Jump to content

Moto Zajednica

Enduro 2t ili 4t?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda NX125, Suzuki DR-Z400E

Evo prodam ti ja mlađeg dominatorovog brata, 4t, 125cm, spreman na svaki vid soft endura.  :P

Bila je neka Husqvarna TE, 250cm 4t, par stvari da se srede, za oko 2700. Možda je još uvek ima u oglasima. Pročačkaj van oglasa među ljudima koji voze enduro, možda nađeš nešto povoljno, a dobro. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda NX125, Suzuki DR-Z400E

To je relativno mlad motor, problema oko nabavke delova sigurno neće biti. A cena... Ne razmišljaj puno oko toga dok ne dodje do potrebe za tim, ako je sam motor u dobrom stanju, a ti ga redovno i pravilno održavaš neće biti mnogo problema...

 

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Kad ste vec potegli temu, imam jedno pitanjce.

Pre par godina sam 5-6 dana vozio Kawasaki kl250g (super sherpa), da zaista se tako zove :), taj motor me je odusevio.

To je tako lagana naprava, momenta ima vise nego dovoljno, jako zanimljiva naprava!! Masina je 4t 250ccm, pokusavao sam da pronadjem taj model kod nas, nisam uspeo da pronadjem taj model, ali me interesuje ko poznaje materiju mozda da nabroji, par modela sa 4t 250ccm slicnih ovome, posto je meni kao amateru i putnom vozacu, takva naprava bila poprilicno zanimljiva :) siguran sam da bi nekome ko vozi aktivno off bio dosadan i los motor, posto je ipak dual sport, ali meni bi recimo bio vise nego dovoljan da probam malo da se vozam van puta, jako fina masinica!! Dakle, ako znate jos neki slican model(4t), pisite.

Odličan i mnogo hvaljen motorić 'preko bare'. Često ga porede sa DR200SE 2000-2014.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Austrija
  • Motocikl: Kawasaki KX 250

Ako zelis krosericu..pravu, da navrces gas i da uzivas, uzmi 2t..Nemoj da te buni kubikaza..sve iznad 125ccm je oruzje! Mozes ubiti i sebe i druge!

Razlika u 2t i 4t je samo obrtni moment i linearnost snage, naravno i sam agregat, ali nemoj misliti da 4t neide kao 2t..i da ne mozes orati i divljati.

Pocetnicima se svakako preporucuje 4t..ali to je stvar ukusa i ko sta preferira..

Ja licno bas i ne razumem da ljudi pisu da je 2t skuplji za odrzavanje, to nije tacno ! Jeste da ima i vrlina i mana ali isto je i sa 4t samo obratno. Servisni interval je kraci kod 2t ali klip i cilindar nemoras menjati na svakih 20 ili xy radnih sati..puno ljudi vozi godinama a da nije ni pipnut agregat!

AutoMotoBild Nemacki casopis je radio uporedjenje troskova 2t i 4t masina tokom godisnje expoatacije i po njihovim rezultatima je 4t ispao skuplji!

Mozes uzeti neki kros za 1500-2000 ali ces morati da ulozis u njega..ali onda imas masinu..motorku na 2 tocka !

Sretno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1584 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Druze, mozda je 4t ispao skuplji u varijanti da su sami sve radili, ali onaj ko cesto strci kod majstora nece dobro da se provede, a ni njegov novcanik.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: dr350

Kod kupovine polovnog motora to je uvek macka u dzaku moras znati sta su najcesce mane tog motora pa prvo to proceslajti pre kupovine.

Meni je uvek izbor na 4t jesu mozda skuplji generalno ako nije napusten, manje ulaganja zahteva i opeustenija voznja i pre svega za mene lepsi zvuk dok se vozi. Moj izbor dr350 ili drz400. Dvotaktni se ipak drugacije voze vise trose vise habaju ali je u slucaju radjenja generalke jeftiniji.

Za sumu motor 80-150kg ne preko jer brzo raste zelja za teze terene. Mnogo je bolja varjanta sa lakseg na tezi motor cak i za probu bar po meni obrnutno nije to taj osecaj vise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja