Jump to content

Moto Zajednica

BMW R1200GS & Adv

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 500 postova
  • Motocikl: R 1250 GS ADV

 

 

Potreban manual za 1200 GS ADV, 2013 god, ako može pomoć.

 

2010-2013

 

 

 Mislim da je kolega Nesa hteo da kaze servis manual , kao npr Haynes ....

 

Da servis manual mi je potreban, imam ovo Panda

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Ja jos nisam nasao za novog , vodeno hladenog nista na torrentima 

 

Mada , na ovom forumu je neko rekao , i slazem se sa njim , masnim prstima lepse po knjizi nego po laptopu  :)

 

Mozda neko pozajmi , ili kupis svoju , kopiranje mozda opcija ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • abc, 885 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: BMW GS 1250 Adventure

Negdje sam pročitao da se postoje neki programi, ali da su "zaraženi" virusima i sličnim sranjima, zato oprez sa instalacijama sa neta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Skinuo sam u onom kliktanju po torrentima, nesto sto se nalazi u ISO fajlu i zove se "Repair and Service Data BMW motorrad Edition 122011".

 

Ne razumem se nesto mnogo u problematiku, ali izgleda mi da ima svega za sve BMW motore. Fajl ima malo vise od 6gb. Skinuo sam ga sa rutracker-a, ali neko iz BG-a moze opusteno doci sa flash-em i pokupiti.

 

Ako treba nekome, mogu i ostaviti link, ali je registracija na rutracker obavezna. I na ruskom je sve...

 

Neznam za druge , ali ja bi bio zainteresovan , da se ne registrujem , i e-mail mi je previse  :)

 

jesi li otvorio fajl , sta ima na njemu ?

 

verujem da bi nekolicina nas rado to imali .... samo ako javis sta ima u tih 6 GB ....

 

Hvala ti na trudu ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Nasao ...

 

In the media guide Repair and Service Data BMW Motorrad 12/2011 includes all commercial and technical information service for repair and maintenance of BMW motorcycles. The program contains a commercial service data, information on canceled and replaced by spare parts, standard time for the implementation of technical works. Also, there are codes of expert assessment of the motorcycle, a description of routine maintenance and pre-training, repair manuals, technical specifications, torques, the data on service, the description of devices and tools. Manual Repair and Service Data BMW Motorrad 12/2011 includes a step by step description of the work, as well as images, which shows the process of removal, installation of bike parts and mechanisms. In the online documentation provides technical and service manuals for motorcycles manufactured in Europe and America. The program has very user-friendly interface, you can select the language to display background and technical information. The program provides information for the following motorcycle models BMW: R model K2x K-model K4x 4-cyl. K model K48 6-cyl. F model K7x S model F Model G Model R Model 4V 2V R Model K Model 4-cyl. 4V K models 4-cyl. 2V K model 3-cyl. C1, C1 200 Year / Date: 12/2011 Version: 20 Language: Multilingual (Russian present) System requirements: Processor: Pentium or compatible CPU frequency: at least 500 MHz Memory RAM: no 1 GB Graphics card: Truecolor Drive DVD: 10-speed Monitor: at least 1024 x 768 pixels Operating system: Windows 2000 or higher to view RSD Quality Report required software Acrobat Reader (documents in PDF). To view the options you want tires online browser. version must be at least Microsoft Internet Explorer 6.0.

 

 

Meni ne treba , ali mozda neko bude zainteresovan ....  Hvala u svakom slucaju 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

ajde da sacekam lalajka, djuntu i ostale. Sve su sanse da ce tacno znati sta je unutra. Ako ne, mogu da uradim mali video capture i prosetam se kroz menije.

 

Koliko sam video brate, sve sto bi jedan BMW serviser zeleo da ima, ovde postoji. Prilicno kompletna baza!

 

 Izgleda ... u svakom slucaju , ako je fajl dobar , jako interesantno 

 

jedino sto je verzija iz 2011 pa nema ovog novog vodeno hladenog , ali sigurno mnogima jako interesantno ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

 

ajde da sacekam lalajka, djuntu i ostale. Sve su sanse da ce tacno znati sta je unutra. Ako ne, mogu da uradim mali video capture i prosetam se kroz menije.

 

Koliko sam video brate, sve sto bi jedan BMW serviser zeleo da ima, ovde postoji. Prilicno kompletna baza!

 

 Izgleda ... u svakom slucaju , ako je fajl dobar , jako interesantno 

 

jedino sto je verzija iz 2011 pa nema ovog novog vodeno hladenog , ali sigurno mnogima jako interesantno ...

 

 

U redu je. PDF manuala nema za seriju 1.2. Hayens je dobra edicija iako nije složena po mom ukusu. Katalog rezervnih delova je vrlo dobar vodič, postoji presek sklopova sa nazivom i ponekad merama.

 

Kako god, sve je dobro došlo ali samo kao informacije, posedovanjem servis uputstva i imanjem alata se ne stiče "majstorsko pismo", odnosno, od saznanje do urađenog je prilčna daljina, za neke jednostavne tekuće operacije naravno ne. Youtube i net priče su uvek diskutabilni, ne često i pogrešni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

 

 

Kako god, sve je dobro došlo ali samo kao informacije, posedovanjem servis uputstva i imanjem alata se ne stiče "majstorsko pismo", odnosno, od saznanje do urađenog je prilčna daljina, za neke jednostavne tekuće operacije naravno ne. Youtube i net priče su uvek diskutabilni, ne često i pogrešni.

 

 

 Absolutno se slazem, ja kad sam imao 2007 GS-a , imao sam Haynes manual , cini mi se da sam ga dao uz motor ... , nisam ni pomisljao da se upucujem u 90 posto popravka u njemu opisanih , sve i da dode do kvara , nego mi se cini da je vise vodic za neke sitne popravke i na neki nacin alatka da vise naucis o svom motoru ...

 

 A opet sve zavisi kako je neko mehanicki podkovan .... 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

 Plus toga , ja se secam kad sam dobio taj Haynes manual citavog sam ga ''detaljno'' prelistao , nekoliko puta , siguran sam da i pored toga sto ga nikad nisam zaista trebao , naucio sam nesto o motoru kog sam vozio ....

 Ti servisni manuali ce redko kome ''zaista'' da trebaju , u najboljem slucaju ces da pokupis neku sitnu popravku iz njih , ali sam siguran da su ipak koristni , za nas manje mehanicki podkovane ...  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

 

 

da ne sirimo pirateriju, tako da svaki crawler vidi ;)

 

 

 Hvala kolega , ja ga necu skidati , predpostavljam da nema nista posle 2011, ali ako neko skine , neka podeli sa drustvom sta sve tu ima , sigurno ce da bude zainteresovanih ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

 

 

 

Kako god, sve je dobro došlo ali samo kao informacije, posedovanjem servis uputstva i imanjem alata se ne stiče "majstorsko pismo", odnosno, od saznanje do urađenog je prilčna daljina, za neke jednostavne tekuće operacije naravno ne. Youtube i net priče su uvek diskutabilni, ne često i pogrešni.

 

 

 Absolutno se slazem, ja kad sam imao 2007 GS-a , imao sam Haynes manual , cini mi se da sam ga dao uz motor ... , nisam ni pomisljao da se upucujem u 90 posto popravka u njemu opisanih , sve i da dode do kvara , nego mi se cini da je vise vodic za neke sitne popravke i na neki nacin alatka da vise naucis o svom motoru ...

 

 A opet sve zavisi kako je neko mehanicki podkovan .... 

 

 

Jeste, ima klipova na youtube-u kako se vadi zub, pitam se dal bi se iko latio da to uradi, jednako važi za sve. Skoro "drugar" kupio GS-a 1.2 starog desetak godina, čuje se prizvuci i pošto nisam imao vremena, on bi skinuo menjač i rasklopio kvačilo, vido na youtube, da mu nisam rekao šta mora, verovatno bi zeznuo kuplung pri svlačenju menjača. Ko voli svoj motor i radoznao je, što da ne, sa mnogo čime valja čovek da se informiše, makar da ima prestavu šta kako, ako ništa drugo bar da nije duduk kad razgovara sa nekim majstorom.

 

2013 vazdušnjak se u osnovi ne razlikuje  od predhodnih evolucija, dok je LC nešto sasvim drugo. Naravno, ko i svi predhodnici ni on ne zahteva neko održavanje osim zamene ulja itd. što svako može sam da uradi, ajd, ima i tu nekih pikanterija al ništa bitno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Jel ima neko pojma za gore pomenute maglenke,vazadusni gs?

Pomaze li ovo

 

 

http://parts.bmwmotorcycles.com/p/BMW__R1200GS/Wiring-harness--auxiliary-driving-light/42761844/61127714229.html

 

 

Mada ako motor nema fabricki prekidac , nema razloga da ne stavis wunderlich , turatech ili bilo koje druge ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: k25

Video sam u subotu na Ostrvici na crnom adv bocne kofere domace radinosti,Alienmetalwork.

Neka me neko ispravi ako gresim ali ako je to to,mnogo dobro izgledaju.

Zanima me gde se mogu nabaviti?

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Video sam u subotu na Ostrvici na crnom adv bocne kofere domace radinosti,Alienmetalwork.

Neka me neko ispravi ako gresim ali ako je to to,mnogo dobro izgledaju.

Zanima me gde se mogu nabaviti?

 

http://alienmetalworks.com/

 

Koferi izgledaju zaista dobro , a svida mi se sto su  - made in serbia    :care:  :takoje:

Promenio član Velimlje2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Prolece samo sto nije tu ...

 

Gledam vizire , morat cu da kupim neki visi od fabrickog , svida mi se ovaj Puig-ov

 

https://www.revzilla.com/motorcycle/puig-touring-windscreen-bmw-r1200gs-adventure-2013-2017

 

a svida  mi se i ovo 

 

http://www.nippynormans.com/touring-essentials/givi-hand-guard-extenders-tint-r1200gs-lc-r1200-adventure-lc-f800-adventure-2013-on-s1000xr

 

 

Imate li neku drugu , bolju ideju ??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja