Jump to content

Moto Zajednica

Kocenje u kriznim situacijama

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5733 postova

Djunta uz duzno postovanje mi pisemo na forumu i nalazim da je nepotrebno potencirati kako se na forumu ne moze nauciti voznja. To je nadam se svima jasno ali isto tako mi je jasno da forum sluzi za razmenu misljenja a to je moguce samo pisanjem.

 

Veruj mi da sam prilikom prvog dolaska na Navak imao sliku u glavi ko kako vozi plus prvi put sam isao samo da gledam i utisak je bio ma ja sam doktor za sve tamo naravno dok nisam seo. E onda vidis koliko ne znas i kako neka brzina sa strane gledano mala postaje vorp brzina kada sedis na motoru. Tacno znam gde mi je mesto tamo i kome se obracam da pitam iako su skoro svi mnogo mladji od mene ali su mnogo bolji vozaci. Izmedju ostalog eto okacio sam i snimak i svako moze da oceni koliko znam ili ne znam da vozim pa da u skladu sa time moje postove dozivljava kako zeli. Za nekoga sam dobar za nekoga sam teski amater. Ne malo puta sam u obe teme o kocenju prozivan od strane ljudi koji nikako ne zele da recimo okace neki snimak njihove voznje pa da ja vidim mozda da treba da zaista ucim od njih. Na ovoj strani sam dobio pitanje gde je tu krizna situacija pa evo ja bih voleo da vidim neki snimak te krizne situacije o kojoj pricamo. Ne snimak debila koji po putu voze 299 pa se zakucaju i dezintegrisu nego snimak krizne situacije iz svakodnevne normale voznje pa da ocenim da li je to kocenje zaista zahtevnije makar od ovog mog a da ne pricam od moto gp kocenja. Faktor iznenadjenja u saobracaju igra presudnu ulogu i nisam debil da ne razumem a i da nisam doziveo da faktor iznenadjenja potrosi svo raspolozivo vreme za reakciju. Jos jednom kazem sustina je uvezbati neki vid kocenja tako da bude refleksno a ostaviti vreme i prostor ocima i mozgu da traze alternativu kada je to moguce. Kada nije moguce svi zazmurimo i stisnemo zube i cekamo da vidimo sta ce se desiti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5733 postova

I sta sad time zelis da kazes? Evo ja dajem odgovor na pitanje pokretaca teme da nije problem sto je kocio prednjom problem je sto je panicno kocio. Panicno je kocio zbog ne iskustva ali isto tako ne postoji iskustvo koje kompenzuje sve situacije. Nastavak odgovora je da ukoliko je uspeo da stane uz ovoliki neprijatan osecaj nesigurnosti mnogo lakse je mogao da uspori i obidje auto.

 

Pri 50-60 na sat bi u 99% slucajeva krizu trebalo da izbegne pracenje saobracaja i predpostavka sta moze da se desi a i sam pokretac je napisao da je malo kasno detektovao. Jel sad treba da mu dam savet gledaj i detektuj na vreme i nece ti se ovo desiti?

 

Hoces da kazes da je trebao da prvo stisne zadnju pa tek onda prednju kada jos vise upadne u paniku?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Djunta uz duzno postovanje mi pisemo na forumu i nalazim da je nepotrebno potencirati kako se na forumu ne moze nauciti voznja. To je nadam se svima jasno ali isto tako mi je jasno da forum sluzi za razmenu misljenja a to je moguce samo pisanjem.

 

 

Veruj mi da nije, "šta, pa sve ima na yotubu, ništa lakše, mogu i ja, čak i bolje", mnogo rasprava sam vodio i vodim  ne samo na ovu temu jer se mnogi pozivaju na net izvore kao da su to aksiomi tvdreći da su stekli znanje koje čak šire, na virtuelan način gde spada i forum, zato i potenciram jer nije svima jasno ko što je recimo tebi i meni i da  razmena mišljenja je samo lepa reč čak i kada nema slaganja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Nisam na motoru, ne samo zbog posla. Primarno zato što mi je maska kod plastičara na krpljenju. Koji je vaš izgovor ?

 

P.S. Jebo vas više i ABS i Panika i Kočenje.

 

P.P.S. Iz prethodnog se vidi da sam malko nervozan zbog ove zimske apstinencije.  :besan:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Nisam na motoru, ne samo zbog posla. Primarno zato što mi je maska kod plastičara na krpljenju. Koji je vaš izgovor ?

 

U mom nema ulja. Zapio se. :D

 

Koja kocnica ti je poslala masku kod plasticara? :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Nije kočnica, nego gas  :) Prerano i previše za nagib u kome sam se nalazio. Neki to zovu High-Side. Što se mene tiče, više je High-Price za malo zabave na Navaku. :/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

uh uh... pa ti to dobro prosao, a vamo zalbe neke ulazes.

Da je jbga, jeste, ali s druge (optimisticne) strane, ipak je bolje kod plasticara, nego kod hirurga (kojeg nadam se nisi gledao).

Sve ce to plasticari pozlatiti, samo nek je (citavih) kostiju. :D

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5733 postova

Nije kočnica, nego gas :) Prerano i previše za nagib u kome sam se nalazio. Neki to zovu High-Side. Što se mene tiče, više je High-Price za malo zabave na Navaku. :/

Na kom TD je to bilo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

uh uh... pa ti to dobro prosao, a vamo zalbe neke ulazes.

Da je jbga, jeste, ali s druge (optimisticne) strane, ipak je bolje kod plasticara, nego kod hirurga (kojeg nadam se nisi gledao).

Sve ce to plasticari pozlatiti, samo nek je (citavih) kostiju. :D

 

Kakve žalbe, daleko bilo. Samo da je bilo Milke Babović da prokomentariše tu gracioznost i opuštenost u letu. A tek doskok na levi bok; ki u Garmišu  :lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Pa secam se ali sam mislio da si to odavno popravio zato sam se izgubio. To je bio avgust?

 

Posle dvadesetpet godina braka, Crnogorac ubio suprugu. Pita ga sudija:

 - pa dobro čoveče, zašto ubi ženu ?

*  šta da vam kažem druže sudija; strašno me je nervirala; prve godine braka sam to još i mogao da trpim ali već u drugoj godini je počela nepodnošljivo da me nervira; nisam to mogao da podnesem; morao sam da je ubijem

- ajde nekako i da razumem motive, ali nikako mi nije jasno zašto se čekali više od dvadeset godina ?

* A znate kako je druže sudija, sve ono, danas ću, sutra ću i ... proleti vreme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Au jbt, šta su vam žene krive što ste polupali motor. Popravice se motori, pustite žene na miru :)

 

Verstuurd vanaf mijn SM-T585 met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Au jbt, šta su vam žene krive što ste polupali motor. Popravice se motori, pustite žene na miru :)

 

Verstuurd vanaf mijn SM-T585 met Tapatalk

 

Promašio si !  :)

 

Analogija je sa onim " sve danas ću, sutra ću" - a'propo popravke.

 

A da su nam žene krive, načelno - krive su. Pa nismo valjda mi krivi sami sebi (kada smo već njima krivi za svašta nešto, mnogo bi bilo da se i samo-okrivljujemo)  :P

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1430 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Nije kočnica, nego gas  :) Prerano i previše za nagib u kome sam se nalazio. Neki to zovu High-Side. Što se mene tiče, više je High-Price za malo zabave na Navaku. :/

Iako se iza tvog nick-a krije Dr broj 46 ipak doktori su negde drugde :)

Kao paralela tebi nedostaje ili TC ili ono o čemu priča sada već penzioner HRC Honde o tome kako to radi doktori bez broja 46.

Sagovornik je Nakamoto:

 

How would you compare Casey Stoner and Marc Marquez?
 
I can’t, because their personalities are completely different. Both riders have something special on the track. Marc is special on the brakes; Casey was very fast on cornering speed. Casey was very good in acceleration. May be he found the correct bank angle or the correct power delivery control or something…in the data you could see that he had perfectly under control the limit of the tire grip, the point where the tire grip ends and the traction control starts to work cutting power. His throttle control on acceleration was amazing—always on the edge. Marc is similar, but definitely he uses more the traction control help.
 
Did you understand why he quit?
 
No! Casey is so difficult to understand! But I respect his decision.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Iako se iza tvog nick-a krije Dr broj 46 ipak doktori su negde drugde :)

...

 .... Marc is special on the brakes;... 

...

Casey is so difficult to understand!

 

 

Dule, izgleda da je to kod mene multiple-personality-syndrom. :klovn: Nick kao 46, na avataru je broj 26 a na stazi sam, po svoj prilici, bolji na kočenju nego na izlazu iz krivine. A i teško me je razumeti  :lol2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Pa kad kocis dupetom po asfaltu naravno da si bolji na kocenju :P

 

Diskovi samo 298mm a guzica ... kočiš sa onim što ti daje najjači zaustavni efekat    :lol2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: Gothenburg
  • Motocikl: BMW R1200R x 2, 2008

Mojih 5 para:

 

Dokle god je zadnja guma na asfaltu onda pomaze i ona, cim se podigne nema uticaja.

Ja u kriznim, ako dodjem do njih, kocim sa obe. Sad, ima raznih kriznih situacija tako ima i tu nijansi. 

Na pravcu je logicno, u krivini sve zavisi.

 

Moj Bulldog zanosi dupe kad se malo bolje pritisne zadnja tako da ima i do toga kako se koji motor ponasa ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja