Jump to content

Moto Zajednica

BMW R1200GS & Adv

Recommended Posts

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Lošo brate, jako lošo... :D;):D:P;):D

Ako bih morao sve da stavim u jednu rečenicu, to su onda tri riječi - to je to.

Za sve ostalo, moram ipak još malo da pričekam da se slednu utisci, pa ću onda da se raspišem.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

U nedelju smo bili prvi put na vise makadama. U enduro i enduro pro modu na makadamu, sa dvoje, udoban kao fotelja. Ovo dok ne dodje do servisa sve bolje i bolje deluje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive
On 14.8.2018. at 19:55, castor je napisao:

Lošo brate, jako lošo... :D;):D:P;):D

Ako bih morao sve da stavim u jednu rečenicu, to su onda tri riječi - to je to.

Za sve ostalo, moram ipak još malo da pričekam da se slednu utisci, pa ću onda da se raspišem.

:Mina::kafa::motka:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
On 9.8.2018. at 18:01, milomir22 je napisao:

@đunta

 

Stoji da proizvodjaci kupce gledaju kao ovce i stalno im je malo vune, ali ako nesto papreno platim, ocekujem da, uz kvalitet i dobre vozne karakteristike, dobijem i pouzdanost. KTM, ducati i bmw bi na polju pouzdanosti mogli stosta da nauce od Japanaca, pitajte castora sta je falilo zedu za 50 i kusur hiljada koliko je presao, a jos je kawa na najslabijem glasu od japanaca.

 

Da ne postavljam ponovo sliku sata sa 800.000km BMW-a1.1, ovo je od vazdušnjaka 1.2 iz prve ruke, bez ičega što bi se smatralo kvarom, samo potrošne potrebštine, pritisak u cilindrima identičan na oba cilindra i pun kao posle razrade koja traje oko 40.000km, a motor ima putnu istoriju koju ko zna koliko Zedu-a sabrano ne bi moglo ni da sanja. No jeste činjenica da globalno u svemu pada kvalitet, BMW i dalje ima rast prodaje, ako ništa bolje, izgleda da je naj manje loš od današnje ponude, zato se i kupuje toliko i kao nov i kao polovan. 

 

163K.jpg.bc3214788d9a992b366322e513a82e0d.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Kupio sam odlican primerak sa 50.000 km i do 60.000 puko sam vec 400 eur, a za ABS tek treba da puknem ...  :)

Svaka cast motoru, al da kosta, kosta ...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ne znam na šta si sve morao da se istrošiš, al nije ni bitno. Činjenica je da svaki polovno kupljeni traži da se detaljno pretrkelja i obično se nađe nešto što i nije propalo od redovne upotrebe ili loše izrade, već ne domaćinskih i neukih ruku, vrlo verovatno je i taj ABS stradao, ako jeste, od ne zamene ulja. Kad se sve to dovede u red, smatraj da ti predstoji samo redovno eksploataciono održavanje i u svakom momentu ćeš moći na bilo koji put. Mi malo više očekujemo od polovnog motora a po pravilu ne ispada tako bez obzira koliko se plati ili uveze ko iz sada na glasu Švice. Polovan motor po sistemu sedi i vozi, ne postoji. Motor sa slike sam češljo nekih desetak dana a osim uja i filtera ništa nije bilo potrebno za zamenu osim manžete kugle, na dalje isto a sledeći servis kardana i to kontrolni, tek za 40-tak K.

Promenio član đunta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

Polovni motor sedi i vozi 50 000km bez ulaganja ne postoji, ja sam u bandita, ciji su delovi mnogostruko jeftiniji, za 20-ak 000 km ulozio oko 400 evra, najvise je otislo na lamele i gumu i kocione plocice za sva 3 diska, karbove sam radio iz hira (sa stelovanjem ventila su me izasli 30 evra, toliko sam imao da castim drugara koji ih je odradio samo tako), od kvara, prsla slavina za gorivo, kvar od 20-30 evra i jedini za sada, pu pu.

 

Nisam siguran da se prodaje u tolikom broju jer je najmanje los, pre jer je marketinski posao odradjen vrhunski, to bi, recimo, japanci mogli da nauce od evropljana. 

 

Za gs ne bih znao, ali brat je 2008. kupio k1200r sa 0 km iz salona u Minhenu, koji je 2005. godiste. Motor je za 10 godina presao 16 i kusur 000 km, izgleda bas lose, korozija, matirale plastike, vizir, dugo nije vozen i to ubija motor, ali stajao je pokriven u suvom magacinu, ne razumem od cega je onako brzo propao. Za mene i nije neki kvalitet.

 

Sto se tice vozne dinamike, dobar je i vise od toga, jak i prejak, dobro ogibljenje i kocnice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
On 10.8.2018. at 14:55, castor je napisao:

Ah da, do kraja godine stiže potpuno novi GS, neće više biti 1200, već 1250 ccm, 136 KS treba da ima, a u pitanju je potpuno nov agregat

 

Ovo je novi RT:

 

Bikesocial---BMW-R1200-RT-Update-006-HvH.jpg.a6a8993478262d38e182203e51f1cfcc.jpg

 

Uvodi se promenljivi razvod ventila i varijabilni hod pa će praktično klapna usisavanja biti potpuno eliminisana što će još više podići obrtni moment, a priča se o snazi od 144 konja.

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
pre 26 minuta, milomir22 je napisao:

Nisam siguran da se prodaje u tolikom broju jer je najmanje los, pre jer je marketinski posao odradjen vrhunski, to bi, recimo, japanci mogli da nauce od evropljana.  

 

Neće svet tako lako da pada na marketing po džepu, bar ne dugo  koliko već  traje BMWforija, vrlo cicijaški troše oni novac dok mi već decenijama nasedamo na politički, a počeli smo da verujemo da i motore su vozile babe nedeljom na pijac.

 

pre 26 minuta, milomir22 je napisao:

Za gs ne bih znao, ali brat je 2008. kupio k1200r sa 0 km iz salona u Minhenu, koji je 2005. godiste. Motor je za 10 godina presao 16 i kusur 000 km, izgleda bas lose, korozija, matirale plastike, vizir, dugo nije vozen i to ubija motor, ali stajao je pokriven u suvom magacinu, ne razumem od cega je onako brzo propao. Za mene i nije neki kvalitet.

 

Nema šrafa koji nije načet, drastično gore nego na 11xx seriji a i kod njih oni nisu bili kako treba, prosto neverovatno koliko se loše cinkuju a to zaista ne košta ništa, a za te pare bi trebali da budi svi od inox-a. Ne znam da li znaš, Honda radi opoziv žica točkova na novoj AT upravo zbog korozije. Kod GS vodenjaka je pušten servisni bilten, ako je vše od X žica labavo, predpostavka 5-7,  da je tek tad točak za zamenu, a generalno ne sme ni jedna da bude meka već sve do jedne jako nategnute,  tako je bilo na seriji 11xx a kroz godine je i to degradirano.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 3 sati, milomir22 je napisao:

Polovni motor sedi i vozi 50 000km bez ulaganja ne postoji, ja sam u bandita, ciji su delovi mnogostruko jeftiniji, za 20-ak 000 km ulozio oko 400 evra, najvise je otislo na lamele i gumu i kocione plocice za sva 3 diska, karbove sam radio iz hira (sa stelovanjem ventila su me izasli 30 evra, toliko sam imao da castim drugara koji ih je odradio samo tako), od kvara, prsla slavina za gorivo, kvar od 20-30 evra i jedini za sada, pu pu.

 

Nisam siguran da se prodaje u tolikom broju jer je najmanje los, pre jer je marketinski posao odradjen vrhunski, to bi, recimo, japanci mogli da nauce od evropljana. 

 

Za gs ne bih znao, ali brat je 2008. kupio k1200r sa 0 km iz salona u Minhenu, koji je 2005. godiste. Motor je za 10 godina presao 16 i kusur 000 km, izgleda bas lose, korozija, matirale plastike, vizir, dugo nije vozen i to ubija motor, ali stajao je pokriven u suvom magacinu, ne razumem od cega je onako brzo propao. Za mene i nije neki kvalitet.

 

Sto se tice vozne dinamike, dobar je i vise od toga, jak i prejak, dobro ogibljenje i kocnice.

Ja sam moj BMW R1100GS kupio sa 40.060km, a sada ima 84.500km i za sve to vreme imao sam dva kvara:

Pukla sajla brzinomera (košatala me popravka 400 dinara) i procureli mi semerinzi na viljuškama (oko 6 evra cena).

Normalno da sam morao da menjam gume, pločice, ulja, filtre, ....

Uz to sam uradio i neke dorade i prerade kako bih motor prilagodio sebi, ali nikakvih kvarova (osim ovih navedenih) nije bilo.

Dakle, postoji polovan motor koji možeš dosta dugo da voziš bez kvarova.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Doživotno lud i zbunjen !, 241 postova
  • Lokacija: NBgd Vamos - U Romingu Tamos
  • Motocikl: 1250 Triple Black...Vel.ki baš !!!

Žiko,svaka ti ki Njegoševa...

Ja sam moj R1100RT uzeo sa 77.o99km.(sad 101.433km.)

Sem revizije prednjeg kočionog(gumice),zamene zadnjeg diska i redovnog servisnog održavanja a ne računam uložene prepravke koje sam uradio da bi prilagodio motor sebi (pod ovim mislim samo na estetske dodatke led svetla,gel sedišta,itd,itd.) a nisam računao da je to kvar već dodatnu i vrlo pametnu investiciju što sam promenio kočiona creva u pancirna a sve to readi svoje sigurnosti,onda dolazimo na isto...

Mnogo km. a malo para.

Cutiraću te...

Dakle, postoji polovan motor koji možeš dosta dugo da voziš bez kvarova.....

samo ako se redovno i kvalitetmo održava isti(dodao ovo)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ovo što si napisao:

 

Pre 18 sati, Kowalski je napisao:

Sem revizije prednjeg kočionog(gumice)

 

potvrđuje moje mišljenje:

 

On 17.8.2018. at 22:58, đunta je napisao:

Činjenica je da svaki polovno kupljeni traži da se detaljno pretrkelja i obično se nađe nešto što i nije propalo od redovne upotrebe ili loše izrade, već ne domaćinskih i neukih ruku.

 

Glavni kočioni cilindri traju jako dugo i kad crknu pre vremena razlog leži u navedenom, da si po kupovini motora  ga prečešljo, verovatno ne bi došlo do  procurivanja, a tvoja sreća da nisi ostao bez kočnice kad ne treba. I nije u pitanju samo gumica već erodirana košuljica, popravljeno je ono što je inače za zamenu, a sam znaš koliko košta i nov i rizičan polovan cilindar. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Pojavio se na oglasima jedan GS u Ivanjici. Covek je napravio pizdariju iz gluposti i sad prodaje motor dosta ispod cene. On je bolesno pedantan i precizan i njega sad ne zanima taj motor. Isekaobje gumu i iskrivio prednju felnu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 7 sati, muljaz je napisao:

Pojavio se na oglasima jedan GS u Ivanjici. Covek je napravio pizdariju iz gluposti i sad prodaje motor dosta ispod cene. On je bolesno pedantan i precizan i njega sad ne zanima taj motor. Isekaobje gumu i iskrivio prednju felnu

 

Ispravio sam više tako udarenih obruča što od udarca u rupu, što od padova, pa nije točak od stakla pa da se ne da popraviti, a  u kranjoj liniji nov obruč sa reparacijom je oko 500€ i imao bi puno bolji točak nego što je bio, al  eto, ima nas raznih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
pre 2 minuta, muljaz je napisao:

Probao bih ja to njemu da objasnim, ali tesko. Jednostavno takav je tip. 

 

Poslao  sam SMS i čovek mi se javio, po glasu sam zaključio da je u neviđenom bedaku, reč po reč, reko, udari se u rupu i  strada točak, prošle nedelje sam isti takav sanirao, sečen asfalt na gročanskom putu, a može i novi obruč da se mete i biće bolji nego farički, (točkovi od vodenjaka su inače nedozvoljeno labavi, malo malo pa se neko pojavi na Adv-u a prošlo         mi nekoliko kroz šake)...povrati se kao malo pa nasmeja, razmisliće. Nebuloza je da za nekoliko stotina € izgubi 4 soma a želeo je takav motor, nadam se da sam ga ubedio.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 345 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Suzana je stroj ...
On 14.8.2018. at 19:55, castor je napisao:

Lošo brate, jako lošo... :D;):D:P;):D

Ako bih morao sve da stavim u jednu rečenicu, to su onda tri riječi - to je to.

Za sve ostalo, moram ipak još malo da pričekam da se slednu utisci, pa ću onda da se raspišem.

JA tri dana pricao sam sa sobom :D

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
On 3.9.2018. at 14:15, muljaz je napisao:

Pojavio se na oglasima jedan GS u Ivanjici.

 

...Javio mi se jutros, malo prošacovao naokolo i uglavnom će u novembru srediti motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 522 postova
  • Lokacija: novi beograd
  • Motocikl: HONDA GL1800
[mention=2010]kepo[/mention] Znam, ali drugačije ne može. Ne znam nikoga ko bi mi dao motor te vrijednosti na 5-10 dana, pa da sjednem i napravim 500-600 km i da kažem to je to.
 
[mention=13840]Velimlje2[/mention] Informacija iz Delte: do kraja godine se produžava garancija na sve nove motore na 3 godine, bez ograničenja kilometraže, a i moći će kod nas da se kupi produžetak garancije. U HR je to već moguće, i to po principu 3+2+2, s time da se prvo produženje mora uzeti valjda u toku prve godine eksploatacije, a drugo može u 5. godini. Poslaću ti link do postova na motori.hr u PM nešto kasnije.
 
LM, bio sam do Delte, zakazao BMW R1200GS Rallye za ponedeljak, 13.08., pa ćemo da vidimo šta i kako. Nažalost, nemaju ADV za test, ali i ovaj će da posluži, a onda ćemo da ganjamo ADV-a i njega da probamo, pa da presječemo šta i kako.
 
Pozdrav.
 
Djole
ne kupuj motor bez probe i ako ti odmah odgovara to je ono pravo ali na sve se mi naviknemo pa i na motore koji nam ne čučnu odmah samo mora koji dan vise da prodje.

brmmm,brmmm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja