Jump to content

Moto Zajednica

BMW R1200GS & Adv

Recommended Posts

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
Pre 2 sati, đunta je napisao:

1100

Pa on je to vec kazao

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive
pre 5 minuta, Sveta 5. je napisao:

Pa on je to vec kazao

 

jeste , ali je Sumadinac napisao na pocetku tog posta kojeg sam citirao

 

Zamolio bih Đuntu i bmw-a, ako su raspoloženi, (a i ostale vlasnike)

 

ja sam sebe pronasao u toj recenici , da dam komentar , nije valjda da sam nesto zabrljao ??

 

nisam protivrecio Đunti , da mene jure zombiji , i ja bi odabrao isto , samo sam malo dodao , moje videnje ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
pre 20 minuta, Velimlje2 je napisao:

jeste , ali je Sumadinac napisao na pocetku tog posta kojeg sam citirao

 

Zamolio bih Đuntu i bmw-a, ako su raspoloženi, (a i ostale vlasnike)

 

ja sam sebe pronasao u toj recenici , da dam komentar , nije valjda da sam nesto zabrljao ??

 

nisam protivrecio Đunti , da mene jure zombiji , i ja bi odabrao isto , samo sam malo dodao , moje videnje ...

Hteo sam da kazem da je kazao jer vozi 1100

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive
pre 30 minuta, Sveta 5. je napisao:

Hteo sam da kazem da je kazao jer vozi 1100

Sumadinac je u sustini pitao za 1150 ili kasnije modele , a dobio je odgovor 1100 , koji vozi Dunta ....

 

a sigurno Dunta zna sve modele bolje od mene ....

 

neznam samo gde sam ja nesto pogresno rekao ?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Niko nije pogrešio. Jesam pitao za 1150 i 1200, ali mi je Đunta odagnao dilemu i izjasnio se šta je najpouzdanije. Kad on kaže-meni ostaje samo da to prihvatim. I matori Rauš iz KV mi je isto rekao, kao i Gagi iz Balosave. Iskreno, svi su mi oni rekli da ne menjam mog zelenka, što i neću, ali razmišljam da probam švabu jednu sezonu, čisto da kasnije "propelerašima" jedem džigerice. :lol: Samo još da dobijem befel od skvo, što će teže ići, koliko vidim.  

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Što napisa Lacconac, sve sam probao, ali nisam vozio na nekim dužim relacijama.

Stvarno sam rešen da probam na nekoj dužoj relaciji, da vidim da li je to zaista tako dobar motor i toliko bolji od ostalih, pa ste toliko zaljubljeni u njega.  

Iskreno, izgled mi se baš i ne sviđa, najveća prepreka mi je supruga, koja je zaljubljena u zelenka.

Ni model mi nije nešto bitan (osim u smislu pouzdanosti, gde verujem ljudima, gore pomenutim). Razmišljam, ako kupim dobar primerak iz inostranstva i probam jednu sezonu, mogu uvek da ga prodam, ako nam ne "legne", ako uvidim da je bolji, javno ću priznati da sam bio u zabludi i onda ću se sprdati sa japancima:lol:.

Možda sam kapitulirao pred marketingom pojedinih članova foruma, ali ne može da šteti da probam.   

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion
pre 1 minut, lalajko je napisao:

Pa eto, dodjes do mene da pogledas sator, pa obrnes i krug motorom :)

 

A povedes i Sumadinca!

Može, ja vodim kod Kaleta. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion
pre 3 minuta, lalajko je napisao:

Nema potrebe, imam svu infrastrukturu.

Sve može, ali Rosija ne dam :lol: Jedino mi on ostao :lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
On 3/2/2018 at 9:34, doktor je napisao:

Ko provali telelever, narocito u paru i natovaren po planinskom putu, shvatice da to jednostavno nema alternativu u smislu osecaja u voznji (ajd sad sto se tice boxera i tu i tamo)...jedino ako su nekome neke druge stvari ispred toga....kao meni. :)

Prosle godine sam relaciju Foča-Gacko prosao u paru natovaren, prvo sa GS ADV-om, a posle 2 nedelje sa mojom Super Tenerom...osecaj u voznji se toliko razlikuje da to neko ko ne proba ne moze ni da zamisli.

Telelever paralever vešanje pored nekih specifičnosti je i veoma konstantno i kako izađe iz fabrike uglavnom svakom odgovara i dovoljno je dobro, mada može još bolje da leži ali ga nije lako podesiti. Drugi motori, sa klasičnom viljuškom, reaguju na opterećenje usled čega se osetno menja geometrija vešanja, tako da ako se ne podesi shodno, rezultat može biti takav kakav si naveo. Ajd, bokser koncept, može neko da voli a neko ne, al je činjenica da sa dosta manje konja izbacuje veći obrtni moment što se oseti u oštrom među ubrzanju. 

 

 

On 3/2/2018 at 9:51, monah je napisao:

Ja ne kritikujem, izrazio sam i sopstveno slaganje sa tvojim pristupom.

Sve i da se ne slazem, to ne bi promenilo moje uzivanje u BMW-u.

 

Odgovor sa skretanjem paznje da to tako ne ide bas i nije odgovor na ono sto sam zamolio. Ako si u prilici, naravno, iskreno bi voleo da postoji neki tvoj post u kome objasnjavas zasto si ljubitelj istog.

 

 

On 3/2/2018 at 10:33, severian je napisao:

Auu jbt, ala nam se forum objektivizovao, prevladala trezvena priča i miran razgovor.

Uživanje nema veze sa objektivizmom, slušanje muzike je jedna vrsta strasti, kao audiofil spadam u ipak malobrojan broj uživalaca koji pored subjektivnog doživljaja shodnme ukusu ipak težimo što verinijoj reprodukciji muzike u kućnim uslovima i meni ne treba mnogo pa da čujem tu razliku čak i kad mi se ne sviđa. Analgno je i sa BMW-om, to je to.

 

On 3/2/2018 at 16:12, veljabandit je napisao:

Motorex ulja sam godinama koristio i bio veoma zadovoljan.

 

 

On 3/2/2018 at 15:08, severian je napisao:

Uz malo pažnje i ljubavi, taj agregat će ti dugo trajati. 

 

Jedino što mogu da ti kažem kao simptomatično - ne preteži dekle (da nije bila ona rasprava o moment ključevima, rekao bih ti steži samo na 10Nm, ovako, pošto je sramota imati isti :D, samo ću ti reći dok može rukom, pa još svega četvrt kruga :) ). Isto važi i za filter ulja (11Nm).

 

Ulje, po meni samo Motorex Boxer 15-50, ali Đunta će ti reći Silkolene :). Svakako neko termostabilno.

 

Srećno!

Neću ja više ništa da kazujem što se tiče ulja, sve je već rečeno i neću se ranim semenkama. Ima BMW-ov komentar u opštoj temi o uljima, mislim i kod bokser ulja, podkrepljen slikama. Napraviću izuzetak, mislim da bi za vodenjaka bolje bila gradacija 10-50, pogotovu ako ima pomoćnika za šaltanje, kod prvih serija je čak bilo poboljšanja sa ne punim nivoom ulja.

 

To, četvrt kruga je Sevov osećaj al nije univerzalno, istim postupkom ja dotegnem da jedva ko vidi da sam mrdnuo šaku, krajnje individualno, al svako pretezanje je rizik da se otkine parče glave, na stranu proklizo navoj.

Promenio član đunta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
On 3/2/2018 at 11:08, lalajko je napisao:

Sacekaj malo da dezurni hejteri, spameri i trolovi otkriju temu, pa da konstruktivno doprinesu :)

 

On 3/2/2018 at 1:01, bocca_bastard je napisao:

Totem je nekad morao pasti ;)

 

Zanimljivo da ga je oborio jedan BMW-ejas. Pratim sa uzivanjem :sampion:

Ne, zanimljivo je kako oni koji ništa ne znaju, znaju sve pa i da tumače tuđe reči. Mislim da bi uživanje u Banskim Dvorima bilo dobro, pa i da mi uživamo malo prateći forum.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
On 3/2/2018 at 3:37, bmw je napisao:

koji deli svoja iskustva i znanje nesebično

Neću sigurno da dam loš savet al ni mojom jako dobrim drugarima kad im čačkam motore nije dozvoljen pristup dok radim.

 

On 3/2/2018 at 3:37, bmw je napisao:

Možda se ne slažemo uvek

Ni ne treba, iz sučeljenih mišljenja uvek izađe nešto pozitivno, kad su utemeljena naravno.

 

On 3/2/2018 at 3:37, bmw je napisao:

Kolegu potpuno shvačam što je ogorčen nad nemačkim proizvodom i što ga za moje pojme preoštro napada jer nemci su ipak na neki način pojam kvalitete,tehnologije i preciznosti.....ali nažalost beskurpulozna utrka za kupcima, nedovoljno testiranje proizvoda (i podatak da se pola balkana odselilo u njemačku jeli...;))  ipak uzima danak na račun kvalitete i trajnosti proizvoda. I ja bih želio da cena odražava kvalitet, ali dosta puta nije tako zbog navedenih stvari

Ja sam uslovno nemački đak i izuzetno cenim tu i zemlju i naciju. Kad se uporede cene, današnji GS 1.2 LC je osetno jeftiniji nego GS 1.1 koji je koštao bez opreme 19.800 DM, a nije sve u tehničko tehnološkom povećanju proizvodne produktivnosti. Praktično, za taj novac je i više nego onda. I sve fabrike imaju enormne kikseve, desetine hiljada automobila svake godine ima opozive. Zanimljivo je da toga ima i kod Rolsa i Bently-a, znači kod marki koje se ručno izrađuju gde ne može svako čak ni da pumpa gume kompresorom a kamoli da sklapa ili projektuje nešto. To je jednostavno tako, dugi razvoj auto moto grane je proizilazio iz sporta dok se danas oslanja na kompjuterske simulacije bez mehanike iz prkse i to je problem, plus težnja da se po svaku cenu izmišlja nešto novo a rupa na saksiji odavno izbušena.

 

On 3/2/2018 at 3:37, bmw je napisao:

Ako sam bilokoga uvredio svojim pisanjem, ja se duboko izvinjavam

Nisi nikada iako te ponekad neko tako i doživi, al nek znaju da si ti poslednji čovek koji bi uvredio, ja umem, pa ću da se izvinim za obojicu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV LC
Pre 21 sati, đunta je napisao:

Uživanje nema veze sa objektivizmom, slušanje muzike je jedna vrsta strasti, kao audiofil spadam u ipak malobrojan broj uživalaca koji pored subjektivnog doživljaja shodnme ukusu ipak težimo što verinijoj reprodukciji muzike u kućnim uslovima i meni ne treba mnogo pa da čujem tu razliku čak i kad mi se ne sviđa. Analgno je i sa BMW-om, to je to.

Zahvaljujem. 

 

Ovo mi se više dopada :

On 3/4/2018 at 9:58, đunta je napisao:

...znaš kako bi rado prištio si novog vodenjaka bez obzira što ga pljuckam. 

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • REW/Hit The Road, 501 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA

Nadam se da je ovo mesto i dalje namenjeno ljudima kojima je potrebna pomoć oko nekih sitnijih ili krupnijih problema sa našim dragim 1200 GS ili A!

Iz tog razloga i molim za pomoć oko ove gluposti koja me skoro celu zimu muči, a rešenja valjanog i ne skupog ne vidim još. 

Na kontaktu za maglenke jedna žica se iščupala, kako nemam pojma. Skidajući opremu sa Deda Mrazova video sam da je iščupana i od tada pokušavam da rešim i ne ide mi. Pisao sam prvo Delti da vidim šta je njihovo rešenje. Posle dva meseca dobijam odgovor da je potrebno promeniti celu instalaciju za tu maglenku t.j. ceo kabl i cena samo tog kabla oko 80 eura bez rada !!!! Malo mi to deluje puno za jednu otkinutu žicu i zato se obraćam Vama da vidim da li je neko imao iskustva sa ovim i ima li neko normalnije rešenje ?

 

 

IMG_2982 copy 3.jpg

IMG_2983 copy 3.jpg

IMG_2984 copy 3.jpg

IMG_2985 copy 3.jpg

IMG_3009 copy.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Kit commerce, ima taj džek sa kablom, presečeš kablove i zalemiš.

 

Ili presečeš kablove, krimpuješ odgovarajuću papučicu i direkt na maglenku (što bih ja uradio).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ako ne nadjes odgovarajuci dzek, uradi sledece......

 

Iseci drugu zicu, dzek u dzep i pravac kod elektricara/elektronicara (auto) da ti promeni oba pina (sa produzetkom instalacije).

U autoindustriji imas specijalnih alata za vadjenje pinova bas zbog takvih stvari (u slucaju kad nema mogucnost drugog dzeka pod tim i tim kat. brojem).... nov pin, novo parce zice, izabice se stari pinovi, klik novi i posle samo zalemis, vratis na mesto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Mislim da tu nije pin, unutra je papučica (mada se svodi na isto rešenje, trebalo bi da može i tako). Ja sam na starom motoru menjao upravo isti džek, našao ga u kit commercu (samo je bio braon, ne crn). Trebalo bi da imaju.

 

Ali i samo papučice sa silikonskom izolacijom rade isti posao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

U džeku se nalazi ženski deo buksne, u elektrici zvano kao PIN (oblik nije bitan), otud recimo pojam "braon konektir od 48 vodova, pretegni pin 24".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive
On 2/2/2018 at 11:07, PECA BMW je napisao:

Ja imam taj V47 i kofer je strava ali mislim da na taj tvoj motor to ne lezi nikako , inace i kod mene fabricki taj kofer malo vise ide prema vozacu ,
oko 4 cm bi trebalo da bude vise pozadi da bi na motoru imalo mesta koliko treba , uglavnom ljudi prave adapter plocu kako bi ga povukli vise pozadi .

 

imam neku ideju kako to uraditi , ali verujem da ima ovde  ljudi sa idejama boljim od mojih ...

 

neka slika , crtez , opis , telefon ko to radi  ??

 

zahvaljujem ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Vidis ovde je dodata ploca od Pas-a (plastike) , ovaj sraf crveni je pre stajao na mestu zelenog . Oko 4cm pomereno unazad .

Prosta stvar , skines plocu i umesto nje usrafis nesto  plastiku , aluminijum ... a onda na to usrafis plocu kofera s' tim da je pomeris unazad koliko tebi odgovara .

Ploca kofera ostaje netaknuta , bez dodatnih rupa i budjenja atakodje i nosac kofera , jedino se ta nova ploca budzi i jebava pa ako ti se ne svidja uvek mozes vratiti kako je bilo fabricki bez da si nesto upropastio .

 

Nadam se da sam bio od pomoci .

 

13524335_10209756073969029_6058353506055

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja