Jump to content

Moto Zajednica

Optimisti bez razloga

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

10. septembar 2015.

 

Kakav savršen početak dana. Tanja se probudila rano da uživa u prekrasnom izlasku sunca.

OQmKMC.jpg

 

rV1Wwc.jpg

 

Ja sam uživao i bez tako ranog buđenja.

fir3pd.jpg

 

Par sati kasnije, spremni smo za današnju avanturu. Odmorni smo, raspoloženi za vožnju a vreme je idealno. Motori koče bez greške. Optimizam u našim redovima.

 

Imamo samo oko 130 kilometara do današnje destinacije. Da bismo što više uživali, krstarimo totalno relaksirano i bez žurbe. Stajemo tamo gde nam se učini interesantno.

GTmbVK.jpg

 

iAtm6H.jpg

 

eadiXB.png

 

Prva dobra deonica je Scala di Santa Regina. Krivudavi put kroz istoimeni kanjon se nalazi u podnožju najvišeg vrha Korzike Monte Cinto (2760).

XV5H2z.png

 

MoPpMX.png

 

TXsDmk.jpg

 

jFGLh1.jpg

 

Penjemo se sve više i više kroz prelepe šume.

cmSY7z.png

 

5fNc62.png

 

8Yf0cq.jpg

 

Izlazimo na Col de Vergio - najvišu tačku današnje vožnje.

y9T4lT.jpg

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

Po šumama i gorama Korzike neprekidno nailazimo na jedan nesvakidašnji fenomen - celim ostrvom nesmetano šetaju svinje.

wCnCDw.jpg

 

Vode se nešto kao poludivlje. Svaka ima svog vlasnika ali žive slobodno u divljini. Hrane se prirodno i niko ih ne dira. Za slobodu padaju negde oko nove godine i evoluiraju u veoma skupe i ukusne suhomesnate proizvode.

 

Mirniji primerci uživaju u prašini pored puta ili se druže sa turistima...

kJ1y8i.jpg

 

RD2x0z.jpg

 

Eepdtu.png

 

... dok oni malo navalentniji - napadaju. Napadaju turiste u potrazi za hranom. Ove svinje na sledećoj fotografiji su prisilile sve putnike da uteknu u karavan.

bq09To.jpg

 

Stajemo u mestu Foret d'Aitone. Odatle kreću jedne od najpopularnijih pešačkih tura. U blizini se nalaze i neke jako lepe rečne kaskade. Sada se zadržavamo samo na kratko ali imamo nameru da se vratimo. Pravimo par fotki i ćao, do skoro.

fSLTrS.jpg

 

SPlxmM.jpg

 

w6gW8m.jpg

 

UtkIBf.jpg

 

C5woJP.jpg

 

Oboje smo veoma raspoloženi i opušteni. Tanjin osmeh je na svakoj fotografiji...

 

hIEeAv.jpg

 

5HnN2z.jpg

 

... i onda dolazi onaj trenutak.

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

Elem, ušli smo u selo Vice i gps nam pokazuje da imamo još oko 200 metara do hotela. Treba samo da oštro skrenemo u ulicu desno i stigli smo. Raskrsnica je dosta zeznuta, ugao je jedno 160 stepeni a nagib ozbiljan. I sa jedne i sa druge strane puta su parkirani automobili koji još više sužavaju manevarski prostor. Ovako to izgleda - mi dolazimo od gore.

C1pgWN.jpg

 

Ja usporavam, pravim polukružno okretanje i skrećem u donju ulicu. Dok odvrćem gas čujem Tanjin krik u slušalicama. Okrećem se i vidim da ona i motor leže na asfaltu ispred nekog Land Cruiser-a. Zadnji točak motora skoro dodiruje blatobran. Pritrčavam ja, istrčava čovek iz Lend Cruisera. On kuka, izvinjava se i drži se za glavu. Tanji je noga ostala ispod motora ali srećom nije prignječena. Napred barovi a nazad koferi sprečavaju da joj motor pritisne nogu. Dižemo i nju i motor. Usplahireni čovek iz džipa pita da li da zove hitnu pomoć i policiju. Tanja trese prašinu sa sebe i kaže da nema potrebe jer očigledno ništa nije slomila. Motor je ceo, samo su se koferi malo izmestili iz ležaja.

 

Šta se dogodilo? Tanja se kretala desetak metara iza mene. Da bi napravila što je moguće širi krug za ulazak u desnu krivinu, iznese se maksimalno u levo. Lokalac sa Toyotom koji je vozio iza nje to vidi ali izignoriše njen desni žmigavac (verovatno je pomislio: žena vozač, ne zna šta je levo a šta desno). Posle kaže da je mislio da ona hoće da se parkira uz levu ivicu kolovoza i zato je krenuo da je obilazi sa desne strane. Tačno u tom trenutku Tanja počne da skreće u desno i nađe se na putu Land Cruiser-a. Iz retrovizora joj iskaču ogromni farovi, nabija instinktivno kočnice i pada ispred džipa. Srećom, oboje su se kretali relativno sporo i lik je odmah zakočio. Nije se desilo ono najgore... a falilo je pola metra.

 

Još uvek pod adrenalinom, odvezemo motore do hotela. Smeštamo se u sobu i počinjemo da ližemo rane. Kako vreme prolazi, crne, velike i bolne modrice počinju da se pojavljuju po celom telu. Srećom, nije bilo preloma. Brzina je prilikom pada bila mala pa čak nisu postradali ni oprema a ni motor. Problem je bio drugi. Slike u glavi kako pada pred točkove velikog džipa i ne može da se izvuče ispod motora svo vreme joj prolaze kroz glavu i okupiraju joj misli.

 

KRAJ PRVOG DELA

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Doživotno lud i zbunjen !, 241 postova
  • Lokacija: NBgd Vamos - U Romingu Tamos
  • Motocikl: 1250 Triple Black...Vel.ki baš !!!

:care: Pratim Pandine putopise poodavno i proživljavam svaki kao da sam i sam učesnik(što mi je velika i neispunjena

želja poodavno),što zbog nedovoljnog broja SPONZORA za isti,a većinski a zasigurno i zbog mog problematičnog zdravlja

ALI jedan opis me je bukvalno srušio sa stolice(znači zagulio sam se od smeja :lol3:  :lol3:  :lol3: )a odnosi se na :  

 Kad crkne sijalica, sve blinka na ekranu i, na primer, stop svetlo preuzme funkciju pozicije; kada se malo smanji nivo ulja, znak uskličnika bljesne na displeju; kada senzor oseti da zadnja guma proklizava motor automatski smanuje obrtaje, kada drugi senzor detektuje povećani nivo radijacije, GS odmah aktivira olovni oklop... Sve je to super ali kada ne radi kočnica, za to nema senzor. Mislim stvarno...   dodao bih samo BRUKA jedna za  Bmw ,sram ih bilo za takav propust :lol3: !

Pratim i dalje i uživam........ :takoje:  :BMW2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: MaxSym 400i

Prelep putopis,jako duhovit (Tanja ugleda sa druge strane ulice veliku radnju "uradi sam". Zašto su je izgradili baš preko puta BMW servisa, nije mi jasno. ).

Nadam se da je nastavak bez padova uprkos naslovu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Prelep putopis,jako duhovit (Tanja ugleda sa druge strane ulice veliku radnju "uradi sam". Zašto su je izgradili baš preko puta BMW servisa, nije mi jasno. ).

Nadam se da je nastavak bez padova uprkos naslovu.

Panda je car. Uživanje je čitati njegova dela.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1144 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

Ja se plasim da si je isforsirao i da ne odustane(nadam se da gresim),sad si ubacio crv sumnje i naslov mi se cini drugacije nego u pocetku putopisa,nekako sam smirenije citao tvoje putopise kad si vozio sam(ovako sam kao na iglama),naravno kao i uvek je uzivanje citati tvoja putesevstvija ;) .

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

DRUGI DEO

 

Ovaj neprijatni događaj predstavljao je prekretnicu u našoj korzikanskoj moto avanturi. Posle svog dosadašnjeg zadovoljstva, uživanja, radosti, zezanja... ostatak putovanja je dobilo jednu neprijatnu emotivnu dimenziju - strah. Kako to često biva kod žena, samo najcrne misli počinju da je opsedaju. Seti se Želimira koji je poginuo na motoru, nas trojice prijatelja (Arse, Dušana i mene) koji smo u istoj godini završili u bolnici sa slomljenim kostima, svoje mame koja ne može godinama da hoda kako treba zbog preloma pete, dece o kojoj neko treba da brine "dok se ja vozam"...

 

Da se nismo nalazili skoro dve hiljade kilometara daleko od kuće, verovatno bismo se spakovali i krenuli nazad. Predložio sam joj, ako hoće, da nađe nekakav avion a ja ću se organizovati sa motorima.

 

Ali ovde je reč o Tanji, tvrdoglavoj magarici i najvećem inatu koji poznajem. Da ostavi svoj motor... ok, i mene... negde u p.m.? Nema šanse. Kad smo već stigli dovde, izguraćemo turu do kraja! "Jesmo bajkeri ili smo ...?" bodrimo sebe slabašnim glasom.

 

Kada se setim tog trenutka ponestaje mi inspiracija za pisanje putopisa. Izviru mi samo neprijatna sećanja. Zbog toga mi ovaj rukopis stoji već godinu dana zakucan tačno na ovom mestu. Ipak, nedavno sam gledao fotografije i shvatio da nije sve bilo tako loše do kraja... zapravo, nije bilo dosadno do kraja. Zato, nastavljamo sa putopisom od mesta na kome smo stali.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

To popodne, kada se desio pad, Tanja je ostalala u hotelu jer ju je sve bolelo. Da bih joj barem malo ulepšao ovaj baksuzni dan, odem u susedni grad da kupim nešto što voli. Nađem, verovali ili ne, šnenokle... 

20F6yL.jpg

 

Taman su nam dobro došle da izguramo do uveče.

 

Večerali smo u hotelskom restoranu. Na fotkama hrana ne izgleda preterano ukusno ali u realno životu jeste (što se vidi po mojoj zadovoljnoj faci posle predjela).

CmEuuK.jpg

 

b8b8xu.jpg

 

cqSKri.jpg

 

Jelo smo zalili lokalnim pivom sa kestenom.

94WLtL.jpg

 

Za pred spavanje - slatkiš od kestana. Kesten je, inače, veoma zastupljen sastojak korzikanske kuhinje i od njega se prave brašno, džem, pivo, med.....

9Trc1G.jpg

 

Kilometraža za danas - 155; Broj padanja - 1

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mr., 508 postova
  • Lokacija: Prijedor RS BiH / Pakse Lao PDR
  • Motocikl: BMW R1250GSA 2023 Trophy , Yamaha MT-09 Tracer 2017 Tech Black,

Blago

 

DRUGI DEO

 

Ovaj neprijatni događaj predstavljao je prekretnicu u našoj korzikanskoj moto avanturi. Posle svog dosadašnjeg zadovoljstva, uživanja, radosti, zezanja... ostatak putovanja je dobilo jednu neprijatnu emotivnu dimenziju - strah. Kako to često biva kod žena, samo najcrne misli počinju da je opsedaju. Seti se Želimira koji je poginuo na motoru, nas trojice prijatelja (Arse, Dušana i mene) koji smo u istoj godini završili u bolnici sa slomljenim kostima, svoje mame koja ne može godinama da hoda kako treba zbog preloma pete, dece o kojoj neko treba da brine "dok se ja vozam"...

 

Da se nismo nalazili skoro dve hiljade kilometara daleko od kuće, verovatno bismo se spakovali i krenuli nazad. Predložio sam joj, ako hoće, da nađe nekakav avion a ja ću se organizovati sa motorima.

 

Ali ovde je reč o Tanji, tvrdoglavoj magarici i najvećem inatu koji poznajem. Da ostavi svoj motor... ok, i mene... negde u p.m.? Nema šanse. Kad smo već stigli dovde, izguraćemo turu do kraja! "Jesmo bajkeri ili smo ...?" bodrimo sebe slabašnim glasom.

 

Kada se setim tog trenutka ponestaje mi inspiracija za pisanje putopisa. Izviru mi samo neprijatna sećanja. Zbog toga mi ovaj rukopis stoji već godinu dana zakucan tačno na ovom mestu. Ipak, nedavno sam gledao fotografije i shvatio da nije sve bilo tako loše do kraja... zapravo, nije bilo dosadno do kraja. Zato, nastavljamo sa putopisom od mesta na kome smo stali.

Blago tebi na toj tvrdoglavoj magarici. Blazen si medju nama obicnim smrtnicicma. Naci nekog ko dijeli tvoju strast i nece da te napusti ni u trenutcima najvecih nedaca, e to je blagoslov.
Svaka joj cast a tebi zavidim.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

11. septembar 2015.

 

Kao što pretpostavljate, posle dana X u provod idemo samo mojim motorom. Nalazimo se na korak od te famozne zapadne obale i krivudavih putića urezanih u stene.

 

Put koji ide skoro celom zapadnom obalom Korzike vodi se kao jedno od najegzotičnijih mesta za vožnju motora u Evropi. Svi pišu o njemu, zbog fotografija odavde već godinama smo napaljeni na Korziku... Upravo ideja da tuda prođemo navela nas je na ovaj relativno sumanuti poduhvat.

 

Na fotografijama sa interneta to izgleda ovako...

JBrH4c.jpg

 

... a u realnosti ovako.

BGaEiN.jpg

 

No, hajdemo redom.

 

Prvo smo otišli u restoran hotela Les Roches Rouges (Crvene stene) na jutarnju kaficu.

LnSvYe.jpg

 

jcVtfJ.jpg

 

Ovo mesto smo videli na booking-u ali smo odustali zbog cene. Osim što im je smeštaj ultra skup, ispostavilo se da im je i kafa grozna... Ono što vredi je neverovatan pogled koji puca sa terase na crvene setne, a on je besplatan.

QhesKe.jpg

 

vJH01t.jpg

 

j4N6vC.jpg

 

zTYbwK.jpg

 

Ne zadržavamo se dugo, jer je pred nama najlepši deo puta. Pejzaži koji se nižu oko nas su kao sa neke druge planete...  baš kao na internetu.

Zb5QNF.jpg

 

NxbszD.jpg

 

3dy0mL.jpg

 

DO6NfK.jpg

 

MQ5N9o.jpg

 

jhtTI9.jpg

 

Problem je što su izgleda i mnoooogi drugi videli te slike na internetu i došli na istu ideju kao i mi - da se ovuda provozaju. To je, inače, oduvek bio jedan od najvažnijih aduta za posetu Korzici, što se vidi i na jednom starom posteru koji smo u muzeju (loše) uslikali.

xHanPp.jpg

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

Zbog velikog broja zainteresovanih, pred nama se pojavi neverovatna količina automobila. U daljini se vidi da kolona stoji i iz suprotnog pravca.
wMpTcV.jpg

 

Jedni su stali da fotkaju, drugi ne mogu da se mimoiđu, treći ostavljaju kola sa strane i produžavaju pešice... Izgleda kao totalni haos... ali su svi krajnje spokojni. Nema sirena i nervoze.

 

Mi nismo toliko strpljivi a i šta smo dolazili dovde na dva točka ako sada ne iskoristimo prednosti motora.

 

 

Da li je moguće da su tačno danas dva kamiona rešila da prođu ovim putićem? Pa ovde ni dva manja automobila ne mogu da se mimoiđu a da ne očešaju retrovizore.

 

Ne sećam se kako smo se tačno izvukli iz ove blokade ali smo uspeli nekako da ostavimo ovaj gužvanjac iza sebe. Prazan put se otvori pred nama. Uživanje Part2 može da počne.

 

 

Nisam uopšte vozio brzo ali sam posle prvog susreta sa autobusom koji nam je iskočio iza jedne krivine, još više usporio. Realno pogledano, ne može se reći da nepažljivo seku krivine - to je zapravo jedini način da prođu ovim putem. Ovaj susret nisam snimio ali evo kako izgleda kretanje autobusa i njihovo preticanje.

 

 

Na ovako tesnom i krivudavom putu treba voziti oprezno. Osim što su krivine totalno nepregledne, većina turista je tu rent-a-car vozilima. Prestravljeni su provalijama sa strane i "uzanošču" puta. Posebna opasnost su jadni Englezi koji pokušavaju da ubodu i održe pravilnu stranu. Masovno voze po sredini puta jer nemaju osećaj za poziciju vozila na kome je volan sa pogrešne strane.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5494 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ja sam doduse bio u maju, ali nisam imao problem sa nalazenjem smestaja, a i ovaj put kroz crvene stene sam prosao laganica bez ikakve guzve. U svakom slucaju, veoma uzivam u putopisu i probudjenim emocijama!  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

Ja sam doduse bio u maju, ali nisam imao problem sa nalazenjem smestaja, a i ovaj put kroz crvene stene sam prosao laganica bez ikakve guzve. U svakom slucaju, veoma uzivam u putopisu i probudjenim emocijama!  :takoje:

 

 

Zavidim ti. Mi očigledno nismo uboli pravo vreme. Evo jedan od pokušaja nalaženja smeštaja u Kalviju.

 

V5yzTS.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 421 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Royal Enfild meteor 350

Jos jedan perfektan putopis u tvom stilu  uzivamo kao saputnici na tvom putovanju .Cekam kraj da vidim kako ste se izborili sa strahovima koji su normalni u takvim situacijama.Jos jednom hvala tebi i Tanji sto delite vase dozivljaje sa nama . :sampion: .

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

I dok se naslađujemo lepoj vožnji, u jednom trenutku primetim da mi svetli nekakav uskličnik na ekranu - prvo upozorenje za ulje... E ovo stvano nema smisla. Onomad ulje za kočnice, danas za motor... Počinjem da razmišljam da li je bolje da prodam ovaj nemački nesporazum, da sačekam da izađe nova Afriku Twin i da se vozim k'o čovek.

 

Hmmmm... Nije bolje. Kod Afrike takođe treba da se proveri ulje pre dugog puta a osim toga, treba čovek da se bakće sa još jednom tekućinom, onom za podmazivanje lanca. Neka, OK je ovaj BMW GS Adventure za moje midlife landranje. Afriku ostavljam za neko drugo vreme, za vreme kada budem mlađi i postanem zainteresovan za off-road.

 

Elem, odemo na prvu benzinsku pumpu, nemaju 5W40. Nađem na gps-u drugu najbližu. Malo nam je bila izvan planirane ture ali se isplatilo - gps nas provede fenomenalnim i praznim putem.

 

 

Ni tamo nisu imali ulje koje tražim. E majku mu, bolje da sam poneo jednu kanticu od kuće umesto ovog rezervnog kardana.

 

Srećom, na trećoj pumpi nalazim 5W40. Pošto sam to već jednom pre par godina radio, rutinskim pokretima dignem motor na centralni štand, nađem ispod sedišta ključ za otvaranje poklopca i naspem ulje u motor. Ni premalo - ni previše (da ne rikne nekakav semering).

o30Ow0.jpg

 

Tek kada sam krenuo da pakujem bocu, pogledam etiketu i prođe me nekakva jeza. Osim što je brend za koji nikada nisam čuo, jedino što razumem su reči "sintetički podmazivač" i "dizel". Hmmmm...

Km5AGl.jpg

 

Siguran sam da moj GS nije dizel ali nisam siguran da li sam pravilno ulje nasuo u motor. Srećom, setim se priče jednog zaljubljenika u BMW GS-a (ako je lagao mene i ja lažem vas) a to je da ovaj motor može da ide i na maslinovo ulje (extra virgin, naravno) i bi mi lakše. Kad može na zejtin, može i na ovo. Još mi bi "lakšije" kada mi je Tanja rekla da reč essence znači benzinski motor. Boxer radi kao podmazan pa možemo daje.

 

Primedba autora 1: Da, ovo za extra virgin sam izmislio, može i obično maslinovo.

Primedba autora 2: Ma zezam se, nema potrebe uopšte da bude maslinovo ulje, može i obično suncokretovo.

Primedba autora 3: Ovo je samo šala, pošalica, zajebancija. Nemoj da neko iz psihološke kategorije "vlasnik BMW-a" ovo pročita pa da stvarno proba. Samo 5W40... a može i istopljen margarin.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

Primedba autora 4: Što se tiče GSA vs AT vs ST vs HD vs RR vs XYZ... 

 

 

Ja bi' to sve vozio. :)

 

 

Make ride, not war.

Promenio član Furious Panda
  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1064 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09

I pored svih nedaća, razum je prisutan, a smisao za humor je neizbrisiv. ;)

Što se tiče Tanjinih i tvojih padova, desili su se kad ste bili sami na motorima. U njenom slučaju je to nespretnost, a u tvom "divljanje". Kada ste zajedno na jednom motoru, toga nema, jer se ti potpuno kontrolišeš (o čemu te ona redovno podseća), a ona uživa u vožnji. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1584 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Primedba autora 4: Što se tiče GSA vs AT vs ST vs HD vs RR vs XYZ... 

 

 

Ja bi' to sve vozio. :)

 

 

Make ride, not war.

I ja bih, ali koji je bolji??? :)  :)  :)  :cirka1:

 

P.S. odlican putopis, malopre sam procitao odjedared, cekam nastavak/e

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja