Jump to content

Moto Zajednica

KLR ili KLE?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 552 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: MS 1000DS, Apeninac

 

 

 

 

..., ili mozda vibracije od kojih artritis dobijes, ili mozda agregat koji nije ni enduro...

Smetaju ti vibracije na KLEu a ne na KLRu? Šta si ti vozio? :ups:

Druze vozi kle koliko hoces, niko ti ne brani. Ako zelis iznesi cinjenice za i protiv, ako neces, mani me. To sto se nesto proizvodilo dugo i ima 200 strana na forumu ne govori ama bas nista. Pa ima i tema super tenera vs afrika brdo strana, pa opet ta tenera moze afriku u bulju da poljubi u svakom smislu... imao sam do sada afriku, teneru, transalp, tdm, varadero, sve po vise komada i terao na njima hiljade kilometara. Klr i klx sam imao po jedan primerak, posto su mi gabariti poveci za te motore... na kle sam jednom seo i provozao i smatram da je to najgori motor na koji sam ikada seo... ne ide, ne koci, ruzan ko pacov, nema snage, klikce ko ves masina, ma odvratno...

 

Nisi seo na Freewinda... ;)

 

 

 

Kao visegodisnji prezadovoljni vlasnik Freewind-a, najlepse molim za objasnjenje :)

 

 

 

 

Ma salim se malo....ja volEm Kawasaki vise no Suzuki pa zato. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Aaa, okej, pristrasnost je legitimna :).

Windu, sto se mene tice, jedino zamerka za manjak karaktera. Inace vrlo lepo brz, ciklistican, lagan, dosadno kvalitetan I univerzalno sposoban bajk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova

Nisam nikad vozi KLR ali čuo sam da je to dobar motor.

Što se tiče Kawasaki KLE 500

Link:

North Iraq-Kurdistan it is safe to ride

https://r.tapatalk.com/shareLink?share_fid=62310&share_tid=95932&url=http%3A%2F%2Fwww%2Ehorizonsunlimited%2Ecom%2Fhubb%2Fshowthread%2Ephp%3Ft%3D95932&share_type=t

 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Vespa T-5 lml 150
On 29. 12. 2016. at 10:25, orla je napisao:

Moj prvi motor KLE 500, kupio sam ga u jako lošem stanju za nekih 1200 eura, čak mi je stao i prelio gorivo čim sam napravio prvi krug kroz naselje, ali opet mojoj sreći nije bilo kraja, samo je bilo bitno da je on u garaži i da je moj. :jee:  Trebalo mi je vremena da uštimam karbove, očistim rezervoar od smeća itd. ali generalno mi je bio super i vozio sam ga van cest jako često. Pošto sam peskočio sve moguće motore do tada (apn-ce i skutere) meni je KLE za prvi motor bio ustvari prava motorčina. Generalno za off road što se mene tiče, najbitnije su dobre krampon gume i možeš kuda hoće ali ima i do motora dosta toga. Pozitivna strana KLE-a pouzdanost, ekonomičnost, mala registracija i generalno fino izgleda kada se malo sredi, a loše strane su ogibljenje (bilo koja veća rupa na putu, prednja vila potone i rukne da te duša zaboli a ni zadnji amortizer nije ništa bolji), loše kočnice, poprilično trom ispod 6000rpm i prenos je loš van ceste, uvijek mi je prva prekratka bila a druga predugačka i hoće da se ugasi sad, pa sad. 

 

A što se tiče KLR-a tu nemam baš puno iskustva (provozao) ali mislim da je sličan mom sadašnjem motoru HONDA XR 650L (KLR je malo teži). Generalno 1 cilindar je tata za offroad i jako je zabavan za voziti, na offroadu ili na cesti uvijek imas taj boost na gasu kada god poželiš i ima tako fine vibracije da ti vrlo brzo prirastu srcu i bez koji nema smisla voziti :moto3:  (sve i jedan motor sa dva cilindra koji je ispod 100 konja meni je sada za voziti jako dosadan i trom), supenzije su mnogo bolje i generano za offroad ne možeš ga porediti sa KLE-om, što se tiče asfalta maximala je 100,110 KM/h i to je to, sve preko je mučenje za mašinu osim ako ne središ prenos, pa dobiješ na brzini. Iskreno KLE mi je bio kraj svijeta dok nisam sjeo na HONDU i jedan cilindar  :care:

 

Moje mišljenje ako kupuješ motor za ceste i makadam onda kupi KLE a ako voziš offroad pravi, onda definitivno KLR. 

 

Pozdrav za moga druga Radovana! :cirka1:

zdravo zasto je klr tako spor napisali ste brzina 100 do110kmh a poseduje 600 kubika imamo skutere i jos neke motocikle sa primerom od 150-200 kubika pa mogu razviti vecu brzinu od klr ja vozim vespu 150 kubika pa razvijem bez problema 90 -100kmh tri puta isao na more Sabac-Bar prvi put i dva puta Sabac - Herceg Novi bez ikakvih problema. 600 kubika trebao bi da leti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1358 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Kao neko ko je posedovao i vozio oba modela izneću svoje, krajnje subjektivno mišljenje, ne zalazeći u priču o tehničkim karakteristikama: KLR 650 (Tengai varijanta) mi je bio mnooogo draži  i pružao više užitka pri vožnji, kez je bio prisutan pri svakom silasku sa motora.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Lokacija: Jarkovo / Vojvodina
  • Motocikl: Adventure sports 750

Ali vetar te ubije vec na 120. Kle je bolji  za putovanje , brze se putuje sa njim. Masina duze traje bar 20%. Ima 6 brzina. Vise se vrti. Klr nije za preko 4.500 obrtaja voznju . Moje neko vidjenje ta dva motocikla. Oba su super kvalitetna. Za kratke voznje do 150km bolje klr. Po meni.

Promenio član plumber.ns
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 207 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R1150GS
Pre 12 sati, MarkoMoto je napisao:

Nije mislio na krajnju nego na prijatnu brzinu za krstarenje na duzim turama, inace ide KLE oko 170kmh ako se ne varam.

170 ide kad ga baciš iz aviona 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Vespa T-5 lml 150
pre 13 minuta, ironhorse je napisao:

170 ide kad ga baciš iz aviona 

znaci klr i kle mogu da obidju tamica al ove nove kamione bila bi borba velika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 207 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R1150GS
pre 44 minuta, nidza vespa je napisao:

znaci klr i kle mogu da obidju tamica al ove nove kamione bila bi borba velika.

Ne bih ja na to gledao tako.

Sva ta velika vozila imaju stroga ograničenja brzine i podložni su kažnjavanju prekoračenja iste i do mesec dana pošto je prekršaj napravljen. Vrlo retko ćeš u saobraćaju naići veliko vozilo da se kreće većom brzinom od 100.

KLE može da drži putnu brzinu 130 km/h i može da se popne preko da bi obišao drugo vozilo kad zatreba,pa opet vrati na putnu brzinu.

Po meni je KLE jedan od najboljih početničkih motora. Ne kažem da to KLR nije, samo ga nisam vozio pa ne znam.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Lokacija: Jarkovo / Vojvodina
  • Motocikl: Adventure sports 750

Ja sam vozio klr 650 , moze da se namunji da ide 170 ladno. A kle moze i vise da ide. To je gpz 500s motor , koji je isao 200km/h pre 30 godina. Ima to konja ali mora da se zavrti. Dok je klr klasicna big bore endura , ali ima 2 bregaste u glavi. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 207 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R1150GS
Pre 6 sati, plumber.ns je napisao:

Ja sam vozio klr 650 , moze da se namunji da ide 170 ladno. A kle moze i vise da ide. To je gpz 500s motor , koji je isao 200km/h pre 30 godina. Ima to konja ali mora da se zavrti. Dok je klr klasicna big bore endura , ali ima 2 bregaste u glavi. 

Ok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja