Jump to content

Moto Zajednica

Naocare i kaciga

Recommended Posts

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Dok sam prosli put vozio motor , pre par godina , bolje sam video ...

Ali vreme ide .

Izvesno je da opet kupujem motor , gledam motore , treba mi nova kaciga ...

Ali sad idu i naocare

Kakva iskustva imate po tom pitanju , pre svega kakve ,,krakove,, imaju naocare , neznam kako to da nazovem ,

Stavljate li naocare posle ili pre kacige

I dali ste morali da modifikujete kacigu , koju kacigu nosite ?

 

Slike dobrodosle , hvala vam na informacijama

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2485 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Prvo kacigu pa cvike. Samo ne moj da zaboraviš da ih skineš pre skidanja kacige sa glave.

Unutrašnjost na mojoj kacigi je fabrički prilagođena za one koji koriste cvike pa nema problema.

Ja stavim za sunce i ne osetim ih ispod kacige

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Kada sam kupovao kacigu, trazio i kupio sa pripremom za naocare, poseduje ona 2 sira kanala na boku kacige, bez obzira, naocare sam kupio sa savitljivim ruckicama. Stavljam kacigu pa naocare, siguran sam da nije moguce drugacije kod full face kacige. Dok sam imao flip up, mogao sam staviti slem i bez skidanja naocara. Kaciga mi je scorpion exo 500,a naocare neke Siluete (il tako nekako) od titanijuma, tanke i savitljive skroz.. Pee njih sam imao neke Levis i taj ram je bio nesavitljiv, dogadjalo se da prilikom stavljanja naocara na glavu dok imam kacigu cujem krckanje posto nisu bile bas savitljive.

Govorim o naocarima za vid.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2840 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Pošto celog života nosim naočare (nekada sam nosio i sočiva) i integralne kacige, ovo je moje iskustvo:

 

-naočare za vid sam koristio sa debljjom plastičnom drškom, ali i sa tankom metalnom. Pri samom stavljanju, lakše pogodim uvo. Međutim, Kod nekih kaciga mi se dešavalo da me tokom vožnje počne da žulja ili tačno iza uveta, gde se završava drška, ili sa strane, ispred uveta. Kad je tanka žičana drška, može biti zeznuto da zapadne u žleb gde se spajaju obrazina i gornji deo postave, te drška ide svojim putem, iznad uveta - prosto ne može lepo da sedne na uvo.

 

-naočare za sunce... tu koristim već 35 godina samo i jedino Ray-Ban žičani ram. Opet, u zavisnosti od kacige, lepo legnu iz prvog, ili se mučim da ih namestim.

 

Sada imam HJC kacigu, sa integrisanim sunčanim vizirom. Ona navodno ima kanal za naočare, ali mi tu debelo skreću naočare (metalne, tanka drška). Posle izvesnog vremena sam se naučio kako da ih stavljam, ali se i dalje desi da se malo pomučim.

 

Suma sumarum... Svakako pri kupovini naočara ponesi sa sobom kacigu da bii u radnji probao "sklop". Odlično je ako je kaciga prilagođena naočarima. To u mnogome olakšava stvar.

 

Obrati pažnju da naočare u kacigi leže prirodno, lepo zakačene za uši, a ne da budu samo udenute, jer je jako važan ugao pod kojim stoje zbog prelamanja svetlosti itd!!!! 

 

Sa flip-up kacigom nemam duže iskustvo, pošto ih se plašim. Kada sam probao, bilo je lako staviti je dok su naočare na nosu. I one treba da imaju "pripremu" za naočare. 

 

Najveći problem je magljenje naočara. Kiša, hladnoća oznojenost, dovode do toga. Dobra ventilacija ili malo podignut vizir rešavaju problem.

 

Nadam se da sam ti bar malo pomogao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2777 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Nosim naočare obavezno.Ranije one bez dioptrije , ali sad čoravko pa mora dioptrija. Imam i full face i flip up. Nikakvih problema nečeš imati u bilo kojoj verziji kacige doduše govorim u svoje ime. Meni je najveći problem, a posle sam se smejao sam sebi , kad je hladnije hoće djozle da magle. Kupim pinlock kad opet magli. Umalo da reklamiram "ovo sranje" kad ono magle naočara :lol:  :lol: :lol:  :lol: . Preporuka isto da kupiš kvalitetan ram jer sam istih polomio podosta pogotovo ako budeš imao lošu naviku da naočare stavljaš u kacigu zajedno sa podkapom i rukavicama. Polomičeš ih kad tad ma koliko se trudio da ih sačuvaš 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Drustvo , hvala vam na odgovorima 

Rec je o naocarima za vid , nisam precizirao ...

Ove koje su mi sad na nosu imaju drsku zakrivljenu iza uveta , predpostavljam to bi teze proslo usi

Ionako se razmisljam da kupim nove naocare , pa cu da trazim nesto sa pravim drskama ...

 

Hvala svima !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Flip-ap kaciga je mnogo podesnija za naučare od ful- fejs varijante. Fliparu stavljam na glavu a pri tom su mi naočari na nosu (glavi... kako već). Ful kacigu stavljam na glavu pa tek onda nabadam naočare, moje imaju zakrivljene  drške pa je to muka živa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Prvo trebaš naći dobar okvir . Ja imam Rayban koje imaju plastične drške koje su tanke i ekstremno savitljive. Izuzetno lagane i udobne, nikad ne žuljaju ovako a ni ispod kacige. Jet i flip kacigu stavljam i skidam a da su mi naočare stalno na nosu. Ful kacigu ne nosim.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V

Najbolja opcija su naravno sociva, ako mozes da ih nosis. Ako ne onda neke namenske sportske naocare sa tankim krilima ili najbolje sa trakom (gumom). Za njih napravis dioptrijska stakla, ovo mozes da uradis u bilo kojoj optici. Imam drugara koji ima nesto vecu dioptriju (ne znam koliko), trenira veslanje i od kad ga znam nosi takve naocare sa dioptrijom, a od pre par godina je poceo da vozi motor i ispod kacige nosi te naocare koje su mu inace za camac. Pitao sam ga kaze da su njegove Adidas Tycane ali kaze da postoji gomila takvih modela za razne sportove, Adidas pravi dosta toga ali ima i drugih proizvodjaca.

Jeste mozda dodatni trosak kupovati posebne naocare za kacigu, ali verujem da ti je to najbolja opcija ako nisi za sociva.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • duledjo, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, Hyosung gt250 honda cm 125t kawasaki z500

ja ne mogu nikako da stavim suncane naocare na flipup bmw evo4 moyda to ynaci da mi je tesna mada me ne steze nigde

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2035 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

ja ne mogu nikako da stavim suncane naocare na flipup bmw evo4 moyda to ynaci da mi je tesna mada me ne steze nigde

Nadji ti drugu kacigu,pošto je taj model odslužio svoje,to je kaciga preko 5 god starosti,a to im je optimalan vek,da bi služile svojoj svrsi ne daj Bože

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Sprint princ 125

Nosim naočare i nemam nikakvih problema kad stavim samo kacigu na glavu. Onda podignem vizir i stavim naočare najnormalnije.

Pravi problemi nastaju kad je podkapa prisutna. Žulja, ubi, boli, ne može da se ugura kako treba pa kad je hladnije napolju, magli dok ne otvorim vizir i onda hoću da se zaledim..

Ali snađem se nekako. 

Zna li neko da li postoje glasses friendly kacige? 

I ne, ne mogu da vozim bez naočara, ćorava sam :( 

A ni bez podkape, koža mi je ekstremno osetljiva, nažalost. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Zmajce , znam da neke kacige imaju naznaku da su pogodne za naocare , Schuberth C3 ako se ne varam , mora da jih ima dosta ....

 

A sto se tice podkape i naocara , mogu da zamislim problem .... Ja ne nosim podkapu nego samo onu rolku , neznam kako se to kod nas zove , dignem je do preko usiju , stavim kacigu i koliko je vec nisam zgurao nize povucem i namestim oko vrata , sve delove koze koji su u dodiru sa kacigom pokriva , ali ne usi .... mozda probas to ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Beograd,Dušanovac
  • Motocikl: Suzuki GSF 600N BANDIT nekad,sad 400 :)

Imam Flip-ap i nemam problema s naocarima, Stavim kacigu,pa naocare i onda zatvorim kacigu. Sad kada je hladnije nosim podkapu i u pocetku su mi malo smetale naocare,ali sam se navikao brzo. Jedino znaju da magle po nekad kada se stane,kad je bas hladno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 991 postova
  • Lokacija: Beograd

Da oživimo temu, kreće sezona. Zna li ko za bilo kakav preparat, sprej, krompir (gledao Galileo) ili drugo, protiv maglenja stakala naočara za vid pod kacigom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1237 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Postoje anti-fog sprejevi. Ja koristio baš davno za naočare za plivanje. Kupio ga isto gde i naočare, u nekoj sportskoj radnji koja je prodavala i opremu za plivanje. Verujem da bi to radilo posao i kod naočara za vid.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750 X DCT

Ja nosim naočare za vid. Naravno da magle ispod kacige. Posle nekoliko neuspešnih pokušaja da to sprečim (ili bar učinim podnošljivim) kupio sam ovo

http://www.aerostich.com/respro-foggy-breathguard.html

I mogu da kažem da radi! Naravno, samo ako nosite fulfejs kacigu.

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Sprint princ 125

Ja namazala i vizir i naočare anti fog sredstvom. Više nemam problema. :D Ali i dalje ubijaju od žuljanja kad stavim podkapu.. Posle me glava cela boli hahaha.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 900
19 hours ago, Zmajče said:

Ja namazala i vizir i naočare anti fog sredstvom. Više nemam problema. :D Ali i dalje ubijaju od žuljanja kad stavim podkapu.. Posle me glava cela boli hahaha.

Najbolje je imati naočare samo sa okvirima oko stakala,i onda elastičnim tračicama zategnuti oko glave. Bar je meni to pomagalo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Swissflex, bez ijednog šrafa,extremno lagane i savitljive al skupe :)

Ovo je video od pre 10 god. Sad imaju bez rama oko stakla,drske i sve se menja posebno... Ne osecaju se na nosu,usima,ispod kacige :) like you wear nothing kako ih reklamiraju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja