Jump to content

Moto Zajednica

Sator za pocetnika

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 518 postova
  • Lokacija: Bg

Pomagajte dobri ljudi :) uskoro idem na svoje prvo kampovanje( znam, sramota) a nemam pojma ni o cemu, a ni opremu..

Treba mi savet kakav sator da kupim i sta mi treba sve pored toga. Znam da ima dosta tema, ali sa telefona pisem a i nemam bas vremena..

Treba mi sator za mene i devojku, a ponekad i malog kera. Ne planiram motorom da idem da kampujem, i nalazim se u Amerikama, tako da moze bilo sta sa neta..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 718 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8

Vidis sta je iskustvo, Lalajko postavlja prava pitanja.

Da li si vec bio u nekoj prodavnici tamo? Da li ima nesto sto se tebi svidja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • abc, 885 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: BMW GS 1250 Adventure

Ja sam prije 2 godine uzeo Mckinley flinduka 3. Predviđen je za 3 osobe, a koristili smo ga žena i ja. Dovoljno mjesta za spavanje, ali i za stvari. Jednostavan za montažu i za sklapanje. Jedini je možda problem što je relativno velik kada je složen pa zauzima malo više mjesta na motoru, ali je podnošljivo.

Ovo je link Njemačke starnice sa testovima šatora i linkom na Amazon, pa se vide i cijene. Možda pomogne.

 

http://www.zelt-tester.de/mckinley-camp-zelt-flinduka-3/

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 518 postova
  • Lokacija: Bg

Koliko para nameravas da odvojis? U kakvim klimatskim uslovima mislis da kampujes?

Sad gde idem bice preko 20c, a ubuduce ne planiram da idem u nekim zimskim uslovima. A mislio sam dati nekih 100-150$, nisam jos uvek nista gledao, prvo da se informisem malo pa cu ici u nabavku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Mislio sam da ides u nesto hladnije :) Za te uslove neki firmiran trosezonski sator. Ne bih uzimao nista manje od za tri osobe, imas komotno mesta i za stvari i za jos jednu osobu ako se ukaze prilika :) Veci sator se teze zagreje, pa ne treba preterivati. Vodonepropusnost hledaj da ne bude ispod 2000mm, a sto vise to je bolje. I na kraju, mada ne najmanje vazno, velicina sklopljenog satora i nacin i brzina postavljanja. Sad su moderni satori kod kojih je spojen unutrasnji i spoljasnji deo, samo se razapnu sipkice i sator je spreman za useljenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Zavisi od tebe :)

 

Ako si, kao ja, izasao iz prve mladosti, onda je bolje dusek na naduvavanje pa da spavas udobno kao kod kuce. U tom slucaju, na put moras da nosis elektro pumpu za dusek da ne bi pao u nesvest pokusavajuci da ga naduvas dok pada kisa.

 

Ako bas zelis podlogu, preporucujem neku od Thermarest podloga, koje su debljine oko 8-10cm kad su u "radnom" polozaju. Takodje je odlicna ova koju sam kupio, Mammut (ili kako se vec tacno pise) - mala je spakovana, velika kad se naduva, debljine oko 10cm. Takodje, ima ugradjenu pumpu za naduvavanje i ventil za brzo praznjenje.

 

Vreca je vec problem, dobre su skupe, jeftine su velike. Idi na nesto za komforo spavanje do 5 stepeni. I na kraju, ja recimo ne mogu da spavam bez jastuka, sanse nema. Zato sam nameracio Exped AirPillow XXL jastuk, on je reda oko 30e, prilicno je visok, najpriblizniji kucnom jastuku. Pri tom je velicine flase od 1 litra. Ako nemas naviku na jastuk, tim bolje.

 

Lampa za kampovanje - meni se dopada LED svetiljka iz Louisa, moze da se puni na punjac, solrano ili na dinamu. Zgodno za sator i klopu po mraku. Takodje neki dobar set za kuvanje, ali da ne sirim pricu. Ako treba jos nesto, vici.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Flying wolf, 404 postova
  • Lokacija: Shenzhen / Hong Kong
  • Motocikl: R1200GS ; vespa px200e

Pored ovoga sto je Lalajko vec napisao, Ako uzmes neki bolji sator, a i ovako, treba ti podloga za sator, nekakva cerada koju ces staviti izmedju satora i zemlje, prakticno je zbog kise i blata. Obicno su jeftine pa ako te mrzi da cistis onda baci, a sator ostane cist koliko je to moguce. Savet - ne stedi na satoru.

Sto se podloge za spavanje tice, moj predlog je dusek na naduvavanje. Lepo se spakuje, pa je cak i dosta manji sa sve pumpom od onih podloga "samonaduvavajucih", moje iskustvo sa njima je da su skupe, neudobne i pustaju vazduh (imao Quechua, doduse mozda su brendovo kvalitetniji).

Na kampovanje naravno uvek nosi pribor za kuvanje, toga ima svuda...

I da, kanap, uvek imaj rezervu kanapa, konopca, ja recimo uvek nesto susim, perem, tako da odmah razapinjem konopac za susenje vesa.

Ja recimo kampujem kada vozim motor pa sve gledam minimalisticki, ako ides kolima ima tu stotsta sto se moze ubaciti da zivot bude lepsi dok kampujes...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja