Jump to content

Moto Zajednica

tomos za sva vremena

Recommended Posts

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

post-26791-14757521182554.jpg

Moj apn 6 imam vec 20 godina, to gde je proslo, juznu moravu zna napamet, 39 elko klip, stublina od t 14, idem s njim na pecanje, samo me je jednom zeznuo gurao sam ga 20 km kad mi je puko lanac.

 

Послато са P6-U06 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

...  a sada  je za Automatika  registracija skoro nemoguća misija ... na žalost :(

Sto ??? Nisam u toku sa tim , ima godina kako sam prodao zolju pa se nisam ni interesovao !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: ...Kawasaki Versys 650

...  a sada  je za Automatika  registracija skoro nemoguća misija ... na žalost :(

ja nemam ni papire.....zatureno pre 30 god.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: ...Kawasaki Versys 650

attachicon.gifIMG_20161006_130734.jpg

Moj apn 6 imam vec 20 godina, to gde je proslo, juznu moravu zna napamet, 39 elko klip, stublina od t 14, idem s njim na pecanje, samo me je jednom zeznuo gurao sam ga 20 km kad mi je puko lanac.

 

Послато са P6-U06 уз помоћ Тапатока

neprevazidjena masina....ko stvorena za pecarose, svi pecarosi koje znam voze apence !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Tomosi su jos uvek zivi i ne koriste se samo za odlazak na pecanje.U nedelju 02.10 ove godine u poseti su mi bili momci iz Tomos kluba Srbija.Napravili smo odlicno druzenje.Bilo je ljudi iz Beograda ,Panceva,Cacka,Mladenovca,cak je momak iz BG-a dosao sa automaticom.Najvecu kilometrazu za dolazak i povratak imao je momak sa predjenih oko 350km.Gde su sad oni sto im malo i 500ccm da negde otputuju.

post-21628-0-37549500-1475781955.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Pre par godina su kroz Sid prosli Slovenci sa Tomosima,jedno tridesetak APN 4,6,7 ... zao mi sto nemam slike,svi parkirani jedan do drugog i jedan ili dva kombija,vozili su se naravno iz Slo,isli negde u Srbiju pa mislim posle za Bosnu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: ...Kawasaki Versys 650

SVAKA CAST ! pravo da ti kazem...i ja bih sa mojim automatikom krenuo bilo gde, poneses malo delova i sta god bilo uradis generalku za pola sata !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 587 postova
  • Lokacija: Beograd, Vidikovac
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

..na žalost NIKO u Srbiji ne može izdati potvrdu do 45 km/h za Tomos Automatik 3M ...

 

Iako su tehnički pregledi dobili od MUP-a spisak mopeda  koji su do 45 km/h ... I Automatik 3M je na tom spisku ..ali džaba..bez potvrde ne može da se registruje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Tomosi su jos uvek zivi i ne koriste se samo za odlazak na pecanje.U nedelju 02.10 ove godine u poseti su mi bili momci iz Tomos kluba Srbija.Napravili smo odlicno druzenje.Bilo je ljudi iz Beograda ,Panceva,Cacka,Mladenovca,cak je momak iz BG-a dosao sa automaticom.Najvecu kilometrazu za dolazak i povratak imao je momak sa predjenih oko 350km.Gde su sad oni sto im malo i 500ccm da negde otputuju.

Mimoišli smo se, mahao sam ekipi, bio na tamno sivom VFRu :)

 

Koja glupost za registraciju, pa kakva je priča sad? Može da se registruje kao motocikl, A1? Ne bi trebalo da je porez skuplji, samo će oni koji nemaju makar A1 ostati uskraćeni za vožnju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 587 postova
  • Lokacija: Beograd, Vidikovac
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

 

Tomosi su jos uvek zivi i ne koriste se samo za odlazak na pecanje.U nedelju 02.10 ove godine u poseti su mi bili momci iz Tomos kluba Srbija.Napravili smo odlicno druzenje.Bilo je ljudi iz Beograda ,Panceva,Cacka,Mladenovca,cak je momak iz BG-a dosao sa automaticom.Najvecu kilometrazu za dolazak i povratak imao je momak sa predjenih oko 350km.Gde su sad oni sto im malo i 500ccm da negde otputuju.

Mimoišli smo se, mahao sam ekipi, bio na tamno sivom VFRu :)

 

Koja glupost za registraciju, pa kakva je priča sad? Može da se registruje kao motocikl, A1? Ne bi trebalo da je porez skuplji, samo će oni koji nemaju makar A1 ostati uskraćeni za vožnju...

 

 

...na žalost ne može da se registruje ni kao motocikl ...  jer nijedan tehnički pregled neće to da uradi na svoju ruku ...raspitivao sam ... ;(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Tehnicki su dobili dopis sa max. brzinama za ceo Tomos program i jedino za njih ne treba potvrda proizvodjaca,jedino je problem ako motor nema plocicu pa se ne moze sa sigurnoscu odrediti model.

Barem je tako u Sremu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 587 postova
  • Lokacija: Beograd, Vidikovac
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

Tehnicki su dobili dopis sa max. brzinama za ceo Tomos program i jedino za njih ne treba potvrda proizvodjaca,jedino je problem ako motor nema plocicu pa se ne moze sa sigurnoscu odrediti model.

Barem je tako u Sremu.

U Beogradu  I Kraljevu  bez potvrde ne može

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Rakovac
  • Motocikl: zrx1200

Ne može više da se vozi na staru malu belu tablicu i trajnu regu?  Ja pre neki dan kupio Jawu Stellu sa tablicom na kojoj je crvena zvezda..čekam saobračajnu da iskopaju negde još   :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Moj apn 6 je na bele tablice.

 

Послато са P6-U06 уз помоћ Тапатока

Staru ili novu belu tablicu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Ruski Krstur
  • Motocikl: U potrazi

Pre par godina su kroz Sid prosli Slovenci sa Tomosima,jedno tridesetak APN 4,6,7 ... zao mi sto nemam slike,svi parkirani jedan do drugog i jedan ili dva kombija,vozili su se naravno iz Slo,isli negde u Srbiju pa mislim posle za Bosnu

Upoznao sam coveka koji Kupuje APN motore u Srbiji (po mogucnosti sto starije) koje kasnije prodaje bas Slovencima za duplo vece pare. Kaze da su toliko zaludjeni za njima da to nije normalno  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Moj Automatik - Tomos targa M 35, ove godine puni 20 godina ( 1997 godiste ). Za svo ovo vreme je potrosio dva kompleta spoljnih guma, unutrasnjih malo vise, lanac i oba lancanika i semering na osovini prednjeg lancanika. Trenutno treba da zamenim oprugu kurble koja je pukla, a imam nameru da menjam i sajlu prednje kocnice i gasa ( u funkciji su, al mislim da su se malo isteglile ).  Na nekih 6000 km je crko pinjon za km sat i od tad brzinomer ne radi jer nema u prodaji ovog pinjona za liveni tocak ( za tocak sa zbicama se jos i moze naci, al taj ne pasuje.  Masina nije nikad otvarana. Mislim da ima prtedjenih oko 30 - 35.000 km.  Ja sam prezadovoljan ! 

 

 

post-3699-0-07306800-1485563054.jpg

 

post-3699-0-86179900-1485563081.jpg

 

post-3699-0-53848800-1485563103.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja