Jump to content

Moto Zajednica

BMW R1200GS & Adv

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 284 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: BMW R1200 GSA

Danas konacno stigao obd2 link LX, tj najbolji u klasi. Kupio sam motoscan ultimate. Povezao sve i izbrisao servisni interval. Ima par dobrih stvari kao sto je autotest. Zanimljivo je i da ima opcija da se na display-u prikazuje stepen grejanja ručica, tj pozicije °    °°     °°°. 

Nepotrebno al zgodno. 

Predhodno sam probao sa nekim obd2 adapterima sa aliexpressa ali neuspesno je bilo kodiranje. Cak mi je i prijavljivalo datum na motoru 1982, sa tim jeftinim adapterom

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 284 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: BMW R1200 GSA

Kabal sa Aliexpressa 

Evo link 

RSD 947.46  36%OFF | For BMW ICOM D Cable ICOM-D Motorcycles Motobikes 10 Pin Adaptor 10Pin To 16Pin OBD2 OBDII Diagnostic Cable I-COM A2 tool cables

Evo i adapter 

https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.it%2Fulk%2Fitm%2F283458137340

Probao sam sa jeftinijim elm327 adapterima ali bezuspešno 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 284 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: BMW R1200 GSA

Poz ljudi. 

Danas mi tokom voznje sasveli zuti trougao i crvenu znak za abs. Stanem ugasim motor, vuzuelno proverim kocnice i sve izgleda ok, dam kontak odradi self check i prvo sve izgleda ok. Nakon kretanja brzinomer ne radi i opet signal za abs svetli. Posle par km brzinomer proradio ali abs svetli i dalje. Ne utice na voznju ali me kopka sta je. Dodjem kuci, zakacim na dijagnostiku. Ocitava gresku u zadnjem abs-u. Tj prednji senzor radi ocitava brzinu a zadnji ne. Raskacio sam da proverim milivolte na kontaktu ali nikakvo ocitavanje, drugim recima crkao senzor. 

Nabavicu nov, cim zamenim kucam sta se desava dalje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Nije Kepo, njegov model je 10-13, to drndaju oni 04-06 sa servom. El_marco, ne mora da znači da je senzor crko, može kabl. 

 

Valja da se isključi ABS i iskoče obe kočnice, a inače da se makar povremeno koristi zadnja, primetio sam da  dosta ljudi koristi samo prednju komandu, koči tad i zadnji točak ali ne kao kad se stisne nogom, pa praktično zadnji ABS ređe radi i ulenji se, tako da kažem. Na kraju, može da dođe do poremećaja rada kočnica i tad je potrebno znati koristiti obe ili samo onu koja radi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 284 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: BMW R1200 GSA

Zadnju koristim cesto,u krivinama kada imam suvozaca. Recimo bar u 40% slucajeva stezem zadnju kocnicu. Abs mogu i da ugasim na dugme i da kocim kao ovi prostaci sa Yamahama i Suzukijima :P:P:P

Mada ostaje to da brzinomer ne radi dok sam kompjuter ne prebaci na ocitavanje sa prednjeg tocka. Po default-u ocitavanje brzine se vrsi na oba senzora uz sinhronizaciju,tako bi trebalo pomocu oba ocitavanja i abs da radi.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2625 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

Trzaimo zbice za GS 1200 2016. Narucene u Delti ali nece stici na vreme.

Ima li neko makar jednu viska na prodaju ?

Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2807 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
12 hours ago, el_marco said:

Abs mogu i da ugasim na dugme i da kocim kao ovi prostaci sa Yamahama i Suzukijima :P:P:P

Nego sta, da se i ti osjetis malo muskarcinom:moto3:

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600
13 hours ago, el_marco said:

Abs mogu i da ugasim na dugme i da kocim kao ovi prostaci sa Yamahama i Suzukijima :P:P:P

Samo se ti tesi, kad te klepnu Bavarci preko usiju, ima da im pojacas ekonomiju samo tako. Senzor, za gospodina, 300 evra...

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic
Pre 13 sati, el_marco je napisao:

Zadnju koristim cesto,u krivinama kada imam suvozaca. Recimo bar u 40% slucajeva stezem zadnju kocnicu. Abs mogu i da ugasim na dugme i da kocim kao ovi prostaci sa Yamahama i Suzukijima :P:P:P

Mada ostaje to da brzinomer ne radi dok sam kompjuter ne prebaci na ocitavanje sa prednjeg tocka. Po default-u ocitavanje brzine se vrsi na oba senzora uz sinhronizaciju,tako bi trebalo pomocu oba ocitavanja i abs da radi.

 

druže, nemoj me držati za reč, ali brzinu (koliko brzo se krečeš) očitava samo zadnji senzor. prednji senzor očitava brzinu za potrebe rada ABS-a i u slučaju ASR-a (proklizavanja), pa čim nastane diferencija u brzini očitavanja, sistemi prorade. to što si ti opisao mi je klasični prekid jedne žice senzora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L
Pre 21 sati, đunta je napisao:

Nije Kepo, njegov model je 10-13, to drndaju oni 04-06 sa servom. El_marco, ne mora da znači da je senzor crko, može kabl. 

 

Valja da se isključi ABS i iskoče obe kočnice, a inače da se makar povremeno koristi zadnja, primetio sam da  dosta ljudi koristi samo prednju komandu, koči tad i zadnji točak ali ne kao kad se stisne nogom, pa praktično zadnji ABS ređe radi i ulenji se, tako da kažem. Na kraju, može da dođe do poremećaja rada kočnica i tad je potrebno znati koristiti obe ili samo onu koja radi.

Ulenji se ABS ? Jos nisam cuo za taj slucaj da se elektronika ulenji :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 1 sat, aca-pn je napisao:

Ulenji se ABS ? Jos nisam cuo za taj slucaj da se elektronika ulenji

 

Eeee, pa sad si čuo, dođeš sok. ABS nije samo elektronika već kombinacija hidraulike, mehanike i elektrike, ima raznih izvedbi. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 9 sati, milomir22 je napisao:

Samo se ti tesi, kad te klepnu Bavarci preko usiju, ima da im pojacas ekonomiju samo tako. Senzor, za gospodina, 300 evra..

 

Ne znam odakle ti tih 300€, kad košta u Beogradu oko 130€, nov i stiže obično do 7 dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
 
Ne znam odakle ti tih 300€, kad košta u Beogradu oko 130€, nov i stiže obično do 7 dana.
Bagatela.... počela moto sezona, red ispred Radulovića k'o ispred Lidl-a.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
pre 1 minut, vidakn je napisao:

Bagatela.... počela moto sezona, red ispred Radulovića k'o ispred Lidl-a.

  Iii, sad oćeš da kažeš da je ovo ekstra jeftino:

 

1509137305_absyamaha.jpg.93c7cd87c039a73aced3210449a9d172.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
  Iii, sad oćeš da kažeš da je ovo ekstra jeftino:

 

1509137305_absyamaha.jpg.93c7cd87c039a73aced3210449a9d172.jpg

Ovo je cena sa popustom, jer nisu prodali ni jedan u zadnjih 10 godina!

To se kod Yamahe ne kvari!

 

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Drveni advokat zna sve, ajd molim te.
Izvin'te, ali moramo malo da se sprdamo, čisto sportski, taman toliko da se ne uvredite.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 284 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: BMW R1200 GSA

Dobro jutro :)

Evo za  gospodu racun

A nisu prodali ni jedan ovi iz Yamahe zato sto se kod vas to klasifikuje kao premium oprema :).

Evo i traktoru od mog pokojnog dede vec 40 godina nisu pocrkali senzori. Razlog kao na Yamahi...

Nema ih :)

 

 

 

senzor.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
pre 1 minut, vidakn je napisao:

Izvin'te, ali moramo malo da se sprdamo, čisto sportski, taman toliko da se ne uvredite.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 

 Spradaj se tamo gde je umesno, nisam ja protivnik šale, ali je potpuno besmisleno kad se nema pojma o nečemu i gura nos de mu nije mesto. Nekome ne prija sprdnja kolko god da je šaljiva, a sem toga, postoji i reciprocitet uljudnosti, ili bi ga bar trebalo biti, nađi da se neko na ovakav način ophodi prema ostalim vlasnicima drugih marki ko što Vas nekolicina non stop čini. Niko ne traži da se ugledate kupovinom BMW-a, ali je uputna kolegijalnost koju iskazujete potpuno suprotno.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Dobro jutro

Evo za  gospodu racun

A nisu prodali ni jedan ovi iz Yamahe zato sto se kod vas to klasifikuje kao premium oprema .

Evo i traktoru od mog pokojnog dede vec 40 godina nisu pocrkali senzori. Razlog kao na Yamahi...

Nema ih

 

 

 

senzor.jpg.7828483ee8593bae88268d240062763c.jpg

Džabe, bolje da ti je Đunta nabavio za 130e.

 

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

 

 

 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Moscow/Beograd
  • Motocikl: R1200GS & R1250GS
On 4/15/2019 at 2:25 PM, bdada said:

Trebali bi dobiti odgovor sledece nedelje, momak sa FTN-a ide u abs pa sam ga zamolio da pita za mogucnost i proceduru ispitivanja (roll bar, nosac kofera, maglenke, produzene komande-sto homologovano, sto rucne izrade) nadam se da cemo dobiti pozitivan odgovor iz prve ruke.

citava ta prica sa tehnickim i dodatnom opremo u srbiji je pukla ko zvecka jer je neki magarac prepisao lose preveden EU reglament u kome postoji gomila linkova na dodatne dokumente koji se ticu homologacije dodane opreme i uopste detaljnih opis kako se postupa kod starijih vozila, restauriranih, kastom dodatne opreme, fabricke itd. TO niko niti je zagledao niti je prevodio.

Sa R1200GS (GS, ne GSA) je totalno apsurdna situacija sa npr rolbarovima koji npr postoje u fabrickom katalogu (artikal 77 14 8557608) i moze

dodatno da se kupi. Proizvodjac tih rollbarova za BMW je touratech i isti taj proizvod oni imaju i u svom katalogu (01-045-5160-0) i sertifikaciju na teritoriji EU je radio touratech, jedina razlika izmedju ova dva artikla je to na tom sto kupis kod dilera BMW imas providnu nalepnicu BMW a na ovom drugom koji u pakovanje touratech imas nalepnicu touratech. i BMW to prodaje kao svoj proizvod za svoje motocikle sertifikovano od strane EU organa.

Na teritoriji srbije raznorazni EU sertifikati se priznaju (ukljucijuci i konkretno ovaj o kojem je rec i to je tako, slao sam vlastima upit i dobio odgovor da se priznaje) no u samom reglamentu o provodjenju tehnickog pregleda nema ni jedne reci o tome kako postupati sa vozilima sa dodatnom opremom :)))

 

I ova situacija se NECE resiti sve dok organ koji vodi racuna o bezbednosti saobracaja u srbiji ne resi ovaj problem. A resiti ga moze pismom u kome obavestava stanice tehnickog pregleda da je takva i takva dodatna oprema sertifikovana i da je to OK. A to ne moze da uradi zato sto je usvojeni reglament mrtvorodjen. Zacarni krug.

 

Jedino resenje koje ja vidim je da isti taj organ posalje pismo-instrukciju stanicama tehnickog pregleda da je dodatna oprema proizvodjaca (pa spisak) legalna za koristenje na putevima srbije a vlasnici motocikala pri sledecem pregledu na stanici TP pokazu racun sa ukazanim brojem artikla i opisom i da se sve to unese u bazu (ako postoji) tako da to bude jedna akcija a ne svake godine da se ponavlja isto provlacenje papira.

 

Mada bi najjednostavnije bilo da se uradi krsten reglament za tehnicke preglede vozila a ne da je prepise jedan deo, drugi zaboravi treci ne razume....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 3 minuta, A.J. je napisao:

 

Jedino resenje koje ja vidim je da isti taj organ posalje pismo-instrukciju stanicama tehnickog pregleda da je dodatna oprema proizvodjaca (pa spisak) legalna za koristenje na putevima srbije a vlasnici motocikala pri sledecem pregledu na stanici TP pokazu racun sa ukazanim brojem artikla i opisom i da se sve to unese u bazu (ako postoji) tako da to bude jedna akcija a ne svake godine da se ponavlja isto provlacenje papira.

Ukoliko zelis da "legalizujes" homologovanu dodatnu opremu to moze samo ABS (agencija za bezbednost saob.) i dobro naplacuju (plus te iscimaju da trazis saglasnost proizvodjaca motocikla a homologaciju deo ne moze dobiti bez iste i krenuti u proizvodnju) jedino njihovo uverenje tehnicki smeju prihvatiti.

Iz ovoga su izuzeti rolbarovi jer jos uvek nemaju nacin da ih "ispitaju" (isto je i sa automobilima).

Ali uredno izdaju uverenje (atest) za zatamnjena stakla na BMW automobilima, jedino za njih ne traze saglasnost fabrike jer znaju da je nece dobiti posto BMW zabranjuje koristenje folija na staklima svojih vozila, ovu info mozes da proveris.

Jedino sta teh. pregled sme da uvazi a da nije uverenje ABS je racun gde je navedena oprema.

Tako je reseno, za sada, ko prezivi pricace :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja