Jump to content

Moto Zajednica

BMW R1200GS & Adv

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T

Ako je motor ispravan naravno da mu ništa ne fali. Koči fenomenalno, ja imam problem sa teniskim laktom i mnogo mi je značio servo, inače na svakom motoru meni pritiskanje prednje končnice izaziva jak bol. Suvozača ne oseća ima snage dovoljno, jedino što je potrebno malo vremena da se navikneš na suvo kvačilo i menjač i to je to. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 8 sati, Pevac je napisao:

Znaci nista ne fali GS-ovima do 2008-me godine ?

 

Kod nas prevaladavaju stereotipi, a i svaki Cigo svoga konja hvali. Model 2007 je međumodel, ima neke izmene i drugojačije nešto radi nego 2004-2006, kvalitativna razlika je što je uveden normalan ABS modul umesto sa servo pojačivačom i isti je kod svih narednih modela i godišta. 2008-2009 je restilizovan, dobio nekoliko konja i kilograma težine, smatra se najpoželjnijim modelom, međutim, ja to gleda potpuno indiferentno, prednost je ispusni šraf za zamenu uljka u FD-u,  tek je 2010 model dobio poboljšanja, odušak na FD-u koji pa opet nije od nekog naročitog značaja ako se tačno puni FD, ali jeste osetno bolja performansa agregata, cena je komplikovano, skupo i dugo vremenski podešavanje zazora ventila, bez obzira što se radi na 3 puta dužem intervalu, pitanje je koliko su oni konstantni za tih 30k  umesto 10k, fabrika navodi neprihvatljivo velike tolerancije, dok kod podešavanja na muter ne postoji, tolerancija ide i do 0,10mm, što je enormno, 2-3 stote je neki maksimum da se ne bi zezalo zarad performanse, već, ta deseta je ko Ajfelova kula, a servisi čekiraju da je OK kad je premerom utvrđena granična vrednost, a nije tako.

 

Pre 7 sati, Darko Floyd je napisao:

Ako je motor ispravan naravno da mu ništa ne fali. Koči fenomenalno, ja imam problem sa teniskim laktom i mnogo mi je značio servo, inače na svakom motoru meni pritiskanje prednje končnice izaziva jak bol. Suvozača ne oseća ima snage dovoljno, jedino što je potrebno malo vremena da se navikneš na suvo kvačilo i menjač i to je to. 

 

Pali, radi, ide, se smatra ispravnim, a u suštini nije tako. Svež primer, izvučeno 0,5l vode, umesto 450ml ulja iz štapa, sve suvo, motor vožen bez primedbe, po rasklapanju sve lom unutra, a po svemu delovalo da je  kako treba. Ima 1001 takvih mogućnosti.

 

Ja gledam sa ekstrema, to mi je i obaveza, zato imam veliku skepsu prema tom sistemu, uostalom, nije ga za bezveze ugasio BMW, ima posebna tema i tome. Efikasnost kočnica je ista sa i bez servo pojačivača, samo je pritisak, ili pokret, prstiju različit, pa otud i razlika u percepciji, nekima, kao tebi je blagodetan, kad se doradi normalan sistem, isto ne zahteva neki naročiti stisak, sa jednim ili 2 prsta, reaguje na pip.

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 284 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: BMW R1200 GSA
10 hours ago, đunta said:

odušak na kućištu diferenvijala

Da li postoji mogucnos da voda prodre u kuciste FD kriz taj odusak ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
pre 16 minuta, el_marco je napisao:

Da li postoji mogucnos da voda prodre u kuciste FD kriz taj odusak ?

 

Teoretski da, praktično ne. To je u stvari rasteretni ventil, jednosmeran. Kad naraste zapremina para, pritisak podigne membranu i izađe nešto i dolazi do uravnoteženja i zaptivanja. Međutim, sam taj ventilčić je onako, lako se desi da ne stoji dobro u ležištu i onda ne funkcuoniše kako treba. U krajnjoj liniji, nije motor podmornica, a i da dospe neka kap vode, neće mu ništa. To je naduvana fama, većinski razlog defekta je aljkava zamena, ne sačeka se da se dovoljno iscedi, ne ispere se i onda ostaci zauzmu zapremunu, ne retko se dolije više ulja, od viška ne boli glava, a BMW ne trpi ništa ofrlje, pa se za to plaća posle ceh koji nije ni malo mali.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 510 postova
  • Lokacija: Donje Konjuvce
  • Motocikl: Caponord 1000 ETV

Onda skupljam pare za 2010-tu+ jer ce sigurno pasti malo cena dok nakupim para :D

Svidja mi se tripl blach i moram u skorije vreme otici da ga probam i vidim kakav je motorino :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
11 hours ago, đunta said:

 

 

 

Zaključno sa 2006-tom godinom je trajno ugašen Servo ABS, od 2007 pa na dalje je

ubičajen. U tih prvih par godina, mogo se uzeti model bez ikakvog ABS-a, dva su u mojoj jurisdikciji recimo, koče fantastično.

 

 

 

U pitanju je Aleksin GS, kupio je od tebe Remusa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
pre 8 minuta, doktor je napisao:

U pitanju je Aleksin GS, kupio je od tebe Remusa.

 

Nije od mene,već od predhodnog vlasnika mog motora. Sjajana osoba, splavar komša.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Neko je obrisao, a ja sam pitao zato sto nisam kontao je li link kao pitanje ili sta. Motor povoljna cena , kilometraza debelo lazna, stanje nikakvo, pa ne znam sta si hteo da kazes

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Sto neko rece aerodinamicnost kofera na 1200GS ADV je istovetna aerodinamici nocnih ormarica :lol: 

Posto ga neces uvek i stalno voziti 140 km/h, mislim da ti je sledece bolji parametar:

Na voznji za Grcku 2017-e (oko 3000 km), i na Sardiniju 2018-e (oko 4000 km), imao sam oba puta otprilike pola autoputa, ali nisam vozio (uglavnom) brze od 130 km/h. Bili smo u PRETOVARU doooobrih 50-ak kg (prtljag, koferi, zena, ja i oprema na nama).

Potrosnja 6,0-6,2 L. Motor 1200GS Adventure. Ispravan motor nikako ne bi smeo da ti potrosi vise. E sad, ako ces da drzis do Nord Kap-a 140 km/h, onda je to druga prica

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 284 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: BMW R1200 GSA

Da li imate iskutva i kakva su vam u voznji van asfalta sa suvozacem.

Ja cesto skrenem sa asfalta da se provozam nekim sumskin putem.  Uglavnom je zena samnom u svojstvu suvozaca. Primetio sam da  vecu kontrolu imam kada ustanem,tj vozim u stojecem polozaju, ali cesto se javlja situacija da osecam kao mi zadnji deo bezi,usled opterecenja.

Da li postoje smernice za bezbedniju voznju u dvoje  van asfalta ili "use i u svoje kljuse"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T

Odmah da se ogradim da nisam stručnjak za off ali mogu ti izneti svoje iskustvo. 

Kad se vozim sam obavezno stojim i upravljivost je odlična (čak i sa GS-om :)  ) , u slučaju kad je gospođa pozadi onda ništa od ustajanja, mo smo poprilično teški i stajanje ne dolazi u obzir, smanjim brzinu na bezbedno i teraj. 

Nije baš neko uživanje u dvoje ali je svakako izvodljivo. 

 

Nadam se da sam bar malo bio koristan. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09
Pre 1 sat, el_marco je napisao:

Nemam svalerku :neznam:

A zenica 45 kg

Mada lupam i ja kad ovde postavljam pitanje

Ako te na offroad drži u stilu "Đenka" onda nema govora o ustajanju:jee:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro
Pre 4 sati, el_marco je napisao:

Nemam svalerku :neznam:

A zenica 45 kg

Mada lupam i ja kad ovde postavljam pitanje

Salimo se malo. Zadnji baca zbog ćelave gume, tj. loseg gripa. Namesti vesanje na comfort, ili ako ti nije previsoko onda slobodno na one planine sto imas na displeju, ne jurcaj i ne zalezi mnogo, i to je to. 

Posle 200 - 300km makadama, sve ce ti se samo kasti, i vozices mnogo opustenije. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 284 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: BMW R1200 GSA
25 minutes ago, kepo said:

Zadnji baca zbog ćelave gume

Predpostavljam da je do toga.

Sada Motor nosi ROADTEC™ 01  Metzeler. A one su putne,tj idu i off ali nisu za to

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1539 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA
12 hours ago, el_marco said:

Predpostavljam da je do toga.

Sada Motor nosi ROADTEC™ 01  Metzeler. A one su putne,tj idu i off ali nisu za to

Klasicna sportsko-putna guma koja veze sa off-om nema.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja