Jump to content

Moto Zajednica

BMW R1200GS & Adv

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6479 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 6 sati, kingdrom je napisao:

Pazario sam GS-a od Djunte

 

Pre 6 sati, yogibear je napisao:

@kingdrom puno srecnih i bezbriznih kilometara zelim! :takoje:

 

 

Pre 6 sati, kingdrom je napisao:

Hvala, 

Posle prvih 200km deluje da ce i biti tako. 

Potpuno je drugaciji od svega sto sam ranije vozio, onako nekako sporohodna masina.

 

Hvala

 

Sporohodna, al dobro ide. Motor je praktično ono, "sedi vozi", i biće verovatno takav ko zna još kolko desetina hiljada km. Dogovoreno je da motor bude vraćen u izvorno fabričko stanje, što jeste učinjeno, ali sam ipak mimo namere ostavio nešto što ga čini specifičnim primerkom, poboljšana performansa, nosi se sa modolem 010-013, čak mi se čini da bolje puni u brdu,  uz umanjenu potrošnju. Naglašeno u oglasu ali  eto da napomenem i u ovoj generalnoj temi, vožnja koja ilustruje potrošnju nižu od deklarisane. Apsolutna usaglašenost motora i  demo način vožnje od Ralje do Beogradu, mali obrtaji i pretežno u šetom prenosu i bez izbacivanja na ler, nije relno uobičajenoj svakodnevnoj vožnji, već čista demonstracija šta je moguće. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec + BMW R1200GS

...mora da se nešto raštelovalo kod mene

Mada priznajem da nisam bas DEMO vozac, vozim jos uvek u puno višim obrtajima po navici i to pokusavam da korigujem.

Motor sam kupio pa da kazem iz razloga sto sam hteo da probam taj hvaljeni i pljuvani, čuveni GS!

Prvi utisci nakon 200km su apsolutno iznad svih mojih ocekivanja. 

Danas sam vozio magistralom do pred skretanje za Opovo pa onda uz ivice PKB oranica, pa nasipom do neke rampe pa nazad nasipom i oranicama do zrenjaninca, pa obilaznicom preko Pupinovog mosta, i obilaznicom do Miljakovca.

U off road voznji  nemam ni 10km iskustva, a prosao sam lagano i bez ikakvih problema. Motor se vozi i ponasa bas kao bicikla, i meni ono sto je najvažnije ne vuče na brzinu, nego na laganu uzivanciju (sporohodna mašina).

Potrosnja 5.5 l/100km.

 

Screenshot_20200912-215228_Maps.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6479 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
pre 7 minuta, kingdrom je napisao:

..mora da se nešto raštelovalo kod mene

 

Nije, nego treba da se ušteluješ.

 

pre 7 minuta, kingdrom je napisao:

Mada priznajem da nisam bas DEMO vozac, vozim jos uvek u puno višim obrtajima po navici i to pokusavam da korigujem

 

Tako je, vremenom će šaka da se sinhronizuje sa vučom motora i nestaće suvišno ubacivanje goriva.

 

pre 7 minuta, kingdrom je napisao:

Potrosnja 5.5 l/100km.

 

Za početak je više nego odlično. Ovo je prijatelj, serjski dobar motor, podatak u drumskoj vožnji od pre neki mesec:

550748553_ika.png.3b9f18abdb104ef1e7d23d9d23de5488.png

 

 

Od danas, ako se ne vidi, od  čepovanog  pređeno 397,2km, sipano 19,50l, ostalo u rezervoaru još za 13km, potrošnja 4,9, Rtanj i naokolo po brdima:

1626544391_ika2.thumb.png.b8f73330b9d0c32184a35679f606e3e1.png

U princupi bi svaki GS trebao da troši 4,9-5,2l, naravno sa mekšom komandom nije isto i sa žustrijom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6479 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 9 sati, shommy lee je napisao:

Jel troši 4,6l nizbrdo u leru? 

 

Jok, niz vetar.

 

Pre 9 sati, shommy lee je napisao:

Ispod šest nisam još otišao. 

 

1140489356_potronjadata.thumb.jpg.17b985e5e3adb40f1946030fe28ec782.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6479 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Moj drugr ima nekretninu u CG i često ide sa suprugom, kad ona vozi auto niža je potrošnja nego kad on vozi, a šampion automobilizma. Ima kod nas izraz, "teška noga", isto važi i za ruku, zato može da osciluje potrošnja, zato sam i naglasio da je demo mod u pitanju. Inače, preduslov dobroj potrošnji je celokupna podešenost agregata, potom kontrola ubrzanja jer pri naglom i prekomernom dodavanju gasa se se gorivo bukvalno baca, zatim vožnja na "unterturi", mali obrtaji u visokom stepenu prenosa i onda prevelik otvor gasa pri čemu se gorivo previše troši.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

Cek polako ... 

razlika ako je potrosnja 5l / 100km ili 6l/100km ...

sedim , pa u glavi izracunah... 

Ako motor trosi 5l / 100 km , za 10.000 km ce potrositi 500l goriva , a ako trosi 6l/100km , za 10.000 km ce potrositi 600l goriva ...

dakle , razlika je 100l benzina ili oko 100e ...

ako uzmemo neki primer da neko predje 10.000km za godinu dana , ili za sezonu ( 12 meseci ) , to je onda 1.000 din mesecno vise ...

 

mislim da je to mala cena za to da godinu dana vozim i razmisljam o tome koliko sam odvrnuo gas i dal je tog trenutka potrosnja 4,9 ili 6,1 ... 

gde je uzivanje , gde je merak da mu ga “malo das” ... 

pri tom , vozite te skupe motore , jel realno ?

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec + BMW R1200GS
pre 12 minuta, Darko Mihajlovic je napisao:

mislim da je to mala cena za to da godinu dana vozim i razmisljam o tome koliko sam odvrnuo

...ali baš tako. Ja sam sa VFR-om za 3 godine presao mozda 6000km, nikad ali baš nikad nisam gledao koliko ce da potrosi. Ovaj GS je druga prica ne vuče na odvrtanje gasa nekako vozi se lagano. Potrosnju ne bih imao pojma da se ne vidi na board compu, nemam pojma ni koliko staje u rezervoar. Za sada je potrosio pola od onoga sto sam nasuo. Ja godisnje tako malo vozim da moze i litar ulja da potrosi, briga me. Samo da upali i ide svaki put kad ja hocu i mogu. Ali deluje da stvarno malo trosi po onome sto pise na kompu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1728 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Ali povećajte kilometražu 3,4 puta (30 -40 000km godišnje)i razliku u potrošnji na 2L umesto na 1L, pa da vidimo dal je zanemarljivo..

Inače@kingdrom , srećno sa novom masinom i da se konacno vidimo za bluetooth.. :) Prodje možda i godina kako čeka da se nadjemo.


Od koje godine je taj Boxer unapređen od 2008. Ili 2010, pričam o vazdusaru i da li je napredak nešto drastičan kako u pitanju performansi, tako i po pitanju pouzdanosti..?

Sent from my Huawei Mate20 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3629 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Moj motor je 250ccm i ove godine sam merio svaki rezervoar. Od 4,1 do 5,2. Stoji to da ja vozim nenormalno, ali trosi ko zmaj. I ko ga jebe, meni lepo. 
 

GSA 1200 onaj poslednji model je trosio do 7.5 isto tako besne voznje. Ovaj stariji vazdusar ima neki drugar, nije neki reli vozac trosi mu 4,5-4,7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec + BMW R1200GS

@ProMaster, brate mili, pa to bese neka humanitarana akcija jel tako? Pa ja sam to apsolutno zaboravio. A ti si beše negde po mom kraju Rakovica Miljakovac ili gresim? Dolazim po bluetooth i da ti pokazem potrosnju i HVALA

I popeo sam je na 5.8 ili 5.9 po kompu

Ali subjektivan osecaj je da stvarno malo trosi presao sam 250km i komp pokazuje da moze jos 120km sa se predje.

VFR 800 VTEC- sam do sada uvek punio na 250km

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1728 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Tako je, uplatio si i poslao mi uplatnicu, ali se nikad nismo našli za taj bluetooth. Do 28. sam na odmoru, pa kad se vratim, stavio sam podsetnik za slučaj da se opet zaboravimo.. Aj taman da vidim GS, jer izgleda da ću ostati bez motora kad se vratim.. default_0a-smiley.gif

 

Kakav ti je osećaj da vozis Boxer, posle 4cyl ? I prošli i sadašnji motor su 4 cyl pa ne znam kako bi mi to leglo..

 

U Rakovici, kod škole u Marickoj (tj. Knezevackoj)

 

Sent from my Huawei Mate20 Pro using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec + BMW R1200GS
Pre 22 sati, ProMaster je napisao:

Kakav ti je osećaj da vozis Boxer, posle 4cyl ? I prošli i sadašnji motor su 4 cyl pa ne znam kako bi mi to leglo..

Pa ovako. Do sada sam uvek vizio 4cyl v ili redni i svi motocikli koje sam posedovao su bili ili su oko 100KS.

Razliku najbolje mogu da opisem kao prelazak za atmosferskog benzinca (2.0 - 150ks) na turbo dizel ( 2.0 - 150ks) to je to slicna ubrzanja, slicne krajnje brzine a razlika u obrtajima na kojima se vrte motori ogromna. 

VFR800VTEC krece sa ozbiljnom voznjom preko 7000rpm a GS je tu vec skoro u crvenom.

Meni ne smeta ni malkice, baš mi je nekako leglo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec + BMW R1200GS

Danas smo odvozali enduro turu sa 

Fotografija1674.jpg
WWW.ENDURO-BALKAN.COM

Polazi se od severne strane pačevačkog mosta a završava kod Stare Palanke...

Pančevački most (severna strana), nasipom do Stare Palanke pa Ram, i onda za mene HARD ENDURO Ram - Zatonje pored samog Dunava. Pesak kao u pustinji

 

 

Screenshot_20200920-201747_Maps.jpg

20200920_155312.jpg

20200920_155242.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 284 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: BMW R1200 GSA
On 9/20/2020 at 8:19 PM, kingdrom said:

Danas smo odvozali enduro turu sa 

Fotografija1674.jpg
WWW.ENDURO-BALKAN.COM

Polazi se od severne strane pačevačkog mosta a završava kod Stare Palanke...

Pančevački most (severna strana), nasipom do Stare Palanke pa Ram, i onda za mene HARD ENDURO Ram - Zatonje pored samog Dunava. Pesak kao u pustinji

 

 

Screenshot_20200920-201747_Maps.jpg

20200920_155312.jpg

20200920_155242.jpg

Al si ga naprskao sa silikon sprejom pre voznje.zato je i nalepio ovoliko prasine.

Kao Pustinjska cammo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: BMW R 1200GS Adv '18

Pozdrav svima, 

1. Da li ako očitavanje na TFT pre paljenja kaže da je napon akumulatora 11.4 pa dodje do 12 još uvek ok ili je za zamenu. U radu motora je 14.3?

2. Da li Lidlov punjač može nešto da promeni?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8924 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

S'naponom si opasno u problemu.

Kupi drugi nov akumulator, formiraj, pre montaze premeri potrosnju struje u fazi mirovanja, montiraj aku pa proveri punjenje i ako je sve Ok bices miran.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: BMW R 1200GS Adv '18

Ok hvala,  a što u problemu?    ......Da dopunim zaintrigirao si me pa sam zakačio punjač i pokazuje stalno 12.4 v na punjaču

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja