Jump to content

Moto Zajednica

BMW R1200GS & Adv

Recommended Posts

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Jeste, treba pomoci i zaposliti ali postoje i radna mesta cistacice, kafe kuvarice a ne pravo za salter ili u "kancelariju na spratu" pa pomognu jednoj osobi a unesrece desetine stranaka ... zato smo i stigli dovde.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Jel zna neko kako da se homologirana oprema, atestira i upise (tamo negde gde treba...u neku bazu, saobracajnu ili gde vec)...npr. Givi roll bar i sl. da se ne bi skidala na svakom tehnickom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Kazu u ABS da jos nemaju nacin da ispituju (kao i bull bar kod auta) tako da nista od toga za sada.

Msm homologovano se ne moze atestirati ali nemaju nacin da ispitaju dali to stoji kako treba :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: crf 1000
51 minutes ago, doktor said:

Jel zna neko kako da se homologirana oprema, atestira i upise (tamo negde gde treba...u neku bazu, saobracajnu ili gde vec)...npr. Givi roll bar i sl. da se ne bi skidala na svakom tehnickom?

Givi i drugi rol barovi se ne mogu atestirati jer se tokom atestiranja izlažu silama koje ih trajno deformišu(uništavaju).Originalni rol bar je po njima dozvoljen od proizvođača i on se prihvata kao takav i za njega nema atestiranja ?!Isto važi i za dodatna svetla (maglenke).Dare ako nije kupljena sa originalnom opremom onda se po njima mora sve da skine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
2 hours ago, aspirinikus said:

Givi i drugi rol barovi se ne mogu atestirati jer se tokom atestiranja izlažu silama koje ih trajno deformišu(uništavaju).Originalni rol bar je po njima dozvoljen od proizvođača i on se prihvata kao takav i za njega nema atestiranja ?!Isto važi i za dodatna svetla (maglenke).Dare ako nije kupljena sa originalnom opremom onda se po njima mora sve da skine.

Mislio sam kao i kuka za auto kada se atestira, ne unisti se, vec se nakon toga unese u bazu podataka za to vozilo i vise ne mora da se skida (dozvola proizvodjaca za ugradnju, papir o homologaciji opreme, potvrda da je ugradjeno u servisu, atest). Mora da postoji neka takva procedura i za motore...nigde zakon ne zabranjuje ugradnju dodatne opreme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: crf 1000

Skinuo sam sve sa motora i maglenke iako su maglenke Hella micro de i imaju ECE homologaciju.Povezane preko releja ,postavljene i usmerene kako treba.Objašnjenje je da moraju da budu dozvoljene od Yamahe za ugradnju.

Послато са SM-N910C уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

To o čemu pričaš je realno velika papazjanija, ali ni Jamaha, ni tehnički, a ni maglenke realno nemaju veze sa temom.

Ima već par aktivnih tema koje se bave tom tematikom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: crf 1000

Upravu si.El Marco je započeo priču ja sam se nadovezao sa ličnim iskustvom.Izvini ako ti je zasmetalo.

Послато са GT-N7100 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 284 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: BMW R1200 GSA
53 minutes ago, Singularitet said:

To o čemu pričaš je realno velika papazjanija, ali ni Jamaha, ni tehnički, a ni maglenke realno nemaju veze sa temom.

Ima već par aktivnih tema koje se bave tom tematikom.

Samo neka prelepi znak BMW preko yamahe i moze tema ovde da se razmatra ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 284 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: BMW R1200 GSA
46 minutes ago, aspirinikus said:

To bi bila blasfemija.emoji23.pngemoji23.pngemoji23.png

Izguglao sam znacenje, potpuno si u pravu hahahaha

1 hour ago, Singularitet said:

To o čemu pričaš je realno velika papazjanija, ali ni Jamaha, ni tehnički, a ni maglenke realno nemaju veze sa temom.

Ima već par aktivnih tema koje se bave tom tematikom.

Samo neka prelepi znak BMW preko yamahe i moze tema ovde da se razmatra ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000
3 hours ago, aspirinikus said:

Izvini ako ti je zasmetalo.

Ma jok. Reko' da poštedimo temu off-a, kad već ima mesto za te probleme sa više relevantnih informacija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Ni na nebu ni na zemlji
  • Motocikl: Burgman 650

Aj jedan post od mene...


Od 16-e sam vozio R-ove i nisu me drugi zanimali, klinac jbg, samo brzina i adrenalin... Treba mi neko od vas ko je sa R motora presao na GS. Da li cu biti razocaran, da li ce mi faliti ono sto R nudi, da li je to ono sto moze da me zadovolji? Vozio sam kojesta od R-ova ali zadnjih 5 punih godina sam bez motora, mislio sam da sam zavrsio sa dva tocka ali ne ide to tako... Sa sedam sam dobio tori kros i usao u ovaj svet... Sad imam porodicu, 35-u gazim ali zelja se javila opet koliko god je potiskivao... Naravno nije mi sad do jurcanja vec do putovanja, uzivanja, komfora itd... Da li cu moci da se priviknem na ovo i da imam uzitak makar neki? Zanima me LC model zbog godina i predjenih km, naravno ture bi bile sa boljom polovinom.


Naglo sam se iskljucio iz ovog sveta jer sam, naivno, mislio da je to moguce i da zelja vise nece postojati... Video sam pre par meseci kod druga K1600 sa svim opcijama, sistemima i privukao me ali ipak izgled GS ili GSA je ono sto me tera ka njemu...


Naravno, sad su zelje drugacije, put od 3-4 hiljade km, obilasci, uzivanje itd... Ne brzina, pokazivanje, kurcenje sto bi neko rekao, vec bezbednost, sigurnost, voznja bez cimanja itd... Da li je ovo motor za mene?

Hvala vam unapred na odgovorima!

Inace, mislim da sam procitao sve sto se tice modela, decijih bolesti, kvarova itd. Nije to nista bitno, samo da li cu imati makar iole onoga zbog cega sam toliko godina voleo i ziveo za dva tocka...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Ni na nebu ni na zemlji
  • Motocikl: Burgman 650

Ovo je malo nerealno A i vidi se da ga popusta na zadnjem pravcu. Mada poenta je jasna, gs moze da posluzi za uzbudjenje snagom i brzinom.

Hvala u svakom slucaju. Mislim da je stvar resena i tokom sledece zime mora biti kupljen.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T

A možda ćeš sve vreme imati osećaj kao da voziš kravu i da je potpuno neprirodno da vozač motora sedi tako visoko i da se pitaš  šta ti je to trebalo u životu.

Mislim to je samo možda, ima i takvih slučajeva :) 

  • Sviđa mi se 1
  • Zbunjen 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Ni na nebu ni na zemlji
  • Motocikl: Burgman 650

Probacu pre kupovine valjda... Mada mislim da na moje gabarite i prilici krava kako kazes, 187cm i 130kg


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1539 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA
21 hours ago, Sandi said:

Ovo je malo nerealnoemoji23.pngemoji23.pngemoji23.png A i vidi se da ga popusta na zadnjem pravcu. Mada poenta je jasna, gs moze da posluzi za uzbudjenje snagom i brzinom.

Ovde niko ne popusta. :D

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250

Svi ovi snimci nemaju veze sa motorima, nego sa vozacima. Da ne shvate pogresno bmw vlasnici, ovo se odnosi na bilo koja 2 motora ne samo bmw. To sto neko na stromu 650 stigne ili prestigne nekog na rr motoru ne znaci da je strom brzi, nego da taj na rr nema pojma. 

A dosta ima veze i konfiguracija puta, ako je put zatvoren, sa puno ostrijih krivina i bez pravaca onda isti vozac na 2 razlicita motora(rr i enduro) ne moze napraviti neku razliku. Mozda cak na enduro bude i maaalooo brzi. Ali ako su dugacke otvorene krivine sa veliki pravcima izmedju onda tu nema sta da se poredi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Poenta nije ni bila da se porede motori, već da kolega vidi da i GS(A) može da se vozi barabar sa nekim R-om, ništa više. A sve se svodi na to ko se kako snađe na datom motoru.

  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 284 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: BMW R1200 GSA

Glupo sto kazem ali od kada sam vlasnik GSA vise se ne okrecem da bacim pogled kada putem prodje neki drugi motor,nisam pristrasan brendu,jednostavno zaljubljen u moju masinu.

Posedujem ZX6R i GSA, moja lepsa trecina (tj zena ) ne pomislja na voznju ako isteram ninju iz garaze. 

Polozaj  sedenja je sasvim udoban i vozacu i suvozacu.

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1539 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA

@castor upravo to. :takoje:

 

@bokibd ne kolega, poenta postavljanja ovih klipova nije nikakvo dokazivanje nekakve GS-ove superiornosti ili brzine vec samo to da kolegi koji je nekada vozio R-ove i koji se razmislja o prelasku u novu dimenziju pokaze da i ta "Krava na kojoj se bespotrebno visoko sedi" moze da pegla rame uz rame sa motorima iz drugih klasa. Naravno da je tacno i to da ko zna, zna. ;)

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250
1 hour ago, yogibear said:

@castor upravo to. :takoje:

 

@bokibd ne kolega, poenta postavljanja ovih klipova nije nikakvo dokazivanje nekakve GS-ove superiornosti ili brzine vec samo to da kolegi koji je nekada vozio R-ove i koji se razmislja o prelasku u novu dimenziju pokaze da i ta "Krava na kojoj se bespotrebno visoko sedi" moze da pegla rame uz rame sa motorima iz drugih klasa. Naravno da je tacno i to da ko zna, zna. ;)

Kolega, moja poenta price uopste nije bio bmw. Poenta je bila da se moze peglati sa bilo cim ako znas . ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja