Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc za Honda CBR 1000F ('93)

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

Postovani, nov sam ovde, ali od prve sam upoznao Nenada N.F.S. koji mi je dao savet da otvorim temu i potrazim pomoc od svih vas.

Ako pogleadte u moju galeriju, videcete da je masina kod "lekara" i da mu pravim opasne "operacije"

 

Ja sam treci gazda u MKD, a uvezen is Svicarske. Pojma nemam ko je sta radio, ali od motora su napravili sarmu

Napravili su mu modifikaciju auspuha, umesto orginalnih 4-2-1-2, stavili su 4-2-1, ali izrada je katastrofalna. tako da treba mi onaj deo gde se dve grane spajaju u jednu komoru cetvrtastu. N.F.S ima neke slike od tog dela pa molio bih ga da stavi sliku.

 

Dalje, kako sto su sjebali auspuh, napravile te krivine kako NE treba, uspostavilo se da im centralni stender smeta pa su ga bacili. .... znaci treba mi i centralni stender.

 

joj, ova lista ce da bude dugacka. Cetvrto, ofarbali su vizir, crn, ..... pa kada menjam ocu da stavim turing vizir. nasao sam Ivana is Beograda ali treba mu uzorak/master po kome ce da napravi repliku. AKO ima neko ko je zeljan da pozajmi na par dana kada budem isao za BG, bio bih mu zahvalan.

 

Kad je bal, nek je maskembal, .... tako da ocu i da ga ofarbam, ali treba da se srede i plastike. Pali su i opet sarmu su napravili neki pametnjakovici. tako da treba mi neko ko ZNA kako treba da se posao obavi, od peskarenje do lepenje i spremanje za farbanje, pa do boje i stikeri.

 

Svake sugestije su dobordosle, poz iz Skoplja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Imas na kupujem prodajem originalne auspuhe za cbr jer sam ja trazio za sebe al cu za sada da guram ovako. Mislim da lik trazi oko 120 eura, probaj malko da se iscenkas, ako hoces da imas fabriku. Imas takodje coveka iz Zrenjanina koji rasparcava CBR 1000f koji ne moze da registruje i inace njih vozi. Sve zivo zna i moze da ti da 1000 saveta. Ja sam upravo od njega pre neki dan uzeo nesto delova koje sam hteo da zamenim.

 

Nadji ih tj. pogledaj na Kupujem prodajem. Najlakse ti je u Google da ukucas cbr 1000 f (delovi).  Takodje ima i plastike, original, a dosta delova motora je prodao. To nij slupan ili izgoreo motor, vec je kao casa, tek uvezen ali nazalost nije mogao da ga registruje ovde.

 

Ako ti treba vizir javi mi se dacu Ivanu tj tebi moj pa prekopirajte, ali nije turing pa je verovatno isti kao onaj koji ti vec imas. Mislim da imas i MRA turing vizir za njega.

 

Cuo sam da Joca majstor sa karaburme dosta dobro poznaje cbr-a, pa eto da imas i rezervnu varijantu.

 

Za njega ti u svakom slucaju treba IZVANREDAN akumulator od najmanje 14 ah jer mora brzo da ga vrti da bi upalio. Slavina za gorivo ima vakum sa prvog karburatora i to ti je bitno za paljenje ako nemas pumpu tj imas raniji model tj ako je nesto prepakivano na motoru iz tri osnovne serije koliko ih je radjeno. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

Imas na kupujem prodajem originalne auspuhe za cbr jer sam ja trazio za sebe al cu za sada da guram ovako. Mislim da lik trazi oko 120 eura, probaj malko da se iscenkas, ako hoces da imas fabriku. Imas takodje coveka iz Zrenjanina koji rasparcava CBR 1000f koji ne moze da registruje i inace njih vozi. Sve zivo zna i moze da ti da 1000 saveta. Ja sam upravo od njega pre neki dan uzeo nesto delova koje sam hteo da zamenim.

 

Nadji ih tj. pogledaj na Kupujem prodajem. Najlakse ti je u Google da ukucas cbr 1000 f (delovi).  Takodje ima i plastike, original, a dosta delova motora je prodao. To nij slupan ili izgoreo motor, vec je kao casa, tek uvezen ali nazalost nije mogao da ga registruje ovde.

 

Ako ti treba vizir javi mi se dacu Ivanu tj tebi moj pa prekopirajte, ali nije turing pa je verovatno isti kao onaj koji ti vec imas. Mislim da imas i MRA turing vizir za njega.

 

Cuo sam da Joca majstor sa karaburme dosta dobro poznaje cbr-a, pa eto da imas i rezervnu varijantu.

 

Za njega ti u svakom slucaju treba IZVANREDAN akumulator od najmanje 14 ah jer mora brzo da ga vrti da bi upalio. Slavina za gorivo ima vakum sa prvog karburatora i to ti je bitno za paljenje ako nemas pumpu tj imas raniji model tj ako je nesto prepakivano na motoru iz tri osnovne serije koliko ih je radjeno. 

Odlicne savete si mi dao. Narocito onaj lik iz Zrenjanina. Ako ti nije muka, posalji mi po privarnu poruku tel ili nesto da bi mogao da ga iskontaktujem.

Inace, ne treba mi orginal auspuh, jer ocu da ga vozim na jedan auspuh, nego samo deo gde se spajaju grane. Uh sto nemam sliku da postavim da bi me ljudi shvatili. Moram da napravim.

Hvala i za ponudu za vizir, ali kao sto si reko, imam ja isti. Ima MRA, ali je 100 evrica :( a za Ivana sam cuo samo pohvalne reci (osim sto je jeftiniji) tako da resio sam da idem preko njega.

Ovaj JOCO, .... odakle je?

U vezi akumulatora, ... taj deo je super, bio je, a i nema razloga da ne bude i dalje, jer to ne diramo. Vakum radi super.

Ima ja da putujem niz Srbiju izgleda :) ali radije bi da se druzim sa vama nego da jurim delove :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

A jbga star motor, trazi odrzavanje. Ako je masina okej, onda je vecna. Joca je negde u Visnjickoj kad se spustash ka Banji sa Bogoslovije, ali ce neko od kolega znati preciznije.

Saljem ti na pp tel gospodina iz Zrenjanina samo da iskopam, vidim nema ga na kp. Na KP imas za delove i neke momke Dejana i Ivicu, dakle dva razlicita lika..

TAj bajk nije samo za Srbiju vec do Azerbejdzana i nazad :)))

 

.Daj neku sliku bajka, kad stignes postavi ;)

 

EDIT: jebemti sad videh da si iz Skoplja...eto Bocca je uvek bio pravi prijatelj u nevolji ;))))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

Joca je sa Karaburme

 

Eventualno ako ne bi putovao samo zbog toga sanse su da cu ja da idem za Skopje za mesec ili mesec i po pa ti mogu poneti nesto, jer idem autom

hvala na ponudi, ali tek sam poceo da trazim ... tako da AKO nadjem nesto odma cu da te kontaktujem.

Najveca frka mi je za centralni stender i deo grana gde se skupe 4 u 1.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

A jbga star motor, trazi odrzavanje. Ako je masina okej, onda je vecna. Joca je negde u Visnjickoj kad se spustash ka Banji sa Bogoslovije, ali ce neko od kolega znati preciznije.

Saljem ti na pp tel gospodina iz Zrenjanina samo da iskopam, vidim nema ga na kp. Na KP imas za delove i neke momke Dejana i Ivicu, dakle dva razlicita lika..

TAj bajk nije samo za Srbiju vec do Azerbejdzana i nazad :)))

 

.Daj neku sliku bajka, kad stignes postavi ;)

 

EDIT: jebemti sad videh da si iz Skoplja...eto Bocca je uvek bio pravi prijatelj u nevolji ;))))

Ovo mi je treci CBR 1000F, ... prva dva su bila hurricane, i nakon 17 god pauze kupio opet ali ovaj put iz 1993g :)

Ima po meni najudobniju voznju od ovaj tip motora. Svaki put kada smo isli negde, oni sa gsxr ili cbr sport modele su kukali do boga i nazad kako ih boli dupe. Cak sam video i kako se prave masaze na dupetu dok se vozi, .... ovaj ustane a cura od pozadi lupa boksove LOL

Ne znam kako da zakacim slike ovde, ..... tako da cu da stavim u galeriju ono sto vredi ......

Cekam i tel za lika iz Zrenjanina

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Koliko sam shvatio vlasnik pre je odsekao racvu i mesto nje, pod drugim uglom "vukao" jednu granu desno i zbog te modifikacije centralni stender nije moguce montirati...

Evo slika koje si trazio, donja je od mog motora, leva rupa zatvorena, desna veceg precnika, uglovi i geometrija sacuvani, stender se moze koristiti...

 

Pozdrav Nenad.

post-4737-0-91892200-1476265389.jpeg

post-4737-0-02261700-1476265391.jpg

post-4737-0-81482800-1476265454.jpg

post-4737-0-97490800-1476265455.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Sa donje desne strane masine imas balanser/kontra teg koji se steluje! Vrti se u kontra smeru od radilice i moze pomoci u smirivanju vibracija na rukohvatima... Ovo cesto spominjem posto dosta ljudi koji voze ovaj model motocikla nisu ni svesni postojanja ovog dela, postoji i procedura koju mozes u manualu naci ali ja to radim ovako...

Podignem ler u obrtaje gde je masina naj nemirnija, na sediste stavim casu vode i sraf koji na slici vidis okrenem prvo u levo dok ne osetim otpor i masina promeni zvuk (kao da se sraf blago naslonio na nesto, zatim polako vracam u desno dok se voda u casi ne umiri...

 

Kada su vec oklopi skinuti a po sklapanju masine valja ga nastelovati...

 

Pozdrav Nenad.

P.S.  Balanser je dole levo na semi...

post-4737-0-37745200-1476266554.jpg

post-4737-0-89446200-1476266554.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

N.F.C. .... DA to su te slike koje sam pomenuo ...... i DA, to je problem koji si opisao da imam ...... stender visak >:( ovo u vezi vibracija ... prvi pput cujem .... odlicno info

 

JOJ orlovi!!! ljubi te majka ...... ti si prvi koji ima ovakav vizir, a to je to sto mi treba kao uzorak kod Ivana ....... :) Ne znam odakle si (pise veliko gradiste... i spored maru u blizine Rumunjske granice), ali ako si u sledecih par meseci u BG ... joj ... molicu te da idemo kod njega i da mi napravi vizir, samo mi javi 4-5 dana ranije da mogu i ja da stignem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

Endurac, JUHUUUUU :) .... cuo sam se sa covekom za delove (Joco) i NASAO i stender i grane ....... jos samo da sredim nekako da platim i donese :)

Imas jos par stvari koje ima i koje cu da mu kupim vremenom, ali ova dva su MORA.

 

BOCCA .... ti si na redu sada :) ...... da mi doneses to .... kada platim ......... JUHUUUUUU ..... srbija zakon!!! ja se ubio trazeci i ovde u MKD i po netu, ..... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

BOCCA  ... covek NE koristi racune i sl da bi mogao da mu napravim tranfer novca, ssamo kes!

nego prvo da te upitam jesi li siguran da bi mogao da mi doneses jer kao sto znas grane su velike, glomazne,

ako jesi siguran .... onda verujem da cemo ja i ti praviti transfer para .... pa ti njemu na ruku

 

nego, covek mi reko da ima neki oglas od njega na "kupujem/prodajem" gde mogu da vidim i slike.

e sada, posto sam ja nov i ne snalazim dobro malo sam zbunjen. juce gledao oglase na "prodajem" ...... dok "kupjem" je posebna tema.

jesam li ja gledao na dobro mesto ili ne? ako jesam .... nisam mogao da vidim/nadjem taj oglas pa ako neko zna sto pricam nek postavi link

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

www.kopujemprodajem.com 

Tu ga potrazi, ne reklamiram sajt vec se trudim da pomognem...

 

Pozdrav Nenad.

ne radi :(

 

Mislio sam da je vetrobran u pitanju. Grane ce svakako biti velike za moj gepek i prtljag nas cetvoro :(

znao sam ... zato sam te pitao po drugi put ...... ok .. hvala ...... naci cu nacin da platim i pokupim ....

vazno pocelo je :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /

Pa vidi sa tim likom iz Zrenjanina da ti posalje "post expresom" (usluga slanja paketa preko nase poste, stize za 1-2 dana) do Bujanovca ili Preseva... Nek naglasi da se paket preuzima u posti i ti se lepo provozas do tamo, nije ti daleko, odes u postu, platis i preuzmes.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

hvala na savetima, ali naso sam link koji ide iz skoplja do bosne negde, pa ce na vracnju da prodje pored BG i da mi uzme :)

BOCCA, i nisam ni trazio cele grane, samo onaj deo dole, komoru, ali lik mi dao super cenu tako da nema rezona da ne uzmem i imam orginal. cak sto vise sada razmisljam da stavim 2 izduva, orginalni nego da se zezam sa jednim ko sto imam .......... tako da pitacu Jocu sutra kolko su mu i auspusi i vizir, jer na slici vidim da ima bas onaj turing koji trebam ... pa mozda se potrosim puno vise nego sto ssam planirao u ovaj period ali znam da ce vredeti ...... stiskam palceve da mi da dobru cenu sutra za sve ........ uh kako bi mu kupio celi motor ono sto ima .... SVE! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

Da pocnem redom!

 

Endurac, ti si mi zavrsio posao ko niko!!! Kao sto sam vec reko, cuo sam se sa covekom i evo danas sam dobio to sta sam narucio. Grane i centralni stender. Vidi se da covek radi, popravlja, restaurira motore sa velikom ljubavlju. Evo i slike:

sml_gallery_40660_1563_1836423.jpg
sml_gallery_40660_1563_882668.jpg
sml_gallery_40660_1563_1954808.jpg

 

 

Da sreca bude veca, juce sam uspeo da nadjem 2 auspuha za moju krmacu. I to sasvim slucano. Dodje moj sef u kontrolu i vidi da trazim auspuhe. Kaze, cek, imam jednog ko ima "visak" 2 komada (levi i desni) od Yamaha R1 2008g. Novi su, covek je promenio odma te orginalne sa Akrapovica i eto sede mu kuci. Ja vidim na netu da su to odlicni i da ce to verovatno kostati soleno, pa mu kazem, cek cek, ja nemam para, max 100eura je sto mogu da izvucem. On meni, ne brini, bice za 100?!?!?!?!? Ne mogu da verujem i cekam ga da zavrsi pricu preko telefona. Kaze GOTOVO!!! Sutra u 12h ih imas! Ja....... !??!? ne verujem ali ipak danas nosim pare na poslu, radio prvu smenu i covek dodje. Kaze ja sam Pedja i evo auspuhe. Ja ih gledam i se cudim. NOVE!!! naravno, dogovor je bio i ostao za 100 eura. Svaka cast i sefu i coveku.

sml_gallery_40660_1563_1565001.jpg
sml_gallery_40660_1563_1183724.jpg
sml_gallery_40660_1563_395799.jpg
sml_gallery_40660_1563_1684512.jpg

 

I dok tako ja pricam sa covekom (jos mu nisam dao pare) javljaju mi se iz jedne firme gde sam narucio karike pre 12 dana. Kazu mi, mozes doci i uzeti ih. AUUUUU ludnica, sto me snadje LOL ..... uzeo auspuhe i jedva cekam da idem i uzmem. Javljam se kod servisera i kazem mu "dolazim skoro sa svim sto nam treba, samo na fale jos dihtunzi koji treba da stignu na 21-22 Okt. Srecom radim do 14h i trk kod njih. Platim uredno ostatak (pre toga sam dao avans), pokupim karike i pravac kod servisera. Gleda on sve to i kaze, odlican posao si obavio, narocito sa auspusima.

sml_gallery_40660_1563_2736447.jpg
sml_gallery_40660_1563_2658747.jpg

 

Jos samo par dana pa cemo poceti da sklopimo krmacu. (znam da sam pogresio nesto/negde u padezima LOL) i posle toga ide na red zadnja viljuska da se ispeskari i ofarba crno.

Inace, pre toga sam uspeo da nabavim i lancic i zategac

sml_gallery_40660_1563_1898056.jpg
sml_gallery_40660_1563_2056159.jpg

 

Ima jos toga da se pravi i nakon sklapljanja, ali to cu u nastavku ispricati.

Total cost 930e za sada

Auspuh - 100e

Grane - 50e

Centralni stender - 20e

Karike - 240e

Lancic - 130e

Zategac - 250e

Set dihtunga - 140e

 

Vazno, sada sam presrecan da sam sakupio delove u samo par dana. A celi august trazim i trazim i nisam nista nasao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Napreduje se!!!! 

Zamolio bih te da po sklapanju snimis zvuk, trebalo bi da su priguseni dosta ovi yamahini izduvi. 

Sretno ti sklapanje druze! Ja imam i ritual, nove delove rasporedim po stolu pa par dana uzivam tako u njima, potraga i iscekivanje mi takodje predstavljaju vid zanimacije i odusak od svakodnevnice...

 

Pozdrav Nenad.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja