Jump to content

Moto Zajednica

Fiksne kamere - radari

Recommended Posts

  • Misbehave Responsibly, 1575 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S
56 minutes ago, zaludan said:

Bilo bi lepo da se javi neko ako je dobio kaznu za prekoračenje brzine slikano fiksnom kamerom, ili, ako je neko platio kaznu za prekoračenje prosečne brzine na auto-putu.

 

Pre tri godine na pravcu Beograd-Batrovci. Pre dve godine na povratku iz Grčke. Ranije (ne znam sada, verovatno više ne) pravac ka Hrvatskoj je merio ulaz-izlaz. Meni je kazna stigla na osnovu prosečne brzine između ulazne i izlazne rampe.

Pravac ka Makedoniji meri prolazno vreme između referentnih tačaka (nadvožnjaci najverovatnije) i ima ih (po svemu sudeći) nekoliko - kolega gore reče 7 deonica. Kolika je (da li uopšte postoji) tolerancija - ne znam. Da prokletinja radi - očigledno radi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 610 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S
Pre sat vremena, zaludan je napisao:

 

Kamera sad ima bukvalno svuda, ... ali ne videh da je iko negde okačio sliku kao ovo gore što je DonToni okačio za ručni radar)

Ova "gospoda" lepo sede u kolima svaki dan na nekoj od 3 lokacije (u okolini) i ne zaustavljaju nego lepo dobiješ "čestitku" sa sve slikama... A, taman kad ih prođeš i primetiš ih, pomisliš, super nisu me snimali kad nisu izišli da me zaustave.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bad Boy, 169 postova
  • Lokacija: Banat :)
  • Motocikl: Zx6r
Pre sat vremena, milos-v je napisao:

Mislim da je tu ogranicenje 60,nisam siguran.

Daj boze,mada ne verujem ipak je naseljeno mesto,to je Milosa Obrenovica ulica od policije ka

Big-u kad ides..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Ja sam dobio kaznu na deonici BG-SM i NS-SU. Obe stigle naknadno poštom...

Autoput prema jugu ne radi to još uvek jer sam dosta puta imao velika prekoračenja između naplatnih rampi kao i po njihovim segmentima, tj. Deonicama između malih crnih kamera koje kao mere prosek na deonici određenoj... 

Službeno sam svaki mesec na putu širom Srbije, sa dosta ulazaka i izlazaka sa autoputa, godinama unazad, često u kašnjenju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6300 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Moja gospođa, skoro ka Beogradu, stane na kafe pauzu...tu bili momci sa presretačOm...onako usput baci im pitanje koji je limit za zaustavljanje i kažnjavanje...kažu 141 km/h.

To je otprilike 150 na satu u kolima...tako da tolerancija izgleda ipak postoji.

Ako sam dobro svario stavke, sada već i ne tako novog ZOBS-a...za ozbiljnije kažnjavanje u smislu brzine, na autoputu, moralo bi da se ide 40 više od maksimalno dozvoljene.

Za naselje je 20....pa odatle nalazim za tačnu informaciju, isto od jednog pripadnika snaga reda i mira, da mobilne ekipe po Beogradu jako retko zaustavljaju za brzine manje od 70km/h.

Po drugim mestima je očigledno druga politika, jer platih kaznu za 57.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1551 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
Pre 23 sati, Sharky - Alex je napisao:

Kolega je na milosu velikom nagurao prosek 159km/h , kazna 5000 ili 2500 u roku od 8 dana.

 

Da nisi pogrešno razumeo nešto?

159 je 29 preko opšteg ograničenja, tj. on je u proseku vozio dovoljno brzo za oduzimanje dozvole, i kao samo treba da plati 5,000/2,500 din kaznu?

Ne verujem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1479 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Evo cenovnika za autoput:

 

Za prekoračenje do 20 km/h – 3.000 dinara

Za prekoračenje od 20 do 30 km/h – 5.000 dinara

Za prekoračenje od 30 do 40 km/h – 10.000 dinara

Za prekoračenje od 40 do 60 km/h – 10.000 do 20.000 dinara, 3 kaznena poena i zabrana vožnje 30 dana

Za prekoračenje od 60 do 80 km/h – 20.000 do 40.000 dinara, 6 kaznenih poena, zatvorska kazna do 30 dana i zabrana vožnje 3 meseca

Za prekoračenje od 80 do 100 km/h – 100.000 do 120.000 dinara, 14 kaznenih poena, zatvorska kazna od 15 i više dana i zabrana vožnje 8 meseci

Za prekoračenje od 100 i više km/h – 120.000 do 140.000 dinara, 15 kaznenih poena, zatvorska kazna od 30 do 60 dana i zabrana vožnje 9 meseci.

Promenio član Sharky - Alex
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1551 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
Pre 9 sati, ser je napisao:

Ma ne. I na ono "40-60" mozes da ides u Rakovicu na sporazumno i da platis samo kaznu i prodjes bez zabrane.

 

Je li isto u naselju za 21-40?

 

Realno, najviše me to j...

 

Vozim putem, van naselja, i onda neki debil zaključi da stavi znak za neselje kilometar pre prve kuće, i mene mrzi da kočim, samo pustim gas, pa me je relativno lako "navatati" u "debelom prekoračenju", ali zbog oduzimanja dozvole ipak nabadam kočnicu...i psujem :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1648 postova
  • Motocikl: /

Jeste. Kolega za 26 (u naselju) isao u Rakovicu na sporazumno. 

10k plus sudski troskovi, nema zabrane.

 

Ja sam van naselja prekoracio za 48, isto 10k + 2k sudski troskovi u Rakovici, bez zabrane. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

E braco moja iz BGDa imam pitanjce. Prosle godine kada sam bio u BGD ispod slavije dole prvi semafor jel ima kakva kamera, radar? Kada sam kretao na semaforu i prestrojio se opici blic ko grom na Svetog Iliju. Nisam od tada prelazio granicu. Sad me sve nesto frka krenut opet u posjetu drustvu,da me na granici ne doceka cestitka. Unaprijed hvala na odgovoru

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha MT-07 Ice Fluo (2020) / Yamaha Ténéré 700 - Ceramic Blue (2021)

Valjda sam odabrao dobru temu za pitanje, elem... Dobih danas poziv da se u roku od 8 dana javim u PS Ub i dam izjavu ko je upravljao motornim vozilom dana 19.02.2022.
Uslikala me je kamera u ulici Svete Popovića u Ubu za prekoračenje brzine (dozvoljeno 50, vozio 85)

Ukoliko je neko nažalost imao skoro slično iskustvo i prošao kroz proceduru da me uputi malo.
Da li je po mene bolje da odem lično u Ub ili mi je isto da se pismeno izjasnim da sam ja upravljao vozilom?
Na koji način mogu da se nagodim i priznam krivicu?
Kakvu kaznu očekivati za ovo prekoračenje (nisam ranije kažnjavan)?

Hvala unapred!

https://pasteboard.co/FpxwU5PYxbuA.jpg


Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 522 postova
  • Lokacija: novi beograd
  • Motocikl: HONDA GL1800

Slicno sam i ja prosao u Ubu i otisao sam licno da priznam da sam ja. Teoretski moze i postom ali nije mi daleko pa reko ajde .Dobices kaznu novcanu i nesto bodova ali ti nece oduzimati dozvolu.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1551 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

Ne znam gde je kamera, ali ako je ograničenje 50 jer je naseljeno mesto, nema šanse da prođe bez zabrane.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 991 postova
  • Lokacija: Beograd
18 hours ago, Sku11e. said:

Valjda sam odabrao dobru temu za pitanje, elem... Dobih danas poziv da se u roku od 8 dana javim u PS Ub i dam izjavu ko je upravljao motornim vozilom dana 19.02.2022.
Uslikala me je kamera u ulici Svete Popovića u Ubu za prekoračenje brzine (dozvoljeno 50, vozio 85)

Ukoliko je neko nažalost imao skoro slično iskustvo i prošao kroz proceduru da me uputi malo.
Da li je po mene bolje da odem lično u Ub ili mi je isto da se pismeno izjasnim da sam ja upravljao vozilom?
Na koji način mogu da se nagodim i priznam krivicu?
Kakvu kaznu očekivati za ovo prekoračenje (nisam ranije kažnjavan)?

Hvala unapred!

https://pasteboard.co/FpxwU5PYxbuA.jpg


Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 

Možeš poštom (dobio si izjavu da popuniš). Nakon toga dobijaš poziv za Prekršajni sud u Valjevu, jer njima Ub pripada. Njih zoveš telefonom, oni ti kažu da sporazum sklopiš u Beogradu, jer ti je bliže i lakše. Sporazum sklapaš nakon toga u Beloj kući, kod Bogoslovije. Nisu više u Rakovici. Oni to ponovo šalju u Valjevo odakle će ti poslati rešenje i uplatnicu. 10 hiljada u roku od 8 dana i 4 poena. 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 522 postova
  • Lokacija: novi beograd
  • Motocikl: HONDA GL1800
Ne znam gde je kamera, ali ako je ograničenje 50 jer je naseljeno mesto, nema šanse da prođe bez zabrane.
Mene ta ista kamera uhvatila na 95 i nisam ostao bez dozvole

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja