Jump to content

Moto Zajednica

BMW R1200GS & Adv

Recommended Posts

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Drugari,jel ima neki fazon za resetovanje servisnog upozorenja a da se ne kaci na komp?U pitanju je 2008 god.

 

Koliko sam ja citao , samo ovlasteni servis ili ta sprava GS-911 ili tako nekako ...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: CH
  • Motocikl: R1250GSA / R1150GS

Priva ugradnja akomulator mi je trajao 2 godine, posle njega sam stavio Odisej pre 5 godina (R1200GS Adv 2008). NIkad nisam vadio akomulator tokom zime niti sam ga stavljao na punjac dok je bio u garazi. Alarm se inace sam gasi posle 7-14 dana okoliko se motor ne pali u tom periodu. Na prolece pred voznju samuvek dopunjavao akomulator ali ne zato sto se ispraznio (nikad nije pao ispod 80% za vreme zimovanja, nego da bi bio 100% napunjen. U zimskom periodu sam palio motor svakih 2-3 nedelje dok ne dostigne radnu temperaturu. 

Koliko kosta Odisej za 1200gs ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Life Ain't A Fairytale, 239 postova
  • Lokacija: Iza Devet Brda iza Devet Mora!
  • Motocikl: Cudni

Mislim da je bio oko 150e , znam da je cena bila ista ako ne i niza od BMW Exide koji je tesko djubre (posle prve godine se naduo aposle druge sam ga bacio). Ortak je pre dve godine uzeo u Srbiji od ove firme zvrcni ih pa proveri dal imaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • REW/Hit The Road, 501 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA

 Odyssey PC 535. Prepravka na akomulatoru je minimalna. Uputstvo imas na link-u. OBRATI paznju na sprovodjenje kablova i koliko mesta ima kod plus klema do rama da ne bude veseli plamicak. Takodje ja sam modifikovao sipku  koda ide ispod sedista da ne bi nekim cudnim spletom okolnosti napravila spoj izmedju + i -  link. Odyssey je malo visi od OEM akomulatora a sipka tacno prelazi preko klema pa da ne mislim. Doduse prvih 3 godine sam ga terao bez modifikacije sedista samo sam stavio debeo komad gume sa godnje strane akua za svaki slucaj..  Nije nikakava akcija da se stavi baterija samo treba biti pazljiv jer se desavalo da dodje do pozara :)

 

Hvala na isrpnom odgovoru. Mislio sam da je taj ali uvek mi se mešao sa 680. 

Ipak sam se odlučio za Yuasu od komšija hrvata. Sutra mi stiže pa ću za vikend da montiram i da prenesem iskustva. Ipak prava iskustva očekujem za Moto Deda Mrazove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ja koristim Fusch Silkolene Moto4 15W50 za motor i od iste firme 75W140 multigrano ulje za menjac i finalni pogon. Kod naseg Djuntoslava su odlicne cene za ova odlicna ulja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Rekao bi da nije original Yuasa....kakvo je pakovanje i koja je cena akua?

 

Послато са ALE-L21 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • REW/Hit The Road, 501 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA

Veliki šok za mene, nisam znao da BMW ugradjuje Yuasa baterije. Evo ga stari. Dzabe sam pljuvao Exide, izgleda da i Yuasa moze da crkne posle 2 godine.

c9d9a2ff53eab60ac7c61c13194ac260.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Oridjidji Yuasa teško da će crći posle dve godine (pod uslovom da je sve uredu što se punjenja/instalacije tiče).....zato i pitah.

 

Послато са ALE-L21 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • REW/Hit The Road, 501 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA

Rekao bi da nije original Yuasa....kakvo je pakovanje i koja je cena akua?

 

 

 

Pakovanja nije bilo jer mi ga je čovek doneo avionom i morao je da ga i bukvalno nisi u krilu. Velikih problema je imao dok se nije ukrcao sa njim. Kupljeno u ovlašćenoj radnji za baterije, zvanični zastupnik u Hrvatskoj Beren. Cena , kao što već rekoh 108 eur. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Ja se već dve godine "švercujem" sa lošim akumulatorom (leti nekako i radi, zimi svo vreme na punjač).

Plan je bio da kupim upravo YUASA (jer sam na Transalpu bio prezadovoljan tim akumulatorom).

Međutim cena ÝUASA (za moj motor) je preko 150 evra, a uz to čitam da se u poslednje vreme ljudi žale na kvalitet.

Ispada da (kod nas u Srbiji) mogu ds kupim za manje para (17.500) ODISSEY, a uz to nisam naišao na negativno mišljenje o tom akumulatoru.

Čini mi se da je za YUASA u poslednjih godinu dana cena gotovo udvostručena, a da kvalitet očigledno nije pratio cenu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • REW/Hit The Road, 501 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA

Oridjidji Yuasa teško da će crći posle dve godine (pod uslovom da je sve uredu što se punjenja/instalacije tiče).....zato i pitah.

 

 

Baš to se desilo posle 2,5 godine i to prvi ugradjen u moj motor. Motor držim u zatvorenom, dobro ga održavam ali baterija više nije na nivou. Možda sam i ja malo tu zakeralo ali ne volim da mi nešto otkaže ili postoji mogućnost da otkaže na putu. Sigurno je stari aku u stalno punjenje mogao još da izdrži ali mene to ne zanima, hoću sigurnu stvar. To košta ali još više košta moje nerviranje ukoliko nešto zataji na putu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • REW/Hit The Road, 501 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA

Izgleda isto kao sa zvanicne yuasa europe stranice. Ima li nalepnicu sa leve strane?

 

Izgleda da su pre nekog vremena prebacili proizvodnju u Kinu, tada je nestao natpis "made in japan" na dnu. To su akumulatori koje imamo fabricki ugradjene ali nesto se plasim da ne mogu vise da se nadju japanski.

 

Neko je vec spominjao po forumu da nove Yuase ne traju ni blizu koliko stare. Nadam se iskreno da to nije slucaj, mada po forumima govore upravo to

 

Ima još neko pisanije na vrhu ali toliko sam žurio da ga instaliram da nisam dobro ni video šta ima sa strane.

 

Takođe je veoma moguće da je sve to prešlo u Kinu i da od prvobitnog kvaliteta nema ništa. Imao sam dosta loših iskustvava čak i sa Apple proizvodima za koje sam mislio da moraju da rade ali su se dešavali kvarovi posle samo 2-3 godine upotrebe. Najverovatnije globalna ekonomija zahteva Kinu i to je to. 

 

Jadini pravi pokazatelj će biti vreme tako da čekam pravu zimu da vidim kako će se ponašati novi aku. Nadam se da sam vam preneo neka korisna iskustva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Sto se tice original Yuase....ovako izgleda (od pre 2 god.)

DSC_0794.jpg
 
DSC_0795.jpg
 
DSC_0790.jpg
 
DSC_0791.jpg
 
DSC_0792.jpg
 
DSC_0793.jpg
 
 
 
Ja do sada ne znam dal je neko imao problema prvih 5 godina, traju poodosta dugo, zato mi cudno da je kod tebe tako kratko trajao.
Da li si mozda merio da ti nesto ne vuce struju (u fazi mirovanja) vise od dozvoljenog? 
To takodje saranjuje akumulatore i pospesuje riknjavanje reglera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Izgleda isto kao sa zvanicne yuasa europe stranice. Ima li nalepnicu sa leve strane?

 

Izgleda da su pre nekog vremena prebacili proizvodnju u Kinu, tada je nestao natpis "made in japan" na dnu. To su akumulatori koje imamo fabricki ugradjene ali nesto se plasim da ne mogu vise da se nadju japanski.

 

Neko je vec spominjao po forumu da nove Yuase ne traju ni blizu koliko stare. Nadam se iskreno da to nije slucaj, mada po forumima govore upravo to

Pitam se i ja ko je to pominjao, je li...... :stabre:

samo što se vozaču GS-a ne veruje i odmah mu se skreče pažnja da je Yuasa ipak japanac....Još jednom.....kupite ODYSSEY, jer je to jedan između retkih akumulatora koji se ne proizvode u PRC več u Americi....Yuasa je isto govance kao Exide ili bilokoji akumulator. Meni još najbolje "radi" kinez JTM......a on je i za kineze "kinez"...... ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Dobro bre, sto se ljutis. Ti kazao, a ja malo istrazivao posle. Nema to veze sa time sta vozis :P

nema ljutiš....nego da nađeš vremena kad svratim u Srbiju da popijemo kafu zajedno.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

 

 

 

 

Neko je vec spominjao po forumu da nove Yuase ne traju ni blizu koliko stare. Nadam se iskreno da to nije slucaj, mada po forumima govore upravo to

samo što se vozaču GS-a ne veruje i odmah mu se skreče pažnja da je Yuasa ipak japanac....Još jednom.....kupite ODYSSEY, jer je to jedan između retkih akumulatora koji se ne proizvode u PRC več u Americi....Yuasa je isto govance kao Exide ili bilokoji akumulator. Meni još najbolje "radi" kinez JTM......a on je i za kineze "kinez"...... ;)

 

 

Svi moto akumulatori se rade u Kini uključujući i čuvenu Vartu, informacija stara već nekoliko godina i to od jednog od naj većih trgovaca u Srbiji. Postoji i malo rasprostranjen M.Mareli, mogu da proverim gde se pravi. Odisej nije samo što je original američki već je kvalitetan tehnološki, ploče su od punog olova a ne bakar sa slojem olova i to je krucijalna razlika. I postoji očita razlika između prve ugradnje i kao rezervni deo, tako je u mnogo čemu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja