Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc za Honda CBR 1000F ('93)

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

Napreduje se!!!! 

Zamolio bih te da po sklapanju snimis zvuk, trebalo bi da su priguseni dosta ovi yamahini izduvi. 

Sretno ti sklapanje druze! Ja imam i ritual, nove delove rasporedim po stolu pa par dana uzivam tako u njima, potraga i iscekivanje mi takodje predstavljaju vid zanimacije i odusak od svakodnevnice...

 

Pozdrav Nenad.

naravno da cu da snimim i postavim. svi VI ste mi u srcu jer ste bili pravi drugari (ovo pomalo zvuci ko iz Titovog vremena LOL) ..... a za uzivanje u novim delovima, jednostavno nisam imao vremena. motor je vec od pocetkom augusta u garazi kod servisera tako da i njemu se zuri.

I ja ocekujem dublji zvuk, ali iskreno ako je tako dubok kako sto ja ocu onda mi je to pravi pogodak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

Nakoon jucerasnjeg ludog dana, sada mogu da saberem mali misli i pocnem razmisljati oko sminke :)

Oko farbanja jos uvek ne znam, nesto se foliram i premisljam jel najbolje da isforsiram da ga napravim ko zadnju seriju iz '97me ili nesto drugo? Par ljudi (i cura) mi sugerisu da ostane crn, ali ovaj put ceo crn, dok ja bi da AKO bude crn napravim neke sare/linije gde su ivice. ali o tome cu pricati/pitati kasnije.

sada najvise razmisljam oko crashbar-a ........ necu ko one racing "dugmad", plasticne cilindre, nego bash crashbar.

Pokusacu da objasnim a zatim i stavim sliku da bi se nadopunilo objasnjenje.

Ocu da skinem, da nema taj plasticni poklopac sa strane, koi se tasko nadje ili je preskup, pa bu tu rupu koja se pojavi na velikom oklopu kada se skine taj deo popunio i dobije vizuelno jedna velika "rupa" ... e sada, ....... na donjem deo te rupe je straf koji drzi motor. na gornjem delu je manji straf koji je drzao orginalni bar koji je bio ispod taj poklopac koji sam vec skinuo. ..... znaci ideja mi je da napravim bar koji ce da poveze te dve tacke (zuta linija). i za taj deo sam potpuno siguran. sada dolazi onaj drugi deo ....... ako to imam sa obe strane, jel bi bilo ok da se napravi bar oko celog prednjeg dela? (plava linija) ......... znam da to ne bi imalo neku zastitnu funkciju, ali eto ko ideja me vuce. trazim vese razmisljanje oko toga?

Pozadi vec imam nosac za kofere, tako da pozadi i ne razmisljam :)

CRASH

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

Da nadopunim moj post sa jos necim, ... bio na jednoj zurci pre par dana i jedan lik mi da ovaj link/sajt za delove.

Iznenadio sam se da ima puuuuuno stvari koje se tesko nalaze sa veoma pristupacnim cenama. Naravno, ovaj sajt ima puno vise od delova za CBR 1000f.

ne znam jel dozvoljeno da se postavi ovako nesto, pa ako nije nek admin brise ovo info.

http://www.wemoto.com/bikes/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Za crash bar i savet oko istog trebamo sacekati kolega "Seba-u" ... Ili mu se obrati porukom...  Ja na svojoj imam te dugmad kako ih nazivas, tu su sa namerom da mi u eventualnoj nezgodi sacuvaju noge i prime prvi udarac, zastita plastika je sekundarna... Donja tacka kod nosaca motora, po meni je dobra za kacenje zastite, gornji kraj zute crte je u visini poklopca glave, tu je takodje debela cev rama i na istu se moze po potrebi navariti matica koja ce drzati gornji deo.

Nadjoh sliku svog na forumu, unutar plasticnog dela, od punog prohroma fi15 sipka, narezan navoj i uvijeno mesto srafa koji je nosio motor u tom delu..

 

Pozdrav Nened.

post-4737-0-02641200-1476775270.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

Nenade, vidim da si me skontao, narocito za gornji deo sto si totalno u pravu.

DA, vec sam na drugoj temi popricao sa Sebom tako da to je u procesu ...... ali samo zuti deo.

Mene vise zanima onaj plavi deo jel ima smisla da ga pravim? mislim da bi delovao dobro, ko obruc oko prednje maske od gornje zute tacke do sa druge strane ista pozicija.

Cak sto vise, mozda i OKO fara, pa da se bilo koji deo sa tog bar-a koristi i kao drzac za kameru ........

Naravno, kada se ja i ti budemo videli ima da kopiram taj tvoj drzac kod volana da bi mogao i tu da stavim kameru pa da se vidi i brzinometar :) da ne bude da sam posle lagao da sam vozio "320km/h" LOL

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2830 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Razmišljao sam i razgledao gde da zakačim rol bar, bilo neki "starinski", bilo ove "dugmiće". Nijedno mesto mi se nije baš dopalo, pošto imam utisak da nezgodan udarac može lako da iskrivi deo rama. Drugo je meni  još važnjije. Da se sačuva donji deo motora, tamo gde je paljenje i alternator. Tu i mali udarac može da onesposobi vožnju (da iscuri ulje). A i brate, šteta dekla. Takođe, zaštita hladnjaka. Ovo mi je prvi motor sa vodenim hlađenjem (uopšte nisam nešto time impresioniran, samo više delova lomljenje), pa stalno mislim da i tu treba nekako napraviti zaštitu. Moje stare vazdušare su uvek sjajno išle, nisu se pregrevale, mašina je lepša, lakše je za pristup svim drugim delovima, za održavanje, za ne daj bože pad (pupupupupu). ;)

 

Mislio ja tako, mislio... I ništa nisam smislio. Eto, samo kažem, možda neko osmisli nešto pametno. :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

Razmišljao sam i razgledao gde da zakačim rol bar, bilo neki "starinski", bilo ove "dugmiće". Nijedno mesto mi se nije baš dopalo, pošto imam utisak da nezgodan udarac može lako da iskrivi deo rama. Drugo je meni  još važnjije. Da se sačuva donji deo motora, tamo gde je paljenje i alternator. Tu i mali udarac može da onesposobi vožnju (da iscuri ulje). A i brate, šteta dekla. Takođe, zaštita hladnjaka. Ovo mi je prvi motor sa vodenim hlađenjem (uopšte nisam nešto time impresioniran, samo više delova lomljenje), pa stalno mislim da i tu treba nekako napraviti zaštitu. Moje stare vazdušare su uvek sjajno išle, nisu se pregrevale, mašina je lepša, lakše je za pristup svim drugim delovima, za održavanje, za ne daj bože pad (pupupupupu). ;)

 

Mislio ja tako, mislio... I ništa nisam smislio. Eto, samo kažem, možda neko osmisli nešto pametno. :D :D :D

I tu si u pravu, kada mi je drvo palo na motor u august, polomila se sa leve strane ona okrugla crna plastika. A kada sam kupio motor nije bilo i sa desne strane. Tako da kontam sto oces da kazes.

Mozda da se malo produzi taj bar koji ja predlazem na dole ...... znaci da ide jos nekih 5-7cm od donje zute tacke...... a mozda cak i do "kruga"

U vezi rama, alternatora, hladnjaka ........ ram je jak, nije tako lako da se izkrivi tako da skoro i da ne postoji nezgodan udarac. Video udes/udar sa strane i geometrija se nije pomerila. Ja sam imao direktan udar sa prednjim tockom u bocne strane auta tako da teleskop je kompletno stradao, ali ram i hladnjaci su ostali citavi, tako da i to je oprobano :)

Alternator je gore, sa leve strane i tesko dostupan. da bi se on ostetio opet to treba da bude nesto jako, tako da one "obicne" padove nece uticati na njega.

ali opet, imas pravo za donji deo :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Sto se crach bara tice. makar je tako na mom modelu serije pre tvoje. Kada skines plastikice bocne sa stranice tj krila, dakle male plastikice nasrafljene na krilo plasticno, one kriju mali hondin fabricki crash bar. Od celika u polukrugu, taman toliko da zastiti masinu, Umesto njih mozes da iskonstruises jaci i veci crash bar, da napravish slajde, nalijesh plasticnu kuglu, nasrafis dodatni itd... Ne znam koje bi drugo resenje bilo estetski zadovoljavajuce osim ako ne krenes da pravish streetfight....Mada ti ces odluciti na kraju. On ima lepu ali vec malko staromodnu liniju,,,,, ne znam da li ispod plastika ima mesta da se razvlaci sipka

 

Mislim da crash bar mora da bude jak, ali ipak najslabija karika u ramu motora

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

DA, i kod mene ima taj mali celicni deo .... koji bi kod mene isao u OUT. .... i posto bio opet danas kod servisera, .... resio sam da se zadrzim samo na "zutu liniju" sa slike. taj obruc ... je da me vuce, ali siguran sam da ce da poremeti aerodinamiku (ko nosaci na krovi za auto koji tada prave strasnu buku) tako da odustao sam od toga. A svidjala mi se ideja da bi mogao da stavim par kamera LOL, .... jedno 3 komada napred i jos 2 pozadi ...... pa da bude zanimljive snimke...... ali naci cu ja nacina za jos kamera ....... jake snimke izadju kada se jurimo sa drugovima po krivinama

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

POMOC!!!

 

Imam neki jebani problem koji mi je jako cudan i ne znam da ga lociram. Problem je u palenju. Dajem kontakt, pritisnem dugme i NE pali (ne vergla). Tacnije, nekad pali, nekad ne, i to postaje gore vremenom, sve cesce ne pali. Kada pritisnem dugme, pokazivac neutral brzine na tablu (zeleno) pokazuje smanjenje napona, znaci vidi se neka reakcija. Ali motor NE vergla. A ako napravim kratak spoj kod startera (gde mi je glavni osigurac) onda vergla bez problema.

Jel ima neko ideju/iskustvo gde bi mogao da bide problem? U glavi mi se motaju 2 razloga.

Jedan je da je taj prekidac za palenje (kod rucku) gotov.

Drugo, potpirac, neutral i rucka su u nekom kolu pa da tamo mozda ima neki konflikt, ili mozda neka vlaga u kablovima.

E sada, posto su obe stvari zeznute, jedna skupa, druga pain in the ass, pitanje je  ako neko ima jos koju ideju molim vas spodelite

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2830 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Pošto ti pokaže smanjenje napona, samo dugme za paljenje radi. Da se ne smanji napon, verovatno bi kvar bio u dugmetu ili ovom kolu koje si naveo. Ovako bih ja krenuo sledećim putem: prvo, moguće je da ti otkazuje relej za paljenje (vrlo verovatno, ali i jeftino), drugo, četkice (konektor) na anlaseru. Ako relej ne cakće, verovatno je on u pitanju. Ako cakće, a ništa se ne desi, onda su pre četkice. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

Pošto ti pokaže smanjenje napona, samo dugme za paljenje radi. Da se ne smanji napon, verovatno bi kvar bio u dugmetu ili ovom kolu koje si naveo. Ovako bih ja krenuo sledećim putem: prvo, moguće je da ti otkazuje relej za paljenje (vrlo verovatno, ali i jeftino), drugo, četkice (konektor) na anlaseru. Ako relej ne cakće, verovatno je on u pitanju. Ako cakće, a ništa se ne desi, onda su pre četkice. 

nema nikakav zvuk, ne cakche.

sto ti je "relej za palenje"? starter? on gde se nalazi glavni osigurach?

ili se to nalazi na anlaseru?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

To gde prespojis pa vergla je relej za paljenje, iza debelih zica a ispod crvenog plasticnog poklopca imas par musko/zenskih buksni, proveri stanje istih i da li su zice cvrsto i bez patine zakrimpane... Prsni WD u taster paljenja i kontakte na releju...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Izmeri unimerom pad napona na klemama, prvo meri bez kontakta, zatim pod kontaktom, pa uz pritisnuto start dugme, vrednosti postavi ovde, ukoliko je pad merljiv suzicemo pretragu...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

To gde prespojis pa vergla je relej za paljenje, iza debelih zica a ispod crvenog plasticnog poklopca imas par musko/zenskih buksni, proveri stanje istih i da li su zice cvrsto i bez patine zakrimpane... Prsni WD u taster paljenja i kontakte na releju...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

vec uradjeno

 

Izmeri unimerom pad napona na klemama, prvo meri bez kontakta, zatim pod kontaktom, pa uz pritisnuto start dugme, vrednosti postavi ovde, ukoliko je pad merljiv suzicemo pretragu...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

ok, uradicu u toku noci (radim nocu jnga) i postavicu sto dobijem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Takodje, ako motor misli da nije u neutralu /leru ignorisace pokusaj paljenja, kada se to desi stisni kvacilo pa probaj hoce li zaverglati...

To mi ovako na daljinu pada na pamet, imas li prekidac na bocnom stenderu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

Takodje, ako motor misli da nije u neutralu /leru ignorisace pokusaj paljenja, kada se to desi stisni kvacilo pa probaj hoce li zaverglati...

To mi ovako na daljinu pada na pamet, imas li prekidac na bocnom stenderu?

imam i nije to, znaci kvacilo nema veze .... drugo je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Posto direktno spojen anlaser kazes da vrti ja bih paznju posvetio relaciji taster paljenja, zastita (prekidac kvacila, stender, neutral), starter relej...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja