Jump to content

Moto Zajednica

BMW R1200GS & Adv

Recommended Posts

• Drug član, 1673 postova
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, CBF 600 ABS, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive

Dobro bre, sto se ljutis. Ti kazao, a ja malo istrazivao posle. Nema to veze sa time sta vozis :P

nema ljutiš....nego da nađeš vremena kad svratim u Srbiju da popijemo kafu zajedno.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• Ne silazi, 5809 postova
  • Motocikl: BMW R 1200 GS

Neko je vec spominjao po forumu da nove Yuase ne traju ni blizu koliko stare. Nadam se iskreno da to nije slucaj, mada po forumima govore upravo to

samo što se vozaču GS-a ne veruje i odmah mu se skreče pažnja da je Yuasa ipak japanac....Još jednom.....kupite ODYSSEY, jer je to jedan između retkih akumulatora koji se ne proizvode u PRC več u Americi....Yuasa je isto govance kao Exide ili bilokoji akumulator. Meni još najbolje "radi" kinez JTM......a on je i za kineze "kinez"...... ;)

Svi moto akumulatori se rade u Kini uključujući i čuvenu Vartu, informacija stara već nekoliko godina i to od jednog od naj većih trgovaca u Srbiji. Postoji i malo rasprostranjen M.Mareli, mogu da proverim gde se pravi. Odisej nije samo što je original američki već je kvalitetan tehnološki, ploče su od punog olova a ne bakar sa slojem olova i to je krucijalna razlika. I postoji očita razlika između prve ugradnje i kao rezervni deo, tako je u mnogo čemu.

• Podržavam 1

• Teoreticar ..., 11736 postova
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Da, oni se hvale da je cistoca olova oko 99% i da su listici vrlo tanki pa se ostvaruje velika povrsina kontakta sa elektrolitom. Svi parametri rada su mnogo veci nego kod standardnih akumulatora - maksimalna struja, broj uzastopnih paljenja, praznjenja itd...

• Drug član, 1673 postova
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, CBF 600 ABS, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive

Da, oni se hvale da je cistoca olova oko 99% i da su listici vrlo tanki pa se ostvaruje velika povrsina kontakta sa elektrolitom. Svi parametri rada su mnogo veci nego kod standardnih akumulatora - maksimalna struja, broj uzastopnih paljenja, praznjenja itd...

Druže, dozvoli da te dopunim jednom bitnom razlikom koju svi više-manje zaboravljamo, a jako je bitna.....a to je da je ODYSSEY akumulator koji trpi izuzetno duboko pražnjenje bez posledica.Eto moj lični primer.....kad sam se vratio sa godišnjeg, zaboravim ugasiti GPS tracking u motoru . Naravno neke tri sedmice ne stignem da ga upalim i posle toga kad bi hteo na turu, akumulator pokazuje ispod 6V....Normalan akumulator bi mogao da bacim u kantu, a ovaj sam samo dopunio i teraj dalje.....

• REW/Hit The Road, 453 postova
  • Motocikl: BMW 1200 GSA

Slažem se da je ODYSSEY najbolji ali trenutno nisam bio spreman za akciju montaže iako je veoma malo zahtevna. Ukoliko ovaj moj novi, falsh, kineski ili bilo kakav YUASA crkne posle par godina znam šta mi je sledeće kupovati.  

Hvala svima na dobrim savetima i prijatnom ćaskanju.

Idemo dalje sa temama.

• Drug član, 1431 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Pitanje

Gledam da kupim motor , vodeno hladeni GS , polovan

Voleo bi da ima navigaciju ili bar pripremu za navigaciju i alarm

Ako nadem motor bez toga da mi se svida , jel moguca naknadna ugradnja na BMW servisu ?

Ili je jednostavnije da jednostavno ne kupim motor bez toga ?

Alarm bi jos proslo da nema ( mozda gresim ?) , ali navigaciju bi definivno voleo da ima .... i da moze da se kontrolise sa onim tockicem na levoj strani .....

• abc, 706 postova
  • Motocikl: Beverly 250 Adventure

Sve se moze naknado ugraditi samo je pitanje cijene. Original bmw navigator 5 kosta oko 650€ bez nosaca. To je ustvari garminova navigacija. Prednost ove navigacije-uredjaja je to sto sa njim mozes upravljati preko tockica na volanu i mozes viditi podatke-statistiku o motoru(potrosnja goriva, predeni km, temp motora i vanjska itd). Sama navigacija radi isto kao i svaka druga.

• U prolazu, 28 postova
  • Motocikl: R1200GSA

Ja sam sam ugradio Garmin Nuvi 350LM , nikakav problem, potreban je nosac navigacije koji se jednostavno montira, nesto ovako:

http://www.nippynormans.com/gps-accessories/gps-mount-over-instruments-r1200gs-all-years

za napajanje postoji vec predvidjena uticnica , koja se nalazi iznad prednjeg tocka , desna strana, ispod plastika. Ta uticnica se napaja kad ukljucis motor i gasi kad ugasis posle ~20sec (zaboravio sam tacno koliko) , tako da je idealna za navigacuju.

Vidi kako je kod mene:

image4

image5

Ako je tockic vazan, onda kupi sa vec ugradjenom pripremom za GPS, takodje onda mora i BMW Navigator V, to je nesto skuplja kombinacija.

• Podržavam 1

Hvala na info , drustvo 

Znaci gledam orginal priprema za GPS , ako moze vec sa navigacion jos bolje .... inace i ne gledam ....

cini mi se glupavo imati taj tockic ako nemozes da ga koristis za ono sto je namenjen ....

Promenio član Velimlje2

• U prolazu, 28 postova

Ako imas tockic, onda imas i "pripremu za gps", dakle nosac i kuciste, sve je spremno. Idealno bi bilo uzeti i BMW Navigator uz motor ako je vlasnik imao, inace je ~500eur + u zavisnosti gde kupujes. 

• Podržavam 1

Ako imas tockic, onda imas i "pripremu za gps", dakle nosac i kuciste, sve je spremno. Idealno bi bilo uzeti i BMW Navigator uz motor ako je vlasnik imao, inace je ~500eur + u zavisnosti gde kupujes. 

E vidis , to nisam znao ... gledam motore vec mesec , dva , neki to opisu detaljno u oglasu , a neki ne ....

Hvala ti za taj info ....

• Svrati ponekad, 228 postova
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adventure K51

E vidis , to nisam znao ... gledam motore vec mesec , dva , neki to opisu detaljno u oglasu , a neki ne ....

Hvala ti za taj info ....

Evo i od mene nesto, mozda bude od pomoci... Za novi GS (K50), GSA (K51) postoje tri paketa opreme + dodatna oprema koja ne spada ni u jedan paket. Paket koji tebi treba da bude zanimljiv je "Premium" jer izmedju ostalog sadrzi i pripremu za navigaciju. Ovo sam spomenuo jer ces cesto u oglasima naleteti na GS-a u cijem opisu pise da ima Premium paket a prodavac recimo nije naveo sta on obuhvata. Priprema obuhvata pomenuti tockic (sjajna stvar) koji omogucava zumiranje i surfovanje kroz meni navigacije a da ne pomeras ruke sa upravljaca. Kao sto vec rece kolega @Vinergy pored tockica tu je i metalni nosac kao i kuciste same navigacije koje poseduje bravicu za zakljucavanje uredjaja dok je na njemu. Kada uredjaj nije u kucistu postoji zastitna plocica koja pokriva kontakt i koja se takodje zakljucava. Kucista za navigator V (koga ja imam) i navigator IV se razlikuju ali uredjaji pasuju na oba. Uredjaje mozes koristiti i u autu ali da napomenem da Navigator V nema zvucnik tako da za auto treba posebno kuciste koje omogucava i zvucne poruke. Pored klasicne navigacije, Navigator V je povezan i sa motornim racunarom pa na displeju pruza i razne dodatne informacije. Same uredjaje (Navigator V, IV) proizvodi Garmin specijalno za BMW Motorrad i ukoliko je uredjaj kupljen regularno uz njega ide i besplatni dozivotni abdejt mapa. Jednostavno odes na Garminov zvanicni sajt, ukucas broj tvog uredjaja i besplatno skidas najnovije verzije mapa.

Da ugradjujes pripremu naknadno je naravno moguce ali... sama priprema je oko 240 evra + bravica na kucistu koju treba kodirati prema tvom kljucu + ruke u servisu + uredjaj Navigator V oko 750 evra (u Delti)... izadje poprilicno.  :)

• U prolazu, 28 postova

Postoji, ali je to komplikovanije ako hoces da instaliras originalno resenje, mislim da mora da se softwerski ukljuci , tockic je takodje u funkciji etc, mozda neko od kolega ima vise informacija.

Ja sam dodatno ugradio maglenke potpuno nezavisno, to je jednostavno, struju sam skinuo sa zadnjeg svetla. Prednost nezavisnog sistema je sto imam upaljene maglenke u kombinaciji sa daytime running light, dok originalni sistem to ne dozvoljava.

• Zainteresovan, 816 postova
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA

Postoji, ali je to komplikovanije ako hoces da instaliras originalno resenje, mislim da mora da se softwerski ukljuci , tockic je takodje u funkciji etc, mozda neko od kolega ima vise informacija.

Ja sam dodatno ugradio maglenke potpuno nezavisno, to je jednostavno, struju sam skinuo sa zadnjeg svetla. Prednost nezavisnog sistema je sto imam upaljene maglenke u kombinaciji sa daytime running light, dok originalni sistem to ne dozvoljava.

I ja sam prvo mislio da ne može tokom dana. Ipak, moguća je ova kombinacija kada se isključi automatska kontrola svetla na levom prekidaču do točkiće i onda se uključe maglenke sa njihovog prekidača. Kada padne mrak, maglenke se same uključuju i kada je automatski režim aktivn.

• abc, 706 postova
  • Motocikl: Beverly 250 Adventure

Tako i piše u uputama "Precondition: The auxiliary headlights are only active, if the lowbeam headlight is active; if the daytime riding light is switched on, the auxiliary headlights cannot be switched on"

• Zainteresovan, 816 postova
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA

Evo na šta sam mislio. Možda nisam dobro razumeo problem.

Ja uglavnom ovako vozim po danu.

YEUUXX.jpg

Da, sada sam ukapirao, u ovom režimu što sam opisao su uključena i oborena svetla a ne samo maglenke i dnevna..

Promenio član Furious Panda

• Drug član, 1358 postova
  • Motocikl: k25

Moja greska,nisam napomenuo da je u pitanju 2008 godiste,bez tockica

• Podržavam 1

Napravite nalog ili se ulogujte da biste postavili komentar

Morate biti član zajednice da biste mogli ostaviti svoj komentar.

Pridružite se!

Napravite svoj nalog u našoj zajednici. Vrlo je lako!

Registrujte novi nalog

Ulogujte se

Imate nalog? Ulogujte se ovde.

Ulogujte se odmah

• Aktivni korisnici   0 članova

Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja