Jump to content

Moto Zajednica

Problem skuter Macat MCT 50 QT 5A nema struju nikako!

Recommended Posts

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Naime prvo da se izvinim jer mozda nisam u dobru rubriku pisao za pomoc jer sam nov ovde ali evo problem! Naime radi se o skuteru Macat MCT 50 QT 5A vozen je najnormalnije do pre mesec dana i ugasen kad sam hteo da ga upalim nije davao nikakve znake da ima struju a kamoli da upali posto nece da vergla a i ne baca varnicu, mrtav skroz sto se tice struje nista ne pokazuje a akumulator je ok! Oterao kod majstora gde je prenocio motor da bi mi sutradan javio da tu nista ne valja od elektronike i da nema da se kupe delovi za njega jer je to navodno indijski motor i ima lancanik a ne kais! Da ne bi vise pljuvao po majstoru neznam sta da radim i kako da ustanovim sta valja a sta nevalja jer nema po njemu da se kupe delovi a usput neznam ni od kog kineskog motora bi mu odgovarali delovi pa molim za pomoc ako mozete da mi pomognete sta da radim da li vredi opravljati ili ne! Hvala u napred na pomoci!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Prvo proveri osigurac to sto se tice verglanja,a to sto nema varnicu moze biti do par stvari CDi pickup,bobina,kabal i kapa svecice,svecica,namotaji.Naravno da se sve to moze popraviti i srediti pitanje je samo isplativosti jer popravka i delovi mogu da kostaju od 0e pa do 50-60e.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Neznam ni jednog majstora u Novom Sadu koji bi prihvatio ovo da radi, da li znate vi mozda nekog majstora iz Novog Sada koji bi se prihvatio da popravi ovo cudo od skutera? Da li se zna gde se mogu naci ako treba delovi za ovaj skuter jer ako se plati 60e za popravku rado bih platio tu cenu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Svaki krsteni majstor to moze da sredi. Pitanje je samo da li hoce da se pozabavi sa tim. Treba da odvoji malo vremena da prepipa sve delove koje je konstruktor nabrojao i da eliminise sumnju jedan po jedan i na kraju ce naci problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Ovaj kod kog sam ja odgurao skuter je otvorio i zatvorio i navodno ne valja ni CDI i kao budzena je instalacija a ja koliko znam da nije budzena jer sam drugi vlasnik a prvi koliko znam nije nista budzio jer je skuter presao tek 1600 i neki kilometar! Da li znate nekog krstenog maajstora koji bi se prihvatio ovo da popravi ovde u Novom Sadu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Kao sto rece Miksa majstor koji iole poznaje posao moze to uraditi.Za delove jeste malo problem ali se moze nesto naci a za struju uz malo prevezivanja odgovara i od kineskih skutera.Ja bih ti to rado sredio ali sam ja iz Va ipak je malo predaleko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Ja da mogu doneo bih ti motor al ne znam kako sto kazes nije blizu a inace imam druga iz Valjeva Zarka Simica 1972 godiste zajedno sluzili vojsku 92ge ;) Mislio sam da ima ovde nekog cllana iz NSada koji se bavi opravkama pa rekoh da mi ga preporucis!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8925 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Denise dobrodosao na ove stranice, da ti kazem ko je dobar u NS to stvarno ne znam, ali znam da za tvoj motorcic ima delova kolko hoces.

 

Macat je 

Sell_Scooter_MCT50_QT_5.jpg

 

isto sto i Vclic

news_qingqi_peugeot_v_click.jpg
 
50cc 4T masina......akumulator ti se nalazi ispod gumene patosnice (ispod nogu) imas plasticni poklopac, odvi srafice i docices do akumulatora. Odmah pored njega, stoji ti valjkasti osigurac koji je u plasticnom kucistu, otvori kuciste i proveri osigurac (ujedno ti je tu i rezervni osigurac).
Kreni od toga, vidi koliki je napon na akumulatoru, ocisti i stegni lepo kleme.
Kreni od toga pa polako redom........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Imaju dva modela 4T i 2T koji ima pogon preko lanca nema kais i varijator.Mislim da je kod njega ovaj drugi model u pitanju jer covek pominje lanac ali najbolje da nam kaze sam koji je tacno u pitanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Novi Sad

U pitanju je ovaj 2t sa lancem i koliko sam mogao da skontam osigurac ima neki napred ispod prednje maske tu izmedju tocka i fara taj sredisnji deo e sad ja neznam za sta je taj osigurac ali znam da je on pukao mom drugaru kad je hteo da pogleda a onaj dole kod akumulatora je neko pocupao osigurac a ja nemogu da se setim da li je bio uopste jer nisam prvi vlasnik! Koji pasuju osiguraci tu i koje jacine pa da pogledam da njih kupim i to kuciste sto fali dole od osiguraca jos jedno pa da probam onda sta se desava?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

dali moze pomoc imam  skuter MCT 50 QT 5 4t neko mi je ukrao akumulator i neznam kakav treba da kupim pa ako neko moze da mi kaze dimenzije i koj akululator mi treba a ukrali su mi i cep za rezervoar i poklopac koji ide preko akumulatora dali neko za gde mogu to da nabavim.hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja