Jump to content

Moto Zajednica

BMW R1200GS & Adv

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: CH
  • Motocikl: R1250GSA / R1150GS
17 hours ago, Milanezi said:

Aluminijumske bi trebalo da su lakše u odnosu na žičane.

izgleda sasavo, ali....

nisam verovao dok licno nisam uzeo tockove u ruke.

razlika je osetna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

ako internet laze , lazem i ja ....

 

aluminijske prednja 6.18 kg , zadnja 5.91 kg

spice            prednja 6.3 kg   , zadnja 5.47 kg 

 

 sve i ako uzmemo u obzir da su jedne malo osetljivije , razlike u popravci i slicno 

 

svodi se na to kome se sta svida ... ja sam recimo absolutno protiv spica

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: CH
  • Motocikl: R1250GSA / R1150GS

ovo se odnosi na LC.

 

kod starijih modela 1200, prednja zicana je laksa, a zadnja zicana je teza u odnosu na alu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive
Pre 2 sati, skohajm je napisao:

ovo se odnosi na LC.

 

kod starijih modela 1200, prednja zicana je laksa, a zadnja zicana je teza u odnosu na alu.

 

cudno ... podatak sam nasao na ovoj temi , post 12 iz 2010 godine ....

 

http://advrider.com/index.php?threads/spoke-vs-cast-wheels-on-r1200gs.619644/

 

rekoh , nemam pojma , ali u ovoj situaciji verujem tebi ... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 16 sati, Milanezi je napisao:

Kod Bmw-a sve naopako

 

Dok ga nemaš, tako je, kad ga stekneš, onda shvatiš da je sve pre toga bilo naopako. Šalim se malo, međutim, zanimljivo je da i niskim ljudima ne smata ta evidentnost što bi normalno bilo naopako.

 

Pre 15 sati, Velimlje2 je napisao:

ja sam recimo absolutno protiv spica

 

Baš me zanima razlog, ja sam recimo nedavno propustio možda i bolji motor zato što je imao livene točkove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive
Pre 6 sati, đunta je napisao:

 

Baš me zanima razlog, ja sam recimo nedavno propustio možda i bolji motor zato što je imao livene točkove.

 

 

iskljucivo estetske prirode ...

 

jednostavno ne volim zicane tockove na motoru ... zadnji motor sa takvim tockovima mi je bila Jawa krajem sedamdesetih ....

 

ADV modelu bolje stoje , ali mi se ADV model ne svida , i GS je obilat , ADV previse , bar po meni , potpuno subjektivan , moj pogled ... 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R
pre 45 minuta, M a R k o je napisao:

Ko ima iskustva sa kocionim plocicma?

Doslo vreme za zamenu,osim brembo,da li je neko koristio neke druge?

 

Hvala

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Skoro nam stigla prinova u drustvu u vidu jednog novg ADV-a. Motor je uzet sa dosta, navodno, dodatne opreme, koju oni tamo tako vode na spisku. Ima led far, maglenke, pali bez kljuca, crash barove, elktronska pomagala...

Sad, ima nosace za sve kofere, ali nema kofere. Zanima me da li je realno da se motor od 24000€ (20000 sa popustom) prodaje sa ugradjenim nosacima, a bez kofera? Ili je taj omoguceni popust postignut skidanjem tih stvari?

Isto vazi i za navigaciju. Motor ima ugradjen nosac, ali nema uredjaj. Zanima me da li postoji neka varijanta koja moze da se kaci na taj nosac, a da ne bude ona koju oni nude za bezobraznih 118.000rsd? Kapiram ja sta oni rade, ali nismo bas tolike ovce za sisanje. Dovoljno je sisanje za sam motor :D

edit: Nasao sam aplikaciju za telefon preko koje moze da se poveze i da pokazuje na njegovom displeju. Moram sutra probati, ne znam da li ce to da radi ako kaciga nije povezana. Telefon nece. Pokaze mi status baterije i mreze, ali nema kontakt liste, niti bilo cega drugog. Ili ja ne umem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Neki BMW
Pre 2 sati, muljaz je napisao:

Skoro nam stigla prinova u drustvu u vidu jednog novg ADV-a. Motor je uzet sa dosta, navodno, dodatne opreme, koju oni tamo tako vode na spisku. Ima led far, maglenke, pali bez kljuca, crash barove, elktronska pomagala...

Sad, ima nosace za sve kofere, ali nema kofere. Zanima me da li je realno da se motor od 24000€ (20000 sa popustom) prodaje sa ugradjenim nosacima, a bez kofera? Ili je taj omoguceni popust postignut skidanjem tih stvari?

Isto vazi i za navigaciju. Motor ima ugradjen nosac, ali nema uredjaj. Zanima me da li postoji neka varijanta koja moze da se kaci na taj nosac, a da ne bude ona koju oni nude za bezobraznih 118.000rsd? Kapiram ja sta oni rade, ali nismo bas tolike ovce za sisanje. Dovoljno je sisanje za sam motor :D

edit: Nasao sam aplikaciju za telefon preko koje moze da se poveze i da pokazuje na njegovom displeju. Moram sutra probati, ne znam da li ce to da radi ako kaciga nije povezana. Telefon nece. Pokaze mi status baterije i mreze, ali nema kontakt liste, niti bilo cega drugog. Ili ja ne umem?

Koferi i navigacija idu na postprodaju, ne moze doci iz fabrike sa tim samo sa pripremama za kofere i navigaciju. U sustini trebalo bi da odgovaraju garminove navigacije posto i bmw navigator V i VI pravi garmin. a za tu aplikaciju mora biti povezan i komunikator iz kacige.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250
17 minutes ago, Mare1991 said:

za tu aplikaciju mora biti povezan i komunikator iz kacige.

Da li i taj komunikator mora biti njihov originalni?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • abc, 885 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: BMW GS 1250 Adventure

Ne mora biti original jer se spaja preko bluetooth-a. Radi ona i bez komunikatora. Malo je teže jer stalno moraš gledati u ekran. Onako sa zvukom je jednostavnije.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

@muljaz

neznam dali je u pitanju najnoviji ADV sa tim TFT ( ili kako vec ) ekranom , u tom slucaju sve ovo mozda ne vazi ....

 

koliko je meni poznato , na taj nosac navigacije mogu i odredeni modeli Garmina , ali nece imati punu funkcionalnost tog tzv multifunkcionalnog tockica na levoj rucici 

i neces moci na samoj navigaciji videti kojekakve koristne i manje koristne informacije o motoru ...

svaki telefon sa bluetothom moze da se prikljuci , takode isto vazi i za komunikaciju .... 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Telefon sam uspeo da povezem kao samostalan uredjaj i nema opcije imenika, dolaznih poziva itd. Vidi se samo stanje mreze i baterije. 

Instalirao sam aplikaciju BMW Motorrad Connected, na nju skinuo mape i probao malo po Ivanjici i deluje mi bas detaljno uradjena karta. Prikaz ide kao na autu na head-up displeju, ili kad se prebaci ono na split screen. Malo jeste nezgodno bez tona posto je ekran dosta nisko u odnosu na ono gde gledas kad vozis ali radi posao. 

Komunikaciju sam probao neku kinesku sto drugar ima, ali nece motor da je pronadje. Mozda ne odgovara verzija bluetooth. Veceras bi trebalo da probam neku drugu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Ola!

S obzirom da mi je ušao crv ADV-a i ne izlazi poslijednjih nekoliko mjeseci, ima li ko ovdje od vas sa ovim autobusom raspoložen za vožnju, priču i da posudi motor na nekih 20-50 km da probam i vidim da li mi sve to odgovara, pa da znam šta da radim? S obzirom da mi se LC sviđa, onda LC-a i ganjam. Znam šta pitam i znam šta tražim, za one kojima se to pitanje vrti po glavi.

Fala.

Pozdrav.

Djole

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

To mi je plan sutra - da odem do Delte, ali nisam siguran da li imaju motor na raspolaganju.

A i jedno je pričati sa onim kome je u interesu da ti proda motor i sa onim ko ima i vozi taj motor svaki dan...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Siguran sam da je tako kao što kažeš, ali za tu količinu novaca koju košta - bolje da ga probam, nego da se zajebem. A iskreno, ako se ne "poklopimo" ne znam šta bih drugo uzeo, a na doboš trebaju da idu i motor i auto...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

ja sam uzeo stari model 1200 za duge ture u dvoje i prezadovoljan sam. ne vozim ga po lokalu, ali je isto tako dobar i za to. 

jako lak motor za voznju, izbalansiran, stedljiv, odlicno kocenje, vesanje, generalno sve ima osim eksplozije snage kao na ktm-u. 

vrlo malo sam probao LC pa nisam adekvatan da sudim, ali koliko sam razumeo druge, osetno je je energicniji od starog. ostalo bi trebalo da je nova sminka i malo nove tehnologije.

u svakom slucaju kad sednes i krenes kilometri su najmanji problem ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • abc, 885 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: BMW GS 1250 Adventure

Vozim LC-a i mogu potvrditi ovo što Kepo kaže. Prije par mjeseci sam vozio nekoliko dana sa ljudima koji imaju "starije" (prethodne) modele GS-a. Razlika se vidi kod naglih ubrzanja (preticanje i izlasci iz krivine) gdje LC dosta življi.
Svako bi bilo dobro probati voziti prije kupovine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

Pošto si daljeko da bi probao moj motor, evo par reči od mene posle 4 godine i 60.000 kilometara pređenih na LC-u. Motor sam održavao i servisirao isključivo u oficijalnom BMW servisu u Sofiji.

 

Po meni, ako uspeš da ga provozaš pre kupovine, male su šanse da ti se nešto ne dopadne. Kepo i e-mayl su sve rekli. U odnosu na prethodnu generaciju oseća se ta živahnost, naročito u Dinamic modu. Što kažu, možeš da ga turiraš ko Japanca :-) Ja ovaj mod nikada ne uključujem.

 

Da ne bude samo hvalospev. Što se tiče kvarova, bilo je nekih sitnih (vazduh u kočionom sistemu, ring za upravljanje gps-om) ali i dva ozbiljnija.

 

1. Posle prvih par hiljada kilometara, pukla je neka opruga u glavi motora pa se motor na niskim obrtajima tresao… ali je išao. Opravljeno u garanciji. Još uvek se u njihovoj bazi podataka ovo vodi kao redak kvar a i na drugim gs forumima nisam našao da se nekome ovo dogodilo. Bad luck.

 

2. Drugi kvar me je ostavio na 200 metara od kuće. Na radost nekih "poštovalaca lika i dela BMW GS-a", pre mesec dana mi je riknuo kardan :-))))))))) Ne, nije se slomio. Deo sa zupčanicima na kraju kardana je pojela rđa i provrteo je. O čemu se radi. Kućište kardana gore i dole ima gumene spojeve (ne znam kako se to zove). Kada se motor pere vodom pod visokim pritiskom, postoji verovatnoća da tečnost nađe put unutra, kroz te gume, u kućište. Problem je što nema gde da izađe. Kad je majstor otvorio kardan, isteklo je oko litar vode. Niko ne otvara kardan preventivno i ne može da zna da li unutra ima vode i rđe... a možda bi trebalo. Da, u priručnicima piše da se motor ne pere vodom pod pritiskom ali ko to još poštuje. Čime da ga perem, vlažnim maramicama?

 

Jedan moj prijatelj je posle ove priče otvorio kardan na LC-u starom par meseci i bilo je vode ali u tragovima. Ima nameru da to u buduće periodično proverava.

 

U BMW-u su mi preporučili da, kod pranja, ove delove ne forsiram. Ostatak motora i dalje šmirglam vodenim mlazom.

 

Cijena? Prava sitnica. 550e

 

Drugih primedbi nemam.

 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja