Jump to content

Moto Zajednica

BMW R1200GS & Adv

Recommended Posts

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Po meni to nije motor za off road putovanje.

U stvari i jeste, jer masa ljudi sa njim putuje. E sad, ko je tu pametan nem pojma.

Zadnja mono viljuska sa kardanom i prednji telelever mi nikako nisu za to. 

Verovatno gresim ako se pitaju strucnjaci bmw-a i ljudi koji su sa njim putovali, ali meni tako izgleda ako ga poredim sa klasicnim enduro motorima iste klase.

Previse je kruta ta prednja viljuska, a po meni enduro motor bi trebalo da ima te mikro dilatacije i uvijanja usled velikih opterecenja, udaraca, ....

Ali zato u klasicnoj asfalt voznji je skroz ok. Nema poniranja u kocenju i lepo drzi krivinu.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Pricao mi drugar iz Ducatija, da kada su projektovali Multistradu enduro po receptu nekog velikog reli vozaca, zadnja mono viljuska ni slucajno nije dolazila u obzir!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 284 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: BMW R1200 GSA
10 hours ago, m.milivojevic said:

Imao sam zelji da vozim BMW,
Ali od kada sam video

Sve ce ovo majka srbija da kupi,sta mi znamo sta znaci ta rec recall. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 22 sati, Alekre je napisao:

Svaki kilo ključ je bolji od ruke. Doduše retko se viđa u srpskim rukama :D

 

Kod ovako osetljivih spojeva, što je manja kilaža to je potrebniji kvalitetniji kilo ključ. 

 

Nisu ni ovi amerikanci baš normalni, natovare motor 300 kila i rkaju ga po pustinji kao da je to stari nacistički prikoličar.

 

Retko koristim kilo ključ, za male šrafove i niske zatezne momente nikad, moje iskustvo i senzibiltet mi ti omogućuju, ali je to iuzuetak koji potvrđuje pravilo, ko nema predstavu, naravno da valja da steže moment ključem koji zaista u Srbiji se retko koristi, jednako ko što moleri neće da stave zaštitnu traki kad farbaju uz prozore već glume Pikasa. Pomenuti primeri čupanja loza su mahom učinjeni moment ključem, jednako je i kad se zatekne labavost, jer sa kilo ključem treba znati rukovati i obezbediti pravilne uslove a kupovinom se ni jedno ni drugo ne stiče i onda problem, na to sam hteo da skrenem pažnju.

 

U nekadašnjoj šampionskoj garaži visi moment ključ u zaštitnom pakovanju, plaćen je 1.000 Dojč Maraka, nekom od nas je ispao na beton i od tad stoji za ukras, nikad nije korišćen više jer zbog udarca greši a u ekstremnoj mehanici se sve dovodi do ivice i ne sme biti greške, a ljudi kupuju ključeve po buvljim pijacama ili raznorazne no name.

 

Nije problem tovarenje po bespuću, zato je i napravljen.

 

 

Pre 10 sati, m.milivojevic je napisao:

Imao sam zelji da vozim BMW,
Ali od kada sam video ovo:

BMWFATALFLAW.COM


Vise nemam...

 

 

 

BMW jeste napravio loš spoj i odma je urađen besplatni opoziv, ima u temi o tome.

 

Pre 10 sati, kepo je napisao:

Po meni to nije motor za off road putovanje.

 

Bilo je u temi GS vs AT puno debate, linkovao sam dosta klipova u kojima se nepobitno vidi kuda sve BMW prolazi bez da sam imao ikakvo lično iskustvo offa za razliku od tebe koji ga zaista imaš referentnim. Pre par meseci sam pohađao enduro obuku na LC ADV-u i frapiran sam lično svojim skromnim rezultatom, iako sam više puta prolazio vežbe još uvek sam sklon da kažem da je to bilo zahvaljujući sreći a ne nekoj mojoj vičnosti ili motoru, realno je gotovo sve u pneumatiku i BMW instruktorima koji jasno prave razliku između kros tehnike na lakom motoru i teškog motora i tome su nas podučili. Sa dobrim gumama i skoro bez ikakvog umeća, ladno bi se upustio na putešestvje.

 

Pre 11 sati, kepo je napisao:

Pricao mi drugar iz Ducatija, da kada su projektovali Multistradu enduro po receptu nekog velikog reli vozaca, zadnja mono viljuska ni slucajno nije dolazila u obzir!

 

Da se ja pitam, ukinio bi automobile sa prednjim pogonom, ili bi barem vešeanje drugojačije bilo podešeno, što je svakako lični prevashodni afinitet i ne treba takve rezone uzimati za aksiome. Jeste da se telelever-paralever drugojačije ponaša, ili, prenosi, povrat informacija, činjanaca jeste da sa njim se putuje i vozi de ja ne bi ni peške, al isto tako je BMW svojvremeno napravio model HP 2 koji napred ima klasično vešanje i zato taj motor kao polovan ima visoku cenu a i mnogi vrše prepravke po uzoru na njega, tako da sigurno ima utumeljenja u svemu tome, barem za manji ili veći broj vozača. Pričam bez da imam ikakvo lično iskustvo van puta, što se pa razlikuje i od ekstremnog offa gde je u krajnjoj liniji kros motor neprikosnoven. Generalno je prevashodna upotreba graduisana i tako treba posmatrati stvari i činiti izbor.

 

Pre sat vremena, el_marco je napisao:

Sve ce ovo majka srbija da kupi,

 

Ovo jeste tako, mnogo ljudi je kupilo polovnjake kad su im postali dostupni za džep, a do tada najstrašnije pljuvali. Kepo nije od te grupe, hvala Bogu, dobostojeći je svojim radom koliko ja znam i zato njegovo mišljenje izdvajam uvek, za razliku od mase koja vrede ko lanjski sneg.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Zanimljivo, cenis Kepino misljenje na osnovu pretpostavke o njegovom finansijskom stanju! :stabre:

Dok nije kupio GS-a isto je finansijski stajao ali ... samo se prisecam ranijih postova.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1072 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25

Hvala na detaljnom pojašnjenju.

Ja ne pljujem, čak se i divim.

Generalno, vidim mnogo prednosti a jedna od najbanalnijih - održavanje lanca.

Samo gas i vozi.

 

Iskreno, malo još iskustva, još malo godina života i ja prelazim na GS

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 284 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: BMW R1200 GSA
1 hour ago, đunta said:

mnogo ljudi je kupilo polovnjake kad su im postali dostupni za džep, a

Tu i nastaje problem,kada se pazari magare koje je pred smrt. I polovan kosta mnogo,a samom kupovinom stices utisak da su kupio stvar koja se ne kvari.

Joj al mi se ohladila rakija,sad izvadih iz frizidera,taman temperatura za konzumiranje :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro
Pre 2 sati, đunta je napisao:

 

Bilo je u temi GS vs AT puno debate, linkovao sam dosta klipova u kojima se nepobitno vidi kuda sve BMW prolazi bez da sam imao ikakvo lično iskustvo offa za razliku od tebe koji ga zaista imaš referentnim. Pre par meseci sam pohađao enduro obuku na LC ADV-u i frapiran sam lično svojim skromnim rezultatom, iako sam više puta prolazio vežbe još uvek sam sklon da kažem da je to bilo zahvaljujući sreći a ne nekoj mojoj vičnosti ili motoru, realno je gotovo sve u pneumatiku i BMW instruktorima koji jasno prave razliku između kros tehnike na lakom motoru i teškog motora i tome su nas podučili. Sa dobrim gumama i skoro bez ikakvog umeća, ladno bi se upustio na putešestvje.

 

Prolaziti se moze i sa Apencom, ali ...

 

Laki enduro motori nisu tema, pa ih nebi uopste poredio sa krmacama.

 

Probaj KTM ADV bilo koji, probaj novu AT, ili ST 1200, Multistradu nisam probao al mislim da je ok, ... pa onda bez pristrasnosti uporedi sa GS-om za neko dalje off road putovanje.

 

GS je stamena i jaka mrcina, i meni odlicno odgovara za putovanja sa zenom. Neko bi rekao, pa kupi RT, ili neki drugi putni motor, ali ja jednostavno volim enduro i sa njim na putovanju redovno negde skrenem na neku deonicu gde mi bas fali to malo njegovih sposobnosti van asfalta koja mi tada mnogo znaci. 

Tj. ne zelim da sam limitiran kada sam na proputovanju.

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 20 sati, bdada je napisao:

Zanimljivo, cenis Kepino misljenje na osnovu pretpostavke o njegovom finansijskom stanju! :stabre:

Dok nije kupio GS-a isto je finansijski stajao ali ... samo se prisecam ranijih postova.

 

Pre 21 sati, đunta je napisao:

mnogo ljudi je kupilo polovnjake kad su im postali dostupni za džep, a do tada najstrašnije pljuvali. Kepo nije od te grupe, hvala Bogu,

 

Mislim da nisi shvatio smisao mog posta. Hendikeporanost, gde spada i nemaština, je mnogima izvor mržnje pod koju poptpada i pljuvanje, a Kepo nema ni H od toga. Sem toga, ne nalazim da je nešto promenio mišljenje iako ima BMW, pre bi rekao da se obogatio još jednim iskustvom i zato njegov sud ima dodatni +.

 

Pre 20 sati, bdada je napisao:

samo se prisecam ranijih postova.

 

Da te podsetim i svojih, veliki sam kritičar marke koju vozim i održavam, nisam se libio da to činim i na uglednim forumima pa čak i na zvaničnim izjavama Motorrada,  to mi  nikad neće biti oprošteno.

 

Pre 19 sati, kepo je napisao:

bez pristrasnosti uporedi sa GS-om za neko dalje off road putovanje.

 

Ma ne zanima me off uopšte da bi mi to bilo ikakvo merilo upotrebe, što se po pravilu pokušava podvesti pod kvalitet. Motor delim sa suprugom tako da je to tek iluzorno, čisto sam spomenuo linkove i svoje krajnje minorno iskustvo zaključio kao odličnim i više nego dovoljnim za sebe.

 

Pre 19 sati, el_marco je napisao:

Tu i nastaje problem,kada se pazari magare koje je pred smrt. I polovan kosta mnogo,a samom kupovinom stices utisak da su kupio stvar koja se ne kvari.

 

Veruj mi da nema leša bokser  BMW-a, ali kao i svaki bilo koji polovnjak, naravno da traži neku investiciju za koju zaista većina novopečenih vlasnika misli da nije neophodna. Može i tako da se posmatra, ni sa jednim se nisam susreo a da je bio opasan po život, više se radi o prevenciji i verovatnoći da takav rizik postoji, a delom i da se podvuče crta i utvrdi stanje, a svakako i dotera u red što iz ovog il onog razloga nije učinjeno i nije dobro iako radi, a kasnije može uzrokovati ozbiljniji i skuplji kvar. Ne postoji polovnjak po sistemu, "kupi, sedi, vozi", nedavno je motor imao listu od preko četrdeset stavki plus potrepštine, sad je na jako dugoj turi, da bude predpostavljeno bezbedan i siguran do kraja, jedino je da se detajlno pretrese od točka do točka i posle je miran.   

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

Mi celu Mongoliju celu prođosmo sa Stromom i LC Advenčerom... na advenčeru samo poludeo vozač Bosanac...ostali sklopovi odlični.

Eno ga Marokanac bije oko 100000 na LC-u iz 2013god... redovno održavanje i gas.

 

BMW je djubre dok ne skupiš pare za njega a kad skupiš i kupiš ga menja se priča.

Nije problem što neko ima svoje mišljenje pa kaže bolja je Afrika - neka je svaka čast, sedi i vozi. 

Problem je što bi se sad ubeđivali koliko šta vredi itd...

Vredi onoliko koliko ga moraš platiti da bi ga imao, da li deo ili ceo motor svejedno.

Kome se sviđa sviđa, kome se ne sviđa ćuti, a ne mudrovanje bla bla u beskraj.

 

SVAKI motocikl zahteva održavanje. 

I BMW i Honda. Negde je skuplje negde jeftinije. 

Navikli naši ljudi da kupe bogalja starog 15godina i da voze dok na putu dušu ne ispusti...i onda kaže vidi đubre crklo !

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V
Pre 13 sati, nik_sa015 je napisao:

 

Navikli naši ljudi da kupe bogalja starog 15godina i da voze dok na putu dušu ne ispusti...i onda kaže vidi đubre crklo !

 

Kako mozes tako da svstas sve nas koji nemamo ili necemo da kupimo novijeg Bmw,a ? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 14 sati, nik_sa015 je napisao:

Mi celu Mongoliju celu prođosmo sa Stromom i LC Advenčerom... na advenčeru samo poludeo vozač Bosanac...ostali sklopovi odlični.

Eno ga Marokanac bije oko 100000 na LC-u iz 2013god... redovno održavanje i gas.

 

BMW je djubre dok ne skupiš pare za njega a kad skupiš i kupiš ga menja se priča.

Nije problem što neko ima svoje mišljenje pa kaže bolja je Afrika - neka je svaka čast, sedi i vozi. 

Problem je što bi se sad ubeđivali koliko šta vredi itd...

Vredi onoliko koliko ga moraš platiti da bi ga imao, da li deo ili ceo motor svejedno.

Kome se sviđa sviđa, kome se ne sviđa ćuti, a ne mudrovanje bla bla u beskraj.

 

SVAKI motocikl zahteva održavanje. 

I BMW i Honda. Negde je skuplje negde jeftinije. 

Navikli naši ljudi da kupe bogalja starog 15godina i da voze dok na putu dušu ne ispusti...i onda kaže vidi đubre crklo !

 

A koliko sme da bude star motor da se ne bi smatrao za bogalja?

Moj star već 22 god. i vozim se sa njim svakodnevno bez ikakvih kvarova ili nedostataka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Tvoj je 1100 taj se ne racuna (dobar motor k'o Japanci da su ga pravili), misli na bogalja 1200 (2004-...  :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 22 sati, nik_sa015 je napisao:

Navikli naši ljudi da kupe bogalja starog 15godina i da voze dok na putu dušu ne ispusti...i onda kaže vidi đubre crklo !

 

Ovo je generalno tako, važi i za automobile i motore. Kupuje se uglavnom što jeftinije a to po pravilu podrazumeva x broj vlasnika što svako povećava verovatnoću lošijeg stanja nego ko što je Žikin i tu i tamo nečiji, koji su kupljeni direktno od vlasnika a ne indirektno, to što se ovde navodi za svaki motor da je blabla... mačku o rep, danas se sve može prekrojiti, a mi volimo da čujemo i  verujemo u izmišljotine, a što je najgore i rukovodimo na dalje, neće ljudi da zamene ulje i filter jer je tobož zamenjeno baš pred prodaju, a elementarno je barem to da se učini kad se uzme polovnjak, u tom smislu shvatam komentar a ne kao nipodaštavanje.

 

BMW R1100GS je proizveden u nepunih 40.000 primeraka, 1.2 vazdušnjak, verovatno 10 puta više, vodenjaka možda isto toliko, uz bum moto putešestvja, enormna kilometraža, plus u ekstremnim uslovima, čini kvarove koji zbog masovnosti bodu oči. Pre destak godina, Dane, Koma i zaboravio sam ime trećeg, napravili su podvig odlaskom u Rusiju, danas, ko zna koliko je motora trenutno iz Srbije u tom delu sveta i na još dužim i težim putevima.

 

Nađi Bdada da je motor koji ti voziš ovog časa negde na sličnoj ruti pa komentariši, "moja" dva su trenutno u Čečeniji a treći se pre neki dan vratio kući posle 44 dana sa skoro  30.000km pređenih na putu čak negde do regije Sibira. Dva su 1.2 iz 2006 i sedme, treći 1.1 RS iz 98 mislim, jedan 1.2 je pri polasku imao  oko123.000km pređenih, dvodnevni produženi redovni servis i priprema za put ujedno.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 284 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: BMW R1200 GSA
8 hours ago, zika56 said:

A koliko sme da bude sta

Mene brine kao su ledja gospodinu Ziku,koliko se secam nedavno podizao motor sa zemlje pa sradala kicma.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Moscow/Beograd
  • Motocikl: R1200GS & R1250GS
On 7/1/2019 at 4:40 AM, aca-pn said:

Stelovanje ventila na 5k km ? Ako je ovo istina, u sta sumnjam, ne bi vozio bmw ni da mi ga poklone, pa on više treba da bude u servisu nego na putu, neka hvala. Moj motor ima 35.000 uglavnom šumskih km (sto je x2 na asfaltu) i još su ventili u fabrickim tolerancijama, nikad stelovani, ali redovno proveravani. Do duse nije bmw.  

ja za 20+ godina rada sa BMW prvi put cujem za ovo stelovanje na svakih 5000km....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Moscow/Beograd
  • Motocikl: R1200GS & R1250GS
23 hours ago, nik_sa015 said:

Mi celu Mongoliju celu prođosmo sa Stromom i LC Advenčerom... na advenčeru samo poludeo vozač Bosanac...ostali sklopovi odlični.

Eno ga Marokanac bije oko 100000 na LC-u iz 2013god... redovno održavanje i gas.

 

 

 

56696864_378584369536228_9006850542051262464_n.jpg

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 39 minuta, el_marco je napisao:

Mene brine kao su ledja gospodinu Ziku,koliko se secam nedavno podizao motor sa zemlje pa sradala kicma.

Motor sam podizao jer nisam dobro spustio "ćopavu" pa se svalio (bez mene), a kičma stradala jer je već odavno bila "načeta", pa sada vrlo malo treba da se povrede obnove. Ni pet kila ne bih smeo da podignem a ja zapeo da dižem ovoliki motor.

Imam sreću što se prilično brzo oporavljam od povreda, pa sam tako i ovog puta počeo da "funkcionišem" (bar delimično i uz pomoć svakojakih lekova) već posle dva dana. Ne mogu da hodam duže (a ni da stojim ili sedim u mestu), ali motor bez problema vozim svakodnevno (normalno, Brufen se porazumeva pre i nakon vožnje):neznam:.

A uostalom (sobzirom da uglavnom živim sam), nemam mnogo izbora hoću li da se izležavam, ili ću da se potrudim da što pre stanem na noge. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Moscow/Beograd
  • Motocikl: R1200GS & R1250GS
On 6/29/2019 at 11:56 PM, Alekre said:

Nisu problem delovi, rad "majstora" je problem. Da nađeš kompetentnog i da ga platiš.

lose trazis

2x4station.com

 

Prvo, nema velikih i malih servisa, nema pitanja "koliko kosta mali servis sa rt...." i ostalih gluposti. POSTOJI REGLAMENT SERVISIRANJA i kraj price. VIN, kilometraza i i za svaki model i kilometrazu valjani servis ima unapred pripremljene tabele sa svim delovima, radovima, operacijama i cenama. sve ostalo je p.d. i neozbiljnost.

 

Drugo, ruke koje rastu iz ramena, a ne iz guzice-KOSTAJU. Mozes da odes kod uslovnog majstora blablatruc koji ce da ti naplati debelo i da uradi kako treba, mozes da odes kod onog preko puta koji je upola jefitiniji i da ti usere sve zivo i onda je uglavnom bmw los, sranje, nista ne valja a osta tolike pare Tj nisi kriv uslovni ti koji je resio da ode kod nekoga ko mozda nema znanja ali ima nizu ceo 2-3 puta nego bmw.

mda.

Ko ima radne navike, alat i znanje taj nece da radi dzabe..

 

Trece, sto se tice opsteg odnosa prema konkretno BMW u Srbiji ja sam odavno shvatio da ovde nisu sve ovce na broju ali jucer sam se licno susreo sa, po meni, strasnim stvarima koje direktno uticu na bezbednost vlasnika vozila.

Meni je jucer dosao covek koji se zalio na to da mu se trese korman vec duze vreme. Otprilike onda kada su mu radili opoziv na vilama. Necu da kazem gde je radio (sluradima - ne, nije delta) ali taj ko mu je radio nije zategao srafove na donjem trouglu po momentu iz servisnog prirucnika (90Nm) nego na 25-28 i trougao mu se pomerio na oko 5mm nadole i za 3stepena ukoso sto je za sobom povuklo narusavanje citave geometrije prednjeg ogibljenja...i ne bi mu se treslo.

I sve to samo zato sto je taj ko je radio operaciju bio lenj da otvori tabelu zatezanja srafova na konkretnom delu motocikla. Nijedan sraf na plastici i istod iste nije bio utegnut kao treba, noseci na koje se stavlja loctite su bili suvi i poluodvrnuti.

Drugi dosao sa istom zalbom nakon servisa i zamene guma - prednji tocak u totalnom disbalansu.

Ja ne razumem kako neko moze da balansira tockove za motocikla na istom balanseru na kojima radi i automobile i kamione i pri tome godinama ne kalibrira sam balansirni val koji i inace treba da se proverava i balansira svakih 3-6 meseci ili nakon odredjenog broja operacija balansiranja tockova. read the fuckin manual - osnovno pravilo svakog, ali svakog rada. Zasto je to u srbiji toliko tesko ja za sada na umem da svatim. Cianje se savladava u prvom razredu osnovne skole....Meni uopste nije jasno kako ljudi mogu da rade toliko preko neke stvari, toliko neobavezno i toliko aljkavo.

 

Ja sam se jucer toliko iznervirao da sam morao da ubijem flasu vina. 

crnog.

mlakog.

i sad sam se iznervirao dok ovo pisem.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV
Kako mozes tako da svstas sve nas koji nemamo ili necemo da kupimo novijeg Bmw,a ? 

Prijatelju niko te nije nigde svrstao...
izgleda da nisi razumeo to sto napisah...


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV
A koliko sme da bude star motor da se ne bi smatrao za bogalja?
Moj star već 22 god. i vozim se sa njim svakodnevno bez ikakvih kvarova ili nedostataka.

Sa 15god motocikl moze da bude leš. A može da bude i odličan. Zavisi od održavanja.
Može biti i 30god star a da nije bogalj... to zavisi od vlasnika odrzavanja itd... pozzz


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Majstori za japance i bmw su nebo-zemlja. 

Ja sam imao srecu da u Uzicu (blizu mene) nadjem majstora koji voli i vozi bmw, tako da ga je dobro prostudirao ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
Definitivno je u Srbiji problem servisiranje BMW-a, daleko vise nego sam motor. 
Sto dovodi do zakljucka da su inzenjeri BMW-a namjerno konstruisali tako komplikovan motor da bi samo njihovi majstori bili u mogucnosti da ih servisiraju ili da su serviseri iz Srbije totalno nezainteresovani, pa da ne zele pogledati ni na koliko se zavrcu srafovi na njemu. Sto kad je u pitanju Delta nije iskljuceno, cak mozda i svesno prave takve propuste.

Послато са Redmi 4X помоћу Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Nije on toliko komplikovan, koliko se samo razlikuje od ostalih. Moje iskustvo iz

2007.god. u Srbiji je, da nisi imao dva majstora koji bi dobro servisirali gs 1100 koji je tad vec bio stari model, da ne pricam o 1200. I ta dva majstora su bili nedostizni i arogantni, jer su imali posla preko glave. 

Mislim da i sada posle 12 god situacija nije mnogo bolja, ako se nesto nije promenilo. 

Znate i sami koliko ima dobrih majstor po Srbiji, ali njihov odgovor je, izvini ali  ne radimo BMW, a sve ostale radimo. To vam vec nesto govori. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja