da bar što se tiče BMW-a, prevelika je idealizacija svojih motora, niko se ni na šta ne žali da prosto je za ne poverovati da se ne primećuje očigledna manjkavost za koju ne treba nikakvo neko znanjce da se uoči, jasno ko dan.    

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2833 postova
Pre 1 sat, đunta je napisao:

Zanilmljivo je da bar što se tiče BMW-a, prevelika je idealizacija svojih motora, niko se ni na šta ne žali da prosto je za ne poverovati da se ne primećuje očigledna manjkavost za koju ne treba nikakvo neko znanjce da se uoči, jasno ko dan.    

što skuplja stvar to češća pojava jer valda se plaše da kažu da su pogrešili.Sujeta je opasna stvar neda ti da priznaš da si pogrešio iako to nije ništa strašno .Čak je i lekovito.Ima u  bibliji onaj deo o gde kaže da istina oslobadja.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Možda nije to u direktnoj vezi sa cenom, sad se kupuju za skroman novac kao polovni, mada izbor uvek traži opravdanje.

 

Nego, malo ga  preterujem, nije i ne može da bude kako Alekre shvata, moje je da obraćam pažnju na neispravno i to se gomila u iskustvo pa zato probija prenaglašeno crno, a načelno se rukovodim za ekstrem jer đavo nikad ne spava.

 

Svi smo mi sujetni manje više, i ja se ranim kad pročitam pohvalu, al jeste opasno za dva točka, kao i za sve,  prećutkivati i praviti se da se ne vidi, zanemarivati, potiskivati itd. Nisam strašljiv, makar bio, al me strah da sednem na motor pre nego ga pretrkeljam iako je dovežen pa ni ne sedam jer sam se par puta opekao i  čista je sreća što se to desilo meni i bez posledica a ne negde na drumu u ko zna kakvoj situaciji.

 

Na ovu temu, valjda svi znaju za opoziv falange i dotoka goriva, imam negde klip gde je čovek snimio kako mu je izgoreo motor a on imao sreću što je osetio miris curenja, stao i odmako se, cela leva nogavica mu bila natopljena benzinom. Postaviću kad nađem materijal. I Delta i Radulović izvršavaju uredno fabrički nalog besplatno, nije možda istog časa al je razumnog roka. Znam da se i dalje voze motori kojima se oseća gorivo povremeno i tu nema mesta nikakvom idealizovanju.

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion
Pre 4 sati, đunta je napisao:

Možda nije to u direktnoj vezi sa cenom, sad se kupuju za skroman novac kao polovni, mada izbor uvek traži opravdanje.

 

Nego, malo ga  preterujem, nije i ne može da bude kako Alekre shvata, moje je da obraćam pažnju na neispravno i to se gomila u iskustvo pa zato probija prenaglašeno crno, a načelno se rukovodim za ekstrem jer đavo nikad ne spava.

 

Svi smo mi sujetni manje više, i ja se ranim kad pročitam pohvalu, al jeste opasno za dva točka, kao i za sve,  prećutkivati i praviti se da se ne vidi, zanemarivati, potiskivati itd. Nisam strašljiv, makar bio, al me strah da sednem na motor pre nego ga pretrkeljam iako je dovežen pa ni ne sedam jer sam se par puta opekao i  čista je sreća što se to desilo meni i bez posledica a ne negde na drumu u ko zna kakvoj situaciji.

 

Na ovu temu, valjda svi znaju za opoziv falange i dotoka goriva, imam negde klip gde je čovek snimio kako mu je izgoreo motor a on imao sreću što je osetio miris curenja, stao i odmako se, cela leva nogavica mu bila natopljena benzinom. Postaviću kad nađem materijal. I Delta i Radulović izvršavaju uredno fabrički nalog besplatno, nije možda istog časa al je razumnog roka. Znam da se i dalje voze motori kojima se oseća gorivo povremeno i tu nema mesta nikakvom idealizovanju.

 

 

 

 

Đunta, skidam ti kapu na objektivnosti. Pored toga što sam oduševljen tvojim znanjem i preciznošću u popravkama, ovo je novi nivo. Nisi kao jedan, inače jedan od mojih omiljenih likova, koji ispravljanje krivine pravda kamenčićem koji je uleteo između diska i pločica, umesto zakazivanjem kočnica :PSve se sazna :lol: 

Sad ozbiljno. 

Par ozbiljnih majstora mi je ukazalo na brojne probleme koje ovaj motor ima (ovo što si napisao ide u prilog tome). Zaista me ozbiljno interesuje tvoj stav i mišljenje o pouzdanosti i razlici između 1100, 1150 i 1200. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 9 sati, Šumadinac je napisao:

Đunta, skidam ti kapu na objektivnosti. Pored toga što sam oduševljen tvojim znanjem i preciznošću u popravkama, ovo je novi nivo. Nisi kao jedan, inače jedan od mojih omiljenih likova, koji ispravljanje krivine pravda kamenčićem koji je uleteo između diska i pločica, umesto zakazivanjem kočnica :PSve se sazna :lol: 

Sad ozbiljno. 

Par ozbiljnih majstora mi je ukazalo na brojne probleme koje ovaj motor ima (ovo što si napisao ide u prilog tome). Zaista me ozbiljno interesuje tvoj stav i mišljenje o pouzdanosti i razlici između 1100, 1150 i 1200. 

Pa nije nov nivo, nego nisi možda prihvatao moja izlaganja kao objektivna a trudim se da uvek budu, imaš moj komentar na račun KTM-a, stao sam u odbranu ako se to tako može nazvati.

 

Mnogo je ekscesa za šta je u osnovi kriva tehnička neispravnost, no, nije lako to povezati i zato se pripisuje višim silama. Spomenuo si kočnice, upravo ih radim za trkaći motor i takav kriterijum je uvek. Zašto, zato što bez obzira što ljudi nastoje da voze defanzivno, uvek je uzrok onaj drugi i tad se vrednost kočnice meri santimetrima. Pričao sam danas mladom momku, bila je tema pre jedno 5 godina, poginuo mi je dobar poznanik u klasičnoj nesreći presecanjem putanje, "izvini, nisam te video", okrznuo  je kolenom zadnju ivicu branika auta koji je gotovo prošao, nema traga na njemu, da je santimetar kraći bio zaustavni put, možda ne bi ni pao.

 

Sve ima slabu tačku koja je izražajnija ako se prenebregava, pre x godina sam objavio sliku napukle falange uz komentar da na taj motor ne bi seo dok je ne bi zamenio pojačanom, ja mislim da bi me pojeli tad, a opziv je usledio par godina kasnije zajedno sa priključkom dovodnog creva. Ne bih se složio da bilo koji ima ozbiljne probleme, već tipične i na koje treba obratiti pažnju kroz redovnu kontrolu i održavanje, možda i načinom ophođenja, odnosno vožnje. Ako  misliš na LC, činjenica je da je model tehnički iskorak, ima recimo usis nalik na uprošćen F1 agregat,  non stop se menja da ni ne može da se iščita a kamoli isprate apgrejdi u praksi. Vrlo brzo se javilo odvijanje štapova po izbacivanju na tržište, urađen je i opoziv a zanimljivo je da se tvrdoglavo drže već petu godina istih štapova uz dodavanje steznih poluprstenova umesto da vrate na dugogodišnju konstrukciju. Takav stav jeste ozbiljan problem i kad se pogledaju interni servisni bilteni apropo štapova jasno se zaključuje da je intencija u sužavanju manevarskog prostora za servis koji čak ni ovlašćeni servisi nisu u mogućnosti da vrše, ne mislim na domaće nego uopšte. Naravno da se iz toga izrođuju problemi, i ja kad nešto ne znam kažem da je ozbiljno, a možda nije naučeno pa samo se pravda.

 

Nemam dovoljno iskustva da bih se smatrao meritornim po pitanju pouzdanosti predhodnih modela što je donkele širok pojam. Svaki može da traje beskonačno, da se održava mora svaki,  da odveze gde god se poželi će svi, sa bilo kojim dobrim i predhodno pretrešenim  bi išao na put oko sveta izvlačenjem šibice. Naravno, nisu svi isti ni jednako jednostavni, u suštini ni jedan nije prost kolko se čini, al sve je to manje više na isti kalup. Ako pitaš zarad potencijalnog izbora polovnjaka, bilo koji al dobar a to je od slučaja do slučaja, za svaki se mora računati na neku kinticu da bi se doterao u top stanje novog i brojala kilometraža ispočetka. Imam ja neki svoj stav koji nije ne subjektivan pa je zato nevažeći, ja sam audiofil i tu nema objektivnosti.

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic
On 25. 2. 2018 at 21:15, đunta je napisao:

 Zbog sinonima tetovaže već me bije negativna konotacija, prezahtevan. Zanilmljivo je da bar što se tiče BMW-a, prevelika je idealizacija svojih motora, niko se ni na šta ne žali da prosto je za ne poverovati da se ne primećuje očigledna manjkavost za koju ne treba nikakvo neko znanjce da se uoči, jasno ko dan.    

To što te bije konotacija da si prezahtevan, to je OK. Zabrini se kada te bude "tukla" druga konotacija, ona manje prijatna.....

A ako nije tajna , o kakvim "očiglednim manjkavostima" je tu reč? Jer vidiš to što je meni i tebi "očigledna manjkavost", nekom drugom je to normalno stanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 8 sati, bmw je napisao:

Zabrini se kada te bude "tukla" druga konotacija, ona manje prijatna.....

Nema kad, možda ako i to iz niskih pobuda.

 

Pre 8 sati, bmw je napisao:

A ako nije tajna , o kakvim "očiglednim manjkavostima" je tu reč? Jer vidiš to što je meni i tebi "očigledna manjkavost", nekom drugom je to normalno stanje.

U tehnici nema dvostrukih aršina već samo neke uske dozvoljene tolerancije, u životu je puno više relativnosti pa se relativizuje i gde ne treba. Recimo skoro, dođe motor po rečima vlasnika čisto radi reda, ode on i kad ga upalih, gasi brate, izgore anlaser. Nije al je toliko zaribo da se morao na silu vraćati automat, jednostavno nije moguće da to nije čuo već tumačio kao normalno, to je problem, u idealizaciji svega generalno, a mi smo skloni tome od malih nogu, "nije što je moje dete, al je...." pa sve u superlativu.

 

Pre 5 sati, Kowalski je napisao:

Pratim ,učim i ubijam već ubivenu mi  sujetu.....

Pa, moro si da dobiješ usmenu zaušku, nikad ti se nisam izvinio pa evo javno činim. ( Motor imo banalan električarski problem pa mi puko živac u jednom trenu.) 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive
On 2/26/2018 at 8:52, đunta je napisao:

 

Na ovu temu, valjda svi znaju za opoziv falange i dotoka goriva, 

 

 

 

 

falanga ,  to mislis onaj distancer sta li je kod zadnjeg tocka , jel tako ? a za dotok goriva nisam siguran dali sam cuo ...

 

ima li negde da se proveri po broju sasije koji opozivi vaze , ili moram na servis ?

 

Hvala 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 21 sati, Velimlje2 je napisao:
On 2/26/2018 at 8:52, đunta je napisao:

 

Na ovu temu, valjda svi znaju za opoziv falange i dotoka goriva, 

 

 

 

 

falanga ,  to mislis onaj distancer sta li je kod zadnjeg tocka , jel tako ? a za dotok goriva nisam siguran dali sam cuo ...

 

ima li negde da se proveri po broju sasije koji opozivi vaze , ili moram na servis ?

 

Hvala 

Pozoveš ovlašćene predstavnike i dobićeš informacije šta,kako,gde:

 

https://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/80659-r1200gs-nosač-zadnjeg-točka/

 

https://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/107954-opozivi/&do=findComment&comment=1728637

 

Ovako započinje sa gorivom:

 

5a964fba56102_bloodyhell002_zps4fuejrny.jpgoriginal.jpg.883387332d06d0350696e439ea84cfbd.jpg

 

a ne daj Bože:

 

5a964fc973f06_EWG.jpeg.5643d7887edb2b50d4ad1f7501938b2e.jpeg

 

Pri svakom čačkanju naročitu pažnju obratiti na priključke goriva i struje sa leve strane rezervoara.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive
Pre 3 sati, đunta je napisao:

Pozoveš ovlašćene predstavnike i dobićeš informacije šta,kako,gde:

 

https://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/80659-r1200gs-nosač-zadnjeg-točka/

 

https://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/107954-opozivi/&do=findComment&comment=1728637


 

Pri svakom čačkanju naročitu pažnju obratiti na priključke goriva i struje sa leve strane rezervoara.

 

 

Hvala ti na javljanju , znaci ne moze sam da proveris na internetu ... mora se u servis ...

 

ova dva opoziva me ne kace , a za taj vrh viljuske morat cu da proverim sa njima ...

 

ako kazes da je taj opoziv za gorivo besplatan , a neko ne sredi tako nesto , to je necija glupost , zar ne ?

 

ne sujeta , ili pogresno shvatam ?

 

 

 

 

inace , u vezi tvog pisanja , retko ko ovde ima toliko znanja kao ti , mislim da si veliki plus ovom forumu ! Hvala !!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 10 sati, Velimlje2 je napisao:

Hvala !!

:dobrodosli2:

Pre 10 sati, Velimlje2 je napisao:

moze sam da proveris na internetu

Amerikanci ne tupe oko ekologije ala E stndardi, ali zato vrlo rigorozno vode računa o bezbednosti i njihova NASTA goni sve bez obzira o kome se radi i praktično odmah reaguju čim se javi nekoliko identičnih anomalija, tek kasnije se to proširi na generalne opozive. Sad recimo važi opoziv BMW-a za njihovo tržište, nisu dovoljno uočljive fluo nalepnice na zadnjem kraju motora.

 

Pre 10 sati, Velimlje2 je napisao:

ako kazes da je taj opoziv za gorivo besplatan , a neko ne sredi tako nesto , to je necija glupost , zar ne ?

 

ne sujeta , ili pogresno shvatam ?

Model 1.2 je izašao još 2004 godine i vrlo brzo su se javilo pucanje zadnjeg nosača točka i ulaza u plastični rezervoar. Falnga se pojavila gotovo odmah kao aftermarket deo kao i modifikacija u vidu prstena za rezervoar, opoziv posle tek 10 godina i to po hajci Američke Agencije, bilo je i internih servis biltena sa instrukcijama i alatom za sprečavanje pucanja. Da, opziv je besplatan i vrednosti je oko 850€ ako se menja i cela benzinska pumpa, što inače nije uopšte loše jer ima integrisan filter goriva koji nije predviđen za zamenu i nema ga kao razervnog dela iako ima proizvođačku šifru: MANN pravi uložak, a kao i svaki filter ne može da traje neograničeno večno kako fabrika navodi i naravno da može da dođe do smanjenja protočnosti i posledca. Nemam komentar.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja