Jump to content

Moto Zajednica

BMW R1200GS & Adv

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 284 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: BMW R1200 GSA
2 hours ago, A.J. said:

Ja sam se jucer toliko iznervirao da sam morao da ubijem flasu vina. 

crnog.

ja napisah iznad da imam hladnu rakiju....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Moscow/Beograd
  • Motocikl: R1200GS & R1250GS
2 hours ago, kepo said:

Definitivno je u Srbiji problem servisiranje BMW-a, daleko vise nego sam motor. 

Not anymore :)

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • GRASKO.N, 108 postova
  • Lokacija: Bezanijska kosa
  • Motocikl: BMW 650 CS- BIVŠA LJUBAV

Čitam temu i ne verujem.

 

Prvo, svako ko je iole normalan će održavati svoj motor u skladu sa instrukcijama proizvođača. To uopšte nije nikakva filozofija. BMW Motorad je kompanija koja ulaže milijarde u razvoj svojih proizvoda i zaista ne vidim razlog da bilo ko smatra da nesto zna bolje od njih. Ti motori su pre zvanične proizvodnje prosli ko zna koliko testova i situacija. 

 

Svaki motor ima upustvo za upotrebu i tačne servisne intervale i tu nema nikakve filozofije, samo treba da znaš da čitaš. Onaj ko kupuje motor a ne odrzava ga u skladu sa upustvom proizvođača je da prostite moron.

 

Drugo, možete reći sve, ali reći da je BMW loša mašina je zaista neozbiljno. To je fabrika sa veoma dugom istorijom i tradicijom kao i kontinuitetom.

 

Treće, da li ćeš sam servisirati motor ili ćeš to raditi u servisu stvar je izbora, mogucnosti i kapaciteta. Ako imas dovoljno znanja, volje i alata da motor servisiras sam...samo izvoli. BMW nije komplikovana mašina za održavanje, samoljudi u Srbiji nemaju dovoljno znanja a ni alata da to odrade na odgovarajuci način. Takodje ne možešse hvaliti da BMW ima ABS, ESP ili sta već od elektronike i onda kukati kako je komplikovan za odrzavanje. Akp je tako kupi brate Tomos to je prosta mehanika.

 

Ovo ne pisem kao vozač BMW vec kao krajnje razumna osoba

 

 

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Ja BMW obozavam ,nedostizan mi je nov,o polovnom jos ne razmisljam. Ono sto pouzdano znam a odnosi se na to sto kazes da je neki model u fabrivi prosao svakakve testove i situacije...jeste ali imaju propusta onoliko. Ja u firmi imam bmw auto koji je lux klasa i medju najboljim njihobim modelima. Placen je 135000e,sad je star 3 godine i presao je 100000km. Do sada je imao 5 fabriclih kampanji. Pozivali su nas da o njihovom trosku zamene delove koji imaju fabricku gresku. A sta bi sa onom proverom pre prezentacije? Diskovi i plocice ,prednji,se menjaju na svakih 30000 km i kostaju tricavih 150000rsd. Usisna grana je skidana znog curenja ulja,kuciste termostata menjano zbog gubljenja antifriza itd itd

Ni jedan proizbodjac ne moze da se pohvali kvalitetom svojih novijih prevoznih sredstava. Ovlasceni serviser bmwa ,delta,je mesto koje treba zaobilaziti po svaku cenu.

Da je GS dobar,jeste,da ga vozi veliki deo evropske populacije,vozi ga,da je lep,meni jeste,da kosta...kosta brate kao da je od zlata. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 1 sat, ivica744 je napisao:

Postoji razlog za to,a to nije sam motor

Ma kaži slobodno, nemoj da se stidiš.:dobar:

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

U principu ni Amerikanci ne preporučuju kupovinu polovnog BMW,

baš juče gledam nešto na yt.

Do 2000. što je proizvedeno kažu da može lako da se održava, ovo posle

im je previše komplikovano i skupo za rad, a niko neće da uloži

3000 do 5000 godišnje za održavanje jer to ipak nije Mercedes...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM

Svasta ima na tom YT. Ja sam za 5.5 godina vozenja BMW sem ulja i filtera dao mozda $1,500 za odrzavanje. Mercedes ne uziva nikakav poseban status u odnosu na BMW, cak ako izuzmemo S klasu bi moglo biti obrnuto sudeci po broju jednih i drugih na putevima.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6479 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 22 sati, A.J. je napisao:

 

56696864_378584369536228_9006850542051262464_n.jpg

 

 Svojvremeno sam postavljao sliku sata sa 800.000km, a ima ih po netu poprilično od svih modela sa visokim kilometražama, dok nedokazani satalno i sa mržnjom pokušavaju da predstave da se BMW kvari čim se skine sa centralnog štendera, što bi značilo da nigde ne može da krene, a istovremeno na svim fotografijama i video klipovima  YT-a po destinacijama  na celoj zemaljskoj kugli, uvek ima BM;W-a, što se nebi moglo reći za kamaru "bajnih" motora.

 

Pre 21 sati, A.J. je napisao:

Drugi dosao sa istom zalbom nakon servisa i zamene guma - prednji tocak u totalnom disbalansu.

Ja ne razumem kako neko moze da balansira tockove za motocikla na istom balanseru na kojima radi i automobile i kamione i pri tome godinama ne kalibrira sam balansirni val koji i inace treba da se proverava i balansira svakih 3-6 meseci ili nakon odredjenog broja operacija balansiranja tockova. read the fuckin manual - osnovno pravilo svakog, ali svakog rada. Zasto je to u srbiji toliko tesko ja za sada na umem da svatim. Cianje se savladava u prvom razredu osnovne skole....Meni uopste nije jasno kako ljudi mogu da rade toliko preko neke stvari, toliko neobavezno i toliko aljkavo.

 

 

 

Hteo nehteo, morao si da naiđeš na moje blebetanje, možda nisi pročitao, sve objašnjeno pa i pored toga ni meni nije jasno zašto ljudi idu tamo gde u startu postoji sumnja i rizik u rezultat. Kad sam kupio BMW-a i naručio nove pneumatike, znajući za specifičnost zadnje glavčine, pozvao sam BMW zastupnike da pitam jel imaju namenski alat za balansiranje koji je naveden u fabričkim instrukcijama i pošto nisu imali, a nemaju ni dan danas koliko sam upoznat, napravio sam svoj kojim prihvatam sve BMW točkove i pre nego su gume stigle. Ne bavim se vulkanizerstvom već usputno servisom žičanog točka pri čemu moram da baratam i sa  pneumaticima, odnosno, balansiranjem. Veoma malo ljudi dolazi na balansiranje, a o kontroli samog točka da ne govorim, tek kad ga naokolo degradiraju, pomozi brate. Na LC-u, listom točkovi nisu dobri, ponudio sam besplatni pregled i konsultaciju, niko nije došao već tek kad ih razvale. Tako da nisu samo krivi raznorazni koji se bave time, već i sami vlasnici, pretežno zbog svog neznanja i neimanja percepcije, "ništa ne osećam".

 

 

 

Pre 21 sati, kepo je napisao:

Definitivno je u Srbiji problem servisiranje BMW-a, daleko vise nego sam motor. 

 

Jeste tako, ali pre svega zbog ruku samih vlasnika, njihovih prijatelja i izbora kome će poveriti motor, obično to bude neki lokalni majstor koji je u Srbiji po definiciji univerzalni, a BMW se svima čini prostim, tačno, kao krug je.

 

Pre 19 sati, A.J. je napisao:

Not anymore :)

 

 

Želim ti od sveg srca uspeh, al moram da te podsetim da u Srbiji ne žive i ne rade  Švajcarci sa švajcarskim satovima.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 284 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: BMW R1200 GSA
3 hours ago, đunta said:

Svojvremeno

Gospodine Djunta... 

Da li bi ovi lezajevi pasovali na GS :)

Kad sam video ussr da pise, kao da u podsvesti cujem himnu :jee:

IMG_20190719_115137.jpg

IMG_20190719_115128.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1095 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /
On 16.7.2019. at 23:26, đunta je napisao:

... / ... Ne postoji polovnjak po sistemu, "kupi, sedi, vozi"... 

Moj je baš takav ali nije BMW   :moto3:    I zato me niko ne zove.

 

đunta, sorry za citat, morao sam malo da se izreklamiram

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1095 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /
On 18.7.2019. at 10:56, kepo je napisao:

... / ... Znate i sami koliko ima dobrih majstor po Srbiji, ali njihov odgovor je, izvini ali ne radimo BMW, a sve ostale radimo. To vam vec nesto govori. 

Ima jako puno onih koji ne rade ni "italijane". Pitao bih šta to govori ali je ovo tema o BMW-u pa neću  ;) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Moscow/Beograd
  • Motocikl: R1200GS & R1250GS
5 hours ago, PremieRacing said:

Ima jako puno onih koji ne rade ni "italijane". Pitao bih šta to govori ali je ovo tema o BMW-u pa neću  ;) 

govori da ne vole da uche :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3630 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Iz mog visegodisnjeg iskustva sa automobilima, a moze se

povuci paralela i na motore, BMW ponajbolje zna da napravi VOZACKU spravu. Malo koje vozilo, jos iz serijske proizvodnje,  moze da pruzi toliko izivanja u voznji. Oprema odlicna, kvalitet materijala takodje, ali... Jednostavno to poslednjih godina ne funkcionise sve kako bi trebalo, da ne kazem da ne opravdava tu cenu. I meni su bezvezne price da je to do losih majstora, do ne pridrzavanja napisanog u servisnoj itd. Pa GS koji je drugar kupio prosle godine, presao 10000km asfalta i 20km makadama, vec bio u servisu na sredjivanju tockova, gornji trougao (ili tako nesto) bio popusten pa pobegao dongi u stranu, skripi klapna na auspuhu kad se pali (porucili drugu da se zameni). Sta ce biti do 50000km? 

Kapiram ja da motor mora da se odrzava, ali cini mi se da su ranije oni jednostavniji sklopovi bili mnogo dugotrajniji i imali vece tolarancije, sto je i logicno. 

I rado bih ja i pored svega kupio GS, opasno se dobro :moto2:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6479 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 18 sati, el_marco je napisao:

Gospodine Djunta... 

Da li bi ovi lezajevi pasovali na GS :)

Kad sam video ussr da pise, kao da u podsvesti cujem himnu :jee:

 

Ako mogu kineski točkovi, što nebi mogli i sovjetski lageri.

Pre 17 sati, PremieRacing je napisao:
On 16.7.2019. at 23:26, đunta je napisao:

... / ... Ne postoji polovnjak po sistemu, "kupi, sedi, vozi"... 

Moj je baš takav ali nije BMW   :moto3:    I zato me niko ne zove.

 

đunta, sorry za citat, morao sam malo da se izreklamiram

 

Never mind, ima izuzetno revnosnih i pedantnih, ali ih je malo i obično im se neveruje u opštem javašluku. 

 

Pre 18 sati, PremieRacing je napisao:
On 18.7.2019. at 10:56, kepo je napisao:

... / ... Znate i sami koliko ima dobrih majstor po Srbiji, ali njihov odgovor je, izvini ali ne radimo BMW, a sve ostale radimo. To vam vec nesto govori. 

Ima jako puno onih koji ne rade ni "italijane". Pitao bih šta to govori ali je ovo tema o BMW-u pa neću  ;)

 

Nikad ih nije bilo mnogo, a danas još manje i taj trend će se nastaviti. Proizvođači jednostavno zaoštravaju post održavanje i sve više se to svodi na prostu zamenu delova bez ulaska u problematiku, nema gde da se nauči pa se oslanja na internet što je kontraproduktivno, ne održavaju se sportska takmičenja gde je pre svega vrhunski kriterijum zbog bezbednosti, a kroz izvlačenje performanse se dodatno stiče niz atributa, danas toga nema.

 

Zašto ko šta radi je njegov izbor, računica ili afinitet, možda ima i stereotipa kojih se mi preterano držimo, u takve svrstavam i sebe. Pomenuo sam krug kao asocijaciju BMW-a, ne može biti prostija forma, al nacrtati baš krug, nije ni malo jednostavno, kad se nekom kaže da ga nacrta, istog časa olovkom iscrta nešto što nije krug, već samo liči. Problem je odnos, sve je kod nas Pič... Dim i to je problem generalno.

 

Pre 11 sati, muljaz je napisao:

I meni su bezvezne price da je to do losih majstora, do ne pridrzavanja napisanog u servisnoj itd. Pa GS koji je drugar kupio prosle godine, presao 10000km asfalta i 20km makadama, vec bio u servisu na sredjivanju tockova,

 

Nemam generalno loše mišljenje o zvaničnim servisima kako god. Žičani točak je vrlo specifičan, posebno BMW-ov i još nekoliko sličnih konstrukcija, ne mogu da ga naprave mehaničari po servisima, samo da zamažu oči i kvazi zakrpe.

 

Pre 11 sati, muljaz je napisao:

Jednostavno to poslednjih godina ne funkcionise sve kako bi trebalo, da ne kazem da ne opravdava tu cenu.

 

Nema više veš mašine koja će da radi decenijama ko što je nekad bilo, ali realno i koštaju manje a pružaju veći komfor i slično i to je trend masovne proizvodnje koje se preneo i na potrošače, niko više ništa ne kupuje sa idejom dugotrajne upotrebe pa se tako i odnosi, svi kažu, "baš me briga, neću večito, prodaću i kupiti drugo". Opstanak proizvodnje je direktno zavisan od potrošnje, pa je kvalitet u smislu dugotrajnosti smrtni neprijatelj i tako hteli ne hteli, u vrtlogu smo potrošačkog mentaliteta, sve polako postaje mobilni telefon koji se menja na godinu, dve.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 284 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: BMW R1200 GSA

Dobro jutro :)

Interesuje me sledece. Pumpam gume prema podatcima koje je fabrika propisala. I  sada nikako se ne poklapaju vrednosti koje pokazuje kompjuter motocikla i kazaljka na manometru.

Ako prednju pumpam na 2.5 bar koristeci kazaljku manometra, na boardu prikazuje 2.2, isto je i sa zadnjom gumom. Da li je potrebno kalibrirati senzore ili zanemariti celu stvar. Uporedjivanje vrednosti sam vrsio na tri razlicita aparata i rezultati su svuda isti,tj pokazuje se razlika na relaciji manometar>board computer

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV
1 hour ago, el_marco said:

Dobro jutro :)

Interesuje me sledece. Pumpam gume prema podatcima koje je fabrika propisala. I  sada nikako se ne poklapaju vrednosti koje pokazuje kompjuter motocikla i kazaljka na manometru.

Ako prednju pumpam na 2.5 bar koristeci kazaljku manometra, na boardu prikazuje 2.2, isto je i sa zadnjom gumom. Da li je potrebno kalibrirati senzore ili zanemariti celu stvar. Uporedjivanje vrednosti sam vrsio na tri razlicita aparata i rezultati su svuda isti,tj pokazuje se razlika na relaciji manometar>board computer

malo laže... pumpaj na tačan manometar i to je to

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive
Pre 10 sati, nik_sa015 je napisao:

malo laže... pumpaj na tačan manometar i to je to

ni ja nisam nikad uspeo uskladiti ono sto pokazuje bord kompjuter i manometar kod vulkanizera ...

 

mada nisam nasao ni dva vulkanizera kojima pokazuje isto ... 

 

kad sam na putu , od jutra pritisak na bord kompjuteru lagano poraste , temperatura i tako to , vazno je da pritisak ne pada :takoje:

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 284 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: BMW R1200 GSA

Da li je neko video,doziveo,rekao mu neko da zna nekog ko je video nekoga.... 

Da mi je pukao centralni stender. 

Tj cesto vidjam ljude kako sede naslonjeni na kofer da odmore dok je motor ugasen i podignut na centralni. I ja licno sam par piva popio u takvom polozaju (iz zdravstvenih razloga naravno). I kada god tako sedim, 90% se desava da neko od prisutnih promrmlja da ne valja tako sedeti zato sto centralni stender ne moze podneti jos par kg (90-100) natovarenih na motorcycle. 

Molio bih ljude sa ozbiljnim masinama da odgovore a ne ove yamaha-kawasaki-suzuki sto zabijaju nos ovde, jel od njih vec znam odgovor :)

QQ sta reče..... 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1584 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Nece puci, sedi slobodno, sve dok ne skaces i akas dok je na stenderu, ima i takvih likova. Dok sam vozio x9, pustim oca i sina (nije bas mlad sin) da sednu na skuter dok je na stenderu i ovaj matori iz cista mira poce nesto da naskace na sediste kao majmun, kad tad nije pukao, ne verujem da ce ikome puci.

 

P.S. ja sam ovaj sa suzukijem sto zabija nos:)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Ne znam ni za jedan centralni štender koji će da pukne kad vozač sedne na motor. To neće da pukne ni na kineskom skuteru od 50ccm a ne kamoli na BMW-u.

  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6479 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Opšta materija, kočnice, datira od prošle godine u nekom ovom periodu. GS 2012, 52.000km, kupljen nov i revnosno vožen na servis čak i u inostranstvo. Neću da se bavim  kom servisu je bilo obaveza po predviđenoj listi da izvrši  zamenu kočione tečnosti jer bi barem to trebalo da bude učinjeno 3 puta, preporučeno  svake godine,  čak je motor kupljen iz salona uslužno i niko nije uočio polimerizaciju tečnosti iako se videlo iz aviona.

 

Uredna servisna knjižica :

 

001.jpg.619a8e5aa39ffdcf296246216f0d1042.jpg

 

002.jpg.2046932006d85c3f22de0818420a17a5.jpg

 

Ovako to izgleda spolja:

 

003.jpg.4eb6184ea5477332d6627b1ba95da74e.jpg

 

iznutra:

 

004.jpg.ecdbf54e7d9fea23d21343d9ddb30cdb.jpg

 

 

Tvrd i čvrsto zalepljen kristalizovan talog koji se neda isprati uobičajenim postupkom:

 

005.jpg.78960bf25968a687be5925cb664c7fc8.jpg

 

kristali su se formirali i ispod kompresione gumice:

 

006.jpg.fa1e509aea797ee8a224c2fc3d788181.jpg

 

Puna revizija glavnog kočionog cilindra:

 

007.jpg.37d26be236ceb912ad86e946ffbad0eb.jpg

 

Isto 2012, kupljen nov, 28.000km, ne zna se istorija ali je prvi vlasnik iz takmičarskog okruženja, barem po drugarima koji uz to i imaju GS-ove:

 

008.jpg.d95f2859896d6df7d3e0e7cb8d235cb6.jpg

 

009.jpg.e3dddce737575c1155334426be863df9.jpg

 

Očigledno je da se polimerizacija desila i u samoj instalaciji, priključni holender na izlazu iz cilindra:

 

010.jpg.27ff316ecd4409268c9ef2e873dd5fed.jpg

 

Istresanje lupkanjem, čvrsti parčići:

 

011.thumb.jpg.eaf91a9486ebef06c9370cb1048b1d27.jpg

 

Kompletna revizija sa sanacijim oštećenja i dugim ispiranjem instalacije:

 

012.jpg.43470d7fa1e99d6c3f475e5bf25479d4.jpg

 

Oba motora su izvezla finu kilometražu, koče kako treba, stalno ih pratim, a na jesen ću insistirati da se ponovo uradi "prost" servis izmene tečnosti jer postoji određeni rizik za sama kočiona klješta. Ne retko se primenjuje brzi postupak izmena putem vakuma i šprica, čak to čine i neki od prodavaca potrepština besplatno kad se kupi tečnost kod njih, to jednostavno nije dovoljno dobro i uvek postoji mogućnost da zaostane neka količina tečnosti i prljavštine koja kasnije uzrokuje nepravilan rad kočnica iako nema vidljivih znakova,  pad efikasnosti se odvija polako pa se vozač postepeno privikava i tek po servisu uoči razliku, po brzini prenosa inicijalne reakcije sa komande i finoći dejstva.

 

Neravnomerna potrošenost pločica, skoro dupla razlika je pokazatalj da nešto ne funkcioniše:

 

013.thumb.jpg.97cf938b61e4b1d851eb00f31db61b31.jpg

 

Nesinhronost klipova, inače svih 8 mora da radi istovremeno kad je idealno sve:

 

014.jpg.f53edac20f61884391081e7cb9c4c9aa.jpg

 

Oštećenja na klipu, ima ih i na ostalima, takođe i  mikro riseve koji se ne vide uvek na slikama:

 

015.jpg.1ebc7098509afe0e4691883abdbcab9a.jpg

 

Sve ovo je ishod lošeg održavanja, BMW hidraulika je izuzetno dobra i izdržljiva i neće tako lako da propusti uprkos oštećenjima, koči i ovako zavidno dobro i to je možda razlog nonšalantnosti i nemarnosti u održavanju i takav je ceo BMW manje više, ide jako dugo zapušten, ali to ne znači da je nesalomiv a tad opravka ume da košta skupo. Sve se ovo da sanirati ali to nije diy nivo već "malko" višlji, tako da je uvek bolje imati preventivan odnos, a mnogi vlasnici smatraju da tu nema šta da se radi i da se ne kvari uopšte, što naravno nije tako.

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6804 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Većina motora a pitaj Boga koliko auta ima kočnice u ovakvom stanju. 

 

Neću da kažem poreklo ove slike. Lično sam slikao... Auto od 150 konja i 1300kg. Vlasnik doneo samo pločice jer "ne hvataju". Poslali smo ga po nova creva, nove diskove, pločice i kit za remont klješta... 

 

10604010-10203526719263694-2091671842608

 

10712482-10203526719223693-2857369447245

 

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja