Jump to content

Moto Zajednica

Optimisti bez razloga

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

5. septembar 2015.

 

Ustali su rano jer ih je čekao dug put. Vreme je lepo, sunčano, baš kako treba da bude početkom septembra. Poveći prtljag je natovaren još sinoć. Ostalo je samo da čuvar parkinga ovekoveči ovaj svečani trenutak.

efvOD6.jpg

 

Osmeh na njihovim licima.

F5SrNZ.jpg

 

Ne, ovo nije prvi put da njih dvoje sa dva motora odlaze negde... ali je sada različito. Na oba motora se nalaze puni koferi a odlučni pogledi i odmereni pokreti nagoveštavaju da se pred ovo dvoje hrabrih ljudi nalazi nešto ozbiljno - prava moto tura.

 

U moto smislu, ovaj prvi dan nije bio ništa posebno.

 

Uobičajena gužva na Bugarsko-Srpskoj granici, ...

YhjAy7.jpg

 

"Kolega, gde ideš?"

"Za Portugal."

"..."

gtaxWD.jpg

 

... povremene pauze, ...

40mMkF.jpg

 

NBEeUo.jpg

 

DzfunA.jpg

 

... jagnjeće brigade u novootvorenom delu restorana Pego, ...

HubHnf.jpg

 

... malo sunca, ...

VJKpVV.jpg

 

... malo kiše ...

F1xxJ3.jpg

 

Sve u svemu - ništa spektakularno. Već hiljadu puta su prolazili ovim putem.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

Za prvo veče nisu rezervisali smeštaj. Svratili su na blef u Mećavnik i ispostavilo se da je ostala još jedna slobodna soba.

SLBOx5.jpg

 

35lyHv.jpg

 

Mwa1Vf.jpg

 

Ona u Mećavniku do sada nije bila ali je iz njegovih priča znala da treba da ga vidi. Oduševljena je.

 

ZRxT9R.jpg

 

bTk57I.jpg

 

fmjCAQ.jpg

 

I on je oduševljen - odličan internet u sobi iznad recepcije.

 

wIp19n.jpg

 

Sofija - Mokra Gora: 470 kilometara.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

6. septembar 2015.

 

Predivno jutro.

tMHZWV.jpg

 

Nvq4LE.jpg

 

1fbF2O.jpg

 

Raspoloženje je na nivou.

90ThYd.jpg

 

Jutarnja vožnja je bila toliko dobra da se nisu zaustavljali čak ni da uživaju u neverovatnoj tirkiznoj boji Drine ili u pogledu ka ćupriji. Kad su najzad stali, na njegovo iznenađenje, ona ode da krade jabuku.

zUTEDU.jpg

 

Eh ti bajkeri... Vožnja motora budi ono najgore u ljudima i navodi ih na greh.

lIKB9I.jpg

 

Kod Gacka skreću u pravcu Nevesinja i prave malu pauzu.

V8Aw3q.jpg

 

JTLoXA.jpg

 

Proveravaju njene gume. Nisu baš istrošene do ivica ali se i ne može reći da vozi penzionerski.

3TrjbV.jpg

 

Od Gacka do Nevesinja su imali najbolju zajedničku vožnja do sada. Prazan brz put, obaranje u krivinama, adrenalin na nivou. Sjajno.  

 

Pre Mostara se zaustavljaju da naprave prvu zajedničku fotogrfiju.

aNJS7q.jpg

 

Prolaze pored Mostara ali malo omaše put i voze na okolo. Posle nekih serpentina, naiđu na auto-put. Nisu ni znali da A1 počinje još u BIH. Puštena je i naplatna rampa. Da bi svojoj ženi olakšao manevrisanje i petljanje sa parama, on džentlmenski plaća putarinu za oboje. Momak u kućici kaže da ona prvo prođe. Ona kreće da ga obilazi sa desne strane ali zaboravlja da ima kofere. Njen levi kofer udara u njegov. BMW F700GS je na zemlji a ona pada na stepenište susedne kabine za naplatu. Dok svi na okolo pritrčavaju i dižu motor, ona ustaje i valja se od smeha. Nema ništa slomila samo ogrebotina i otok. Što bi se reklo, oprema je odradila svoje. Ne izgleda strašno, zar ne?

Up4ta3.jpg

 

"Ništa, mala ogrebotinica i sićušan otok.." teši je on. :ups:

 

Do kraja dana ponosno je ponavljala: "He, he... Srećne mi rane junačke..."

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 13

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

Kad su izašli na auto-put, prosečna brzina se znatno povećava. Jedino zadržavanje su imali na granici sa Hrvatskom. Tamo su im neki klinci policajci i carinici prvo udarili pečate po sred novih pasoša a onda im prekopali apsolutno sve torbe. Revnosni službenici pedantno su izvadili stvari i pregledali sve: gaće, kozmetiku, uloške, svu moto opemu... Da li su naši motoristi popizdeli? Jesu.

 

Malo odvrću gas i ubrzo stižu u luku Split. Kupuju karte za trajekt do Ankone. Morali su mnogo ranije da prođu pasošku kontrola (svi su bili veoma ljubazni) i da stanu u red za ukrcavanje.

 

qcqvlA.jpg

 

Dugo čekanje...

CFSlPL.jpg

 

MSBAvE.jpg

 

Ulazak na ovaj trajekt je jednostavan. Zona za parkiranje motora je na donjem nivou i nema nekih većih problema čak ni za početnike.

yAk6lg.jpg

 

Lađa je zaplovila kad se već smrklo. Pogled ka Splitu je fenomenalan.

UFNy9d.jpg

 

Posle celog dana vožnje, prijaju pivce i cigara na palubi.

L7aWVV.jpg

 

Ako ne možete dobro da spavate u kabini trajekta zbog buke i vibracija, iskoristite to i uživajte u jednoj od najlepših stvari na plovidbi preko Jadrana - izlasku sunca.

ZVFck5.jpg

 

bIeG7y.jpg

 

Mokra Gora - Split: 420 kilometara (+237 kilometara vodenim putem do Ankone).

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09

Pratim i ja, samo me naslov nešto brine? A i tekst je nešto kratak, da li namerno?

U svakom slučaju očekujem odličnu priču, cepaj dalje. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

Pozdrav svima. :)

 

Jeste karte za trajekt rezervisali ranije ili ne i koliko su bile?

Karte SU kupili na licu mesta, bez prethodne rezervacije.

 

Pratim...

 

Eto, imam razlog više da u Maroku tražim wi-fi. Krećem sutra  :moto3:

Želim ti sretan put i mnogo inspiracije za putopis.

 

Pratim i ja, samo me naslov nešto brine? A i tekst je nešto kratak, da li namerno?

:aha::takoje:

 

Nastavak sledi uskoro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

7. septembar 2015.

 

Feribot je stigao rano ujutro u Ankonu i posle kafice na benzinskoj pumpi, vožnja je mogla da počne. Trebalo je do kraja dana da preseku Italiju i da stignu na drugu stranu čizme, negde u visini cevanice. Umesto auto-putem preko Bolonje, uputili su se lokalnim drumovima kroz Umbriju i Toskanu.

qEtjIT.jpg

 

Opcija curvy roads na gps-u ih je vodila po svakakvim zabitima i divljim putićima. Jedan predivan proplanak u Umbriji su iskoristili za kratku foto sesiju.

feJUnb.jpg

 

s51jsU.jpg

 

4qB6I0.jpg

 

1N9FTu.jpg

 

Ipak,  veoma često su se alternativni putevi koje gps predlaže pretvarali u polumakadam sa dosta rupa i šljunka. Njegov veliki Adventure je to peglao bez pardona ali mali GS F700, sa spuštenim vešanjem i punim koferima, to teže podnosi. Trnu joj ruke.

Ho79MT.jpg

 

Oko 3 popodne su stigli u okolinu Arezzo-a. Ovo je treći dan vožnje i umor počinje da savlađuje ženski deo ekipe. Donose odluku da do Livorna, krajnje destinacije za danas, idu auto-putem. Uštedeće vreme, moći će da se odmore i ljudski večeraju.
5vUHSG.jpg

 

Koliko je vožnja po neravnoj površini izmara, toliko italijanski auto-put budi Supermena u njoj. Mali GS šiba kao lud. Provlači se između kolona kamiona u desnoj i brzih automobila u obilaznoj traci. Par puta ju je (kada je stigne) upozorio da uspori.

 

Popodne stižu u Livorno. Uz put su rezervisali pristojan hotel u centru grada. Bilo je boljih i jeftinijih hotela ali su tražili takav koji ima garažu da ne bi skidali sve stvari sa motora.

7E1V6x.jpg

 

Ona je preko TripAdvisera pronašla restoran Ghignoli Maila Gioia. Uz muziku Pink Floyd-a, lokalno pivo i dobru klopu, prepričavali su današnji dan i nestrplivo očekivali sutrašnji.

r844Km.jpg

 

Ankona - Livorno: 390 kilometara. Mnogo pauza i odmaranja.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

8. septembar 2015.

 

Napustili su hotel pre doručka jer trajekt kompanije Mobi kreće rano, u 8 ujutro. Ukrcavanje motora je ovde bio malo veći (da ne kažem veliki) izazov za početnika. Trebalo je popeti se dva sprata, voziti na okolo i svo vreme izbegavati metalne grbe koje su, citiram: "rasute po podu kao minsko polje". Iako se oduzela od straha ipak je nekako uspela.

XOn7Ml.jpg

 

Plovidba je trajala 4 sata i svo to vreme je bilo posvećeno njoj. Prva dva sata su prošla u seansi smirivanja od stresa zbog ukrcavanja.

RzgOa9.jpg

 

Druga dva sata su radjene psihološke pripreme za silzak sa broda. "Diši duboko... Slušaj chillout muziku da se opustiš..." Na brodu je bilo 3-4 bajkerke i svakoj su oči bile pune straha a ponekoj i suza. Šou... htedoh reći... užas. Na šta su sve primorane jadne žene bajkera samo da zadovolje očekivanja svojih ambicioznih muževa.

 

Sledi "strašno" ali ipak uspešno iskrcavanje i... i... i... i ostvaruje se višegodišnji san:

tv5nf1.jpg

 

KORZIKAAAAAAA!!!!

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 13

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

Primedba autora*

 

Sigurno to niste provalili do sada pa da otkrijem tajnu: ovo dvoje ljudi o kojima pišem u trećem licu, to smo u stvari Tanja i ja.  :Joska:

Već šest godina maštamo da odemo na Korziku, planiramo sve detalje, budžetiramo, brojimo dane... i na kraju se uvek nešto dogodi pa odustanemo. Čisto zbog malera, puj, puj, da se ne ukaže da je i ovo bio samo san, do sada sam držao u tajnosti imena aktera i krajnju destinaciju. Pišem kao na prstima samo da ne izbaksuziram nešto... ali sada, kada smo već 100% stigli, nastavljam u normalnom putopisnom stilu.

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja