Jump to content

Moto Zajednica

BMW R1200GS & Adv

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Moscow/Beograd
  • Motocikl: R1200GS & R1250GS
2 hours ago, bdada said:

Ukoliko zelis da "legalizujes" homologovanu dodatnu opremu to moze samo ABS (agencija za bezbednost saob.) i dobro naplacuju (plus te iscimaju da trazis saglasnost proizvodjaca motocikla a homologaciju deo ne moze dobiti bez iste i krenuti u proizvodnju) jedino njihovo uverenje tehnicki smeju prihvatiti.

Iz ovoga su izuzeti rolbarovi jer jos uvek nemaju nacin da ih "ispitaju" (isto je i sa automobilima).

Ali uredno izdaju uverenje (atest) za zatamnjena stakla na BMW automobilima, jedino za njih ne traze saglasnost fabrike jer znaju da je nece dobiti posto BMW zabranjuje koristenje folija na staklima svojih vozila, ovu info mozes da proveris.

Jedino sta teh. pregled sme da uvazi a da nije uverenje ABS je racun gde je navedena oprema.

Tako je reseno, za sada, ko prezivi pricace :neznam:

razumem ja to ali ne razumem :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 284 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: BMW R1200 GSA

Pozz

Da javnem stanje sa terena :)

Stigao ABS/speed senzor

Zamenjen, izbrisana greska na board-u. 

Probao par KM. Sve radi kako treba, tj opet smo u ljubavi. 

Posto sam vec petljao oko kardana, uzeh i ulje da zamenim i ako nije trebalo

 

IMG_20190612_113525.jpg

IMG_20190612_111524.jpg

IMG_20190612_111518.jpg

IMG_20190612_140545.jpg

IMG_20190612_135105.jpg

IMG_20190612_135057.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 631 postova
  • Lokacija: SVILAJNAC
  • Motocikl: Honda Africa crf 1000
On 21.6.2019. at 16:59, srbbenda je napisao:

Колико кошта велики сервис на БМВ Р1200ГС

Izgleda da treba mnogo vremena da bi se izračunao.

Salim se i mene zaista zanima kolko izlazi neko prosecno održavanje za GS, model od 2007-2012,ako je to bitno,ulje,filteri itd

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: africa twin rd07a

Vec dugo razmisljam o pomenutom modelu,i sto duze razmisljam sve sam blize mislju da onaj kome su bitne cene nekih "sitnica" ipak jos uvek nije stasao za taj model... Mozda gresim,zameriti nemojte,ali:neznam:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV LC
Pre 11 sati, darko dav je napisao:

Izgleda da treba mnogo vremena da bi se izračunao.

Salim se i mene zaista zanima kolko izlazi neko prosecno održavanje za GS, model od 2007-2012,ako je to bitno,ulje,filteri itd

Pozz

Filt. vazduha 1900 din.
Filt. ulja          1500 din.
Ulje 4l + 1l     4.500 din.
Ulje za diferencijal i menjač 1200 din.
9100 din.

 

Cene su od prošle godine. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Svajcarska
  • Motocikl: BMW R1200GS 2007
Filt. vazduha 1900 din.
Filt. ulja          1500 din.
Ulje 4l + 1l     4.500 din.
Ulje za diferencijal i menjač 1200 din.
9100 din.
 
Cene su od prošle godine. 
Ja cu napisati za Svajcarsko trziste

Filter vazduha 10 Fr ( ja imam K&N, nema menjanja samo ciscenje i mazanje, 50fr)
Filter ulja 13 Fr
Ulje 4l 53 Fr
Ulje menjac 1l 22Fr
Ulje u kocnicama 250ml 6fr
Ovo su cene u prodavnici Polo gde ja kuoujem ako odes u BMW garazu ovde u CH onda racunaj ovo sve duplo i plus satnica mehanicara oko 150 Fr...



Gesendet von meinem BLA-L29 mit Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 284 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: BMW R1200 GSA
1 hour ago, jorga83 said:

Vec dugo razmisljam o pomenutom modelu,

Ako kupujes polovan,samo trazi oglase tipa "nov,nov nov, sedi i vozi"

I nema servisiranja i zajebavanja.

HAHAHAHA.... Naravno zajebavam se 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6479 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Lično ne razumem tu podelu pri održavanju na mali i veliki servis, potpuno je indivudalno za bilo koji i auto i motor šta se radi na kojoj kilometraži po listi, plus u mnogome zavisi od stanja i kvaliteta istorije. No dobro, filter ulja MANN 1.200, 5 litara ulja 4.800, radi se na svakih 10k, tad se podešavaju i ventili i sinhronizuje usisisavanje kroz opseg obrtaja, za model 2010-2013 se ventili rade na 30k, rade se praktično iz 2 koraka, premere se zazori i debljina šimova pa se naruči potreban broj, obično stižu za 7 dana, pa il motor da stoji il da se duplira postupak, jedan šim košta 870, mogu biti potrebni i svih 8 komada. Filter vazduha MANN 2.020, na 20K bi već trebao da se menja, ulje za menjač, 720 + aditiv 760, na istom intervalu, a tad i sve 4 svećice, klasične, 1.683, kod modela 10-13 ide samo jedan model i već na30K bi valjalo da se zamene, 8.600. Manžetne kardana pucaju od starosti, otprilke posle 10 godina, prednja košta 6.700 a zadnja 7.300, za zamenu prednje mora da se skine ceo kardan i ujedno uradi servis na njemu, što inače valja činiti intervalno između 40 i 60K. Set kočionioh pločica je oko 9.500, od 30K pa na dalje, kočiona tečnost na 2 godine, preporučeno na jednu, dok kod modela sa servom, zaključno sa 2006 godinom, na 12 meseci i izmena nije jednostavna ni jeftina. Ovo je glavnina. 

  • Hvala 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6801 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Nisu problem delovi, rad "majstora" je problem. Da nađeš kompetentnog i da ga platiš. Delovi ko delovi, manje više slično kao za bilo koji motocikl iz te klase. Evo iste te cene, važe i za TDM900. Doduše ide litar manje ulja i filter je 500 dinara, ulje za glavni prenosnik nema ali eto ima sprej od 800 dinara i 200 dinara petrolej da se trlja. Dakle te cifre ne smatram merodavnim za cenu održavanja.

 

Štos je, verujem i jeste komplikovanije da se podesi zazor ventila na TDM900 nego na R1200GS ali cena rada neće biti ista, jer ne može isto da se naplati za sirotinjski motocikl i GS.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6479 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 6 sati, Alekre je napisao:

Doduše ide litar manje ulja

 

Ne, u tvoj TDM ide 3,9, u BMW 3,9 i 4 litre, a peti se uzima za dolivanje i to ne svaki put.

 

Pre 7 sati, Alekre je napisao:

i filter je 500 dinara

  

Uložak pa je jeftin, a uobičajena cena za mnogo marki motora je oko 1.000 u MANN-u. Ima jeftinijih filtera od MANN-a al ih barem ja izbegavam.

 

Pre 7 sati, Alekre je napisao:

rad "majstora" je problem. Da nađeš kompetentnog

 

Većina kad kupi BMW-a, odma je i majstor, valjda se podrazumeva da uz kupovinu ide i virtuelno majstorsko pismo i to je srž problema. Sinoć pripremam pakovanje deklova, zateko sam ih labavo stegnute, pregledam i vidim ubačenih svih 8 helikola, 2 nisam mogao da stegnem. Da počupa loze na glavama ni jedan majstor neće, kakav god bio, već to urade diyeri.

 

Pre 7 sati, Alekre je napisao:

i da ga platiš..... jer ne može isto da se naplati za sirotinjski motocikl i GS.

 

BMW nije jeftin motor kao nov nimalo, ne prodaje se u Maxiju i samim tim se ne može očekivati da se održava po satnici radnika u samiškama. Polovan BMW može da se kupi već za tik iznad 2.000€, GS 1.2 je već pristupačan i sirotinji, mada, ko god ima bilo koji motor, ne spada baš u materijalno najnižu socijalnu kategoriju.

 

On 28.6.2019. at 11:32, el_marco je napisao:

Ako kupujes polovan,samo trazi oglase tipa "nov,nov nov, sedi i vozi"

I nema servisiranja i zajebavanja.

HAHAHAHA.... Naravno zajebavam se 

 

Ima dosta ljudi koji nasedaju na ovakve parole, ali i onih koji smatraju da tu nema i ne treba, ništa da se radi, a posle kad gekne i zaboli, onda ne valja BMW. Svaki polovnjak, bez obzira na poreklo, valja da prođe prvi servis detaljnije, što naravno da iziskuje i para i vremena. Velika je zabluda, "uvežen iz Švajcarske", kako svi ne propuštaju da istaknu, često i ostave CH nalepnicu iako je to čak i kažnjivo, ta nacija je veoma škrta i vrlo retko su održavani do pred prodaju, ali je brem dobro što nisu krljani u većini slučajeva. Radni sat je oko 100 Švajcaraca, pa kad dođe vreme za opsežan servis pred tehnički pregled, oslobađaju se da se mi radujemo, tako to ide jednostavno. Kod nas je sve neuporedivo jeftinije, oficijelni delovi takođe, al ne može za crvenu ili dve, ko u temi "Zvonko kod laste", obezvređen rad do koske a rezultat analogno još i gori, no, da ne širimo temu, BMW nije za svakoga, a ni svako za BMW.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 284 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: BMW R1200 GSA
3 hours ago, đunta said:

Velika je zabluda, "uvežen iz Švajcarske", kako svi ne propuštaju da istaknu

Skoro razgovaram sa tipom sto reglira trap na kolima. Kaze da ubedljivo najraštelovaniji trapovi su upravo na kolima iz CH. E aj sad pitanje, Kako Switzerland a oznaka CH  :). 

Al bez guglanja :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6801 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Opet je to samo deo računice:

 

Kupio si GS, kao i svaku mašinu, valja da se ceo motocikl pretrese i na osnovu toga napravi nova servisna evidencija.

 

-Proveriti i po potrebiti podesiti zazor ventila

-Izmeniti sve tečnosti
-Proveriti stanje ležaja glavnog prenosnika i ujedno podmazati ripne na kardanu
-Proveriti i sinhronizovati usise 
-Filter vazduha, svećice... Sve novo.
-Proveriti stanje kajša alternatora
 

Eto, ja bih to uradio prvo. Sad je pitanje, ko će to da uradi i za koliko novca?

Ovlašćeni servis ili neko od lokalnih majstora. Na primer, ja bih prvo otišao kod Đunte. Koliko bi to koštalo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1694 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 9 sati, Alekre je napisao:

Opet je to samo deo računice:

 

Kupio si GS, kao i svaku mašinu, valja da se ceo motocikl pretrese i na osnovu toga napravi nova servisna evidencija.

 

-Proveriti i po potrebiti podesiti zazor ventila

-Izmeniti sve tečnosti
-Proveriti stanje ležaja glavnog prenosnika i ujedno podmazati ripne na kardanu
-Proveriti i sinhronizovati usise 
-Filter vazduha, svećice... Sve novo.
-Proveriti stanje kajša alternatora
 

Eto, ja bih to uradio prvo. Sad je pitanje, ko će to da uradi i za koliko novca?

Ovlašćeni servis ili neko od lokalnih majstora. Na primer, ja bih prvo otišao kod Đunte. Koliko bi to koštalo?

A zatezanje zica na tockovima si zaboravio?:)Malo se salim,ako si vec kupio motor koji ne poznajes dovoljno(mislim na servis i odrzavanje) i ides kod majstora u kog imas poverenje,normalno je da ces pored svega navedenog na to dodati i ono sto ti majstor preporucuje da se odradi ili proveri,i onda si siguran da je na motoru sve u top stanju

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6479 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 12 sati, el_marco je napisao:

Skoro razgovaram sa tipom sto reglira trap na kolima. Kaze da ubedljivo najraštelovaniji trapovi su upravo na kolima iz CH.

 

Davne 1981, sednem ja u novkastog Comodora pokojnog strica, pliva ko gliser, reko, ajmo na štelovanje trapa, si lud, košta 250DM, naravno, podesim ja na štanglu bez problema. Pneumatici i vešanje kod automobila i motora su pandam krilima i repu aviona, na zapadu se te usluge smatraju preciznim radom u svrhu bezbednosti i skupo se plaćaju. Verovatno vodeči vulkanizer u kantonu Ženeve je naš čovek, izuzetno materijalno stojeć i tamo i ovde i na moru, vozi Ferarija a supruga Kajena, sve od poštenog i pedantnog rada za proteklih 25 godina. Tehnički pregledi su jako rigorozni i da bi se prevozno sredstvo dovelo u prolazno stanje, košta, nema tamo prčkanja na svakom ćošku. Razlika cena između auta i motora koji imaju svež tehnički i onih kojima je to isteklo je očita, a nije teško pogoditi šta mi kupujemo, tako da nije iznenađujuće to što ti je taj reglažer kazao.

 

Alekre, ajd skoči pa kaži hop, kupi BMW a napravićemo servisnu istoriju prijateljski iako se neznamo lično. Lista sadrži oko 25 radnih stavki i još destak kontrolnih i to obuhvati skoro ceo motor, ostanu normalni rizici kvara kao što su crkavanje elktrike i propišavanja semeringa koji su retki ali mogući, i naravno, estetika koja se vidi pri kupovini. Za višegodišnju praksu, samo je jedan motor dovezen na šlepu, pogrešna tečnost sipana u kvačilo pa je došlo do otkazivanja. Ni jedan motor nije morao da dođe odmah po kupovini, kad dođe neko sa taze kupljenim, prečešljam i vratim ga na drum da se malo izvoza pa posle nekoliko hiljada tek se radi servis i obično nema iznenađenja u smislu kvarenja ili neke nus pojave, imam ljude i posle godinu i više kako nisu ništa pipali osim ulja. Hoću da kažem da svaki bez problema može da se vozi neku kilometražu bezbedno, ne u punoj performansi ali u zadovoljavajuće pristojnoj u svakom pogledu, znači, ne mora odma investicija. Uopšteno za BMW od serije 1100, za starije i lošije, bude 20%-25% kupljene cene, za prve serije 1.2 10-15 odsto, za novije i ispod 5 procenata.  Ko što sam više puta napominjao, kilometraža nije od značaja već stanje i oprema, ni na jednom nisam izmerio pritisak cilindara da je bio loš, naprotiv, svi na punu vrednost, osim kad se desi da je lomljen cilindar pa nije urađeno školski, al ni tad to vlasnik ne oseti, a merim bukvalno na svakom jer mi je to  potrebno kao dodatna vodilja.

 

Ne bih da detaljišem šta, kako, zašto, pošto, jer je sve varjabilno, pojam velikog servisa je za mene možda mali i obrnuto, ljudi pitaju za točak, samo dve žice, a praktično se radi ceo servis za koji malo ko zna šta je u suštini. Da, žičani točkovi na 1.2 nisu sjajni gotovo redom, voze se i nema opasnosti, ali ne daju punu performansu upravljivosti i stabilnosti, pa ko oseti, al to za van sezone osim ako nije pogubno ko što se dešava na vodenjaku. Ko što reče upravo Ivica, pregled točkova je na listi, balansiranje po potrebi, mada iz prakse, možda je par bilo tačno izbalansirano.

 

Generalno, ne treba se plašiti kupovine polovnjaka viđenog očima, ali se mora računati na ulaganje ako se hoće dalja dugotrajnost i puna performansa voženja, potom sledi intervalno održavanje.

 

Pre 9 sati, Alekre je napisao:

-Proveriti i po potrebiti podesiti zazor ventila

 

Modeli do 2010 su takozvani "šipkaši" kojima se po pravilu mehanike zazori ventila podešavaju na 5K, kod BMW-a je propisano na 10K ali retko kad izdrže toliko bez značajnijeg odstupanja pri uobičajenom postupku, potrebno je malo majstorskih fora. ;) Dalje, zazori na samim klackalicama se obično postavljaju na 0,20mm, sredina tolerancije koja iznosi 0,05-0,40mm. Već na 0,15 motor počinje da se čuje, dok na 0,05 je ko Doxa, ali je jako pipavo i traje da se sva 4 zazora podese. Dalje, zazor ventila je prevedena merna vrednost ugla bregastog vratila koje obezbeđuje adekvatno usisavanje i izduvavanje, znači, direktnu baznu snagu, a bokser je dodatno osetljiv mnogo više na disproporciju između cilindara nego ostale konstrukcije, stereotip da ljulja, što nije tačno, ima na mom YT kanalu klip sa 1150-om i punom pvc čašom koja miruje kroz pun opseg obrtaja.  Zazor može čak i biti dobar ali se ne zna sila osiguranja i sutra već može da dođe do otpuštanja, a kad se ona proveri, razdesi se zazor, tako da nema provere i podešavanje po potrebi, već se radi sve. Doduše, zatičem svoje zazore posle više od 10K kako sam ih postavio i osigurao, bude jedan ili dva sa nemerljivom razlikom već samo na osećaj, što je par stepeni ugla razvoda i to nije bitno za običnog smrtnika da bi plaćao, tako da će u buduće biti komadna tarifa na osnovni trošak.

 

Od sledeće generacije, 2010 pa do danas, zazori ventila se definišu pločicama, malo su visoke fabričke tolerancije što je diskutabilno dobro, fabrički razdel debljina je previše grub i ne pruža dovoljnu preciznost, sami šimovi osciluju u debljini od deklarisane, korišćeni tek, tako da naizgled jednostavan postupak može da pređe u igrariju. U petak sam recimo nakon podešavanja po proračunu još 3 puta prekverovao da bi premeštanjem šimova dobio ujednačenost, al mi ostadoše dva usisna malo mekša, niko nije savršen.

 

To su recimo razlike u podešavanju i tako može biti kod bilo koje operacije,  nije svaki rad  rezultantno isto iako se zove jednako, obrnuto, ista cena ne podrazumeva i jednak kvalitet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6293 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Stelovanje ventila na 5k km ? Ako je ovo istina, u sta sumnjam, ne bi vozio bmw ni da mi ga poklone, pa on više treba da bude u servisu nego na putu, neka hvala. Moj motor ima 35.000 uglavnom šumskih km (sto je x2 na asfaltu) i još su ventili u fabrickim tolerancijama, nikad stelovani, ali redovno proveravani. Do duse nije bmw.  

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3484 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 4 sati, aca-pn je napisao:

Stelovanje ventila na 5k km ? Ako je ovo istina, u sta sumnjam, ne bi vozio bmw ni da mi ga poklone, pa on više treba da bude u servisu nego na putu, neka hvala. Moj motor ima 35.000 uglavnom šumskih km (sto je x2 na asfaltu) i još su ventili u fabrickim tolerancijama, nikad stelovani, ali redovno proveravani. Do duse nije bmw.  

Aco, ja sam svoj motor kupio sa pređenih 40.000km i odmah obavio sve kontrole i radove predviđene za tu kilometražu i nije bilo potrebe da se bilo šta šteluje (a nije bilo ni tragova da je ranije štelovano).

Sada imam blizu 100.000 km, kontrole ventila sam vršio na svakih 10.000 i do sada nije bilo potrebe da se bilo šta dira oko toga. Zazor isti kao i pri prvoj kontroli.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Svajcarska
  • Motocikl: BMW R1200GS 2007

R12000GS, 2006god, imao sam 46000km, ventile kontrolisao na 10000km, nije bilo diferencije,
R1200GS, 2007god, imam sada 94000km, diferencija do sada nije bila, ventili stoje kao iz fabrike

Gesendet von meinem BLA-L29 mit Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6479 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 3 sati, aca-pn je napisao:

Stelovanje ventila na 5k km ? Ako je ovo istina, u sta sumnjam, ne bi vozio bmw ni da mi ga poklone, pa on više treba da bude u servisu nego na putu, neka hvala.

 

Šta sam ja naposao:

 

Pre 8 sati, đunta je napisao:

Modeli do 2010 su takozvani "šipkaši" kojima se po pravilu mehanike zazori ventila podešavaju na 5K,

 

Kroz istoriju, svi agregati su imali ovakv razvod ventila, Fiati, Sitroeni, Renoi, Buba,... i servis podešavanja je uvek bio propisan na 5K jer su "šipkaši" u žargonu, takvo je pravilo bilo ustanovljeno.

 

Pre 9 sati, đunta je napisao:

kod BMW-a je propisano na 10K ali retko kad izdrže toliko bez značajnijeg odstupanja pri uobičajenom postupku, potrebno je malo majstorskih fora. ;)

 

Nisi mogao da zaključiš to što si napisao uključujući i sumnju u moje navode, jasno stoji koliki je servisni interval, na 10.0000 km. Opaska se odnosi na neuk radi sa kojim se ja srećem, kao grub primer, zateko sam otpalu maticu sa klackalice, par ventila sa jedva ikakvim zazorom, većinom sa povećanim merama za po oko 0,05, nekad i desetu više, ali naravno da zateknem i krajnje korektne i to uglavnom ako ih je prehodno radio mehaničar.

 

Pre 4 sati, aca-pn je napisao:

Moj motor ima 35.000 uglavnom šumskih km (sto je x2 na asfaltu) i još su ventili u fabrickim tolerancijama, nikad stelovani, ali redovno proveravani

 

Pre 9 sati, đunta je napisao:

zazori ventila se definišu pločicama, malo su visoke fabričke tolerancije što je diskutabilno dobro

 

Svaka radna mera ima određenu toleranciju, nekad bude dozvoljeno i 0,05mm kod zazora ventila ali to nije dobro, ne da će se nešto pokvariti, već neće performansa biti dobra. Primerice, na jednom cilindru svi ventili mogu biti sa toliko plusa a suprotni svi sa minusom i to onda čini ogromnu disproporciju iako je sve u okviru. Za diskusiju je ovo, recimo, propisan zazor je 0,15, neće da prođe 0,20, reko bi čovek da je dobro a u stvari nije jer može biti 0,18 ili čak 1,19, a razlika u radu se oseti čak kad se podešenost razlikuje između mekog i tvrdog i sa takvog aspekta gledam.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1291 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014

Kakvi bre ventili na 5000km pa to na kinezima traje duže.

Ili je to stvarno tolika kanta da traži da si svaki mesec u servisu zbog nečega?

Ili je BMW kanta ili ti nemaš pojma.

Nema treće...

 

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 284 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: BMW R1200 GSA

Zanimljivo je da Djunta odgovara na teme sa pozicije poznavaoca (profesionalca),i na takvog coveka dolazi 10 kom youtube i "pricao mi drugar" majstora, naravno sa dozom pljuvanja BMW motocikla.E sad opste poznato stanje nase svesti "ne znam da li sam u pravu ali ima da se raspravljam sa tobom dok ne prihvatis da ja znam bolje" je neizbezno u zivotu pa cak i ovde na forumu gde ne bi trebalo tako biti.

Pomenuti servisni  intervali se primenjuju ukoliko ste perfekcionista i zaljubljenik u masinski sklop.

Kvarovi se desavaju individualno,tj ne moze se na osnovu pojedinacnog slucaja donositi odluka i sud za celokupne serije. Par postova iznad pisao sam o mrtvom abs/speed senzoru,i naravno vec u prvi mah dobio odgovore bmw sranje,crko' kardan,1500e popravka.

Da li je pametno sto se upustih u ovu diskusiju neznam,verovatno ce sad krenuti pljuvanje. Poenta je da ovde dobijate besplatne savete koje ne morate koristiti,ali isto tako ih ne smete omalovazavati.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja